0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ами, да е малко по-слънчева, ако може  :wink:
Много здраве и усмивки.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #1 -: Януари 30, 2012, 11:24:22 am »
Здраве, много розови бузки и весели снежни игри на всички!!!

И аз се присъединявам към молбата на Кроки за по-високи температури, пък ако може и вятъра да спре... :oops: да можем да се порадваме на снега, който рядко се задържа при нас дълго!!!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #2 -: Януари 30, 2012, 12:06:35 pm »
Да е здрава и усмихната седмицата! Дано студа избие гадните вируси и всички бързо да оздравяват!
Ники от днес е на ясла, а мама по задачки!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #3 -: Януари 30, 2012, 12:21:27 pm »
Повече здраве и дано проклетите вируси измрът в тоя студ.
Незнам още колко по студено ще става но днес ми се стори доста в едно с гадния вятър.Добре,че дойде свеки да гледа Иван в къщи,поне той да не мръзне по улиците.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #4 -: Януари 30, 2012, 12:25:40 pm »
Ани, много интересно звучи това. Имаш ли възможност да го сканираш и пуснеш тук.
Смятам да го предложа като идея в нашата ДГ, а не мога да си представя какточно е направено.
Благодаря
Прилагам снимки на три от листите. Има и указания, ама са на френски :lol: Търсих в нета, но не открих някъде да са качвани. Вчера таткото се разсърди, че на него не рисувам усмивки като прибира масата :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #5 -: Януари 30, 2012, 12:33:20 pm »
аууу това е супер готино. мисля че можем да намерим подобни картинки и да им се направят квадратчета за усмивки :wink:

хубава и здрава седмица и от мен :)
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #6 -: Януари 30, 2012, 12:36:13 pm »
Да е здрава седмицата, явно няма да е топла...

Успях да дочета темата от миналата седмица и като гледам, май само аз не съм се била с брат ми. Той е 2 години и половина по малък от мен, а живеехме в една къща с братовчед ми и братовчедка ми респективно 5 и 8 години по малки от мен и се разбирахме прекрасно, не че на моменти не сме имали пререкания но до бой не сме стигали. Като най-голяма измислях игри забавни за всички и "водех парада", а аз бях най-отвратително послушното и спокойно дете, такива бяха и игрите, най малкото спокойни. Мислех че съм много скучна и си пожелах децата ми да не са като мен, е не са, палави са особено Стефан, той обикновено млати сестра си за някоя играчка, не че тя не посяга, но пък уж не удря, тя пък е ревлива и е клюкарка, на моменти не знам кое от двете поведения ме дразни повече. Не се мразят със сигурност, и ако баща им се кара на единия, другия го защитава, на мен не смеят да "скачат" ;). От няколко месеца броя до 5 на висок глас, бавно и отчетливо и провинилият се, отива зад вратата наказан за около 5 минути максимум, след което трябва да се извини. Истината е, че искрено се надявам, дрязгите с времето да намалеят, а и да не се бият, че на моя мъж на братовчед му децата са с година и няколко месеца разлика като нашите и до 15-16 годишни се биеха. Стефан иначе ми казва, че съм лоша като ми е сърдит, а от скоро съм и грозна ;), Ели в такива моменти ме защитава и твърди обратното  :lol: За това пък Елена като каже, "аз обичам и тати", Стефан казва, "и аз обичам мама"  :lol: - тати, още не го обича ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #7 -: Януари 30, 2012, 12:38:06 pm »
Здрава и ТОПЛА седмица и от мен :)
Аз съм в размишления сериозни.
Има едно свободно място е една ДГ, която е много добра, но аз мислих да го гледам в нас докато започна работа. От друга страна така увисваме от май до септември без опция за ДГ. Класирането е месец май.Така че или го записвам сега и търся работа/връщам се на старата или чакам класирането май и до септевмри търся родителски кооператив или частна детска.

