0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2007, 18:40:04 pm »
Здравейте,докторе!
Получих новите антибиограми и моля за съвет от вас:
първият път на мен ми откриха стафилокок ауреус в носа и в гърлото и го лекувах с АБ-Клиндамицин,след което на сегашната антибиограма показва,че нямам нищо вече.На дъщеря ми-на 11 месеца и половина предната антибиограма показа наличие на стафилокок ауреус и стрептокок пневмоние само в гърлото(при наличие на 3 седмична хрема  :x),при което на нея и беше изписано капки за очи Тобрекс в носа за 2 седмици.Тези бактерии бяха чувствителни на Гентамицин,Еритромицин,Азитромицин,Клиндамицин,Ципрофлоксацин,Амикацин.Сега на тази антибиограма излиза при нея,че има само стафилокока,но в носа и в гърлото,който се оказа чувствителен само на Ципрофлоксацин и Бисептол.Как може една и съща бактерия 2 различни пъти да е толкова различно чувствителна?
Аз вече не вярвам и на лабораториите... :?Освен това ако е вярна антибиограмата,нямам никакъв избор на АБ,освен Бисептола сега(предният път показа,че на Бисептола е резистентна...)Объркана съм и вече съм в лека паника.
Дъщеря ми няма температура,не е имала и преди,няма вече сополи,няма кашлица,има единствено леко хъркане откъм носа и откъм гърдичките,което не е по цял ден,а само в определени случаи при вдишване.Нощем спи нормално.
Моля ви за съвет,понеже вече не знм какво да правя!  :ask:Утре сме на лекар ,но исках съвет и от вас,понеже уважавам мнението ви.
« Последна редакция: Ноември 07, 2007, 18:42:56 pm от ichkomarkova »
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2007, 18:53:26 pm »
По-колко изяжда? колко пъти дневно? вечерни хранения след 00?
Другото само по-себе си не е проблем... може и рефлукс да е, а не кашлица от секрети, или бронхиален произход.

това е въпроса, че напоследък доста си разреди храненията - последното й е около 23-23,30 часа - около 150 мл., следва в 5,30-6 часа - 150 мл. и след това чак към 10 часа - максимум 120 мл., 13,30 ч. - 120 мл. /днес 14,00 часа - 150 мл./, 18,30-19,00 - 150 мл. - горе-долу 5 хранения на ден /рядко 6/. Нормално ли е? Благодаря Ви Докторе


