0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #800 -: Декември 07, 2007, 19:44:28 pm »
 :oops: Уф мъжът ми Серес е писал...ама аз къде гледам! Благодаря Ви много ,Докторе!!!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #801 -: Декември 08, 2007, 08:02:59 am »
Здравейте,докторе!Този път имам въпрос относно мен.Когато бях бременна приемах от време на време витамини,защото бебчето "вървеше" мъничко(роди се 2,5кг).Тогава ми се появяваха зачервени сърбящи петна по тялото.Появяваха се и изчезваха и така не споделих това със специалист.Сега,от около месец,започнах пак да пия витамини за бременни(казват,че ставали и за кърмачки,на опаковката пише:и за следродилния период)А и само витамини за кърмачки няма.Проблема е,че тези петна пак се появиха на старите места.Според вас,възможно ли е това да е от витамините и да прекратя ли приема им?Бебка е изцяло на кърма,няма подобни на моите прояви.Само пред едното ушенце се появи малък участък като белеща се кожа(незнам дали това има връзка)Благодаря Ви предварително!


Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #802 -: Декември 08, 2007, 09:09:41 am »
Добро утро д-р Бърди!
Моля Ви,напишете отново добрите марки бебешка козметика?
Благодаря Ви за всичко и успешен ден
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #803 -: Декември 08, 2007, 11:15:55 am »
Еуцерин, Авеено, А-Дерма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #804 -: Декември 08, 2007, 12:59:10 pm »
Здравейте д-р Бърди,
аз отново имах проблем с кърмата.
Вчера по ваш съвет не му комбинирах храненията с кърма + АМ, /защото кърмата ми е малко,/ както правех до сега, а на едно ядене само го кърмих, а другото мислех да бъде само АМ. Обаче бебето повърна кърмата, както и предните 2-3 дни щом имаше кърма, то всеки път или "връщаше" или направо  си повръщаше кърмата.Кажете ми според Вас може ли да има някаква непоносимост към кърмата, или това, че /според Вас/ кърмата може би ми е много рядка или пък може да съм яла нещо, което да се е отразило на кърмата, /появиха му се по 3-4 пъпчици, съвсем мънички на двете бузки, под очите/, да не е някакъв вид алергия...... вярно, че аз напоследък не се храня пълноценно, основно съм денем на вода и вечер малко хапвам, но ..... ме притеснява това, че повръща кърмата ми, а тя напук започва да се увеличава, а аз я изхвърлям..... какъв е проблемът според Вас, как да разбера кога е безопасно да го кърмя,, той от кърмата като че ли повече го боли стомахчето, от колкото от АМ,  а това ми се струва нелогично. Надявам се да ми разберете сложно зададеният въпрос.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #805 -: Декември 08, 2007, 13:23:27 pm »
Много деца повръщат на кърма, каквото и да правите. Повръщат обилно и много. Да,това е факт.
Въпроса е точно да се установи обаче от какво повръща детето. В тази възраст причините може да са много.
Защо не се обадите на педиатъра и да обсъдите ситуацията? много ми е трудно отстрани и за толкова малко дете :).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #806 -: Декември 08, 2007, 17:34:58 pm »
Здравейте докторе!
Имам следното питане: Фонтанелата на Вики е почти затворена /в момента диаметъра на свободното пространство е колкото един метален лев/. От първи месец до сега давам ежедневно по две капки Вигантол. След като обърнах внимание на нашата докторка, тя каза, че е рано да намалявам дозата. Въпреки това ми се струва, че фонтанелата прогресивно се затваря. Мога ли да мина на една капка вигантол?
Въпрос за захранването, защото от два дена захранвам с оризова каша: правилно ли е да давам първо каша, после да дохранвам с кърма или АМ. Просто не ми е ясна поредността в храненето.
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #807 -: Декември 08, 2007, 18:06:55 pm »
Това, което наблюдавате е логично защото фонтанелата няма много общо с рахит погледнато изолирано, или ако има връзка, то тя не е при такава констелация на фактите (затваряща се или малка-бам Вит Д). Преценката дали има рахит/или не, е комплексно решение. При тази концентрираност на Бг Вигантол, нищо повече от 1 капка дневно не е подходящо (а и то е много). И то за кърмени деца. Хранените с АМ, и поемащи повече от 400-500 мл дневно, нямат нужда от добавка на Вит Д.
Затова само по размера на фонтанелата не се взема решение за даване или не на Вит Д.
Да, може да давате АМ/кърма после.
« Последна редакция: Декември 08, 2007, 18:46:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #808 -: Декември 08, 2007, 18:35:20 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Ема е само на кърма досега!
изписана на 30.07.2007 - 2900, 49 см
03.09.2007 - 4500, 53 см, об. главичка - 37
03.10.2007 - 5500, 58 см, об.гл. - 39
05.11.2007 - 6200, 60 см, об.гл. - 40
05.12.2007 - 6600, 63 см, об.гл - 41
Както сте коментирали многократно в следобедните часове и привичер кърмата намалява - ние не сме изключение! През деня се храни на 3 часа, привечер на 2.5 или даже на 2 часа. Понякога спи цяла нощ, понякога има едно нощно хранене.
Реших да пробвам да дохраня. Купих Хумана 2 (пише, че е за над 4 месеца) - Ема плака за първи път, откакто е родена (не преувеличавам - тя наистина не плаче), при опита ми да я храня с млякото. Направих план - ще купя шишета Нук (по ваша препоръка към други майки), биберон с различни отвори - за да пробвам кой е най-добър, варианти с температурата на млякото, друго мляко, всички трикове за увеличаване на кърмата...