Още нещо.
Как да избера ДГ? Нали обикновено те приемат в тази, която е първо желание. Имам една чисто нова под нас, супер модерна. Обаче чувам само лоши отзиви за персонала.
Другите в квартала са със стара база и сравнително добри отзиви, но са далече от нас.
Как да избера детска градина?
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 12:40:36 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #8 -: Януари 30, 2012, 12:50:54 pm »
Жаси, важен е персонала, не базата.

По повод взаимоотношенията между децата - моите засега се държат като лудо влюбени един към друг. Когато са заедно, най-много обичам да ги наблюдавам. Зарязвам работата си и тайничко ги гледам как се забавляват - непрекъснато се търсят, кикотят се, гушкат се... Уникално е! Но нашия батко по принцип си е много добро дете, а пък бебето е много лъчезарно и му се отблагодарява с усмивки и блеснал от обожание поглед. Чета за вашите различни взаимоотношения и ми е мъчно, че имате такива проблеми, никак не ви е лесно :(

Мише, отдавна не беше писала за проблемите с ръцете - помня колко отдавна търсиш разрешение на проблема. Чудех се няколко пъти защо си будна в ранните часове... Погрижи се за себе си!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #9 -: Януари 30, 2012, 14:17:48 pm »
Ани, ти ли поръча този сняг тук? До вчера нямаше нищо.  :lol:


Желая ви успешна, не много студена седмица! И само здрави дечица и родители!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #10 -: Януари 30, 2012, 14:22:17 pm »
Аз, аз :) Тук покривите леко побеляха, но все още нямам причина да купувам шейна ;)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #11 -: Януари 30, 2012, 14:27:41 pm »
Ей, Ани, направо страхотно! Искаме и ние такива картинки! :D
Жаска, избираш си тази, в която ще ви приемат със сигурност. Аз също съм в голяма дилема къде да я запиша Дара, защото повечето около нас са или с много стара база и без почти никакви варианти за допълнителни занимания или пък чувам много лоши отзиви за персонала :( Иначе ми препоръчаха едно ОДЗ, което е  много хубаво, реновирано и персоналът уж добър, има много добър плувен басейн /едно от изискванията ми/, но доста далеч от нас и дори и да ни приемат ми е притеснено как ще ходя да я прибирам, особено зимата в тия снегове, а аз не се славя като особено добър шофьор :? Та така...чакам да обяват приемът за 2011/2012 и пак ще умуваме.
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #12 -: Януари 30, 2012, 14:32:36 pm »
нуну, детето може и да се научи да плува по-късно. Недей да се хвърляш на нещо твърде далечно, че само ще се изнервите излишно и двете!
На мен като че ли персоналът ми е по-важен от материалната база. И организацията. Тя не че сега е особено добра - италианска, но най-важното е, че много се грижат за децата. Сутринта моят син беше подгонен от две момиченца, които искаха да го целуват за добър ден, но той ги игнорира и замина да играе със своя си приятел.  :lol: Едната все пак успя да го настигне. После дойде да ми се гали на мен.  :D

ани, тук има може би няколко сантиметра, но от сутринта не е спряло да вали. Щяло да става -11 градуса. А и с влагата и вятъра, направо не е за излизане.

Сега отивам на обяд, че ще свърши храната.

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #13 -: Януари 30, 2012, 14:40:06 pm »
Жаси,както при всичко останало така и при избора на ДГ има и добри и лоши отзиви.Прецени доколкото можеш и гледай наистина персонала да е по читав.Иначе ти можеш да си го запишеш и да не го пускаш докато не почнеш работа,но тогава пък ще трябва да плащаш 30лв. дори и да не ходи.Ако това те урежда-дерзай.И Митко не съм го пускала 2 месеца вече,но си плащам таксата,защото все не ми стиска да го отпиша съвсем.Толкова трудно става с тоя прием,а и има вероятност лятото да почна работа така че...времето ще покаже само да сме здрави.
И след целия пост да ви пожелая на всички здрава и топла седмица.Ние почнахме с леко подкащляне.Включих инхалатора в действие с един био сироп и много чай пък ще видим. :)

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #14 -: Януари 30, 2012, 14:46:14 pm »
Нали ако го запиша ми спира майчинството?
Опитвам се да преценя и да претегля всичко правилно, но просто не знам, коя да сложа на първо място, съответно за коя ще получа най-много точки.
Защото те обикновено приемат в тази, която е първо желание, нали така?
[/url][/url]
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #15 -: Януари 30, 2012, 16:30:17 pm »
Здрава седмица и от нас!

