0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #20 -: Януари 15, 2010, 13:24:30 pm »
Аз също бях със спинална упойка и след това не съм имала главоболие На самата консултация преди секциото анестезиолога ми предложи избор, но каза, че с пълната упойка имало вероятност бебето да се адаптира по-трудно Пак казвам, че това беше конкретно за моя случай и съобразно здравословното ми състояние Иначе не съжалявам, че избрах спиналната упойка, никога няма да забравя момента, когато видях малчо и чух гласчето му :D когато ми сложиха номерчето на ръката и казаха, че бебето е добре Но каквото и да решиш съм сигурна, че ще изпиташ най-невероятните емоции :D
Късмет и леко раждане!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #21 -: Януари 15, 2010, 19:55:35 pm »
Ами и аз бях със спинална упойка, за която не съжалявам, много по-бързо се възстанових в сравнение с пълната ( такава ми е поставяна няколко пъти). Невероятно е усещането, да видиш първите мигове на живот на бебчо. Нямах никакво главоболие, за което може би помогнаха и трите банки глюкоза.
Успех ти желая!

Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #22 -: Януари 15, 2010, 21:26:42 pm »
Както вече много момичета са ти казали, спиналната упойка ти дава възможност ако не да усетиш как се ражда детето ти, то поне да го чуеш като проплаче и да го видиш веднага- за мен това беше от огромно значение.
Чисто технически, казаха ми,че пълнта упойка е по-тежка и по-рискована за самото бебе. Също така от огромно значение са уменията на анестезиолога и не на последно място вида на упойващото вещество. Когато лежах в реанимация до мен имаше едно момиче, оперирано с морфин. Първият ден й беше песен- аз се гърчех от болка, а тя се обръщаше да лежи настрани, но....от втория ден натам я стовари такава болка и главата не й даваше мира чак докато ни изписаха на 5тия ден- три пъти викаха лекар да я обезболява....
Аз проблеми с друга освен нормалната болка в разреза не съм имала,но....нека анестезиологът и лекарят, който ще те оперира да го решат!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #23 -: Януари 16, 2010, 10:21:09 am »
Ами и аз бях със спинална упойка, за която не съжалявам, много по-бързо се възстанових в сравнение с пълната ( такава ми е поставяна няколко пъти). Невероятно е усещането, да видиш първите мигове на живот на бебчо. Нямах никакво главоболие, за което може би помогнаха и трите банки глюкоза.
Успех ти желая!


Браво това значи че лекаря ти е спец доста не мъчиха първия път докато един док каза дайте и малко глюкоза
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #24 -: Януари 16, 2010, 18:06:05 pm »


[/quote]Браво това значи че лекаря ти е спец доста не мъчиха първия път докато един док каза дайте и малко глюкоза
[/quote]Да, както казват момичетата анестезиолога трябва да е на ниво, още преди да постави упойката кръвното ми беше спаднало, и от тогава започнаха с банките, изчака да се вдигне малко кръвното и тогава ми  постави упойката.
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #25 -: Януари 16, 2010, 23:52:17 pm »
Както много момичета са отговорили и аз съм на мнение,че по добре да е спинална.Аз родих с такава нямах никакви проблеми,но има разбира се и такива случаи със жестоко главоболие.Преди да ми я поставят моя позната акушерка ме посъветва да не мърдам докато ми я поставят,за да нямам главоболие после.Не дишах чак,като ми каза анестезиолога да не мърдам :PНе се притеснявай това са единични случай.
*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #26 -: Януари 17, 2010, 15:14:00 pm »
дори сега да "избереш" спинална и анестезиологът да потвърди, че всичко е ок, няма 100% гаранция, че няма да се наложи пълна. не се настройвай за вида упойка, съвет от мен ;) аз се бях настроила за нормално раждане, седмица преди раждането стана ясно, че се налага секцио; избрах спинална, не ме хвана, наложи се пълна упойка, което се оказа по- добрият  вариант, защото след като док е извадил малката съм направила алергична реакция към упойката, въпреки тестовете преди това.
великите и незабравими емоции са чудесни, стига да сме в състояние да им се насладим ;) цял живот ще те радва детето ти, нека ти се чувстваш комфортно и сигурно по време на секциото, останалото остави на лекарите. леко раждане и късмет с избора :)
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #27 -: Януари 17, 2010, 17:17:27 pm »
Зависи не от тебе е от това към кой специалист си се насочила и съответно анестезиолога по кои упойки е специалист. Тъй че бива да си наясно и с това.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #28 -: Януари 17, 2010, 18:48:30 pm »
Зависи не от тебе е от това към кой специалист си се насочила и съответно анестезиолога по кои упойки е специалист. Тъй че бива да си наясно и с това.
Точно това ми обясни и докторката - анестезиологът ми бил мн.добър на пълните упойки и на евентуални усложнения след това. Явно не го бива много със спиналните. Сега отивам на преглед и пак ще говоря с гинеколожката по този въпрос.
Благодаря за всички отговори.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #29 -: Януари 18, 2010, 00:28:00 am »
да не забравяме, че при пълна упойка се упоява и бебето! при спинална - не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #30 -: Януари 18, 2010, 00:56:49 am »
Зависи не от тебе е от това към кой специалист си се насочила и съответно анестезиолога по кои упойки е специалист. Тъй че бива да си наясно и с това.
Също мисля, че това е най-важно.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #31 -: Януари 18, 2010, 06:17:19 am »
аз три пъти съм била  с пълна упойка и усещането за мен беше ужасно след събуждането
при спиналната нямах проблеми