Моля, помогнете ми какво пропускам! И, ако може мнението ви за наддаването й през последните два месеца!


Мисля да захранвам на навършени 5 месеца с плод.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #809 -: Декември 08, 2007, 18:43:11 pm »
Теглото не е лошо-напротив.
Ако детето не иска добавка, значе не е гладно (по всяка вероятност).
Аз бих продължил само с кърмене и бих теглил през седмица -два пъти. Едва тогава бих си оформил мнение дали е нужна добавка при тези данни, които имаме.
АМ НЕ е виновно и няма нужда от смяна. Не мъчете детето и го оставете на кърма засега.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #810 -: Декември 08, 2007, 18:53:05 pm »
Аз превантивно започнах...  :oops:
Благодаря за помощта!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #811 -: Декември 08, 2007, 19:07:35 pm »
Здравейте Д-р Бърди.
Имам въпрос относно храненето на бебето ми,на 6 декември стана на 7 месеца.
През 5 и 6 месец наддаваше по 400гр,през 7 месец режима ни хранене бе следния:
5-6ч сутрин кърма
 10 ч кърма
 13ч зеленчуково пюре около 180-200мл като през ден редувам зел.пюре с 1/4 жълтък и месно пюре
 16ч  кърма
 18-18.30  каша с плодово пюре/кисел с плодово пюре/самоо плодово пюре
 20.30-21  кърма
И резултата е че през седмия месец не е наддал нищо!
Това ме притесни и реших след кърмене да го пробвам дали ще яде АМ,и за мое учудване изяжда 50,60 мл.
Нормално ли е да не наддава ,има ли причина да се притеснявам,да променям ли режима на хранене?Какво ще ме посъветвате?
Майка ми веднага ме обвини, че малко съм го хранила,не му стигала кърмата,а иначе е игрив,жизнен,непрекъснато се обръща по корем,пълзи назад.
днес иначе в 10часа не го кърмих,дадох му само АМ и изяде 140мл.
Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #812 -: Декември 08, 2007, 20:14:22 pm »
Аз превантивно започнах...  :oops:
Благодаря за помощта!
Не е проблем. Много е трудно понякога да се ориентираш по отношение досттатъчността на кърмата, защото има деца, които гладуват и без да плачат.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #813 -: Декември 08, 2007, 20:15:40 pm »
Здравейте Д-р Бърди.
Имам въпрос относно храненето на бебето ми,на 6 декември стана на 7 месеца.
През 5 и 6 месец наддаваше по 400гр,през 7 месец режима ни хранене бе следния:
5-6ч сутрин кърма
 10 ч кърма
 13ч зеленчуково пюре около 180-200мл като през ден редувам зел.пюре с 1/4 жълтък и месно пюре
 16ч  кърма
 18-18.30  каша с плодово пюре/кисел с плодово пюре/самоо плодово пюре
 20.30-21  кърма
И резултата е че през седмия месец не е наддал нищо!
Това ме притесни и реших след кърмене да го пробвам дали ще яде АМ,и за мое учудване изяжда 50,60 мл.
Нормално ли е да не наддава ,има ли причина да се притеснявам,да променям ли режима на хранене?Какво ще ме посъветвате?
Майка ми веднага ме обвини, че малко съм го хранила,не му стигала кърмата,а иначе е игрив,жизнен,непрекъснато се обръща по корем,пълзи назад.
днес иначе в 10часа не го кърмих,дадох му само АМ и изяде 140мл.
Благодаря предварително!
Колко тежи детето на 7м възраст?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #814 -: Декември 08, 2007, 20:27:15 pm »
на 7 месеца е 8200 и 70 см
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #815 -: Декември 08, 2007, 21:39:51 pm »
Цитат
Това, което наблюдавате е логично защото фонтанелата няма много общо с рахит погледнато изолирано, или ако има връзка, то тя не е при такава констелация на фактите (затваряща се или малка-бам Вит Д). Преценката дали има рахит/или не, е комплексно решение. При тази концентрираност на Бг Вигантол, нищо повече от 1 капка дневно не е подходящо (а и то е много). И то за кърмени деца. Хранените с АМ, и поемащи повече от 400-500 мл дневно, нямат нужда от добавка на Вит Д.
Затова само по размера на фонтанелата не се взема решение за даване или не на Вит Д.
Да, може да давате АМ/кърма после.
Доколкото разбрах от отговора Ви, принципно мога да намаля на 1 капка дневно, нали така?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #816 -: Декември 08, 2007, 22:45:03 pm »
1 капка Вигантол е предостатъчна за покриване на дневните нужди.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #817 -: Декември 09, 2007, 06:08:28 am »
Здравейте,доктор Бърди!Мека била главичката от лявата страна на фонтанелата-това причина ли е за даване на Вигантол?И кога е нормално да се затвори тя?Благодаря Ви и лек ден!


