0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #160 -: Май 01, 2011, 13:58:55 pm »
Лис, съжалявам за пръстчето.  :(

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #161 -: Май 01, 2011, 14:17:53 pm »
Лисе, детенцето на моята кума имаше подобен проблем. Не отваряше палчето и прищракваше, но много трудно. Казаха и, че е хубаво до 2.5 годинки да се оперира, защото до тогава израства сухожилие, след това се налага да вземат от друго място и да присадят. По принцип, по-леките случаи могат да минат и с масажчета, но при тях не стана и се наложи хирургична намеса.
Стеснен канал на сухожилието беше при нея. Мина много добре. Само, че с пълна упойка. Сега детенцето няма проблеми и няма и белег. Притеснително е знам, но ще се оправят нещата. Ако нещо те интересува, питай. Сигурна съм, че си проучила въпроса и лекари и клиники, но все пак, ако има нещо което те притеснява, ще я попитам, мога и да ви свържа.

sixsens 8O
« Последна редакция: Май 01, 2011, 14:19:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #162 -: Май 01, 2011, 14:33:11 pm »
Раши, разбирам доброто ти желание да "намяташ камъни в моята градинка", ама рискуваш с този род изказвания, да засегнеш именно онези хора, на които такива като мен не трябва да се "навират в очите" ;) Т.е. спонтанно забременелите жени в този форум, които все пак са минали през не по-малко мъки и чакане, от преживелите АРТ.
Себе си не причислявам, нито към едните, нито към другите. Аз почаках за бебе само има-няма 5 годинки, не се имам за жертва, не считам детето си за по-специално от това на забременелите "от раз", нито за по-малко специално от детето на Сикс примерно. Радвам се изключително много, че "се разминахме с най-малкото" по тези въпроси и пожелавам на възможно най-много двойки с репродуктивен проблем - да имат нашия късмет при решаването му.
Дължината на постовете ми е дъвкана милион пъти в този форум и понеже четенето не е задължително - няма как да прекаля. Всеки е свободен да прескочи мой пост, като не му се чете и както виждаш - това се прави. Та хайде не ми брой абзаците, да не си разваляш очите ;)

Лисе, дано намерите трайно и възможно най-безболезнено и нетравмиращо за детенцето решение.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #163 -: Май 01, 2011, 14:36:26 pm »
Явна е разликата между т.нар. група "млади майки" и старите кучета. Май и несъвместими помежду си  :lol:. Затова поисках отделяне в отделна тема, но не можело. Това не можене временно ли е или постоянно, защото ми бе отговорено, че се готвят промени по сайта?

И да, "младите майки" не пишат тук не защото нямат време от грижи. Погледнете в бременната тема момиче пита кога ще има цикъл след раждане, защото не знаела в коя тема да пита!







При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #164 -: Май 01, 2011, 14:55:22 pm »
Лиде, ще съм много благодарна ако разпиташ къде са правили операцията, при кого и колко им е струвала или за да не ангажирам теб може наистина да ни свържеш и аз да питам:)?
Засега не съм проучвала нищо защото мислех, че ще ни се размине с инжекцията а и след нея (досега) всичко беше наред.
И при Никол е същото..стеснено сухожилие (тендовагинит).
Нямам представа кого ще ни препоръчат тук във Варна но ако се наложи ще я направим в София.

Много благодаря.

Сикс, не разбирам грубоста в поста ти? Необходимо ли е?

« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:07:25 pm от Lisko »
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #165 -: Май 01, 2011, 14:59:01 pm »
Мъжът ми отиде до Холандия. Ще взема да му поръчам да ни донесе една лула на мира.  :noevil:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #166 -: Май 01, 2011, 15:04:54 pm »
И да, "младите майки" не пишат тук не защото нямат време от грижи. Погледнете в бременната тема момиче пита кога ще има цикъл след раждане, защото не знаела в коя тема да пита!

а защото са неориентирани в сайта? проблемът си е техен.

мен много повече ме притеснява липсата на активност в темите на сдружението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #167 -: Май 01, 2011, 15:05:37 pm »
Лис, дано се оправят нещата при малката възможно най-безболезнено.
Раши, честито първо зъбче!
Блу, след като имате такива намерения за след няколко месеца, мисля че е време пак да се срещнем  :wink:
И да си кажа още малко по темата (не че ме пита някпй де):
Има 3 Супер Мами тук, на които се възхищавам изключително много. Точно тези Жени, освен че гледат децата си дават и останалата им минута свободно време на Зачатие и никога не са мрънкали че им е тежко, че децата не спяли и т.н. А можеха и да се откажат от Зачатие, след като постигнат своето... но не го направиха. Затова те са Супер Мами! Иначе всяка от нас иска да бъде най-добрата майка и всяка от нас греши понякога.
Смарайди, ами като смяташ, че са различни старите и новите мами, запитай се защо? Порови се в старите теми. Преди просто повече се четеше, преди да се пита. Аз например изчетох 3 теми за захранването още преди да почна, а сега не се чете и 1 страница назад (мога и пример да ти дам).
Сикс, ти прочете ли си поста?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #168 -: Май 01, 2011, 15:08:09 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #169 -: Май 01, 2011, 15:09:46 pm »
 :lol:Мими, да ти пратя вече втора тетрадка със записки на Бърди по неговите теми имам.

