0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Висок пролактин
« -: Септември 07, 2007, 12:43:23 pm »
Здравейте, всички,
нека да споделя и аз моя проблем. Скоро получих нарушение на цикъла и след изследване на пролактина се оказа, че той е доста завишен. Изписаха ми Бромокриптин и сега ще ходя на нови изследвания. Изчетах доста информация в нета за Пролактина. Има ли някой, който да е имал подобен проблем???

*
Re: Висок пролактин
« Отговор #1 -: Септември 08, 2007, 22:30:33 pm »
Много момичета са с такъв проблем - повишени нива на пролактина. Не се притеснявай - пий си хапчетата по определената от лекувашият те лекар доза и всичко ще се оправи в рамките на няколко месеца. Надявам се да те лекува ендокринолог, а не гинеколог.
Re: Висок пролактин
« Отговор #2 -: Септември 10, 2007, 16:24:45 pm »
Аз съм с такъв проблем.Колко е завишен?Не ти ли препоръчаха да си направиш ЯМР?
Re: Висок пролактин
« Отговор #3 -: Септември 10, 2007, 19:11:23 pm »
Здравейте, няколко месеца не са ли много време? Препоръчаха ми, но още не съм го направила. Много ли е страшно? Лекарствата наистина ли оправят? Много съм се ошашкала, притеснена съм адски.

Re: Висок пролактин
« Отговор #4 -: Септември 11, 2007, 09:17:07 am »
Не се тревожи толкова много.ЯМР изобщо не е страшно изследване и ще даде отговор има или няма аденом на хипофизата.Моят пролактин не беше драстично увеличен,но се оказа,че имам аденом,а съм чела и момичета с изключително завишен пролактин,но без аденом на хипофизата.Аз много добре се повлиявам от лекарствата,така че мисля,че като се открие причината за хиперпролактинемията и се приложи адекватно лечение,всичко ще е наред.
*
Re: Висок пролактин
« Отговор #5 -: Септември 11, 2007, 15:35:11 pm »
Аз също съм с висок пролактин и вече 4 месеца пия Парлодел!Изследвания се правят на 6 месеца!Пиеш се хапчетата и това е!Моята лекарка каза:докато забременееш!
Re: Висок пролактин
« Отговор #6 -: Септември 16, 2007, 23:21:18 pm »
 Здравейте момичета
Искам и аз да споделя с вас за повишения ми пролактин НЕ ЗНАМ ИЗОБЩО ДАЛИ БЕЗ ХАПЧЕТА ЩЕ Е НОРМАЛЕН!!!!! От 2год имам повишен пролактин първо беше 976-но нямам аденом 3мес пих Перлодел и се нормализира  казаха ми Пий докато забременееш така до 5мес и след това ще видим Така продължих 1год и 6мес Спрях Перлодела само за 3мес и пак се повиши 552 Сега пак започвам да пия защото ще правя инвитро Не искам да ви отчайвам, но аз съм отчаяна Дано при вас това да не е така
 Искрено желая късмет и  успех на всички  :goodluck:
Re: Висок пролактин
« Отговор #7 -: Септември 16, 2007, 23:35:15 pm »
Момичета,до сега не се притеснявах,но като чета какво пишете.... :(От '99 год. съм с повишен Пролактин,тогава правех 1-вото си Ин Витро.Пиех хапчета,но опитът беше неуспешен и повече не съм пила нищо.Тази година февруари трябваше да започна стимулация,но малко ме объркаха/вместо киста,казаха че имам ендрометриоза/и не започнах стимулация.Малко пих отново лекарства,но.....пак ги спрях.Другият месец уж ще започвам стимулация и попитах лекарката си какво ще правим с Пролактина,а тя ми каза сега да не мисла за това...Дали ще успеем да го "вкараме" в нормите..,ще има ли време...???  :( :( :(
Re: Висок пролактин
« Отговор #8 -: Септември 17, 2007, 15:12:30 pm »
А колко е сега пролактина или не си го изследвала?И когато ти го откриха,казаха ли от какво е увеличен?
Re: Висок пролактин
« Отговор #9 -: Септември 17, 2007, 18:09:21 pm »
В момента Пролактина ми е-741.февруари,след като пих Dostineh,беше-19.Пак не е добре,че е под норм.граници.Нали уж норм.граници са 59-619.Не ми е уголемена хопофизата,а само произважда в повече.Така казаха/правиха ми снимка на главата,но това беше '99 год./Утре смятам да отида при лекарката за да уточним за другият месец кога ще започвам стимулация и отново ще я попитам за Пролактина,защото наистина много се притеснявам.Не зная дали е нормално при положение,че ми предстои стимулация и то съвсем скоро,все още нищо да не пия....Тук чета,че някой момичета се лекуват с години,а аз..... :(Вие какво ще кажете?