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #42 -: Ноември 07, 2007, 19:43:15 pm »
Здравейте д-р Бърди! Какво ли щях да правя без "педиатъра в компютъра"? :D Благодаря ви, че ви има!
Поредния ми въпрос към Вас:
От вчера вечерта Вики е със запушен нос. Не спа спокойно през нощта. Няма температура, не кашля. Сутринта, доколкото успях да извадя секрет със помпичката, видях, че е жълт и течен. Разбира се, обадих се на педиатърката, която пак започна с нейния любим Осцилукокцинум и обясни, че детето ми щяло да бъде болно няколко дена, но така развивало имунитет. Поиска да го види, но ... за какво да идва?!?
Заведох го на специалист - детски УНГ. Проми ноздрите със физиологичен разтвор, изписа правени капки - съдържат алергозан, гентамицин и натрии и други неща /не всичко разчитам за да го напища тук/. Въпросите ми са:
1. Трябва ли да се вземе секрет от носа за микробиологично изследване, респ. мога ли аз да го взема /има ли някакви специфични изисквания/ за да  го занеса в лаборатория?
2. При положение, че на 10.11. ни предстои втора ваксина Пентаксим, трябва ли да отложа ваксинацията?
Предварително благодаря за отговора!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2007, 20:59:52 pm »
Здравейте,докторе!
Получих новите антибиограми и моля за съвет от вас:
първият път на мен ми откриха стафилокок ауреус в носа и в гърлото и го лекувах с АБ-Клиндамицин,след което на сегашната антибиограма показва,че нямам нищо вече.На дъщеря ми-на 11 месеца и половина предната антибиограма показа наличие на стафилокок ауреус и стрептокок пневмоние само в гърлото(при наличие на 3 седмична хрема  :x),при което на нея и беше изписано капки за очи Тобрекс в носа за 2 седмици.Тези бактерии бяха чувствителни на Гентамицин,Еритромицин,Азитромицин,Клиндамицин,Ципрофлоксацин,Амикацин.Сега на тази антибиограма излиза при нея,че има само стафилокока,но в носа и в гърлото,който се оказа чувствителен само на Ципрофлоксацин и Бисептол.Как може една и съща бактерия 2 различни пъти да е толкова различно чувствителна?
Аз вече не вярвам и на лабораториите... :?Освен това ако е вярна антибиограмата,нямам никакъв избор на АБ,освен Бисептола сега(предният път показа,че на Бисептола е резистентна...)Объркана съм и вече съм в лека паника.
Дъщеря ми няма температура,не е имала и преди,няма вече сополи,няма кашлица,има единствено леко хъркане откъм носа и откъм гърдичките,което не е по цял ден,а само в определени случаи при вдишване.Нощем спи нормално.
Моля ви за съвет,понеже вече не знм какво да правя!  :ask:Утре сме на лекар ,но исках съвет и от вас,понеже уважавам мнението ви.
Какъв точно е изолираният пак Стафилокок? ауреус? или?
Не всички Стафилококи са за лекуване...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2007, 21:01:49 pm »
По-колко изяжда? колко пъти дневно? вечерни хранения след 00?
Другото само по-себе си не е проблем... може и рефлукс да е, а не кашлица от секрети, или бронхиален произход.

това е въпроса, че напоследък доста си разреди храненията - последното й е около 23-23,30 часа - около 150 мл., следва в 5,30-6 часа - 150 мл. и след това чак към 10 часа - максимум 120 мл., 13,30 ч. - 120 мл. /днес 14,00 часа - 150 мл./, 18,30-19,00 - 150 мл. - горе-долу 5 хранения на ден /рядко 6/. Нормално ли е? Благодаря Ви Докторе
Да, нормално е. Опитвайте след добро оригване да дохранвате с още 30-40 мл, ако иска.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #45 -: Ноември 07, 2007, 21:04:26 pm »
Здравейте д-р Бърди! Какво ли щях да правя без "педиатъра в компютъра"? :D Благодаря ви, че ви има!
Поредния ми въпрос към Вас:
От вчера вечерта Вики е със запушен нос. Не спа спокойно през нощта. Няма температура, не кашля. Сутринта, доколкото успях да извадя секрет със помпичката, видях, че е жълт и течен. Разбира се, обадих се на педиатърката, която пак започна с нейния любим Осцилукокцинум и обясни, че детето ми щяло да бъде болно няколко дена, но така развивало имунитет. Поиска да го види, но ... за какво да идва?!?
Заведох го на специалист - детски УНГ. Проми ноздрите със физиологичен разтвор, изписа правени капки - съдържат алергозан, гентамицин и натрии и други неща /не всичко разчитам за да го напища тук/. Въпросите ми са:
1. Трябва ли да се вземе секрет от носа за микробиологично изследване, респ. мога ли аз да го взема /има ли някакви специфични изисквания/ за да  го занеса в лаборатория?
2. При положение, че на 10.11. ни предстои втора ваксина Пентаксим, трябва ли да отложа ваксинацията?
Предварително благодаря за отговора!

