0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #100 -: Април 02, 2008, 22:49:39 pm »
Перде, абе ти сигурна ли си, че Тони е глътнал зъбчето на гребена? аз така преди година и нещо бех пощурила народа, мислейки, че Мартин е лапнал половинката от телено копче тик-так, щото го нямаше на бодито, а облизах всички подове да го търся. след 2 дена страхове, копчето се намери от някъде.

Абе сигурна съм на 90 %, защото първо като го видях с гребена в ръка, тръгнах към него. Той веднага ми се ухили до уши, с което стана ясно, че е направил нещо което не трябва да прави.
Взимам гребена, о няма го единия зъб, другите смачкани. Вече ми става горещо, при което бъркам в устата му и го виждам, как го е скрил от мен отстрани на бузата. Бръкнах ама неуспях, страх ме хвана да не го задавя и той хукна и насила го глътна, щото правеше едни не много на праиятно гримаси. И така, мажа аз филии по памперса, но до ден днешен нищо. :(

Извинявам се на аудиторията, че я занимавам с това, обаче взех вече много да се шашкам, колкото повече времето минава.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #101 -: Април 02, 2008, 22:51:59 pm »
jam, количката е двойна все пак и не можеш да я обхванеш по никакъв начин и да я качиш по стълбите сама :D.

Перденце, дано се разминете с по-сериозни интервенции.




София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #102 -: Април 02, 2008, 23:01:29 pm »
kassi, никой не говори за близнашка количка, моля ти се :) това е мисия невъзможна.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #103 -: Април 02, 2008, 23:13:33 pm »
kassi, никой не говори за близнашка количка, моля ти се :) това е мисия невъзможна.


Ааа, щото има и такива, които мислят, че е  :wink:, нали знаеш, от отсрещния лагер :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #104 -: Април 02, 2008, 23:18:59 pm »
Каси, меко казано е обидно поведението на съседа ти  :?
Дано останалите да те подкрепят.

С количката аз процедирам по същия начин като Ултра, на горе, на долу - все приплъзвам.
На втория етаж съм и няма асансьор, ща не ща 27 стъпала трябва да мина.
Ако щете ми вярвайте ама си ги броя на ум, особено като се качвам.
Детето расте и на мен ми става все по-трудно.
Каси, при теб просто не си го представям без помощ.

Perdeto, дано Тони се справи без намеса.

Милена, много се радвам че малката е вече с вас у дома.  Дано да качва бързо. Да расте здрава и силна. При кой офталмолог ходите във Варна?

Аз явно вече ще приключвам с кърменето. Малко по малко Боян се отбива. Не ще да суче и това е, не знам дали кърмата ми е малко или е нещо друго, но освен да ме ползва за залъгалка друго не прави. До сега изцяло го кърмих поне сутрин и вечер, но от две-три вечери отказва и последното кърмене. Остава само сутрешното. Колкото толкова  :?

И последно един въпрос за оризовата каша. Правя я на око, докато достигна желаната консистенция. На половината хранене, обаче, тя е отново течна  8O Все едно е чисто мляко. Днес добавих още суха смес, пак стана каша, той не искаше да яде и я оставих - след малко пак беше течна. Не ми се връзва, така ли трябва да е?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #105 -: Април 02, 2008, 23:24:44 pm »
И последно един въпрос за оризовата каша. Правя я на око, докато достигна желаната консистенция. На половината хранене, обаче, тя е отново течна  8O Все едно е чисто мляко. Днес добавих още суха смес, пак стана каша, той не искаше да яде и я оставих - след малко пак беше течна. Не ми се връзва, така ли трябва да е?

Коки, аз понеже обстойно изчетох темите за храненето и въпреки това пак ми изникват въпроси, но специално на твоя:
Момичетата са писали, че когато кашата се прави с кърма се втечнява и трябва да се дава веднага. Ти как я правиш?
Аз я правя с АМ и никога не съм имала този проблем. Ползвам и на Хип каша и на Милупа.
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #106 -: Април 02, 2008, 23:39:18 pm »
Милена, много се радвам, че малката е вече у дома! От тук нататк само положителни емоции. А за коликите ви пожелавам много търпение!

Каси, по закона за етажната собственост вероятно ти трябва съгласието на съседите. Но освен това съществува и наредба за достъпна обществена среда ( или нещо подобно се казваше). карам на спомени, но според мен ако в блока ви живее поне един инвалид, рампата е задължителна. В нашия блок се намират няколко (вероятно за това имаме и рампа и аз проблеми с носене на количка не съм имала), при вас няма ли? Утре съм в командирока, но ще взема да я изровя тая наредба в петък, че чак ми стана интересно. Може да се окаже, че и без живущ инвалид наличието на рампа е задължително.
Аз в тая връзка да ви кажа вече няколко пъти правя скандали в разни общини, КАТ и др. поради тоалетните. Съгласно ЗУТ всички обществени сгради са длъжни да имат. И познайте какво се случва някой като ми заяви, че тоалетната е за служебно ползване. А аз като вися там на опашки по няколко часа какво да правя?!


*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #107 -: Април 02, 2008, 23:44:26 pm »
Това за кърмата и аз го четох, ама аз правя с АМ :?
Кашата е на ХИП.
Аз правя млякото, и от готовото, още горещо, изсипвам нужното ми количество и бъркам. На кутията пише на 200мл, около 3-4 супени лъжици. Освен утре да направя пълна доза и да видя какво ще се получи.

П.П. Предполагам сте забелязвали съвета на Хип-ската оризова каша да се направи с детска смес или краве мляко . Не трябва ли да означат и от коя възраст може да се дава краве мляко? 100% нечие дете рано, рано е изпробвало тази благинка :x
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #108 -: Април 03, 2008, 08:52:58 am »
Коки, и аз бях чувала за кърмата, ама пусто любопитство
взех че направих вчера и стана чиста водица. Правя я с вода иначе,
и става добре, не се втечнява после. Лъжиците са ми с връх.

Перде, дано се разминете без интервенции.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #109 -: Април 03, 2008, 09:53:09 am »
Аз пък ще се оплача от подлезите. Преди бяхме с комбинирана количка с 4 големи колела, а сега сме с лятна с 8 двойни колела. Ние живеем в Редута, а частнаната ни педиатърка има кабинет на Иван Асен и като е хубаво времето, ходим пеша. Първият път със зимната количка тръгваме и хоп изненада -не може да мине през релсите на подлеза, защото е по-широка от тях. добре, че тогава Мия се возеше и в кошницата, та взимам аз кошницата в едната ръка и с другата количката надолу по стълбите и хората ме гледат умно. после си мислех, че с лятната количка ще минаваме без проблем, обаче какво се оказа -с нея може да се слезе по релсите, но забрави за качването, тогава едните колела просто не могат да минат и спират движението, та я качвам на ръце. Чудя за каква количка точно са направени тия релси в подлезите? Явно аз все не улучвам точната!
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #110 -: Април 03, 2008, 09:59:14 am »
Мешко, според мен тези релси са правени отдавна, когато е имало явно един вид колички само!
Нашата също не влиза в нито един подлез, а също и не минава по релсите - пак от онова време пред ДКЦто ни.
Аз подлезите ги избягвам, просто повечето са с много стъпала и айде, ще се напъна и ще я вдигна, не си жаля толкоз кръста, въпреки че трябва, но ме е страх да не я изпусна. Винаги предварително мислено чертая маршрут от къде да мина. Някои подлези имат алтернатива с алейка за колелета, но далеч не всички.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #111 -: Април 03, 2008, 10:13:25 am »
Момичета много благодаря за мненията. Ще се дават ампулите тотема няма как. Дано това да оправи нещата.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #112 -: Април 03, 2008, 10:14:38 am »

Имам едно питане към тези майки чиито бебета са по големи от нас и са на АМ.