мисля, че пълната упойка се предлага при медицински показания, а не в зависимост от това какъв специалист е анестезиологът.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #32 -: Януари 18, 2010, 06:56:21 am »
Подкрепям Ема!

Първото секцио се случи по спешност и бях с пълна по медицински показания.
Не ме хвана спиналната, бебе с лоши тонове и ме приспаха!
Трима анестезиолози, един ме започна, после дойде втори, а се събудих при трети!
Години чакане на този миг, така и не се случи.
В интерес на истината излязох бързо от нея, на сутринта ходех, а като ми казаха,
че бебето е в кувиоз все едно не бях оперирана, взех коридора до интензивното за секунди!

Второто секцио нищо общо с първото, плново със епидурална анестезия!
Избрах анестезиолог този при когото се събудих първия път,
много внимателно я постави, много бързо ме хвана!
Екипа работеше на хубава музика, бебето се роди за минути,
изплака, питаха ме за името и ми я дадоха да я целуна!
Прекрасен и с нищо несравним момент!

И в двата случая съм имала леко главоболие, но не е нещо което не се издържа!
Няколко разтворими таблетки Солпадейн по препоръка на анестезиолога решиха и това!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #33 -: Януари 18, 2010, 10:28:13 am »
Дано не звуча смешно, но това което разбрах от анестезиоложна сестра е че първо те приспиват в Деприван или нещо от сорта, вади се бебето до 5-тата минута и едва след това те инубират и си под пълна анестезия. Не съм сигурна, ако правилно съм разбрала разбира се, дали за тия 5 минути Депривана (или подобното), ще стигнат до бебето през плацентата?!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #34 -: Януари 27, 2010, 17:31:36 pm »
Аз бях с епидурална, анестизиолог Д-р. Георги Георгиев секциото ми направи Д-р. Даскалов. На 05.март родих  на 08.март вече си бяхме в къщи и чистех къщата  :D
DSC00102
*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #35 -: Януари 27, 2010, 17:46:40 pm »
Моето секцио беше с епидурална (или спинална - простете, но не правя разлика)упойка. Преди това имам две коремни операции (извънматочни бременности) с пълна упойка, по спешност. Та общо взето в рамките на две години успях да опитам и от двата вида упойки. И двете са си упойки и трябва време докато организмът се изчисти. Мен глава не ме е боляла изобщо. Но определено раждането е толкова емоционално преживяване, че си заслужава да останеш буден и да видиш, чуеш и цункаш по бузката дългоочакваният малък човек. Естествено, ако се беше наложила пълна упойка, нямаше да страдам много, но не бих я избрала.
*
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #36 -: Януари 28, 2010, 18:46:32 pm »
При моята операция бях будна - не знам епидурална ли е била или спинална упойката и ми беше мнооого зле по време на самата операция. Главоболие не съм имала нито при първото, нито при второто секцио. За пръв път обаче чувам да си избираш сам каква упойка да ти слагат 8O Мен никой не ме е и питал.
« Последна редакция: Януари 28, 2010, 18:48:32 pm от bobi3 (bobi2) »
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #37 -: Януари 28, 2010, 20:23:26 pm »
mishanta, ти да не си раждала в Токуда  :lol:? Познати са ми преживяванията ти. Сори на авторката за спама.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #38 -: Януари 28, 2010, 22:30:40 pm »
mishanta, ти да не си раждала в Токуда  :lol:? Познати са ми преживяванията ти. Сори на авторката за спама.

Там, там :D!Но нещата доста са се променили за 2 години!
Независимо от всичко, пак бих родила там!
И честита втора лентичка, леки оставащи месеци!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Секцио с каква упойка да предпочита?
« Отговор #39 -: Февруари 06, 2010, 23:37:37 pm »
Хайде и аз да се включа по темата. При мен беше спинална упойка, знам че не е хубаво да те преспиват защото има опасност за бебето. Разликата между спинална и епидурална е че спиналната се слага и държи 1 или 2 часа. При епидуралната се поставя като катетър с цел да се удължи времето за което ще действа. Относно главоболието не е задължително да имаш такова. След секциото трябва да пиеш много вода за да се изчистиш.