0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #260 -: Октомври 15, 2015, 11:48:41 am »
Бонболини,пожелавам ви съвсем"рефернтни" резултати! Всичко ще е ОК,ще видиш  :D!
п.п.миналия месец бяхме.всичко е наред при нас. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #261 -: Октомври 15, 2015, 12:28:33 pm »
Радвам се да чуя хбави новини от Рачо и малкото адашче :) И занапред само така  :crossfingers:

Аз плахо започвам да се радвам за развитието с детската градина на Мони - вече повече от месец ходи, адаптира се и, най-важното, здрав е! Чак ми е нереално, като го пиша. И не е като да няма вируси - все някой около нас се оплаква. Онзи ден имахме фалшива тревога - позакашля се единия ден и аз вече правя планове как да забавлявам болно дете вкъщи две седмици. После ходихме при личния лекар и доживях да чуя "Добре е, нищо няма да му изписвам"



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #262 -: Октомври 15, 2015, 12:35:07 pm »
Рачо, браво на малкия Теди!
Бонболини, дано всичко да е наред и с твоето детенце!

Ние вчера следобед направихме консултацията с педиатърката. За сега оставаме на Аптамил, ако много се запече малката, ще минем на Аптамил комфорт.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #263 -: Октомври 15, 2015, 13:05:44 pm »
На 7ми беше 5400гр.. Под долната граница която 5500 гр за  момченцата на 4 месеца.наистина е мн активен но е здрав

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #264 -: Октомври 15, 2015, 14:00:26 pm »
На 7ми беше 5400гр.. Под долната граница която 5500 гр за  момченцата на 4 месеца.наистина е мн активен но е здрав

Добре де, детето ти нали е здраво, активно, а явно и не се запъва на ядене - яде си. Признавам си без бой, че на детска консултация Дани не съм го водила за "мерки и теглилки", май всеки месец се прави иначе, поне до годинката. Може и да греша, ама по спомени май така беше... Водех го да му слагат ваксини само, когато им е ред, тогава са го мерили и теглили, не помня някога в тези случаи да се е оказвал в "табличните параметри".  :lol: Твърде висок бил, явно не хапвал достатъчно - повече да ядял. Като им изброя какво изяжда на ден и по колко, следваше  8O 8O 8O и съвет - да не му давам чак толкова храна... Е, последно малко ли яде, достатъчно ли яде, твърде много ли? Та по тази тема - яде колкото иска, расте както му е заложено генетично, щом е във видимо добра форма и здраво - значи си е ОК и няма нужда от чалдисване.
Не казвам, че някакви общи параметри за едно и друго изобщо не трябва да бъдат отразявани от майките, ама наблягам на ОБЩИ. Когато моето беше бебе - повярвай ми, доволно се нагледах на ошашавени майки, заради +- няколкостотин грама от таблицата, минус 1-2 сантиметра този месец, ама на другия вече са наваксани и са отгоре даже... Много от педиатрите на ДК, допускат грешката да коментират такива данни с майките, все едно ги коментират с колега. Възприятията на двете категории са различни, а мнението не е мое, а на педиатърката на Дани, която е изключителен професионалист. Та тя ми е казвала, че за бебе Х, тези данни се нанасят и интерпретират за период някакъв, а не за месец Х сами по себе си, защото развитието на бебета и малките деца е супер динамично и едно и друго, което днес е така, след 10 само дни може да е друго. Освен това - се взимат предвид и физическите характеристики на родителите за тези оценки, дори костната структура на детето влиза в тези сметки. И, ако, когато се каже на майката, че с нещо има потенциален проблем - то следва да се направи, след като гореописаното е проследено за някакво време, взети са предвид множество фактори, че едва тогава евентуално... А не както масово се прави у нас "на парче" и месец за месец. Пак казвам - мнение на специалист, не моето лично. Моето лично само съвпада с това.
Предвид моята физика, тази на бащата на Дани и изобщо на всички в двете фамилии, ако имах пухкаво бебе - би било доста странно. Ми то не мяза на гората това дете все пак, а на родителите си. Респективно - родители дето са по-едрички, или по-високи, или и двете - да имат някое "клечаво" бебе като моето - също е доста малко вероятно. Ама и двете са си здрави, нормално растящи и хич не влизат в едни и същи параметри на прословутите таблици, пък са на една възраст. За да се говори за проблем - то следва 2-3 месеца примерно, детето да е с 2 кила под нормата, а не със 100-200гр.. Така, че се успокой и ако не си убедена, че трябва да сменяш хранителния режим на детето си - ми не го сменяй.

