0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Малко деликатен въпрос
« -: Декември 26, 2005, 20:11:06 pm »
Момичета имам малко деликатен вапрос. Притеснявам се да питам доктора и затова се обръщам към вас.  Може ли като съм на утрогестан да правим секс? Лекарите не забраниха, а аз не попитах.  :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Малко деликатен въпрос
« Отговор #1 -: Декември 26, 2005, 20:21:28 pm »
Може, разбира се. :lol:
*
Малко деликатен въпрос
« Отговор #2 -: Декември 26, 2005, 20:24:01 pm »
има опасност от контракции, отделно шийката на матката е по-чувствителна, половопредавани инфекции и замърсяване не ги коментирам. моят съвет е въздържание, но питай доктора си!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Малко деликатен въпрос
« Отговор #3 -: Декември 26, 2005, 20:32:50 pm »
Цитат на: cygnus
има опасност от контракции, отделно шийката на матката е по-чувствителна, половопредавани инфекции и замърсяване не ги коментирам. моят съвет е въздържание, но питай доктора си!


Това няма нищо общо с утрогестана, а само с бременността.
Ако нямаш болки и кървене сексът даже е препоръчителен.
Малко деликатен въпрос
« Отговор #4 -: Декември 26, 2005, 20:35:33 pm »
Хм, в толкова ранна бременност аз бих се въздържала от секс.
Малко деликатен въпрос
« Отговор #5 -: Декември 26, 2005, 20:38:23 pm »
Да с бременността наистина, Лали! Нямам кървене сега, нито болки. Сигнусче аз и без това с презерватив си мислех, заради утрогестана, все пак няма да е приятно за него, но да не изпадам в подробности.
Малко деликатен въпрос
« Отговор #6 -: Декември 26, 2005, 21:00:49 pm »
А не си ли спомняте за убавата статия на д-р Даскалов по този въпрос.
Хайде пак я прочетете и успех. :wink:
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Малко деликатен въпрос
« Отговор #7 -: Декември 26, 2005, 22:35:16 pm »
Да, Ледена луна, чела съм я, но не пише при бременност от инвитро дали има разлика. Там си пише за нормална бременност, а то общо взето гледаме да я задържим тази бременност, защото положителните тестове са много, но не се знае какво ще стане нататък. Затова и питам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Малко деликатен въпрос
« Отговор #8 -: Декември 26, 2005, 22:53:21 pm »
ами като гледате да я задържите тая бременност, не е ли по-добре да постискате малко зъби и да се въздържите  от секс?! поне в първите няколко седмици...
на ваше място аз лично не бих рискувала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
според мен
« Отговор #9 -: Декември 26, 2005, 23:57:54 pm »
също не е лошо малко да сте на "кекс диета"
не са препоръчителни контракции на матката през този период.
След толкова мъки и изпитания, моят мъж дори не го подложи на въпрос, след като му казах :" с кекса дотук"

аз също се питах докога, не съм говорила с моята лекарка по този въпрос, но предполагам,че ще е някъде до към деветия месец  :D  :D  :D


това да е проблемът
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Anonymous

Малко деликатен въпрос
« Отговор #10 -: Декември 27, 2005, 08:57:39 am »
Добре, разбрах, благодаря ви! То се знае, че бебчето  ще го пазим. Исках да разбера дали би могло да попречи, щом има шанс да попречи, тогава ще го пазим като очите си.
 А също исках да кажа на Shygirl, че няма такова нещо да няма секс до деветия месец, искам да кажа, ако няма проблеми. Аз просто за началото не знаех и за него питах. Първите три месеца. Благодаря на всички момичета за отговорите им.  :)
Малко деликатен въпрос
« Отговор #11 -: Декември 27, 2005, 08:58:56 am »
Това бях аз!  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Малко деликатен въпрос
« Отговор #12 -: Декември 27, 2005, 09:56:28 am »
Пупсик, то няма и категорични забрани в тая работа.
Всеки си преценява за себе си кое как да бъде, според това, какви са му приоритетите и доколко се чувства уверен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Малко деликатен въпрос
« Отговор #13 -: Декември 27, 2005, 10:25:59 am »
Благодаря ти, Джамче! Сигурно си помислихте, че не искам толкова бебче с този мой въпрос. :cry:   А то не е така, ама изобщо. Толкова много искам всичко с него да е наред, всичко бих направила заради това.  Мислех, че няма да е проблем за бебето,  да водим полов живот с мъжа ми. Той също не е повдигал въпрос за това.
Малко деликатен въпрос
« Отговор #14 -: Декември 27, 2005, 12:16:44 pm »
Пупсик, не сме си помислили, че имаш проблем с приоритетите нито за миг! :D  Разбирам те много добре. Карайте по-лекичко сега, а при първа възможност питай лекаря - какво те притеснява.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Малко деликатен въпрос
« Отговор #15 -: Декември 27, 2005, 13:06:14 pm »
Пупсик, наистина - попитай си доктора. Той знае най-добре. И спокойно, всичко ще бъде наред  :balk_21:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Малко деликатен въпрос
« Отговор #16 -: Декември 27, 2005, 16:21:51 pm »
Здравата круша вятър я не брули.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
e,
« Отговор #17 -: Декември 27, 2005, 17:47:47 pm »
аз казах по-скоро шеговито за  деветте месеца.
В интерес на истината изобщо не се чувствам готова за кекс.
Може би от всички стимулации и перипетии..
не знам
Явно всичко си е индивидуално

Поздрави
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Малко деликатен въпрос
« Отговор #18 -: Декември 27, 2005, 19:08:59 pm »
Да, Лали, ама страх лозе пази.
Този път не мога да се съглася с теб. Знаеш, че всичко това  е много сложен процес. Залогът е прекалено голям и при минимален риск от усложнение дори. Нека всеки си преценя до колко му стиска.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Малко деликатен въпрос
« Отговор #19 -: Декември 27, 2005, 19:16:58 pm »
подкрепям Сигнус.
ако си стръскал няколко пъти по 3-4-5 бона за инвитро или си минал през 1-2-3 спонтанни аборта, изобщо нема да лежиш на кълката за здрават круша, дето господ я пазел... :)
ами ще се плашиш от сянката си даже.
Лали, ти самата си лежала за задържане дълго време - защо тогава не си била прегърнала философията, че ако му е писано ще оцелее и не си си маала смело гащи по сокаците?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!