1. Засега не. Опитайте с Физ разтвор 1, 2 пъти дневно +Олинт 0.05% за около 3-4 дена. Аз лично не ползвам правени капки за толкова малки деца. Бъдете много предпазливи какво и колко слагате в нослето.
2. Само това, без друго, не е противопоказание за ваксинацията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #46 -: Ноември 08, 2007, 08:27:28 am »
Да,изолираният е пак Ауреус-както и преди беше той.Опасен ли е,какво може да предизвика той?Кои стафилококи може без да се лекуват?На мен лично някой ще ми каже,че си търся причина да тъпча детето с АБ без видима причина-но ето,че има изолирана бактерия,а мен  ме е страх да я оставям така в организма и-при мен точно тази бактерия предизвика тежка кашлица и не можех да дишам добре.При нея за съжаление констатирам май,че хъркането от гърдичките сякаш се засилва. :(
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 08:35:17 am от ichkomarkova »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #47 -: Ноември 08, 2007, 09:58:03 am »
Докторе здравейте рано-рано. Тази нощ нослето беше зле и Кристина сумтя непрекъснато, не спа добре. Купихме сутринта Олинт 0,05%, но е спрей?
Има ли разлика от капки или 1. спрея мога да ползвам, като пръсна в лъжичка и изтегля с капкомер.
2. Пише, че е за деца над 2 години, проблем ли е? Много страшни странични ефекти са описани.....
3. По колко капки да сложа, за колко дни и колко пъти дневно?

Благодаря и успешен ден!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #48 -: Ноември 08, 2007, 10:19:56 am »
 Д-р Birdie, и аз пак съм на линия :(. От няколко дни в сутрешния памперс на Малчо има по една червена точка на мястото на пишаното. Отначало не се притесних особено, защото бях яла точно същия ден, в който се появи червено цвекло и всичко ми беше оцветено в червено. Обаче все пак ходих на педиатър и тя пусна урина, резултатите от урината са в норма. Струва ми се освен това, че и памперса не е така пълен както преди, т.е. че Малчо пишка по-малко от обикновено, но това е някаква субективна преценка. Педиатърката каза: "Повече вода или сок!", хубаво, но Малчо е "американско" бебе и вода или сок яростно отказва, а аз и не му давам.
 От какво може да е това?
 Ако проблема е в мен, как да направя кърмата си по-рядка?
 Благодаря Ви предварително!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #49 -: Ноември 08, 2007, 11:56:55 am »
Здравейте отново докторе,

Имам следните въпроси:
1. Какво мислите за чай от лайка или шипка вместо вода. Цвети е само на кърма и пие общо под 30мл на денонощие.

2. От време на време се чува хриптящ звук, докато тя нещо се напъва или плаче. Не е постоянно и не е често. Диша си нормално докато спи. Има ли нужда да се обаждам на педиатърката да чуе гърдичките?