Специално Моникс не че не знае къде да пита, май за някакъв дух пуснат от бутилка говореше...
« Последна редакция: Май 01, 2011, 15:11:46 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #170 -: Май 01, 2011, 15:12:18 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
От сърце ти благодаря за информацията:)

Ще разпитам и потърся и тук а след месеци ще сме забравили и за това, права си:):):))
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #171 -: Май 01, 2011, 15:16:14 pm »
Ще разпитам и потърся и тук а след месеци ще сме забравили и за това, права си:):):))
:) Забравили вие едва ли  :lol:, ама Никол със сигурност няма да го помни.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #172 -: Май 01, 2011, 15:19:12 pm »
Лис, препоръчвам ти и детското отделение в Правителствена. За настаняване и операция важи и направление. Провери във Варна, а ако решиш в София, съм на твое разположение за помош/
И моля те, не спирай да пишаш в темата.
Не мисля, че Раши целеше да нарани когото и да било и ако може, баш Раши не я намесвайте :x.
Явно конфликтът между членове на сайта и модератори още не е намерил мирно разрешение (Блу, чакаме лулата и ако може и две-три техни кексчета). Може би трябва да се дадат конкретни предложения, ако ще има изменяне и прегрупиране на сайта, иначе си говорим с недомлъвки по темите.

Въпрос на комуникация, на поднасяне на информация и на възприемане на написаните отговори.
[/url][/url]
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #173 -: Май 01, 2011, 15:20:30 pm »
Лисе,дано пръстчето на Ники се оправи по най-безболезнения за нея-и за теб де начин!
*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #174 -: Май 01, 2011, 16:03:02 pm »
Лисе, правиха операцията в детското отделение на пирогов в София.
Доктор Николай Узунов е провел лечението. Изключително са доволни и от отношението и от лекаря. За парички забравих да питам, но ще я попитам и ще ти пиша по късничко.
Не познавам отделението, лекаря и т.н. Предавам дословно.
Потърси според мен добри специалисти и във Варна, едва ли няма и там лекар,който да се справи с подобно нещо. Не се притеснявай, ще мине и това.
Като бивш служител на Пирогов съм "за" Д-р Узунов.Не искам да правя на никой реклама,да не ме разберете погрешно,но в Пирогов си останаха едни от най-добрите специалисти.
Лис,дано се справите с положението.

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #175 -: Май 01, 2011, 16:04:55 pm »
Жаси, не намесвам Раши - тя се намеси сама. На мен ми е пределно ясно, че тя не иска никого да нарани, казвам го директно, точно за да няма недомлъвки.
Това, което написах - идеше като илюстрация, че когато някой иска да прочете нечие изказване "като дявола евангилието" - винаги ще си намери начин за това. И съответно - повод да се чувства обиден, без никой реално да го обижда.
И аз не целя да нараня никого, споделяйки, че съм недоспала - ама ей, на - който иска успява да се засегне. ;)

П.П. Лично аз, конфликт с никого нямам персонално. Като не споделям дадено мнение и позиция - казвам го и казвам ЗАЩО не ги споделям. От кого идвало въпросното мнение ми е абсолютно все едно.

Хубав ви ден, на моичкия му писна в кенгурото, ще мисля нещо друго.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #176 -: Май 01, 2011, 16:07:43 pm »
мими, на ДРЗ ще бъда. Ако може, да вземеш да ми направиш пак бяла магия!  :lol:

смараиди, честно да ти кажа, аз не бих постъпила като моникс (специално за овесената водичка за бебе на 2 м.). Според мен проблемът със запека при неопитните майки често е преекспониран. Така че, не виждам за какъв дух от каква бутилка става въпрос. А че има много педиатри в България, които си лежат на старите знания от преди 30 г., то това си го знаем. Не осъждам момичето. Нека то си реши какво да прави и на кого да вярва, но нали затова сме тук - за да обсъждаме, споделяме, питаме и после да взимаме решения. Хайде, със здраве!  8)

