0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #880 -: Юни 11, 2015, 17:52:03 pm »
Кати, моят племенник много се подсичаше. Оказа се, че не му понасят памперсите. Помня, че го къпехме с тетра и това много помагаше.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #881 -: Юни 11, 2015, 21:10:51 pm »

Оооооо,колко пораснало момичето.Хубаво че си намерила точните мазила,ще му олекне на бебчо сега.
« Последна редакция: Юни 11, 2015, 21:14:23 pm от ДАЛИНДА »



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #882 -: Юни 12, 2015, 08:22:56 am »
Добро утро, момичета! Покрай вчерашния стрес, забравих да се похваля - имаме си колички. Да, вероятно е раничко още, но попаднахме на изгодна оферта в OLX. Взехме Бертони Атланта и лятна BabyMax mini - двете за 100 лв.
Кошарата решихме да е също употребявана. Замислила съм да я боядисам и изрисувам цялата, за да бъде уникална за нашето си бебче.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #883 -: Юни 12, 2015, 09:16:59 am »
Нели, добре сте решили. Аз също съм против даването на много пари за количка. Тази на Бертони, която сте взели моя позната я ползва почти 2 г и няма мърдане( детето през септември прави 2). Тя може да се ползва и като комбинирана , т.к. има изцяло легнала позиция.
Както много пъти съм казвала ние сме суеверни.Имаме си причина.Предният път си бяхме купиши кошче за кола, дрешки и одеалце, които след аборта ММ занесе на бременната ми приятелка. Нямах сили да ги гледам. И сега нищо нямаме все още, ама на нищото нищо. Миналата седмица ходихме в Стара Загора да гледаме колички и легълца.Тази ще отскочим до Пловдив до Висвиталис и магазина на Чиполино и пак само да гледаме.Като родя той ще пазари всичко. Майка ми и сестра ми ще идат през август до Одрин(ходим доста често, но аз ще пропусна този шопинг) и от там ще накупят комплекта за изписване, за леглото и от Уайкики дрешки. Племенничката ми беше на екскурзия в Румъния и от там ми взела розово гащиризонче, но съм казала , нито да ми го показва, нито да ми го дава преди беба да дойде. Може да ви звучи малко параноично, но парен каша духа. Няма нищо по-болезнено да се прибереш след аборт и да видиш вещите, които сте купили с любов,за детето което никога няма да ги ползва...
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 09:22:20 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #884 -: Юни 12, 2015, 10:20:29 am »
Напълно разбираемо е, Синеочка.
Аз бях луднала по полските колички,гледах ги доста нови и настаро. Предполагам, че ако не беше изляза тази обява 2 за 100лв.,в крайна сметка щях да взема някое Лупо на Бейби Дизайн. А за Атлантата се съгласих не само заради цената - сестра ми беше с такава, не я спря година и половина. Количката им все още е здрава, въпреки махането на едното колело поне по 6 пъти на ден (иначе не влизаше в ансансьора). Сестра ми предлагаше да ни даде тяхната, но те работят за второ детенце. И не че, живот и здраве, като се появи бебче, ще изхвърлят нашето на земята (както се изрази сестра ми), но на мен ще ми е гузно да ползвам тяхната, а те да са принудени да купуват друга.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #885 -: Юни 12, 2015, 13:09:10 pm »
Здравейте, наскоро влязох във второто тримесичие и вече по - спокойно се  записвам в темата.
Първите два месеца нямах проблеми, но в края на третия се уплаших, да не изгубя бебчо след неочаквано кръвотечение.   За щастие няма нищо фатално, оказа се полип.
Нелка, щом има сърдечна дейност, всичко е наред.
Лека брененност и пухкав финал  :)!
Благодаря, kati_vm! :)

Синеочка, ние също сме решили нищо да не купуваме преди бебо да се роди, може и суеверни да ни наричат, но няма да дърпам дявола за опашката.
Имам приятелка, която ми предлага повечето необходими неща, включително всички електроуреди като стерилизатор, нещо за подгряване на млякото, но съм и казала, че ще ги видя чак когато родя.
Като вляза в болницата, майка ми пое ангажимент да се оправи със всичко.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #886 -: Юни 12, 2015, 13:41:09 pm »
Кати, моят племенник много се подсичаше. Оказа се, че не му понасят памперсите. Помня, че го къпехме с тетра и това много помагаше.
Сега и това с памперсите изследваме  :).Тетра също слагам на компреси. Сега слава богу сме много по- добре. Да видим.
 
