0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #60 -: Ноември 08, 2007, 17:38:06 pm »
Извинявайте,аз към предните си писания искам да допълня,че днес нашата педиатърка заяви,че на детето нищо му няма,слуша и гърдите,не чу нищо,каза,че не би и дала Бисептол за това състояние(защото само него може да се даде)и изписа единствено Бактробан в носа за 10 дена,след това пак ще правим антибиограма...държа се подигравателно,че без симптоми съм завела детето си. :(Каза,че няма нищо ненормално малката да е просто носител на бактерията и едва ли не,след като няма клинична картина да си я носи няма да има проблем :?Вие какво мислите за всичко това?
Мисля, че лицето, говорещо така, е непрофесионално и със слаба подготовка.
Освен че е просташко да се говори по такъв начин... .
НЕ СЕ изписва Бисептол- не работи, и е антибиотик за специални случаи.
Разбира се че има много други подходящи АБ, които могат да се дадат в тази възраст.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 20:05:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #61 -: Ноември 08, 2007, 17:50:45 pm »
Здравейте Бърди, вчера бяхме на ДК, и нашата педиатърка реши, че трябва да й купя от тези гащички дето са твърдите с каишите за деца с локсации (май така беше). Това го каза без да ни е пращала на ортопед - трябвало да ги носи профилактично 8O Какво ще кажете по въпроса вие, още не сме я водили на ортопед, защото тук в Пазарджик има само такива които снимат на рентген. Но може би другата седмица ще я водим в Пловдив да я види някой, който гледа с УЗИ. Благодаря предварително!
Направете УЗ без отлагане!
Няма такова нещо "профилактично носене на гащички"!
Това са "патенти местно производство".
Така си и мислех, но все пак една консултация с вас ми дава сигурност!
Благодаря!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #62 -: Ноември 08, 2007, 18:11:11 pm »
Здравейте докторе,
май вие сте последната ми надежда! Дъщеря ми е на 6 месеца и половина и от един месец е на Алфаре, назначи и го личната лекарка след като имаше малко обриви по гушката(без разстройство).Имам чувството, че от тогава нещата се влошиха :(
Доцент Ковачева потвърди диагнозата АБКМ. Захранена е късно почти към 6 месец, но въпреки млякото и диетата обривите стават все повече, от вчера личната предложи да минем на Фризопеп и да пием капките Зиртек 2х2. По принцип на обяд хапва пюре, но има дни в който въпреки че яде едни и същи зеленчуци (купешки пюрета) пак се обрива, а следобяд е на безмлечни каши-ориз, елда, ориз и царевица.
Обрива и е ситен и грапав по цялото коремче и гърдички, има и малко по гръбчето и пак под гушката. Къпем я с Линола Фет и я мажем с Нахт Керцен на Др.Тайс, а обрива с Локоид/елоком/.
Моля ви за съвет, как можем да разберем наистина към какво има алергия и от какво е този постоянен обрив?
Благодаря ви предварително!
Може ли да снимате обрива? Ще ми е по-лесно...

Благодаря ви за загрижеността!
Само да се събуди и ще я снимам.......

Здравейте докторе, снимахме обривчето но не мога да го изпратя, тъй като има ограничение на размера, а не съм чак такъв хакер:)