3. Според вас добре ли е да излизаме на разходка ако температурата е под 10 градуса (в момента е 5)? и ако да за колко време?
Предварително благодаря!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #50 -: Ноември 08, 2007, 13:17:08 pm »
Здравейте Бърди, вчера бяхме на ДК, и нашата педиатърка реши, че трябва да й купя от тези гащички дето са твърдите с каишите за деца с локсации (май така беше). Това го каза без да ни е пращала на ортопед - трябвало да ги носи профилактично 8O Какво ще кажете по въпроса вие, още не сме я водили на ортопед, защото тук в Пазарджик има само такива които снимат на рентген. Но може би другата седмица ще я водим в Пловдив да я види някой, който гледа с УЗИ. Благодаря предварително!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #51 -: Ноември 08, 2007, 15:25:26 pm »
Извинявайте,аз към предните си писания искам да допълня,че днес нашата педиатърка заяви,че на детето нищо му няма,слуша и гърдите,не чу нищо,каза,че не би и дала Бисептол за това състояние(защото само него може да се даде)и изписа единствено Бактробан в носа за 10 дена,след това пак ще правим антибиограма...държа се подигравателно,че без симптоми съм завела детето си. :(Каза,че няма нищо ненормално малката да е просто носител на бактерията и едва ли не,след като няма клинична картина да си я носи няма да има проблем :?Вие какво мислите за всичко това?
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 15:27:55 pm от ichkomarkova »
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #52 -: Ноември 08, 2007, 15:56:59 pm »
Здравейте докторе,
май вие сте последната ми надежда! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина и от един месец е на Алфаре, назначи и го личната лекарка след като имаше малко обриви по гушката(без разстройство).Имам чувството, че от тогава нещата се влошиха :(
Доцент Ковачева потвърди диагнозата АБКМ. Захранена е късно почти към 6 месец, но въпреки млякото и диетата обривите стават все повече, от вчера личната предложи да минем на Фризопеп и да пием капките Зиртек 2х2. По принцип на обяд хапва пюре, но има дни в който въпреки че яде едни и същи зеленчуци (купешки пюрета) пак се обрива, а следобяд е на безмлечни каши-ориз, елда, ориз и царевица.
Обрива и е ситен и грапав по цялото коремче и гърдички, има и малко по гръбчето и пак под гушката. Къпем я с Линола Фет и я мажем с Нахт Керцен на Др.Тайс, а обрива с Локоид/елоком/.
Моля ви за съвет, как можем да разберем наистина към какво има алергия и от какво е този постоянен обрив?
Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2007, 16:17:57 pm »
Здравейте докторе,
май вие сте последната ми надежда! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина и от един месец е на Алфаре, назначи и го личната лекарка след като имаше малко обриви по гушката(без разстройство).Имам чувството, че от тогава нещата се влошиха :(
Доцент Ковачева потвърди диагнозата АБКМ. Захранена е късно почти към 6 месец, но въпреки млякото и диетата обривите стават все повече, от вчера личната предложи да минем на Фризопеп и да пием капките Зиртек 2х2. По принцип на обяд хапва пюре, но има дни в който въпреки че яде едни и същи зеленчуци (купешки пюрета) пак се обрива, а следобяд е на безмлечни каши-ориз, елда, ориз и царевица.
Обрива и е ситен и грапав по цялото коремче и гърдички, има и малко по гръбчето и пак под гушката. Къпем я с Линола Фет и я мажем с Нахт Керцен на Др.Тайс, а обрива с Локоид/елоком/.
Моля ви за съвет, как можем да разберем наистина към какво има алергия и от какво е този постоянен обрив?
Благодаря ви предварително!
Може ли да снимате обрива? Ще ми е по-лесно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2007, 16:31:34 pm »
Здравейте докторе,
май вие сте последната ми надежда! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина и от един месец е на Алфаре, назначи и го личната лекарка след като имаше малко обриви по гушката(без разстройство).Имам чувството, че от тогава нещата се влошиха :(
Доцент Ковачева потвърди диагнозата АБКМ. Захранена е късно почти към 6 месец, но въпреки млякото и диетата обривите стават все повече, от вчера личната предложи да минем на Фризопеп и да пием капките Зиртек 2х2. По принцип на обяд хапва пюре, но има дни в който въпреки че яде едни и същи зеленчуци (купешки пюрета) пак се обрива, а следобяд е на безмлечни каши-ориз, елда, ориз и царевица.
Обрива и е ситен и грапав по цялото коремче и гърдички, има и малко по гръбчето и пак под гушката. Къпем я с Линола Фет и я мажем с Нахт Керцен на Др.Тайс, а обрива с Локоид/елоком/.
Моля ви за съвет, как можем да разберем наистина към какво има алергия и от какво е този постоянен обрив?
Благодаря ви предварително!
Може ли да снимате обрива? Ще ми е по-лесно...

