0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лигавицата на матката
« Отговор #40 -: Март 30, 2006, 17:20:15 pm »
Цитат на: Rommi
Цитат на: Bora82

Доказало се е също, че използването на противозачатъчни хапчета и естроген не е добър начин за подобрение на растежа на лигавицата.

Направи ми впечатлиние това изречение.... и сега упорито разсъжвавам върху него.

Rommi, Bora се е извинила за неточности в терминологията. Тук става въпрос за точно такава неточност.  
fertility drugs не е равно на contraceptive pills (противозачатъчни хапчета)
"fertility drugs" са медикаментите за стимулация на яйчниците ( при ivf и не само ), например така познатия Clomiphene  :D
*
Лигавицата на матката
« Отговор #41 -: Март 30, 2006, 17:39:49 pm »
Цитат на: panda
Цитат на: Rommi
Цитат на: Bora82

Доказало се е също, че използването на противозачатъчни хапчета и естроген не е добър начин за подобрение на растежа на лигавицата.

Направи ми впечатлиние това изречение.... и сега упорито разсъжвавам върху него.

Rommi, Bora се е извинила за неточности в терминологията. Тук става въпрос за точно такава неточност.  
fertility drugs не е равно на contraceptive pills (противозачатъчни хапчета)
"fertility drugs" са медикаментите за стимулация на яйчниците ( при ivf и не само ), например така познатия Clomiphene  :D



Хм, абе честно казано на мен ми се стори много смислено терминологично изречението.
Защото... точно след кюртажа, док. беше споменал, че може би ще е добре да пия 1 цикъл противозачатъчни за да се нормализира лигавицата... ама явно сега като се видя колко е малко ще съм на естроген за 1вата част на цикъла, явно в доста по-високи дози, (по 2 или 3 хапчета, по опр. схема) отколкото е изобщо е естрогена в противозачатъчните, за втората ще уточняваме по-късно дозата и схемата след прегледа.
Кломифена (особенно Клостила) при стимулация даже имат негативен ефект върху лигавицата и я изтъняват.
Поне при мен Клостила, така ми действа.

От прочетеното в статията си направих следното заключение:
"естрогена и противозачатъчните имат много по-слаб ефект върху лигавицата, отколкото вагинално Виагра.. тя давала незабавен ефет".
ЩЕ я видим ние тая работа.... така ли е... не е ли така...
Склонна съм да пробвам всичко.. и дано не се стигне до хистероскопията.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Лигавицата на матката
« Отговор #42 -: Март 30, 2006, 21:06:47 pm »
Здравейте момичета!!!
1. В края на лято ми изследваха ТАТ и МАТ всичко е наред.
   на 8.11. 2005 TSH  ми беше 1,47  при норма(1,9-4,1).
2.Ромми много ми е интересно това за виагра ,дано Бора да ни информира за всичко.
3.Ромми много много стискам палци за теб и за останалите момичета!!!!
Понякога стават чудеса.И при нас трябва да стане!!!!!!!!!!!!!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лигавицата на матката
« Отговор #43 -: Март 31, 2006, 12:15:19 pm »
Ади, тези референтни граници на ТСХ са неверни. долната е 0.3, така че хормонът ти е идеален :D
Лигавицата на матката
« Отговор #44 -: Март 31, 2006, 13:13:42 pm »
Ман, аз доколкото виждам на Ади ТСХ-то е над горна граница  :roll:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Лигавицата на матката
« Отговор #45 -: Март 31, 2006, 13:24:12 pm »
Васииии, е как над горна бе мила

Цитат на: adi
Здравейте момичета!!!
1. В края на лято ми изследваха ТАТ и МАТ всичко е наред.
   на 8.11. 2005 TSH  ми беше 1,47  при норма(1,9-4,1).


 ТСХ е 1.47 при горна граница 4.1
Ман вече поправи че долната е 0.3

( Сладурка .....1.47 е по-малко от 4.1  :wink: )

Васи, Васи.... да не се окажат верни предположенията ми за твоята разсеяност.... :lol:
Ех... дано.... :kiss:

П.п. Ади, ТСХ=1.47 е просто перфектно, както ти е казала и Ман.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


Лигавицата на матката
« Отговор #46 -: Март 31, 2006, 13:32:43 pm »
:oops:  :oops:  :oops:
Вече много мъ е срам  :oops:
Абе аз съм убедена, че видях 1,4 не 4,1  :roll:
Роми, това пролетна умора моето сигурно. /чакай да погледна на кого пиша, а да Роми е  :D /
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лигавицата на матката
« Отговор #47 -: Март 31, 2006, 15:13:28 pm »
ВЪсилено, ма аз съм супер оглупяла, ама съм ясна що, ми ти ме съмняваш вече :D
*
Лигавицата на матката
« Отговор #48 -: Март 31, 2006, 15:53:55 pm »
Цитат на: panda
Цитат на: Rommi
Цитат на: Bora82

Доказало се е също, че използването на противозачатъчни хапчета и естроген не е добър начин за подобрение на растежа на лигавицата.

Направи ми впечатлиние това изречение.... и сега упорито разсъжвавам върху него.

Rommi, Bora се е извинила за неточности в терминологията. Тук става въпрос за точно такава неточност.  
fertility drugs не е равно на contraceptive pills (противозачатъчни хапчета)
"fertility drugs" са медикаментите за стимулация на яйчниците ( при ivf и не само ), например така познатия Clomiphene  :D

 
хи-хи!
събуждам се тази сутрин и познайте какво се сещам - точно това изречение  и че съм написала глупост  :oops:  не можех досега да вляза, за да се поправя и да се извиня
Още веднъж извинете
*
Лигавицата на матката
« Отговор #49 -: Март 31, 2006, 15:57:29 pm »
Цитат на: adi
2.Ромми много ми е интересно това за виагра ,дано Бора да ни информира за всичко.

Обещавам, че ще пиша как се развиват нещата, нека само да започнат  :)
Сега ми предстои горене на раничка, пък после ще се яхаме на виаграта  :wink:  и ще разказвам с подробности
*

    Anonymous

Лигавицата на матката
« Отговор #50 -: Март 31, 2006, 18:42:04 pm »
Бора, мила, кой лекар ще ти гори раничката и по какъв начин?  Лекарят, който посещаваш ли ти препоръча това и всъщност инвитрото с налична раничка ли го правихте? Питам, защото имам същия проблем и посещавам същия лекар. Благодаря предварително!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Лигавицата на матката
« Отговор #51 -: Март 31, 2006, 20:51:52 pm »
Здравейте момичета!!!
За TSH искам да кажа че всяка лаборатория работи  по различни норми!!!Когато получавате резултати ,винаги пише резултат и до него колко е нормата -колко е нормална стойност.
При мен пишеше TSH 1,47 при норма (1,9-4,1)........така че е малко под нормата. :!:  :!:  :!: Adi
Лигавицата на матката
« Отговор #52 -: Март 31, 2006, 20:54:44 pm »
Ади, освен да повториш изследването в друга лаборатория - не виждам друго решение. Иначе все ще си остава съмнението за нещо не наред с този хормон.
*

    Anonymous

Лигавицата на матката
« Отговор #53 -: Март 31, 2006, 21:39:03 pm »
Да  ще го повторя за по сигурно!!!После ще ви пиша за резултата.
Благодаря на всички за отзивчивост.Хубаво е да си помагаме и да споделяме. :lol:  :lol:  :lol: Adi