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #887 -: Юни 12, 2015, 13:48:12 pm »
Нели, добре сте решили. Аз също съм против даването на много пари за количка. Тази на Бертони, която сте взели моя позната я ползва почти 2 г и няма мърдане( детето през септември прави 2). Тя може да се ползва и като комбинирана , т.к. има изцяло легнала позиция.
Както много пъти съм казвала ние сме суеверни.Имаме си причина.Предният път си бяхме купиши кошче за кола, дрешки и одеалце, които след аборта ММ занесе на бременната ми приятелка. Нямах сили да ги гледам. И сега нищо нямаме все още, ама на нищото нищо. Миналата седмица ходихме в Стара Загора да гледаме колички и легълца.Тази ще отскочим до Пловдив до Висвиталис и магазина на Чиполино и пак само да гледаме.Като родя той ще пазари всичко. Майка ми и сестра ми ще идат през август до Одрин(ходим доста често, но аз ще пропусна този шопинг) и от там ще накупят комплекта за изписване, за леглото и от Уайкики дрешки. Племенничката ми беше на екскурзия в Румъния и от там ми взела розово гащиризонче, но съм казала , нито да ми го показва, нито да ми го дава преди беба да дойде. Може да ви звучи малко параноично, но парен каша духа. Няма нищо по-болезнено да се прибереш след аборт и да видиш вещите, които сте купили с любов,за детето което никога няма да ги ползва...
Абсолютно съм съгласна! Но все пак доста нанагорно ще му дойде на мъжа ти, ако всичко купувате след раждането. И ние така мислихме, но количката купихме две седмици по- рано - имаше много хубава Великденска промоция и се престрашихме. А дрешките, одеалцата и чаршафчетата една седмица по- рано.
Лека бременност и пухкав финал! :-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #888 -: Юни 12, 2015, 15:53:26 pm »
Момичета след колко време излизат резултатите от БХС и по конкретно ако някой знае в "Надежда"-София
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #889 -: Юни 12, 2015, 16:31:58 pm »
Благодаря на kati_vm и petqni за успокоението. Боли си, ама вече ми е по-леко като знам, че е от бременността.

Нелка, дано нещата бързо се оправят и да нямаш повече притеснения.

Аз въпреки, че ме беше страх накупих всичко и бях готова почти напълно към средата на 7-ми месец. На мъжа ми за тия покупки няма как да разчитам, а покрай нас няма кой да помага. Майка ми ще дойде, ама тя сама в тоя голям град и без английски няма как да се оправи.
И аз понякога все още си мисля, ами ако стане нещо после как ще понеса всички тия работи да ги видя вкъщи, ама какво да правя.
Както и да е, останаха 2 седмици а мен все повече ме е страх. Ама ще минат и те :-)

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #890 -: Юни 12, 2015, 17:51:42 pm »
Яни, никакви мрачни мисли преди финала  :bighug: А на този страх аз му викам сценична треска. Като дойде сигурно нямаш време да мислиш 8) Хайде не остана, скоро и ти да станеш мама.
Кати, ММ няма да е сам - мама и кака ще са му помощната бригада.
Момичета, вие към какви бебефони се ориентирахте? Ние имаме котка с малко котараче( за момента, докато съм бременна ги гледа мама) и ми се иска да е бебефон с камера(майката е много възпитана, но малкият е все още бебе и прави бели). Мислим да си вземем или от ибей или алито, защото в бг са на двойни цени. Ако може да ме насочите към марка и модел, ще съм благодарна
« Последна редакция: Юни 12, 2015, 17:53:30 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #891 -: Юни 13, 2015, 00:48:05 am »
Да си кажа и мен ме е страх, въпреки че повечето неща съм накупила... Днес дори изпрах дрешките. Не смея обаче да взема леглото. Избрала съм го капарирала съм го, с матрак и спален комплект. Не се сетих за протектор за матрака и може утре да отида до магазина да прибавя и него. Разбрали сме се с мъжа ми като родя и се види, че всичко е наред, той да отиде да ги вземе.
А аз в понеделник съм на консултация пак и ако малкия инатливко не се е обърнал, в петък ще ме режат. Днес цял ден си мисля , че вероятно другия петък вече ще имам бебче. Страх ме е и от нормално и от секцио, но нали по рано ми казаха, че бебчо има увита пъпна връв около вратлето и се успокоявам, че така е по-добре.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #892 -: Юни 13, 2015, 10:55:29 am »
Мен не ме е страх от самото раждане като такова. Страх ме е от неизвестното. Не знам как ще започне, кога, колко ще боли, какво е туй чудо контракция. Иначе съм инат и съм казала, че ще издържа натурално раждане. Пък да видим.
petqni, тук чакат обръщане до термин, даже и до започващо раждане и ако тогава бебето не се е обърнало правят спешно секцио. Даже има една процедура по обръщане, ама та е успешна в доста малък процент от случаите. Дано твоят малчо се обърне и имате едно лекинко раждане.
Аз чак сега се сетих защо при вас може тати да пазарува след като мама роди. В България престоя в болницата е няколко дни, а при мен няколко часа. Той тати няма да смогне да се прибере за столчето за колата, камо ли за нещо друго.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #893 -: Юни 13, 2015, 11:00:56 am »
Яничка, и как така сямо няколко часа?  8O
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #894 -: Юни 13, 2015, 11:16:06 am »
Яничка, и как така сямо няколко часа?  8O