*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #818 -: Декември 09, 2007, 09:22:03 am »
Аз превантивно започнах...  :oops:
Благодаря за помощта!
Не е проблем. Много е трудно понякога да се ориентираш по отношение досттатъчността на кърмата, защото има деца, които гладуват и без да плачат.

Точно от тази вероятност изходих и аз! И от явната й тенденция привечер да огладнява на 2 часа!
Само да доуточня, че тя явно беше гладна, защото дърпаше много упорито от вече празните гърди (не по инерция и не като залъгалка  :wink:) и щом усетеше шишето с АМ ми ръмжеше сърдито и проплакваше...
Но, ще се опитаме с кърма и мерене на 2 седмици и ще видя какво ще правя!
Още веднъж благодаря  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #819 -: Декември 09, 2007, 16:54:28 pm »
Внимание- турски ИЛАЧИ-Опасно!!
http://www.nobelpharma.bg/display.php?article=28
************

Това е груба фалшификация на оригиналния Тиленол.
В никоя детска прескрибция не се ползват Е оцветители! (Оцветител: Е104; Е110...)
Вижте освен това какво друго се съдържа "...прах с аромат на портокал и алкохол (96%)"
НИТО АЛКОХОЛ!

На опаковката на "препарата" не пише изобщо кой го произвежда. Вероятно "Nobel Ilac Sanayii ve Ticaret A.S. е основана през 1964 г. в Истанбул, Турция."

СТОЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ТУРСКИ ИЛАЧИ! (Македонски, сръбски)
Моля се някой да докладва тези ориенталски мошеници където трябва за нарушаване на патентни права относно името на продукта... .

Докъде я докарахме... тъжно.

Какво съдържа оригиналният Tylenol:
http://www.tylenol.com/product_detail.jhtml?id=tylenol/children/prod_child.inc&prod=subpchild#Top
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.