0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Прегнил и маточна лигавица
« -: Декември 27, 2005, 17:57:34 pm »
Здравейте,въпросът ми е дали прегнила влияе на дебелината на маточната лигавица и каква е целта му да се бие от 1500 ед. след инсеминация  .Благодаря  :D
Re: Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #1 -: Декември 29, 2005, 10:36:24 am »
Цитат на: lina_a
Здравейте,въпросът ми е дали прегнила влияе на дебелината на маточната лигавица и каква е целта му да се бие от 1500 ед. след инсеминация  .Благодаря  :D


Здрасти. За лигавицата не знам, но по втората част - целта е да се стимулира жълтото тяло да произвежда повече собствен прогестерон. Не знам доколко е задължително след инсеминация - като гледам графиките във ФФ, не виждам такава схема да се прилага.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #2 -: Декември 29, 2005, 11:42:04 am »
Прегнил след овулация се прилага за поддръжка на лутеалната фаза и жълтото тяло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #3 -: Декември 29, 2005, 14:23:08 pm »
Благодаря момичета.А колко време след последната инжекция мога да си напрая тест без да отчете фалшив (+)резултат,щото не ми се чака една седмица...ще откача :D
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #4 -: Декември 29, 2005, 14:27:27 pm »
Jam,ЧЕСТИТО!!!Пожелавам ти да си най-здравата мама с най-здравото бебе и да сте много щастливи :dance2:
*
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #5 -: Декември 29, 2005, 14:49:27 pm »
Цитат на: lina_a
Благодаря момичета.А колко време след последната инжекция мога да си напрая тест без да отчете фалшив (+)резултат,щото не ми се чака една седмица...ще откача :D


Кръвен тест можеш да си направиш винаги, но за уринарен изчакай поне 5 дни ако прегнила е бил 5000 Е :)
успех
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #6 -: Декември 29, 2005, 15:25:09 pm »
Лина, някъде в предни теми по въпроса бях копирала инфо при какви дозировки прегнил колко трябва да се чака за да може да се направи тест.

Успех! :D

П.С. Намерих го:

"За тест току що се рових - прочетох следното относно кога може да се прави домашен тест след hCG инжекция, може на някого да му е полезно:

14 дни - след 10,000 единици;
10 дни - след 5,000 единици;
7 дни - след 2,500 единици"
Благодаря ти, Бени!







Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #7 -: Декември 29, 2005, 15:46:56 pm »
Цитат на: FreshBreeze
"За тест току що се рових - прочетох следното относно кога може да се прави домашен тест след hCG инжекция, може на някого да му е полезно:

14 дни - след 10,000 единици;
10 дни - след 5,000 единици;
7 дни - след 2,500 единици"


Фреши, дай линк към оригинала на статията, моляяяяяя.

Това има ли го на сайта?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #8 -: Декември 29, 2005, 16:14:56 pm »
начи, тия цифри не са верни...
когато се вълнувах от този въпрос преди 2 месеца, посветих сума време на яко търсене, ровене и четене из Гугъл.
Тоя материал, който е намерила Фреши, е научно-популярен и цифрите са силно завишени.
намерила съм медицински статии за емпирични изследвания относно времето за полуразпад на ЧХГ в кръвта и урината при различни концентрации на инжекцията. Общо взето, при инжекция с 5000 единици Прегнил, в кръвта се достига максимален пик от около 200 единици след 20 часа, и после средно на всеки 30 часа концентрацията спада наполовина.
всеки може сам да си сметне след колко дни е чисто да се прави тест.
общо взето, ако е сложен Прегнил 5000, а това е максимума обикновено, след 7 дни спокойно може да се прави тест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #9 -: Декември 29, 2005, 16:19:35 pm »
Моя е от 1500 Ед.Значи според референциите на Фреш около 5 дни.
Благодаря на всички !
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #10 -: Декември 29, 2005, 16:21:23 pm »
Цитат на: jam

намерила съм медицински статии...


Дай ги, де, от кога си ми заобещавала  :P
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #11 -: Декември 29, 2005, 16:22:43 pm »
Цитат на: lina_a
Моя е от 1500 Ед.Значи според референциите на Фреш около 5 дни.
Благодаря на всички !