Жаси, ако го запишеш и се върнеш на работа ти превеждат 1/2 от майчинството до навършване на 2г. Както Парси ти е писала плащаш 50% от таксата за яслата/градината независимо от това дали детето ходи или не.

Парси, и Тео си е почти постоянно в къщи, но не мисля да го отписвам. Дано мине подкашлянето бързо!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #16 -: Януари 30, 2012, 16:43:10 pm »
Пожелавам здраве за всички!

Страшен студ е тук. Поне като напече малко слънце успяваме да се разходим за час :D

И в нашите къщи на дневен ред са яслите. Регистрирахме децата(София и племенницата) в системата. Идеята е да са в една група или поне в една ясла. Ще е по-лесно да се комбинираме с водене и прибиране.
Има едно ОДЗ в квартала с добри отзиви за персонала и спазващи работно време до 19 часа. Ще видим до къде ще го докараме...

*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #17 -: Януари 30, 2012, 17:12:50 pm »
Нинче, в нашето ОДЗ 93 няма басейн, но който желае може да запише детето си на плуване и ги возят с автобус не си спомням до кое ОДЗ в района. Това е за градинските групи, за яслените няма "извънкласни" занимания. В градинските групи има латино, народни танци, английски език, плуване и футбол. Според мен, гледайте къде имате най-голям шанс да влезете и разбира се персонала да се отнася добре с децата. Въпреки, че това с персонала е много субективно, рядко има само "черни" учителки. При нас ги гледам, едната играе доброто ченге, другата лошото ;). Лошото е когато се отнасят различно с различните деца, виждала съм едната как посреща Ели и как посреща едно от другите момиченца, ами Елена не и е любимка и Ели усеща разликата. Да не говорим, че мрънка на родителите на съседчето, че все последно го вземали, а последния и лаф, след като малкия занесе мече на ръката с джапанка която според него е щит, госпожата казала на майка му да развиват въображението му в къщи, а не в детската градина.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #18 -: Януари 30, 2012, 22:21:12 pm »
Гери,  :(

Re: Нова, още по-студена седмица - 30.01 - 05.02.2012
« Отговор #19 -: Януари 30, 2012, 22:39:12 pm »
уффф, напоследък все на такива неща за ДГ се нагледах в бгмамата, че сериозно започвам да се плаша, ако са истина.
В този ред за фаворизирането.
Мноооого го мразя, винаги съм го усещала и си признавам, че това беше една от основните причини да не науча френски в гимназията.
Обаче е факт - някои деца са фаворизирани, други не. Въпросът е как да се научат да се справят с това.
Аз се научих навреме и учителката ми ме беше оплюла публично пред друг клас, колко съм тъпа и проста, позеленя като изведнъж изявих театрални наклонности, които ме отведоха в Италия.
Така че, Гери, кажи на Ели, че няма значение дали на точно тази учителка ще й бъде любимка. Обясни й, че е най-важно да не спира да вярва, че тя е уникално и лъчезарно дете и стига да поиска, може да обиколи света. Кажи й, че никой и нищо няма значение, ако вярва в себе си. Знам, че е малка, но идея нямаш колко много запомнят малките деца.

А това за въображението...ей това не искам, да поддтискат някои заложби на дечко.
Например онзи ден реши, че ако нарисува гърнето си (което ползва за игра) с пастели, ще стане по-весело. Ми няма ад му се карам, и аз мисля, чесиньото е случно. Оставих го да драска и беше повече от щастлив като после седнах с него да рисувам кръгчета. Не искам някой да му казва да спира да мечтае.
[/url][/url]