0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Добър педиатър - София
« -: Декември 06, 2007, 15:32:36 pm »
Защо искам да я сменя сегашната, по тази тема мога много да разправям :?. Обаче нямам никаква идея към кого да се насоча, да не се получи от трън та на глог. Та така - ако някой може да каже координати на добри педиатри - в 3-та градска или в 7-ма поликлиника (че са ни наблизо) ще съм много благодарна! Нямам кой знае какви очаквания - не искам само да ми поврежда детето докато го преглежда...
Ако някой е сменял педиатър - как се процедира с този картон дето го попълват с ваксини и мерки - аз ли трябва да си го взема от старата или се изпраща по някакъв служебен ред при новата?
« Последна редакция: Декември 06, 2007, 15:34:11 pm от Lan »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #1 -: Декември 07, 2007, 07:19:05 am »
Хе, хе то добрите педиатри са малко кът май.
Ми 3 градска се пада на тунела в Люлин. Ако мислиш, че Люлин не ти е далече потърси мнения за д-р Груева - много мои познати я хвалят, а и в мамата само с добро я споменават.
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #2 -: Декември 07, 2007, 09:51:17 am »
И на мен скоро ще ми дойде до главата този избор.
Давайте идеи за района на Лозенец, но не е задължително да е там.
Някой да има впечатления от д-р Масларска (за частен педиатър)?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #3 -: Декември 07, 2007, 15:05:55 pm »
Д-р Масларска е неонатолог, незнам дали практикува на частно, а д-р Масларски (съпругът й) е педиатър в болница Вита. Ние ходим при него откакто се е родила Деси, доволна съм.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #4 -: Декември 07, 2007, 15:17:02 pm »
Lan, направи едно търсене из форумите на бг-мамма. там има много мнения и вероятно ще откриеш нещо полезно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #5 -: Декември 07, 2007, 16:01:24 pm »
Lan, направи едно търсене из форумите на бг-мамма. там има много мнения и вероятно ще откриеш нещо полезно.
Тази работа я свърших. За този район добри думи има само за д-р Вълкова, но тя отказа да ни приеме с аргумента, че има много пациенти.  :(За това реших и тук да попитам. Както казах и някаква средна хубост върши работа, просто да не вреди като не може да помага!
*

    Renie78

  • *
  • 13
  • на теория беше лесно, сега да видим практиката :)
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #6 -: Декември 25, 2007, 17:59:31 pm »
Лан, аз съм при Георгиева. Тя практикува в същия кабинет с Вълкова, но в различни смени. Доволна съм, защото не се скъпи за направления, не се налага да я чакам за каквото и да било, а веднага ни обръща внимание, понякога не съм съгласна с нея за някои неща относно захранването, но не натрапва мнение. Казва примерно - сокче от втори месец, но като кажа, че няма да стане и тя ми разяснява как е и според други школи, ако искам от тях да избирам.
Вълкова и мен не ме взе като ходих в последния месец от бременността.
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #7 -: Януари 03, 2008, 11:49:55 am »
И аз взех да се замислям за педиатър, а както може да се досетите ми се иска кабинетът му да е наблизо до дома ни. Лозенец, Билла на бул. България ,Красно село и НДК образуват квадрата на предпочитаните от мен райони :) Ще се примиря и с други предложение, но по възможност да не са чак в двете крайности - Младост и Люлин  :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #8 -: Януари 19, 2008, 09:06:56 am »
Лани, кво стана с педиатъра?
Аз държавната, която е препоръчана от  частната /явно си имат някакви уговорки/, със сигурност ще сменям след вчерашната изцепка : предварително уговорен час, аз съм точна на часа, но поради прием на някаква баба за иписване на лекарства чакахме час и половина. Профилактичния преглед беше претупан. Мерси съм.
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #9 -: Януари 26, 2008, 20:57:40 pm »
Лани, кво стана с педиатъра?
Не я сменихме, не намерих по-добра.  :( Дори може да се каже, че май тя е една от най-добрите в нашия регион. Даже сме на една идея за захранването (като изключим сокчетата и водичките със захар).
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #10 -: Април 09, 2008, 13:11:04 pm »
Д-р Масларска е неонатолог, незнам дали практикува на частно, а д-р Масларски (съпругът й) е педиатър в болница Вита. Ние ходим при него откакто се е родила Деси, доволна съм.
А д-р Масларски от Вита работи ли със ЗК или се заплащат прегледите при него?


