0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #420 -: Април 11, 2012, 19:26:39 pm »
 Привет и от мен.
Днес бях на втора контрола на фоликулите.В понеделник нещо бяха заспали :),но днес имаше пробуждане.Видяха си 5-6.Знаете,Александров е много пестелив на думи,но щом продължаваме ,значи е добре.Той си е харесал там 2.ки и само за тях говори.Питам го колко са ,той :D :wink:  Иди го разбери.
В понеделник нещо беше се :? ,имаше само 2-добри и дори беше готов да спрем,но аз не си разреших...Продължаваме !!!
На 16.04 пункция.
Дано всичко е наред !!!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #421 -: Април 12, 2012, 00:19:45 am »
Рамирез, по принцип д-р Александров предпочита изследванията да се правят в лабораториято на АГ Варна. Казвал ми е, че вярва на техните резултати. Аз всичко съм си пускала там с изключение на СПИН, хепатит В, хепатит С и васерман. Дали ще работят по празниците незная, но е много вероятно. Все пак цялата АГ болница разчита на тази лаборатория. Успех!

Благодаря Миркас. Там ще ги направя. По-скъпи ли са от другите лаборатории?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #422 -: Април 12, 2012, 00:51:01 am »
Рамирез, по принцип д-р Александров предпочита изследванията да се правят в лабораториято на АГ Варна. Казвал ми е, че вярва на техните резултати. Аз всичко съм си пускала там с изключение на СПИН, хепатит В, хепатит С и васерман. Дали ще работят по празниците незная, но е много вероятно. Все пак цялата АГ болница разчита на тази лаборатория. Успех!

Благодаря Миркас. Там ще ги направя. По-скъпи ли са от другите лаборатории?
СПИН,ватермин,всичко се прави в АГ:))
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #423 -: Април 12, 2012, 08:41:28 am »
Или  :D както предрече...пункция на Великден...и резултата ще е хубав...няма да се даваш!   :crossfingers:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #424 -: Април 12, 2012, 19:59:51 pm »
   Абе не се давам така лесно.Ама някой ,ако не го познава Александров,бая сълзи ще изплаче. :wink:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #425 -: Април 12, 2012, 20:13:05 pm »
Момичета,вижте какви хапчета ми изписа д-р Тошков,за подобряване функцията на яйчника ми и качествени яйцеклетки.
1.циклонорм-3*2
2.цистофемин-3*2
3.тиреостим-3*1
4.Бял равнец-2*2
Дано да съм полезна на някого:))
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #426 -: Април 12, 2012, 22:11:05 pm »
Знаете ли дали Док Александров изписва виагра/глобули за тънка лигавица?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #427 -: Април 13, 2012, 22:22:00 pm »
...чакам...чакам ...16.04 е моя ден.Пункция ! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #428 -: Април 14, 2012, 09:02:08 am »
Знаете ли дали Док Александров изписва виагра/глобули за тънка лигавица?

Ramirez, аз имам няколко фоликулометрии няколко месеца преди процедурата и максималната дебелина на лигавицата ми достигаше 5.5 мм. Отчаях се и започнах да ровя инфо за тези глобули. Като започнах процедурата се сетих да питам за лигавицата чак по средата на стимулацията и доктора каза - А, перфектна - 8.5 мм за сега. Та се успокоих. Мисълта ми е, че при самата стимулация лигавицата нараства повече отколкото в 'нормални' условия. Ти при предишен опит ли си направила тънка лигавица или при фоликулометрии?
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #429 -: Април 14, 2012, 16:20:09 pm »
Така е Змимка. При 3 ми опит след като се провали и при потготовката за 4 забелязах в документите си, че лигавицата при трансфера е била 9 мм и при 4 казах на Д-ра, че искам да слагам глобули Виагра. Тогава слагам всичко и виагра и вземах прензизолон Ф и бих клексан, абе каквото намерих. И успях. Сега се чудя какво да правя....
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #430 -: Април 14, 2012, 17:40:57 pm »
Най-добре говори с доктора. Той не е от най-разговорливите (ако го чакаш сам да подхване разговора), но като го питаш, обяснява много хубаво. Заедно ще намерите решение. Успех :)
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #431 -: Април 15, 2012, 01:06:08 am »
 Х Р И С Т О С      В О С К Р Е С Е !!!