Може ли да ви го пратя другаде!
Благодаря ви много:)
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #63 -: Ноември 08, 2007, 18:16:55 pm »
Mari_Pz, ето това вече ме разби! Отначало си мислех, че нашите двете лекарки са били в един випуск, но твоята определено вече води по точки! Това ми звучи все едно: "Ами защо да не поноси ортопедичен корсет, ей така профилактично!", но ако може на нея да и го сложат. :witch:
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #64 -: Ноември 08, 2007, 19:04:22 pm »
Благодаря ви много!
С вашите съвети се чувствам винаги на правилна посока   :thankyousign:
Няма да коментирам педиатърката ни-аз си я знам,затова се допитвам до вас.
« Последна редакция: Ноември 08, 2007, 19:06:54 pm от ichkomarkova »
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #65 -: Ноември 08, 2007, 22:22:47 pm »
Лан, като имаш в предвид, че се води една от най-добрите и се записахме "с връзки" при нея :x
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2007, 14:21:23 pm »
Докторе, не се справям с тоя шпрей "олинт", явно изпитвам ужас да завирам на детето разни неща из носа...Страх ме е, че ще и пръсна в очите, ушите, само не и в носа...А пък и трябва да е вертикално положението на шпрея..а с толкова малко бебе всичко да е по учебник - трудно е и мъчително. Много ви моля, кажете ми като капки по колко да слагам? Аз между другото максимално изчаквам, още не съм слагала/пръскала в нослето, че се пооправи, само ако хептен се запуши ще сложа, тъй като детето е здраво.
Докторе, много майки пишата за прокашляне/кашляне. И Кристина кашля понякога, но аз го отдавам на слюнката, която е обилна напоследък или лек рефлукс? Нехайна ли съм, трябва ли да водя на лекар да слушат гърди?
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2007, 14:43:02 pm »
Бърди,
пак съм объркана от две напълно противоположни мнения на две докторки за едно и също нещо.
Синът ми е на 2 месеца и половина. Изписаха го от родилното със секретиращо ляво око. Педиатърката обясни стандартните неща - това е запушен слъзен канал, правете масажи с физ.р-р, капете Офталмосептонекс ... От скоро вече секретира и дясното око. Тази седмица по собствена инициатива посетихме педиатър-офталмолог. Взе секрет за изследване. Резултата е Streptococcus pneumoniae.
Офтамоложката ме поизплаши - много рядък вид бактерия, резистентен на много антибиотици /взе да ги изрежда/, нямало в България подходящ препарат, трудно било да вземе решение точно какво да ни предпише, но в крайна сметка се спряла доколкото разбрах на офтакоикс. Утре ще отидем при нея за резултата, антибиограма и рецепта. Посъветва да направим изследване и на носа и гърлото. Замери ме набързо по телефона с термини като флегмон, операции, сондажи и т.н.
Педиатърката ни има собствено мнение. Няма нужда да лекуваме с антибиотици, няма нужда да изследваме гърло и нос. Трябва само упорити масажи и капане на офталмосептонекс, за да се разрежда секрета. Ако до 6-тия месец няма резултат - сондаж. Т.е според нея няма нужда да объркваме реда на нещата. И дори и да излекуваме временно гадовете може после пак някой от нас да му ги предаде и т.н. Едното мнение ми се струва много хард, а другото много софт.
Къде е истината?

Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #68 -: Ноември 09, 2007, 15:14:08 pm »
Здравейте Бърди, онзи ден сложихме ваксината обаче местото все още е зачервено и твърдо, мога ли да къпя бебето си или трябва да изчакам да изчезне червенината?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #69 -: Ноември 09, 2007, 15:18:21 pm »
Здравейте Бърди, онзи ден сложихме ваксината обаче местото все още е зачервено и твърдо, мога ли да къпя бебето си или трябва да изчакам да изчезне червенината?
Може да къпете, разбира се.
През деня обтрийте с малко лед мястото (но леко!!).
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 15:23:04 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #70 -: Ноември 09, 2007, 15:22:20 pm »
Здравейте Бърди, онзи ден сложихме ваксината обаче местото все още е зачервено и твърдо, мога ли да къпя бебето си или трябва да изчакам да изчезне червенината?
Може да къпете, разбира се.
През дена обтрийте с малко лед мястото (но леко!!).
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #71 -: Ноември 09, 2007, 15:24:37 pm »
Докторе, не се справям с тоя шпрей "олинт", явно изпитвам ужас да завирам на детето разни неща из носа...Страх ме е, че ще и пръсна в очите, ушите, само не и в носа...А пък и трябва да е вертикално положението на шпрея..а с толкова малко бебе всичко да е по учебник - трудно е и мъчително. Много ви моля, кажете ми като капки по колко да слагам? Аз между другото максимално изчаквам, още не съм слагала/пръскала в нослето, че се пооправи, само ако хептен се запуши ще сложа, тъй като детето е здраво.
Докторе, много майки пишата за прокашляне/кашляне. И Кристина кашля понякога, но аз го отдавам на слюнката, която е обилна напоследък или лек рефлукс? Нехайна ли съм, трябва ли да водя на лекар да слушат гърди?

1-2 капки. От всяка страна. Правилно е че изчаквате-само при нужда.
Как да кажа има ли нужда от преслушване? ;) Има тревога-викаме си лекаря... Така е тук. Друго не знам... простете...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #72 -: Ноември 09, 2007, 15:30:43 pm »
Бърди,
пак съм объркана от две напълно противоположни мнения на две докторки за едно и също нещо.
Синът ми е на 2 месеца и половина. Изписаха го от родилното със секретиращо ляво око. Педиатърката обясни стандартните неща - това е запушен слъзен канал, правете масажи с физ.р-р, капете Офталмосептонекс ... От скоро вече секретира и дясното око. Тази седмица по собствена инициатива посетихме педиатър-офталмолог. Взе секрет за изследване. Резултата е Streptococcus pneumoniae.
Офтамоложката ме поизплаши - много рядък вид бактерия, резистентен на много антибиотици /взе да ги изрежда/, нямало в България подходящ препарат, трудно било да вземе решение точно какво да ни предпише, но в крайна сметка се спряла доколкото разбрах на офтакоикс. Утре ще отидем при нея за резултата, антибиограма и рецепта. Посъветва да направим изследване и на носа и гърлото. Замери ме набързо по телефона с термини като флегмон, операции, сондажи и т.н.
Педиатърката ни има собствено мнение. Няма нужда да лекуваме с антибиотици, няма нужда да изследваме гърло и нос. Трябва само упорити масажи и капане на офталмосептонекс, за да се разрежда секрета. Ако до 6-тия месец няма резултат - сондаж. Т.е според нея няма нужда да объркваме реда на нещата. И дори и да излекуваме временно гадовете може после пак някой от нас да му ги предаде и т.н. Едното мнение ми се струва много хард, а другото много софт.
Къде е истината?


Истината не е там.
Направете посявка на носен и фарингеален секрет. Може от нос или фарингс да се изолира Стрептокок и това да е причината за слъзните каналчета (ринит), а не да считаме само че детето има запушени слъзни каналчета.

Този Стрептокок е много опасен, но има редица АБ, лесно справящи се с него.
Направете антибиограма на изолираното, за да може да се избере подходящ АБ!!

НАЛИЧИЕТО НА СТРЕПТОКОКУС ПНЕВМОНИЕ (пневмокок) при деца е ВИНАГИ патологична находка и е необходимо да се лекува с особена настойчивост с минимум 10 дена АБ терапия!!!!!!!!!!!!! Микроба е много патогенен и опасен-но за щастие се лекува сравнително лесно. Именно срещу (и заради) този микроб ползваме и правим "Превенар".
« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 15:34:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #73 -: Ноември 09, 2007, 16:24:12 pm »
Благодаря! Ще пиша пак, когато имам повече информация.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #74 -: Ноември 09, 2007, 23:57:16 pm »
Здравейте :)

Имам такова питане - нормално ли е дете още от 1-я месец да приема Биотикс, след като в упътването пише да се прилага при деца над 3 годишна възраст. Изписаха ни по 1 капсула дневно в продължение на 1 месец.

Малко бекграунд - изписаха ни Биотикс, след като детето за 1-я месец беше наддало само 100 грама. Казаха, че е гладувало, тъй като беше само на кърма и не е сукал ефективно. Сега теглото е в норма - пак сме предимно на кърма и съвсем малко добавка - до около 100 грама на ден.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #75 -: Ноември 10, 2007, 00:11:35 am »
Не давайте на детето такива глупости.
Следете за добра техника на кърмене, хранете се пълноценно (без овесени ядки,ядки), не давайте "чайчета","водички" и други подобни.
Няма нужда от подобни "добавки".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #76 -: Ноември 10, 2007, 00:52:44 am »
Благодаря за отговора :) Интуитивно си мислех, че нещо с тоя Биотикс не е наред и не съм го давала повече от 1 седмица
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #77 -: Ноември 10, 2007, 07:28:36 am »
Здравейте д-р Бърди!
Пак съм аз :D
При нас ситуацията е следната: болни сме и двамата. Аз съм с кашлица и хрема /синузита ми се обади яко/, детето е само с хрема, като от нощес започна и да покашля. Пия Зинат 500 мг, който ми обясниха,че преминава през кърмата и по този начин го приема и сина ми. Лекарката спомена да давам на бебо и витамин Ц - течен, 100 мг дневна доза. Правилна ли е терапията и мога ли да давам витамин Ц?
Малко по-горе с големи букви сте писали за "Превенар" - може ли да ми обясните малко по-вече за тази ваксина, или ми посочете линк къде да прочета за нея.
Благодаря Ви!
*
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #78 -: Ноември 10, 2007, 11:24:17 am »
Lady_11, специално (с благодарности на Mama_Plovdiv, дето го постна в предната тема):
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - бебета от 0 до 12 месеца
« Отговор #79 -: Ноември 10, 2007, 12:11:10 pm »
Цитат
Lady_11, специално (с благодарности на Mama_Plovdiv, дето го постна в предната тема):
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/H-323-PI-bg.pdf
Много благодаря за инфото! В тази връзка да попитам д-р Бърди:
1. Мога ли да си я купя тази ваксина в БГ?
2. При положение, че вече сме на 4 месеца, може ли да се ваксинираме по схемата за седемесечно кърмаче т.е. да изчакам до тогава? С две думи, каква имунизационна програма ще ми препоръчате?
3. Има ли и други ваксини като Преванара, които могат да бъдат закупени в БГ, препоръчителни са и не са включени в имунизационния календар?