ТОЙ - 06.11.2001 ; той - 03.12.2007
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #11 -: Април 09, 2008, 14:14:35 pm »
Масларски не работи със ЗК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Добър педиатър - София
« Отговор #12 -: Юли 19, 2008, 16:46:53 pm »
И аз имам нужда да си сменя лекарката на детето,че тези дни направо съм и бясна. Много ще ми помогнете,ако пишете имена на лекари и адрес за прием. Благодаря Ви много,ако имате добър лекар и споделите с мен,че си изпатихме с малката.
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #13 -: Юли 27, 2008, 21:05:41 pm »
  Здравйте момичета! Търся си добър педиатър в района на Дианабад или Студентски град. Чух нещо за д-р Винарова,която не била педиатър,но доста бебета имало при нея. Споменаха ми и д-р Йосифова(тя май си е педиатър, което аз го предпочитам), била май в същия кабинет на д-р Винарова. И двете са от 15-то ДКЦ. Някой от вас да ми каже нещо повече за тях? Добри ли са като лекари, отзивчиви ли са, може ли да ги търся извън работно време по телефона за съвети.... ?
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #14 -: Юли 28, 2008, 19:16:14 pm »
vanilly, като сме в България, ходим при д-р Елена Иванова от Медицински център "Сана"; в сградата на Студентска поликлиника се намира.
Впечатлена съм от вниманието и отношението й към детето, а явно и към работата като цяло. Мисля, че адекватно реагира на проблемите на моето дете и че е добър лекар.
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #15 -: Август 12, 2008, 09:53:42 am »
Д-р Лилия Стоянова!Практикува в болница "Доверие"  :cool:
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #16 -: Септември 28, 2011, 14:00:13 pm »
Хе, хе то добрите педиатри са малко кът май.
Ми 3 градска се пада на тунела в Люлин. Ако мислиш, че Люлин не ти е далече потърси мнения за д-р Груева - много мои познати я хвалят, а и в мамата само с добро я споменават.

Аз лично не съм доволен от д-р Ваня Груева от Люлин 6. На едно от питанията ми за новороденото бебе поставя диагноза без да  е видяла бебето. Съмнявах се че има млечница. Казвам й, че има налепи по цялата уста, тя отговаря: "Нямя проблем! Нищо няма да правим!" Питам се как така без да  е погледнала пациента си- поставя диагнози. Сина ми на другия ден беше с още по големи полепи по цялата уста от кърменето. Обадихме се на друг доктор, който по телефона ни обясни как да реагираме  и след товавсичко беше наред. Когато звънях втори път, поради притесненията ми за бебчо доктор Груева ми вдигна с думите "Кажете бързо!". Не мисля, че съм гост на Слави Трифонов  и че нямаме ефирно време, за да "казвам бързо". Жената просто няма подход. Изразявам просто мнението си  и искам да предпазя родителите от такива "професионалисти" като Ваня Груева! Няма подход да говори с родителите, усеща се едно нервно напрежение при разговор с нея. Дава диагноза без да е  видяла бебето. Мисля, че това е  достатъчно по въпроса. Аз се обаждам по телефона и  казвам, че не ми  е приятно дето ме "претупва" така на бързо, а  тя ми отговаря: " Ами щом искате да си говорите по телефона-добре! С мен разговорите приключват за двадесет тридесет секунди!" Ако някой го устройва такова отношение, да отива при нея. Мен не ме устройва! Аз искам търпение от педиатара си. Искам не да "налива масло в огъня" а да ме успокои като родител. Да ме предразположи като такъв, да обърне нужното внимание на детето търпеливо и да няма нервни гримаси. За мен доктор Груева е едно медицинско недоразумение!
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2012, 11:51:54 am »
Здравейте,

От 14 октомври 2011 съм леля на две прекрасни принцеси.Пиша ви с молба за помощ!Сестра ми има нужда от добър педиатър в района на кв."Гео Милев" София.В момента е при д-р Младенова,но сестра ми не е доволна от нея.Само ще спомена ,че в момента и двете принцески са болни(някакъв вирус)с температура,а докторката не искаше да дойде да ги прегледа(дойде като сестра ми и прадложи пари и и заплати 30лв за визитацията,а д-р Младенова е личен педиатър на децата и работи със здравната каса).Вчера пак трябваше да дойде,но не можа-била извън града.Дойде д-р от център "Лора" и предписа на едната близначка сироп за кашлица.Купихме го и на листовката пишеше ,че не трябва да се дава на деца под 2 години(близначките са на 4 месеца).Обдаихме се на д-р Младенова ,обяснихме какво е предписала д-рката от Лора,без да казваме за сиропа и листовката(още не го бяхме прочели) и тя каза,че сиропа е супер и да даваме на децата от него.След като прочетохме какво пише ,пак се обадихме на д-р Младенова и тя каза,че забравила да каже на сестра ми да не дава от сиропа.
 Просто съм потресена!Преди време пак имаше някакви диагнози,които не бяха никак точни.Стигаме до ситоации ,в които вместо да разчитаме и вярваме на педиатъра на децата,се допитваме и черпим съвети и доверие от форумите.

Моля за помощ!Препоръчайте ни педиатър в района на Гео Милев,на който може да се разчита и вярва-ДОБЪР ПЕДИАТЪР!

Благодаря предварително!

*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2012, 10:00:58 am »
Д-р Масларски, болница Вита, в една пресечка на бул. Ситняково се намира, НО НЕ работи със здравната каса. Прегледа е 25 лв., мисля.
*
Re: Добър педиатър - София
« Отговор #19 -: Февруари 20, 2012, 11:56:20 am »
Прегледа е 25 лв., мисля.
Първичен е 35 лв., вторичните - 25.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери