0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #160 -: Декември 29, 2011, 15:20:45 pm »
Здравейте, от детската кухня правят една млечна супа и аз се чудя мога ли вече да му я давам на Милен или му е още рано?
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #161 -: Декември 29, 2011, 15:31:17 pm »
Във млечната супа по принцип има моркови,лук,прясно мляко,грис,сирене,масло и/или яйце.Зависи какво си въвела от тези неща.Ако яде всичко това-може :).

*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #162 -: Декември 29, 2011, 16:19:20 pm »
Прясно мляко не съм давала, нали се дава след годинга и тов се чудя- дали вече мога да го давам или да изчакам?
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #163 -: Декември 29, 2011, 17:15:37 pm »
Дадох прясно мляко с детската кухня на 10 месеца, но каквото го има по манджите. Десертите не ги давам, защото са нишесте.
Предполагам няма алергия към белтъка на кравето мляко Милен?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #164 -: Декември 29, 2011, 19:00:13 pm »
Самарайде, няма алергия Милен.Аз също не давам десертите:)))))))))) Ами аз не знам в другите яденета дали слагат прясно мляко,ако слагат значи съм го захранила без да разбера,иначе кисело мляко яде.
07.10.2009
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #165 -: Декември 29, 2011, 19:41:56 pm »
На нашата детска кухня слагат в някой манджи и супи. Вероятно си го захранила с прясно мляко  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #166 -: Декември 30, 2011, 18:36:27 pm »
 Момичета, имам едно питане, ако съм приготвила оризова каша в 17:45ч, обаче Коко се оказа, че не е гладен, мога ли да предложа същата след половин час или да я хвърлям. Питам, защото съм я направила плодова, иначе знам, че с вода не прилича на нищо дори  след 15 минути
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #167 -: Декември 30, 2011, 19:10:11 pm »
Дидонка, ако е с ябълка или круша ще потъмнее и ще си промени вкуса, така че мисля че няма да става за ядене  :?

Ние днес сме само на кърма и малко АМ  :wink:, че тия дни се буди към 3 и до 7-8ч. е едно яко напъване и плач за пръцкане  :( А не съм въвеждала нищо ново  :?
Ей, много зор това захранване  :( Започвам да си мисля че неправя нещо както трябва :(
« Последна редакция: Декември 30, 2011, 19:12:54 pm от Надеж »

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #168 -: Декември 30, 2011, 19:31:48 pm »
Надеж, Жорко добре понесе броколите (не е имал газове и не го е боляло коремчето), само където не ги харесва много. И ние вчера бяхме на кърма - на мама момчето бойкотира пюретата и кашите  :lol:

Дидон, оризовата каша( без плодове) може да се даде до 1 час.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #169 -: Декември 31, 2011, 09:55:14 am »
Някой питаше за кашите каква друга освен оризовата може да се даде - аз от два дена давам банановата на Хумана - безглутенова, млечна - с бананови, оризови и царевични стърготини е, обезмаслено мляко и др. - ееее такава радост е като започна да и я давам- освен че надава радостни викове ами и започва да маха ръчички и постоянно зяпа. За сравнение като й давах само оризова, дори с ябълка вътре - ядеше, но изобщо не беше ентусиазирана така да се каже:)))
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #170 -: Декември 31, 2011, 10:12:06 am »
Надеж давай малко Еспунизан,при нас с Криси стана така(въпреки,че бях спряла за малко със захранването по други причини) и момичетата тук ме посъветваха да давам,а същия ден и при педиатърката бяхме и та това ми препоръча.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #171 -: Декември 31, 2011, 10:37:58 am »
Някой питаше за кашите каква друга освен оризовата може да се даде - аз от два дена давам банановата на Хумана - безглутенова, млечна - с бананови, оризови и царевични стърготини е, обезмаслено мляко и др. - ееее такава радост е като започна да и я давам- освен че надава радостни викове ами и започва да маха ръчички и постоянно зяпа. За сравнение като й давах само оризова, дори с ябълка вътре - ядеше, но изобщо не беше ентусиазирана така да се каже:)))
Тази бананова каша на Хумана е класика. Още  от моето детсво е била известна и с нея са ме хранили. После от позната, чийто син е на 16 години сега, съм чувала как синът и е умирал за нея. Явно всички бебета я обичат.

Б.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #172 -: Декември 31, 2011, 10:50:05 am »
Надеж давай малко Еспунизан,при нас с Криси стана така(въпреки,че бях спряла за малко със захранването по други причини) и момичетата тук ме посъветваха да давам,а същия ден и при педиатърката бяхме и та това ми препоръча.

Бина, тук еспумизан няма, но пък имам Инфакол  :oops: , дали мога да дам от него малко  :??
Снощи за вечеря освен кърмата дадох на Софи и овесена каша, но я направих с АМ, че уж да спи повече като ѝ е пълно коремчето..., ДА ама НЕ - пак се будеше на два часа :( ,но поне само 2-3пъти проплаква рано сутринта

Мецани, браво на Жорко  :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #173 -: Декември 31, 2011, 11:36:14 am »
 :D Аз питах за кашите, но вече купих Елда на Хип, безглутенова, безмлечна. Сложих и малко круши, много му хареса. И ако се забавя със следващата лъжица надавя вой  :lol:
Днес дадох 40гр тиква и дохраних с АМ, даже малко му се мръщи итрудно си засука млякото. Сега пък почвам да се притеснявам с това захранване да не откаже пък съвсем АМ :?
Банановата мисля да оставя за малко по-късно. Сега след НГ ще започна да му давам зеленчуци  :)
И, пак ще питам де :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #174 -: Декември 31, 2011, 11:49:36 am »
Надеж, тя и Славея така започна от известно време да проплаква през нощта, но аз не мисля, че е от глад и през деня си е такава кисела напоследък, по скоро се съмнявам дали не започват да натискат зъбки (братовчед й, който е с 10 дена по-голям вече има 5 показали се!!! и така започна и той преди време да киселее) и това да я мъчи през нощта, предната вечер сигурно към 10 пъти така се събужда и започва да плаче, но докато я гушна и пак се унасяше-накрая я взех при мен в леглото за да не ставам повече и до сутринта така се позалюлявахме от време на време.Не знам, всъщност една моя приятелка казва: ти си й майка,това е уникално състояние - каквото ти го усещаш вътрешно че е, в повечето случаи се оказва че е точно това:)))
Момичета и бебета - пожелавам ви много весело посрещане на Новата година от мен -   мнооооооого здраве и щастие и по-малко грижи за сметка на повече радост от страна на малките сладури!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #175 -: Декември 31, 2011, 12:32:42 pm »
Надеж,можеш да дадеш и Инфакол
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #176 -: Декември 31, 2011, 14:14:40 pm »
Момичета, Илияна отказва да пие АМ вчера и днес. Играе с бутилката, предлага ми я на мен, но почти не пие... Да и се събират стотина мл. По принцип беше болна няколко дни, но не мисля, че има връзка. Започна да отказва след като се излекува.
Приемам всякакви идеи.
Предварително благодаря!
Весела нова година, изпълнена с усмивки и най-вече със здраве :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #177 -: Декември 31, 2011, 16:50:17 pm »
aditoo, и Евгени от няколко дни е много злояд, не е боледувал, но хапва много малко. Отказва и биберона залъгалка. Днес реших да проверя как са зъбките и напипах, че поникват кътниците. Може би за това не иска да яде и е кисел. Илиянка как е със зъбките?  :) Ние имаме 8 зъба и никнат още  :)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #178 -: Декември 31, 2011, 18:37:47 pm »
Ив, и при нас същата работа със зъбите. Странното в случая е, че нито отказва друга храна, нито до сега е имала проблем с това при никнене на зъби...

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Въпроси и отговори по храненето - 6
« Отговор #179 -: Януари 03, 2012, 18:56:27 pm »
Мами кога дадохте цвекло?

Май от миналата година никой не писал  :lol:

Щастлива 2012 много здраве и късмет,много сити коремчета и детски усмивки :P
« Последна редакция: Януари 03, 2012, 19:09:47 pm от бина »