Жбрул, Русо и аз го харесвам в някои аспекти, ама лошото е, че в други ще се налага намесата на Макаренко. Майтапът настрана, ако някога имаш време и желание ти препоръчвам романа "Емил или за възпитнието" на Жан Жак Русо. Там доста интересно е поднесена концепцията, че естественото състояние на човека му носи истинска свобода, а свободният човек е пълноценен човек.
Тази може и да я прочета вече, да съм чела и аз нещо от този сорт в живота си.  :D

Рачо, поздравления за добрите резултати на детенце!

bonbolini Пожелавам на вас също толкова добри!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #265 -: Октомври 15, 2015, 14:16:53 pm »
kati_vm, добре би било да са по-малко на брой храненията, поне нощните ако можех да махна...

Руми, а ти почна ли със следобедната каша? Нали уж се предвижда от 6-ти месец?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #266 -: Октомври 15, 2015, 15:03:10 pm »
Още не, към края на месеца предстои. Аз си следвам бавно и методично схемата, която имах за баткото. Но няма връзка глада със събуждането нощем - хапва си добре детето, качва си, само за успокоение ме ползва нощем. И за това имам идея - ще го учим да заспива сам, но трябва да изпратим баткото при някоя баба, че ще са няколко безсънни нощи :) Пълна съм с идеи :) То това ме и крепи, че ако нямаш идея какво да правиш, тогава лошо...



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #267 -: Октомври 15, 2015, 15:36:56 pm »
И за това имам идея - ще го учим да заспива сам, но трябва да изпратим баткото при някоя баба, че ще са няколко безсънни нощи :) Пълна съм с идеи :) То това ме и крепи, че ако нямаш идея какво да правиш, тогава лошо...
Руми сподели как ще го учиш. Аз моя син още не мога да го науча да заспива сам. Сгушва се до мен и заспива,гледайки "Маша и мечока" на телефона ми. Поне не ме кара да го разнасям на ръце вече, както беше преди. А и  откакто започна да заспива в 12-12:30 вечерта, взе да спи по цяла нощ, без да се буди. Та човек трябва да вижда винаги хубавото. То и това сигурно си е до дете,а  не до научаване. Дъщеря ми беше перфектна в това отношение. Заспиваше сама от първия си ден, после си лягаше в 9 без проблем, че и досега си ляга сравнително безпроблемно, ама малкия е от друга планета. :)
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #268 -: Октомври 15, 2015, 17:16:35 pm »
При нас проблемът е, че трябва да се научи да заспива сам, при което нощем, като се пробуди, лесно ще заспи сам отново. С баткото действахме по метода на Фърбър - оставяш го сам да заспива, като идваш да го успокоиш през нарастващ интервал от време. Това както вечер, така и нощем. Първата вечер плаче много, но на третата вече всичко е наред. Дано и с мъника ни се получи... При вас обаче случаят изглежда различен.



   La vita è bella
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #269 -: Октомври 15, 2015, 17:31:08 pm »
Здравейте, благодаря ви. Прегледът мина перфектно. Докторът каза, че вече не иска "да ни вижда"   :wink: Главата, операцията, всичко е много добре. Даже каза, че няма нужда вече да ходим профилактично, само ако имаме някакви притеснения. ..
Приятна вечер
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #270 -: Октомври 15, 2015, 17:39:47 pm »
Чудесно е това! :D Не може да не ни е приятна вечерта след прочетеното... :D А и чакаме приятели на гости,та няма от какво да се оплакваме :lol: Хубаво е не само деня да започва с позитивни мисли,но и да завършва с"позитивни" новини и действия  :lol:. Да видим утре кога ще напиша "Добро утро" в другата тема :wink:  :drunk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #271 -: Октомври 15, 2015, 18:29:24 pm »
Бонболини, Капитане, чудесни новини и от двамата малки юници. Дано все такива да се чуват от вас.
 Дами и господин, може ли да ми кажете мнението си за ротавирусната ваксина?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #272 -: Октомври 15, 2015, 21:47:13 pm »
Здравейте, благодаря ви. Прегледът мина перфектно. Докторът каза, че вече не иска "да ни вижда"   :wink: Главата, операцията, всичко е много добре. Даже каза, че няма нужда вече да ходим профилактично, само ако имаме някакви притеснения. ..
Приятна вечер
Браво, много се радвам!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #273 -: Октомври 15, 2015, 21:52:15 pm »
[
 Дами и господин, може ли да ми кажете мнението си за ротавирусната ваксина?
Аз бях много навита, докато педиатърката ни не ми обясни, че тази ваксина, осигурява защита само срещу определен щам ротавируси и си остава риск от зараза при контакт с някой от другите ротавирусни щамове. По принцип, ако детето било доносено и наддавало добре, според нея няма нужда от тази ваксина.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #274 -: Октомври 15, 2015, 22:18:51 pm »
На Теди му сложихме ротавирусната ваксина. Дори и срещу малко вируси да предпазва, пак е нещо. Тежко се карат иначе тези вируси.

