0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #160 -: Декември 08, 2009, 10:10:12 am »
Здравейте момичета,
чудя се относно О - когато температурата се вдигне значи ли това, че О  вече е минала или значи, че е в момента?
Вчера беше 36,8 днес 37, като вече нямам и специфичното белтъково течение?
 :D


*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #161 -: Декември 08, 2009, 14:10:05 pm »
О-о-о това вече ми идва в повече, поне на мен. Лунна овулация!!! Малко са ни термометрите отзад, непрекъснатото броене и пресмятане, разни тестове, следене на какво ли не, ами сега и това. Който мисли,че има сили, а и че върши работа да пресмята, но за мен това е само допълнителна тежест за психиката ми.
Не я отричам тази овулация, защото не съм запозната с нея, но всъщност не ми се обременява допълнително и с това ненаучно доказано явление.
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #162 -: Декември 08, 2009, 17:20:18 pm »
Здравейте момичета,
чудя се относно О - когато температурата се вдигне значи ли това, че О  вече е минала или значи, че е в момента?
Вчера беше 36,8 днес 37, като вече нямам и специфичното белтъково течение?
 :D
Най-вероятно О при теб е била на 12 с/у 13ти ден от МЦ :D Дано да сте улучили яйцето :wink:
Иначе когато БТ се повиши,то О вече е минала...но е хубаво и в деня на повишението да се прави секс - за всеки случай.Яйцеклетката живее на теория около 12 часа...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #163 -: Януари 06, 2010, 12:25:51 pm »
Вече трети месец поред ову тестовете са ми отрицателни  :(
но пък си имам всички симптоми на О - чувствителност в гърдите (направо ме болят  :?), придърпвания ту от ЛЯ ту от ДЯ, достатъчно количество ЦС....
А тестовете ги правя между 4 и 7 вечерта - не пия 2-3 часа преди това течности...
Момичета, мислите ли че е възможно да си имам нормална О въпреки тестовете...
През октомври доки ми засече О, но пак тестовете ми бяха отрицателни, е защо е така...

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #164 -: Януари 06, 2010, 16:53:22 pm »
Смени марката тестове :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #165 -: Януари 06, 2010, 17:11:21 pm »
Наде,ами пролактина влезе ли в норма?Пък и наистина пробвай с друга марка тестове.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #166 -: Януари 06, 2010, 17:25:38 pm »
Наде,ами пролактина влезе ли в норма?Пък и наистина пробвай с друга марка тестове.

Влезе в норма, Маринка, октомври си беше ОК, пък и продължавам да пия бромокрептин  :?
Ами следващия месец (ако неправя инсе)ще сменя марката тестове  :?

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #167 -: Януари 06, 2010, 17:40:26 pm »
Гарджето е права Наде може да е от тестовете да не засичат при теб пик-а на ЛХ.
Смени ги !
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #168 -: Януари 06, 2010, 18:19:14 pm »
Благодаря ви, момичета, ще послушам съвета ви и ще пробвам с други  :)

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #169 -: Януари 06, 2010, 18:53:20 pm »
Щом пишеш, че имаш доказана от лекар овулация (разбирам с ехограф) следователно 100 % тестовете грешат (поне в случая с доказаната овулация).
Успех :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #170 -: Януари 06, 2010, 18:59:44 pm »
Наде аз при две забременявания не видях положителен ову.тест  :?
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #171 -: Януари 06, 2010, 19:06:47 pm »
Точно фол. се беше спукал и имаше формата на цветенце  :lol: :lol: , а предната вечер теста ми беше отр.  :?
И аз така казвам тестовете грешат  8) !!!
Успех и на теб, Гаргичка  :D  :bighug:

Дениска, още едно доказателство че най-сигурния метод е фоликуметрията!!!
Ей, кога ще вземат да измислят домашно УЗ и сами да се "фоликуметрим"  :lol: :lol: :lol: – та да сме сигурни кога точно е момента  :pipy_longstocking:
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 19:08:29 pm от Надеж »

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #172 -: Януари 06, 2010, 19:09:58 pm »

Ей, кога ще въемат да измислят домашно УЗ  :lol: :lol: :lol: – та да сме сигурни кога точно е момента  :pipy_longstocking:
Абе сигурно и това ще стане един ден. :D егати кефа жалко, че ние едвали ще можем да се възползваме  :lol:
сори за спама.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #173 -: Януари 06, 2010, 19:25:26 pm »
О, това за "домашната фоликулометрия" колко съм си го мечтала .. По едно време бях стигнала до там да чакам дълги опашки, за да правя фоликулометрии. Едно отсъствие на лекар и ми се проваляше всичко. В последния момент бягай търси друг, но той пък се оказва с кофти ехограф и не вижда нищо от онова, което предния преди него е видял и т.н. Големи одисеи в тази насока... Оказа се голям зор една фоликулометрия да направи човек. А на тестовете наистина не може да се вярва на 100 %. Това все пак са някакви "пикливи тестове" (както някой беше писал в една тема) :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #174 -: Януари 06, 2010, 19:39:22 pm »
Вече трети месец поред ову тестовете са ми отрицателни  :(
А тестовете ги правя между 4 и 7 вечерта - не пия 2-3 часа преди това течности...

Може би просто пропускаш момента.

Лекарят ми многократно ме е инструктирал да правя тестове за овулация с втората урина за деня, независимо какво пише в упътването на теста. В дните точно преди овулация прави тестове по 2 пъти на ден - сутринта и ранния следобед. Ако го има, все ще успееш да го сгащиш това покачване на ЛХ.
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #175 -: Януари 06, 2010, 20:12:58 pm »
Надеж и аз мисля ,че тестовете са калпави.При мен пък все на 4-5 ден има хубави чертички   :ask:

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #176 -: Януари 06, 2010, 20:54:58 pm »
Ей, кога ще вземат да измислят домашно УЗ и сами да се "фоликуметрим"  :lol: :lol: :lol: – та да сме сигурни кога точно е момента  :pipy_longstocking:
Имам претенции домашното УЗ да отчита като електронния апарат за кръвно. С цифрички на екранчето. Например L12, което ще рече фоликул отляво 12 мм. Или R15 - фоликул отдясно, 15 мм.

За тестовете - противно на всички упътвания ги правя с първата урина за деня. Защото ми е невъзможно 4 часа да не приемам течности и да не ходя до тоалетната. Не че няма да мога, но да ми става система не си го представям. Показват ми задоволителни резултати дори и при неправилното ми използване. При това ползвам различни марки, каквото има в момента в аптеката.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #177 -: Януари 06, 2010, 21:14:17 pm »
Цигу, и аз си мисля че наистина пропускам пика на хормона  :(
Но ще те послушам и ще ги правя и сутрин с 2-ра урина и следобед пък дано го хвана  :) Под ранния следобед имаш предвид около 2 часа ли?

*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #178 -: Януари 06, 2010, 22:21:38 pm »
Надеж, да ти кажа и аз имам проблем с тестовете. Правя ги към 5 следобед и не винаги успявам да не пия течности...Този месец ги пазих всичките и след като втората чертичка почти изчезна ги сравних и така си определих пика.
Незнам колко е правилно, но това ми е варианта за момента.
Така че съм с две ръце за домашно УЗИ  :P :crossfingers: :crossfingers:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Всичко за овулацията 2
« Отговор #179 -: Януари 07, 2010, 00:43:00 am »
[quote author=Надеж
Ей, кога ще вземат да измислят домашно УЗ и сами да се "фоликуметрим"  :lol: :lol: :lol: – та да сме сигурни кога точно е момента  :pipy_longstocking:
[/quote]
 :jump12:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."