 НЕКА ВСИЧКИ МЕЧТИ СЕ ПРЕВЪРНАТ В РЕАЛНОСТ  :bori_007: :bori_004:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #432 -: Април 15, 2012, 01:56:08 am »
Христос Воскресе!
ili, пожелавам ти този Великден да бъде твоя велик ден!
Търпение и надежда!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #433 -: Април 17, 2012, 10:47:27 am »
Здравейте момичета,
Излязоха хормоните, моля който знае да помогне!

Естрадиол     207.9  pmol/l  фази  F:90.1-716, O:243-1509,  L:147-224,
FSH           5.02   U/l     фази  F:до12.5,   O:до21.5,    L:до7.7;
LH            2.25   U/l     Фази  F:до12.6;   O:до95.6,    L:до11.4;

След дълго четене стигнах до извода че нещо не е наред защото съотшението между ЛХ/ФСХ не е 1/1, а 1/2.25,доколкото разбирам ЛХ е ниско. Дали с тия изследвания можем да започнем опита. Хвана ме страх да не би да са ми се изчерпили яйцеклетките. Някъде четох че ако ЛХ разделено на ФСХ е по малко от 0.7, в моя случай 0.44, навлизам в критическата  8O, аз съм съм на 33 години! Моля успокойте ме че не е така!!!
В четвъртак ще пускам ТАТ, МАТ, Ф4 и пролактин!
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #434 -: Април 17, 2012, 11:42:52 am »
Спокойно, вероятността да е така е почти 0:)

На кой ден са правени хормоните?
Говори с лекуващия си лекар, а преди това прочети за твое успокоение тази статия за яйчниковия резерв
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=995&Itemid=17

Както виждаш никъде не пише нищо за съотношението ЛХ/ФСХ. Ако тези хормони са правени на 2-4 ден от цикъла според мен, без да съм специалист, ФСХ е идеално, но ЛХ е ниско. Може да е инцидент, може да имаш някакъв друг проблем, но не мисля че имаш основание да се тревожиш, че навлизаш в критическа.

Пак казвам говори с лекаря си и не се вкарвай във филми:)
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #435 -: Април 17, 2012, 12:18:21 pm »
Благодаря ти *dama* , поуспокоих се. И аз виждам че ФСХ не е високо  уж нямам причина да се притеснявам, но като ми влезе нещо в главата....голяма съм паника.А дали ЛХ може да е ниско, защото по-късно ще настъпи овулацията? Преди първия ми опит имах овулация ВИНАГИ на 11-12 ден, а сега вече я засичам 14-16 и и се удължи съответно цикъла.
Изследването е правено на 3 ден, като първи смятам деня когато започна истинско кървене, иначе предния ден ми зацапа още сутринта и цял ден нищо друго!
Сега в събота ще коментираме резултатите с лекаря ми!
Благодаря за статията, много е полезна, доста неща ми се изясниха! :D
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #436 -: Април 17, 2012, 13:21:12 pm »
 Мили момичета и момчета,този път нещо  не е както трябва,но  продължихме.Имах малко неприятности(винаги се случва така :(),които може би повлияха на резултатите. :?
 Имам си само едно оплодено жабче :D и утре е трансфера,на 2-ри ден.
Дайте мнение.Този път... :balk_146:
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #437 -: Април 17, 2012, 13:27:43 pm »
Мили момичета и момчета,този път нещо  не е както трябва,но  продължихме.Имах малко неприятности(винаги се случва така :(),които може би повлияха на резултатите. :?
 Имам си само едно оплодено жабче :D и утре е трансфера,на 2-ри ден.
Дайте мнение.Този път... :balk_146:
   Или,момиче не се настойвай така.Има мамчета и бременни и на втори  ден .Сама реши да се бориш до край,така,че искам да продължиш в същия дух и хъс,с който започна  :hug2:  Стиснати палчета утре и успешен финал !!!
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #438 -: Април 17, 2012, 13:29:43 pm »
 yahoo_17  Абе,настроение има ,но страха е по-голям,нали?!
Той и баткото е на 3-ти ден и то в ония мътни години ...
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #439 -: Април 17, 2012, 13:30:47 pm »
Ili не се отчайвай ... много е рано...може да е едно жабчето, но да е по-силно... Ние стискаме палци!   :crossfingers:  Вярвай!
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.