ДжБрул, да почерпиш, че толкова дълго седи детето в кенгуруто!  :D

*
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #177 -: Май 01, 2011, 16:17:43 pm »
Eййй то човек да не се зарадва, че почнаха да пишат повече мами в темата и старите проблеми наново!
Почна се пак с нападките кой мрънкал и кой какво искал, защо и как го искал…
Ами естествено, че всяко дете е различно и всеки родител ги чувства нещата по различен начин и това не го прави по-добър или по-лош поради факта че иска, или не 2, 3, 10 или 20 деца.
Когато едно дете е проблемно от самото начало трябва да си мазохист, а не “супер мама”, за да мислиш за следващото.
Почнахме да се делим на лесно и трудно забременели, кой колко чете, стари мами, нови мами.... Ами засрамете се! Вместо да се радваме, че ставаме все повече в тази тема, а не в поблемното, то започват дръвченията. Като в кокошарник сме!
Колкото до често задаваните въпроси ами естествено е да се пише и коментира това е форум все пак. Аз също съм изчела доста теми - и на  Бърди и за захранването, но пак питам и ще продължавам най-вероятно. Не може да изчетеш толкова литература пък камо ли да наизустиш всичко и при всеки проблем да си наясно.
Моникс като гледам колко поста има едва ли не е наясно къде да пише, ама като знае как ще се реагира естествено е да пише там където не очаква да се нахвърлят отгоре й.
Определено в тази тема не можеш да бъдеш себе си. Трабва да се съобразяваш какво и как да напишеш, за да не бъдеш нападнат и десетина човека как беше… “да ти намятат камъни в градинката”.  Ами мн правилно го е казала Мини “всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му”.

Опитах се да го обясня преди време ама ефект никакъв.

Постарах се поста ми да не е дълъг, че да не се определи като сложен и отново някой нещо да не разбере.

Хубав и усмихнат ден на всички!
Добре, че е неделя
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #178 -: Май 01, 2011, 16:20:36 pm »
Жбрул, аз съм За слинга, По-добре се чувства бебето в него. Не те ли боли гърбът от кенгурото.

Блу и аз не бих дала овесена вода, но всеки сам решава. Апропо, имама надежди, че педиатрите се променят. Моята педиатърка под мое влияние седна да чете за късното захранване и категорично се изказа притив захранването с кисело и прясно мляко, даже ме посъветва, че щом има някакви пристъпи, които може и да са алергични (почти спря да ги прави след като прецъфтяха дърветата) е най-добре да изчакам до след година и шест месеца най-рано за кисело мляко и поне до две години за прясно. Останах изненадана, но ми стана кеф, че стана привърженик на късното захранване. Забрани и коприви, спанак - само веднъж месечно, свинско след годинка.
[/url][/url]
Re: Последната Априлска Седмица 25.04-01.05.2011г.
« Отговор #179 -: Май 01, 2011, 16:44:51 pm »
Eййй то човек да не се зарадва, че почнаха да пишат повече мами в темата и старите проблеми наново!
Почна се пак с нападките кой мрънкал и кой какво искал, защо и как го искал…
Ами естествено, че всяко дете е различно и всеки родител ги чувства нещата по различен начин и това не го прави по-добър или по-лош поради факта че иска, или не 2, 3, 10 или 20 деца.
Когато едно дете е проблемно от самото начало трябва да си мазохист, а не “супер мама”, за да мислиш за следващото.
Почнахме да се делим на лесно и трудно забременели, кой колко чете, стари мами, нови мами.... Ами засрамете се! Вместо да се радваме, че ставаме все повече в тази тема, а не в поблемното, то започват дръвченията. Като в кокошарник сме!
Колкото до често задаваните въпроси ами естествено е да се пише и коментира това е форум все пак. Аз също съм изчела доста теми - и на  Бърди и за захранването, но пак питам и ще продължавам най-вероятно. Не може да изчетеш толкова литература пък камо ли да наизустиш всичко и при всеки проблем да си наясно.
Моникс като гледам колко поста има едва ли не е наясно къде да пише, ама като знае как ще се реагира естествено е да пише там където не очаква да се нахвърлят отгоре й.
Определено в тази тема не можеш да бъдеш себе си. Трабва да се съобразяваш какво и как да напишеш, за да не бъдеш нападнат и десетина човека как беше… “да ти намятат камъни в градинката”.  Ами мн правилно го е казала Мини “всъщност, всеки приема написаното спрямо начина, по който приема автора му”.

Опитах се да го обясня преди време ама ефект никакъв.

Постарах се поста ми да не е дълъг, че да не се определи като сложен и отново някой нещо да не разбере.

Хубав и усмихнат ден на всички!
Добре, че е неделя

 :good_post: