0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #680 -: Февруари 19, 2016, 16:47:34 pm »
момичета, благодаря за подкрепатаще ви кажа как се развиват ембриончетата и дано да имам повод да почерпя:)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #681 -: Февруари 19, 2016, 17:53:06 pm »
И обратното се случва: дори от отлични по качество ембриони не винаги стават бебета. На мен ми трансферираха три, оценени А, А- и В+++ или нещо подобно, но имах едноплодна бременност.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #682 -: Февруари 22, 2016, 11:18:52 am »
здравейте момичета - днес ми се обадиха ембриолозите и малко се обърках имам един ембрион на стадий морула и два компактни - какъв беше този стадий компактни - преди или след морула?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #683 -: Февруари 22, 2016, 11:32:45 am »
puff, компактизацията е етап преди морула.Тридневни ли са ти ембрионите?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #684 -: Февруари 22, 2016, 13:26:39 pm »
днес им четвърти ден
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #685 -: Февруари 23, 2016, 11:13:17 am »
е приключихме безславно и този път такова чудо не е било изобщо да не стигнем до трансфер, вече не знам какво да направя...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #686 -: Февруари 23, 2016, 11:31:15 am »
Puff,

Съжалявам, че така се е случило. Не се отчайвай!
Потъгувай, колкото ти е необходимо, за да го преодолееш и след това гледай напред! Винаги има надежда!
Посъветвай се с лекаря си дали може да препоръча нещо за подобряване на яйцеклетките и сперматозоидите. Вие с какъв фактор сте - мъжки или женски?
Стискам ти палци и от сърце ти желая успех следващия път!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #687 -: Февруари 23, 2016, 11:34:21 am »
Puff, посъветвай се с лекаря си. Ти няма как да знаеш какво да направиш.
Не се отчайвай.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #688 -: Февруари 23, 2016, 11:59:03 am »
не знам какъв ни е проблема и двете бг клиники така и не разбраха
мисля да зарежа бг клиниките изобщо явно тук не става
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #689 -: Февруари 23, 2016, 12:20:59 pm »
puff, след като изваждат малко яйцеклетки и от тях се оплождат още по-малко, а оплодените спират развитието си - проблемът най-вероятно е в качеството на яйцеклетките ти и в нивото на яйчниковия резерв.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #690 -: Февруари 23, 2016, 12:31:27 pm »

Ако се потвърди от лекаря ти, че проблемът е основно в качеството на яйцеклетките, което е често срещан проблем в нашата възрастова група, все пак го има и варианта с донорска яйцеклетка.
Не е лесно да се вземе подобно решение, но все пак е шанс.

Разбира се можеш да се обърнеш и към клиники в чужбина. Тук във форума има теми за репродуктивни клиники в Турция например.

Каквото и решение да вземеш, от сърце ти пожелавам успех!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #691 -: Февруари 23, 2016, 13:08:52 pm »
нямам проблеми с яйчниковия резерв, до сега не съм имала проблеми и с качеството на яйцеклетките, явно дългият протокол не е бил за мен не знам какво друго да си мисля
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #692 -: Февруари 23, 2016, 13:44:49 pm »
до сега не съм имала проблеми и с качеството на яйцеклетките

аз явно не съм те разбрала добре, защото от предните ти постинги останах с впечатлението, че досега ембрионите ти винаги са спирали да се делят преди трансфер и такъв не е имало.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #693 -: Февруари 23, 2016, 14:01:11 pm »
не не това е първият път в който не стигнах до трансфер затова съм в шок и не знам какво да си мисля
иначе в останалите пъти никога не е имало имплантация - с лека адиномиоза съм, но док. махна полипчето
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #694 -: Март 11, 2016, 21:34:25 pm »
hope-love

Моля те за малко информация.
През октомври миналата година правихме пункция и от 1 фоликул извадихме 1 яйцеклетка. Яйцеклетката се оплоди, но на третия ден ми казаха, че не се развива правилно. На петия ден казаха, че няма смисъл да се прави трансфер.
Във вторник (8 март) правихме втора пункция, вече на спонтанен цикъл. Отново извадиха яйцеклетка, оплоди се. Днес ми се обадиха, че не се развива добре и в неделя ще кажат какво се случва.
Като прочетох, че и на теб са ти казвали, че не са били хубави ембриончетата, чудя се дали да настоявам за трансфер, пък каквото се случи.
Казаха ли ти нещо по-конкретно за твоите ембриончета, които не са били хубави?