bonbolini, браво, много се радвам :)



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #275 -: Октомври 15, 2015, 22:26:20 pm »
Бонболини, чудесни новини!

Аз също реших да сложа ротавирусна ваксина на детето. Повръщал е веднъж(за 4 години), еднократно и беше 1-2 дни с разстройство, докато други болни деца стигнаха до болници, лежане по над седмица, АБ, след това месец диети и притеснения, че не може да се възстанови флората. Не съжалявам за поставянето и смятам пак да сложа. Просто са прекалено много ротавирусите, но ако кара подобен пак е от полза ваксината, защото се кара по-леко. А и както Руми е отбелязала и един да пропусне е все файда според мен.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #276 -: Октомври 15, 2015, 23:15:57 pm »
Много бързо пишете момичета и момчета, не смогвам да ви изчета. :lol:

bonbolini и Ра4о, много добри новини за вашите юнаци. От сега нататък само щастливи мигове!



Ra4ko, кои кубчета на Лего са подходящи за тяхната възраст? Аз не съм много запозната с тези конструктори и прекалено дребни ми се виждаха.
Във vivre наскоро имаше едни уникални конструктори, но дори намалени пак излизаха скъпи. Например животни от фермата (5-6 броя) и два човека с размери около 10-12 см. Самите животни и хора се сглобяват (те нашите са малки за това още де) и отделно се закачат за една полянка. И това струваше 85 лв. след намалението  8O Иначе наистина много хубави бяха.



Smiles47, Габи играе с най-обикновените кубчета на Lego и се справя много добре. Преди няколко седмици една съседка ни подари малко по-големи тухлички http://www.amazon.de/Mega-Bloks-6636-Thementasche-Fahrzeuge/dp/B0083F2XFE/ref=sr_1_14?s=toys&ie=UTF8&qid=1444939832&sr=1-14&keywords=mega+bloks. Иначе и в градината са с най-обикновенните.

Синеочка, и двете ми деца са с ваксина против ротавирус. В Австрия е една от задължителните. Не те застрахова 100% от разболяване, но ти осигурява някаква сигурност.

Приятна вечер на всички!


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #277 -: Октомври 15, 2015, 23:32:56 pm »
В Германия и Люксембург е като в Австрия. И на моите им е сложена.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #278 -: Октомври 16, 2015, 00:09:02 am »
И аз бих дала "Ротарикс". Няма да повтарям аргументите изложени дотук - само ще кажа +1. На Дани не дадохме навремето, просто заради пропуснат момент, струпване на други ваксини (по-належащи), които бяхме отложили по независещи от мен причини, че затова. И пак доста се поколебах дали да не дам И нея, та накрая се отказах. Просто начинът му на хранене в онзи момент го поставяше в по-нискорисковата група за ротавирус, ама няма гаранция де. Ако имам второ бебе - вече съм по-наясно с ваксините изобщо и не бих пропуснала и тази. За Дани, докато изобщо разбера, че имало и такава, че кога се приема, че това и онова и...то мина и замина.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #279 -: Октомври 16, 2015, 05:11:53 am »
[
 Дами и господин, може ли да ми кажете мнението си за ротавирусната ваксина?
Аз бях много навита, докато педиатърката ни не ми обясни, че тази ваксина, осигурява защита само срещу определен щам ротавируси и си остава риск от зараза при контакт с някой от другите ротавирусни щамове. По принцип, ако детето било доносено и наддавало добре, според нея няма нужда от тази ваксина.

Кажи й от мен да е жива и здрава и да не й се случва дете да направи тежка ротавирусна инфекция в малък български град. Едно време така ме убедиха и мен, не сложих и на 2 години като беше Ники една нощ вече се чудихме на кого и как да платим за медицински хеликоптер до София, че нямаше да издържи да наемем линейка, а лечението не действаше.

Да ти кажа, наистина е много страшно.
[/url][/url]