Ами ако е нормално раждане максимума е 36 часа престой. Но най-често пускат до 6-тият час. Раждаш, слагат бебето върху теб (кожа върху кожа), показват ти как да кърмиш, забърсват го, обличат го и после чакаш педиатър да го провери. Като мине прегледа и те пускат вкъщи.
А за самото раждане те приемат при 5 см разкритие. Преди това си седиш вкъщи.
Пак казвам, ако всичко е наред.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #895 -: Юни 13, 2015, 11:24:57 am »
Здравейте. Аз от тази сутрин съм на СПА. След като цяла нощ имах болки и две-три капки прокървяване, рано дойдохме с ММ до спешното и ме приеха за наблюдение. Надявам се всичко да е наред и скоро да съм си вкъщи.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #896 -: Юни 13, 2015, 11:45:25 am »
Яничка, и как така сямо няколко часа?  8O

Ами ако е нормално раждане максимума е 36 часа престой. Но най-често пускат до 6-тият час. Раждаш, слагат бебето върху теб (кожа върху кожа), показват ти как да кърмиш, забърсват го, обличат го и после чакаш педиатър да го провери. Като мине прегледа и те пускат вкъщи.
А за самото раждане те приемат при 5 см разкритие. Преди това си седиш вкъщи.
Пак казвам, ако всичко е наред.

Здравейте мамчета! Аз вече гушкам моята принцеса- Мартина! Роди се на 11/06 в 5:15 сутринта.Всичко е наред и вече сме си у дома- малко ми е странно започна всичко отново с хранения, събуждане, памперси!  :D иначе е спокойна малката кукла- роди се 52 см и 3.500! Добри размери чак учудващи на моите мерки- всички включително и доктора си мислеше,че бебка ще е мъничка!
В сряда бяхме със сина ми на басейн с едни приятели и ставайки усетих струйката по краката си. До термин имах още 3 дни,така че не мислех че ще стане лесно ,все пак предпоставки нямаше като се замисля. Нямах контракции само си изкапваше водата.Имах време за душ и си взех удобни чехли и след час и половина вече бяхме тръгнали за болницата. По пътя започнаха контракции на 8 минути. След прегледа и мониторинга вече бяха на 4 минути. Докато ме преместиха в стаята започнаха на 2 минути и след прегледа стана ясно че имам около 4 см разкритие.включиха ми епидурална упойка и след още няколко часа бях с 8.5 см разкритие..не се започна веднага искаха още малко разкритие- и на 10 започнахме да се "мъчим"  :lol: Принцесата излезе след 20-30 мин и веднага ми я дадоха. Нямам нито един шев и всичко е наред .
Тук в Испания не ги къпят първите 24 часа а самият предстой е 36 часа при положение че всичко е наред с раждането- смисъл че не е секцио. Така че вече сме си у дома- тепърва ще се нагаждаме ,но важното е да сме добре.
Искам да попитам нещо - малката се роди с доста пъпчици,леко започнаха да отминават,но все пак се виждат ... Влади се роди "чист" и за мен това беше нещо ново. Колко време се изчистват тези пъпчици и третирате ли ги с нещо или чакате от само себе си?? Благодаря ви предварително и леко раждане на всички с наближаващи дати  :D 
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #897 -: Юни 13, 2015, 11:50:46 am »
Нелка, желая ти кратък престой в СПА-то и не се надявай на второ посещение докато родиш.

saraapl, честита ти малка принцеса. Да сте живи, здрави и невероятно щастливи всички заедно!
11-ти е много важна дата в нашето семейство, даже се надявах тогава да родя, ама не би :-)

И при нас не ги къпят, даже докато не падне пъпчето не дават къпане.
А за пъпчиците още нищо не знам. Май има тема за бебетата, сигурно там ще могат да ти помогнат.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #898 -: Юни 13, 2015, 12:09:54 pm »
Saraapl, това са хормонални пъпчици. Не ги мажете с нищо и не ги пипайте. До максимум два три месеца трябва да изчезнат. Ние инаме такива, почти са се изчистили. Премивам лицето на София с физио бебе на Мустела.
Честита принцеска, да е жива и здрава и много да ви радвa! :balk_7: :balk_9:
« Последна редакция: Юни 13, 2015, 12:12:52 pm от kati_vm »
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #899 -: Юни 13, 2015, 12:34:26 pm »
Saraapl, честита ви принцеса. Да е здравичка, да си се радвате и слушкате по много.