Според мен са 3 или 4 дни, но всичко е индивидуално. При мен след прегнил 1500 на четвъртия ден теста го хвана, на петия също, но на шестя нямаше втора черта на теста. То зависи и от чувствителността на теста, де ;)
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #12 -: Декември 29, 2005, 16:23:17 pm »
Рабит, както обикновено не пазя линк  :oops: - някъде из Гугъла беше, постнато е в едно от мненията ми в "АРТ-какви ще ги вършим..". Както казва Джамата, сигурно е научно-популярен текст, възможно е и да има малко презастраховане.
Грейси пък каза, че си направила тест без да чака, и си бил отрицателен :roll:
Благодаря ти, Бени!







Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #13 -: Декември 29, 2005, 16:25:30 pm »
Аааааа, Фреши, оная тема е безумно дълга и не мога да я преровя. Кажи страницата, моля.
*
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #14 -: Декември 29, 2005, 16:26:56 pm »
То явно си е до организъм, до чувствителност на теста и с коя урина се прави.
А сигурно ли е, че кръвния не го отчита и защо?
*
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #15 -: Декември 29, 2005, 16:29:31 pm »
Ами сигурно е, че при кръвен тест не се отчита прегнила, защо обаче немога да ти обясня точно, за да не изтърся някоя глупост :D
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #16 -: Декември 29, 2005, 16:29:59 pm »
Цитат на: cygnus
А сигурно ли е, че кръвния не го отчита и защо?

Отчита го, мисля че Джам се отказа от онова си мнение, че има разлика между прегнила и истинския хормон на бременността.
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #17 -: Декември 29, 2005, 16:38:15 pm »
Цитат на: little_rabbit
Аааааа, Фреши, оная тема е безумно дълга и не мога да я преровя. Кажи страницата, моля.


Рабитче, ми то няма кой знае какво - точно това, което прекопирах и тук :oops:
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #18 -: Декември 29, 2005, 16:45:12 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: cygnus
А сигурно ли е, че кръвния не го отчита и защо?

Отчита го, мисля че Джам се отказа от онова си мнение, че има разлика между прегнила и истинския хормон на бременността.


ми май не съм...

наскоро коментирахме в клиниката тоя въпрос. хората казаха, че са се допитали до 2 реномирани лаборатории в София и оттам са им докладвали, че при кръвен тест се мерела нам-ква си там верига на ЧХГ (мисля, че затова тестът се нарича бета-ЧХГ), която се произвеждала само от ембриона, а отсъствала при Прегнила и аналозите му.

не съм компетентна да поддържам или оспорвам мнения от този род, само ви предавам какво ми е казано и от кого.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #19 -: Декември 29, 2005, 16:52:03 pm »
Добре, бе, девойки, Прегнила от какво се прави, според вас? От урина на бременни жени. И съдържа, според мен, същото, което се отделя и от ембриона. Освен ако едното не се изхвърля с урината. Бе, странна работа. Все пак си мисля, че кръвния тест е достоверен само ако се прави през ден, за да се види дали нараства стойността на хормона или не.
*
Прегнил и маточна лигавица
« Отговор #20 -: Декември 29, 2005, 17:18:53 pm »
Джами, за да е вярно това трябва в прегнила да се съдържа само алфа ЧХГ, без бета ЧХГ.  Хормонът ЧХГ е  глюкопротеин  и се състои  от две нековалентно свързани субединици - алфа ЧХГ и бета ЧХГ. Алфа ЧХГ съдържа 92 аминокиселини , а бета 145. Подобна е структурата на LH - алфа субединицата му съдържа и тя 92 аминокиселини, но бета субединицата  съдържа 121 ааминокиселини. Предполагам заради тези сходства в биологичното действие ЧХГ се използва за таймиране на овулацията - точно когато трябва да е LH пика, а през лутеалната фаза да поддържа стероидогенезата на corpus luteum. Ето тук има цяла статия за Прегнила.
Ама на самия Прегнил никъде на пише, че съдържа само алфа ЧХГ - тогава би трябвало кръвния тест да хване ако се съдържа бета ЧХГ дошло от Прегнила. Много ми е интересно да ни обяснят тези лаборатории точната причина за техните твърдения.