« Последна редакция: Март 11, 2016, 21:42:51 pm от Dani72 »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #695 -: Април 10, 2016, 15:01:35 pm »
Здравейте момичета,

Къде се изгубихте напоследък?
Надявам се преживявате хубави пролетни моменти със семействата си :)

Искам да се посъветвам с вас. След стимулацията и бронхита ми се появи проблем с пристъпи на високо кръвно и пулс.
Сложиха ме на бетаблокери. Първоначално само за месец, но после ми го продължиха. Пия Бизогама по 10мг на ден.
Исках да питам имате ли опит с овладяване на високо кр налягане преди забременяване? Кардиологът ми каза, че ще спрем по схема бетаблокерабетаблокета, ако забременея междувременно. Но каза, че трябва да се реши проблема с кръвното преди нов опит инвитро. Това някак ме обезсърчава. Пак се отлагат нещата във времето, а то и без друго ни диша във врата...
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #696 -: Април 10, 2016, 21:04:32 pm »
Mirracles, аз от нерви и притеснения след 4 тия опит вдигнах кръвно, доста високо. Пиех конкорд 5мл и магнерич по 1 таблетка. Преди 5 тия опит спрях конкорда по схема, останах само с магнерич. След като разбрах, че съм бременна минах на магнерот и дупегит. До края на бремеността пих дупегит (стигнах до 6 таблетки на ден), но кръвното беше в граници 130/85 и магнерот. Щях да спирам магнерота месец преди раждането, но Мария избърза и се роди преждевременно заради пукнат околоплоден мехур. Т.е споко решава се проблема с кръвното, намери си добър кардиолог и всичко ще е ОК.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #697 -: Април 11, 2016, 11:03:36 am »
Стоека,

Благодаря за споделянето!
Това ми дава кураж, че не съм само аз в тази каша и че има и начини за овладяване на положението. За момента гледам да си стабилизирам здравето и се надявам всичко да се нареди!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #698 -: Април 12, 2016, 09:43:28 am »
Mirracles,
Аз приемах таблетки за високо кръвно налягане още преди да се омъжа (на нервна почва се отключи). Пиех нещо слабо (Берлиприл 5мг). По съвет на репродуктивния специалист си продължих приема и по време на ин витро процедурата. След установяване на бременност спрях лекарството и не съм имала някакви сериозни проблеми. Зачервявах бузи като се поизморя накрая на бременността, но по-високо от 130/85,90 не съм го вдигала. Имах си в чантата и аз ДОпегит, но така и не ми се наложи. Родих си съвсем нормално (не преждевременно, с опреация, но по други причини), живо и здраво детенце - 3.45кг., 51см. После обаче при мен се получи проблем, за който и до днес ме човърка чувство за лека вина. От недоспиването и праумората, кръвното скочи и не можах да го овладея без медикаменти, спрях кърмата и минахме на АМ. Нямах нито сили, нито познания, нито компетентен човек до себе си, който да ме напътства как да овладея положението и без медикаменти или ако е с лекарства, да е със съвместими с кърменето. Мой съвет - ако дай Боже е успешен следващият ти опит, мисли в тази посока по време на бремеността. Пожелавам ти само хубави неща и най-вече живо и здраво бебче/та!  :D
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #699 -: Април 12, 2016, 11:51:28 am »
Ох, да бе лекарството е Допегит, но предвид колко бях недоспала от няколко нощи моля да ме извините... Но аз го пиех редовно, отначало по една таблетка и т.н.