*
Re: Висок пролактин
« Отговор #10 -: Септември 18, 2007, 08:31:34 am »
Nushka, лекарката за която говориш ендокринолог ли е?
Преди да започнеш стимулацията трябва да вкараш в норма пролактина и да си излекувала ендометриозата! Иначе според мен обричаш опита! Виж потърси и друго мнение, мисля само ще ти е от полза.
А пролактина се вкарва много бързо в норма. Моя за 3 седмици с Достинекс падна под долна граница даже. След това минах на поддържаща доза: четвъртинка парлодел вече повече от две години го пия и съм в норма. :goodluck:
Re: Висок пролактин
« Отговор #11 -: Септември 18, 2007, 08:40:31 am »
Ендромериоза се оказа,че нямам.... :),било киста.Това не ме притеснява.Само за Пролактина се тревожа,но тъкмо ще отивам при докторката,не е ендрокринолог,гинеколог е...,ще говорим.Но като чета нещата,които пишете явно трябва да се консултирам и с ендрокринолог.Благодаря...... :wink:
*
Re: Висок пролактин
« Отговор #12 -: Септември 18, 2007, 10:00:58 am »
Цитат
Но като чета нещата,които пишете явно трябва да се консултирам и с ендрокринолог.
:balk_103:
Re: Висок пролактин
« Отговор #13 -: Септември 18, 2007, 12:06:32 pm »
Тъкмо се върнах от лекарката ми и бързам да ви пиша. :) Не било проблем,че малко ми е завишен Пролактина,малко да съм се развълнувала и той се повишавал... :(  Някой може ли да ми даде координати на някой добър ендокринолог във Варна.
*
Re: Висок пролактин
« Отговор #14 -: Септември 18, 2007, 13:47:57 pm »
Да така е, но ако са спазени условията при вземане на кръв и пак е повишен, тогава е проблем. :?
За Варна не мога да помогна за добър ендокринолог, дано се включи някой местен. :)
Re: Висок пролактин
« Отговор #15 -: Септември 18, 2007, 14:20:58 pm »
аз ходя при доктор каменова срещу автогарата.целувки
Re: Висок пролактин
« Отговор #16 -: Септември 18, 2007, 15:04:53 pm »
Благодаря ви,отзивчиви както винаги....И аз живея до Автогарата...,за Мед.ц-р Визия ли говориш?Ще се консултирам и с ендокринолог,няма да се размине... :DОказа се,че Пролактина не ми е взет както трябва.Нали трябвало да се лежи малко преди да ти го вземат,Доктор Александров ми каза да не се тревожа.Същото което ми каза и Доктор Маркова тази сутрин. :D  Ох......,не зная......,на моменти ще се побъркам...Но сега се успокоих малко. :D
Re: Висок пролактин
« Отговор #17 -: Септември 18, 2007, 15:49:23 pm »
Здравейте момичета!Аз също имам проблем с пролактина!Може би от около година почти всики месец получавах междуменструално прокървяване.Ходих къде ли не,но нищо-казваха ми че е нормално.Към края на май месец ме вкараха по спешност в болница,защото бях получила възпаление едновременно на бъбреците и на яйчниците.Тогава лекуващият ми лекар искаше да ми направи цветна снимка за да разбере дали от това възпаление не са ме се запушили тръбите.И тогава реших че проблем имам.Отидох в Майчин дом и там ми казаха ,че единят ми яйчник не функционира правилно,нямам овулация и понеже фоликулите ми не се пукат се получава тъка.Каза ми да си направя хормонални изследвания и се оказа че пролактинът ми е 630.Накараха ме да си направя ЯМР.Всичко ми е наред.Сега вече от около 20 дни пия Бромокриптин.Исках да попитам дали някой е имал подобен проблем?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=kati294][/url]
Re: Висок пролактин
« Отговор #18 -: Септември 18, 2007, 15:55:26 pm »
Исках да споделя с вас нещо което научих от един доктор,който е доста компетентен в тази област.Може това да помогне на някого.Този доктор ми каза,че ако пролактинът е повишен и с хипофизата всичко е наред след ЯМР,трябва да се вземат мерки за понижаването му,защото аденом на хипофизата повишава пролактина,но и от повишеният пролактин може да се получи също аденом на хипофизата.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=kati294][/url]
Re: Висок пролактин
« Отговор #19 -: Септември 21, 2007, 13:14:01 pm »
Момичета, лекарствата за сваляне нивата на Пролактина не се спират рязко, а с намаляване на дозата. Лично аз пих Парлодел до края на 3-я месец от бременността ми. Слушайте лекарите си и правете това, което ви кажат, но първо се убедете, че сте попаднали на подходящия лекар. Късмет на всички!