Вашите брмбъзъци по колко хранения имат и по колко изпиват съответно?
Аз съм в някаква лудница  :?, Митака яде по 6 пъти на ден * 150, но от 2 седмици се буди нощем за 7 път манджа!
Имахме един месец в който нямахме нощно хранене от както стана на 4 отново започна да се буди!
Знам, че към всеки нов месец се добавя по 10 мл, обаче д-р Масларска ме посъветва да му давам по 130мл щом яде и нощем!
Той не е лаком, когато не е гладен оставя....(независимо от бузите :wink:), обаче тези много на брой хранения ме притесняват!
Случва се и на 2часа и половина да е гладен и да прилагам целия си артистизъм,
но не мисля че е правилно щом е гладен да го карам да чака и да се изнервя!
От няколко дни хапва и пюренце от ябълка следобед, но сега се захранваме и количеството не е много....
Другото което се случва с нас и може да се отразява на неспокойството нощем и търсенето на храна са зъбките,
които двустрано на венеца долу са изпъкнали и когато мажа с калгел издава много одобряващи и облекчаващи звъуци.
Знам обаче че дори и възбудени венците, зъбки може да излязат много по-късно!

Абе объркано стана, но ако дадете едно рамо с вашия опит ще съм Ви  :flower:Благодарна!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #113 -: Април 03, 2008, 10:24:49 am »
Мише, не мисля че е проблем че Митачето иска и нощем манджа. Деси на вашата възраст също ядеше по 6 пъти, но понякога и 7, само дето тя беше изцяло на кърма и винаги си е имала нощно хранене. от млякото не се дебелее, не дръв детето гладно :wink:
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #114 -: Април 03, 2008, 10:49:16 am »
Мише, за нощното хранене - не знам, ние такова връщане към него не сме имали. Да не би пък последното вечерно да не му стига и затова да се буди?
Но от опит ти казвам, че е имало ситуации, в които Симона е огладнявала за по-кратко от обичайното (3 часа средно) време и то след по-засищащи яденета - каша, например. и то не един и два пъти.
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #115 -: Април 03, 2008, 10:57:49 am »
Ние доскоро бяхме само на мляко и ядяха по 5 пъти на ден - 6, 10, 14, 18, 22. Давала съм точното количество за възрастта, само на храненето в 22 часа правех повечко с около 20мл., за да могат да издържат до сутринта. Теодора сама се отказа много рано от нощното хранене, но Станислав си се будеше за ядене. Аз давах, но за 1 месец беше качил 1300 гр и педиатърката ни посъветва да спрем нощното хранене. Доста дълго време се будеше нощем, но според мен беше по-скоро навик, отколкото необходимост.
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #116 -: Април 03, 2008, 11:11:55 am »
Надин, днес ще пробвам само с вода, да видим.

Аз, обаче като ви чета и започвам да си мисля че моя звяр не е в час.
Той яде много повече. Верно, 5 пъти, но много по-голямо количество. До сега му правех 210мл+7л а от вчера 240мл+8л  :oops:
И на всичкото отгоре, вместо да се засища повече от оризовата каша, той сякаш по-бързо огладнява.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #117 -: Април 03, 2008, 11:43:20 am »
Коки, твоя мъник яде май повече от Симеон :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #118 -: Април 03, 2008, 12:30:32 pm »
Извинете че се намесвам в темичката ви.Перденце колко дена станаха от както детенце е глътнало зъба на гребена?Преди години дъщеря ми глътна стотинка-монета от 10 стотинка.Бях изпаднала в паника.Педиатърката ми каза че до 2-3 дена трябва да я изходи.Е да ама не излезе чак след 5 дена.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #119 -: Април 03, 2008, 12:57:06 pm »
Коки, твоя мъник яде май повече от Симеон :lol:
И от Дара...  :?
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"