Благодаря ви за загрижеността!
Само да се събуди и ще я снимам.......
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #55 -: Ноември 08, 2007, 17:27:51 pm »
Да,изолираният е пак Ауреус-както и преди беше той.Опасен ли е,какво може да предизвика той?Кои стафилококи може без да се лекуват?На мен лично някой ще ми каже,че си търся причина да тъпча детето с АБ без видима причина-но ето,че има изолирана бактерия,а мен  ме е страх да я оставям така в организма и-при мен точно тази бактерия предизвика тежка кашлица и не можех да дишам добре.При нея за съжаление констатирам май,че хъркането от гърдичките сякаш се засилва. :(
Можете да ползвате "Бактробан" за локално лечение, ако сте сигурни в изолираното.
Нужно е да се отличи кашлица и проблеми от нослето и от бронхиален произход.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2007, 17:29:17 pm »
Докторе здравейте рано-рано. Тази нощ нослето беше зле и Кристина сумтя непрекъснато, не спа добре. Купихме сутринта Олинт 0,05%, но е спрей?
Има ли разлика от капки или 1. спрея мога да ползвам, като пръсна в лъжичка и изтегля с капкомер.
2. Пише, че е за деца над 2 години, проблем ли е? Много страшни странични ефекти са описани.....
3. По колко капки да сложа, за колко дни и колко пъти дневно?

Благодаря и успешен ден!
Няма проблем от шпрея, стига да е от 0.05%
Може да слагате сутрин и вечер по едно впръскване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2007, 17:30:51 pm »
Д-р Birdie, и аз пак съм на линия :(. От няколко дни в сутрешния памперс на Малчо има по една червена точка на мястото на пишаното. Отначало не се притесних особено, защото бях яла точно същия ден, в който се появи червено цвекло и всичко ми беше оцветено в червено. Обаче все пак ходих на педиатър и тя пусна урина, резултатите от урината са в норма. Струва ми се освен това, че и памперса не е така пълен както преди, т.е. че Малчо пишка по-малко от обикновено, но това е някаква субективна преценка. Педиатърката каза: "Повече вода или сок!", хубаво, но Малчо е "американско" бебе и вода или сок яростно отказва, а аз и не му давам.
 От какво може да е това?
 Ако проблема е в мен, как да направя кърмата си по-рядка?
 Благодаря Ви предварително!
Кристали пикочна киселина са. Внимавайте да не претопляте и не давайте неща, които не са подходящи- "чайчета", "сокчета", "водички" и т.н.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #58 -: Ноември 08, 2007, 17:34:11 pm »
Здравейте отново докторе,

Имам следните въпроси:
1. Какво мислите за чай от лайка или шипка вместо вода. Цвети е само на кърма и пие общо под 30мл на денонощие.

2. От време на време се чува хриптящ звук, докато тя нещо се напъва или плаче. Не е постоянно и не е често. Диша си нормално докато спи. Има ли нужда да се обаждам на педиатърката да чуе гърдичките?

3. Според вас добре ли е да излизаме на разходка ако температурата е под 10 градуса (в момента е 5)? и ако да за колко време?
Предварително благодаря!

1. Не е практика и не се дава нищо друго на деца до 5.5м освен кърма/АМ. Вода може да се дава само в много топли и горещи дни през лятото. Но малко деца я пият дори тогава.
2. По принцип ако имате проблеми е добре да повикате педиатъра да види детето. При толкова малки бебета не може "по описания".
3. Малко е детето (22 дни). След 40-45 дена възраст е по подходящо. Освен ако нямате належаща нужда... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #59 -: Ноември 08, 2007, 17:34:54 pm »
Здравейте Бърди, вчера бяхме на ДК, и нашата педиатърка реши, че трябва да й купя от тези гащички дето са твърдите с каишите за деца с локсации (май така беше). Това го каза без да ни е пращала на ортопед - трябвало да ги носи профилактично 8O Какво ще кажете по въпроса вие, още не сме я водили на ортопед, защото тук в Пазарджик има само такива които снимат на рентген. Но може би другата седмица ще я водим в Пловдив да я види някой, който гледа с УЗИ. Благодаря предварително!
Направете УЗ без отлагане!
Няма такова нещо "профилактично носене на гащички"!
Това са "патенти местно производство".
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 17:39:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.