0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
здравейте момичета,
знаете ли къде мога да си направя иследвания за наличие на този сидром. имам два спонтанни аборта в 11 и 7 седмица, и се устнови, че имам синехихия на матката. направих хистерорезекция и отстраниха слепването. но искам да съм сигерна, че това е била единствената причина
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2006, 14:18:47 pm »
От къде си? Можеш да отидеш в Плевен, но можеш да си ги направиш и в София и после в зависимост от резултата да прецениш къде да се консултираш.
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2006, 14:20:22 pm »
от софия
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2006, 14:23:57 pm »
знаеш ли къде правят такива изследвания
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2006, 14:27:16 pm »
А какъв е този синдром, какво означава?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2006, 14:28:54 pm »
не съм запозната точно, но е свързано нещо със съсирването на кръвта, и ако го имаш, като забременееш, плодът не се хнани пълноценно и организма го отхвърля или нещо подобно
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2006, 14:32:45 pm »
АФС - грешка при работата на имунната система, която води до война на организма сам със себе си. При АФС се изработват вещества, които повреждат нервните тъкани, стените на съдовете и, най - вече, правят кръвта излишно гъста. Движението и по съдовете се затруднява, възниква вероятност за образуване на тромби.
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2006, 14:36:25 pm »
къде мога да направя такива изследвания и знае ли някой колко струват и какво е лечението при наличието му
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2006, 14:50:18 pm »
Жената е болна, а страда плода. Защо?
Всичко необходимо за нормалното развитие плодът получава от плацентата, която е обилно кръвоснабдена чрез огромно количество кръвоносни съдове. Всеки проблем в тях пречи за нормалното постъпване на хранителни вещества и кислород в организма на плода. Такава недостатъчност вади до забавяне на неговото ембрионално развитие и често завършва с вътреутробна смърт на плода и аборт.
Жена с АФС преди всичко трябва да се пази, да избягва излишно претоварване и неоправдани рзки движения, да не вдига тижко, да се храни пълноценно. Трябва да се проовежда редовен медицински контрол. В първите седмици на бременността трябва да се направи нов анализ на кръвта и УЗИ на ембриона. По резултатите се определя какви препарати и процедури са необходими на бъдещата майка, за да се поддържа нейното състояние в норма и да се подобри функционирането на плацентата.
Във второто тримесечие на бременността, обикновено през 24 седмица, непременно да се провери кръвосъсирващага система: нормално ли се движи кръвта в съдовете на плода, получава ли той необходимите му кислород и хранителни вещества. След 8 седмици де се изследва и двигателната активност на плода.
Со една страна към АФС има определена наследствена предразположеност, с която е трудно да се борим. Ст друга страна, сма известни отключващи фактори. Това са хронични инфекции, които често протичат без оплаквания: бактериални, като например хламидии, и вирусни, хирургичните операции и най - вече абортите.
При леките случае на АФС го издават " косвените улики " : лесното образуване на точковидни кръвоизливи, а също и възникващите " от нищото " синини.
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2006, 15:00:19 pm »
благодаря, за изчерпателния отговор. в общи линии, без подробностите естествено и термините, това го знаех. При мен няма обремененост или т.нар. косвени улики, просто превантивно искам да направя такива изследвания преди следваща бременост, за да съм спокойна, че следващата бременост ще протече гладко и най-вече докрай с положителен резултат. май тук трябва да кажа, че при мен и при двете бремености, плодът имаше сърдечна дейност до края. това значи ли че нямам такива антитела ои чме единствената причина за абортите е била слапването
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2006, 17:35:32 pm »
благодаря на всички, че се включиха, но аз така и не разбрах къде в софия мога да направя тези изследвания
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2006, 17:39:29 pm »
И аз не разбрах , но знам че за това преперъчват да се пие аспирин по 80 до 100 мг веднъж дневно след ЕТ.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2006, 17:41:42 pm »
а какво е ет
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2006, 17:44:15 pm »
Ембрионален трансвер при инвитро-то. Като се оплодят яйцеклетките, започват да се делят и следва ЕТ в рамките на 2-3 дни, ако е след повече дни вече би трябвало да е трансфер на бластоцист. :P


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #14 -: Ноември 28, 2006, 18:43:19 pm »
мерси за уточнението
аз за радост нямам проблем със забременяването (да чукам на дърво), а с износването, т.е. инфертилитет, но тъй като няма такава тема във форума, реших да попитам тук
*
Re: изследвания за атифосфолипиден синдром
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2006, 23:11:51 pm »
благодаря на всички, че се включиха, но аз така и не разбрах къде в софия мога да направя тези изследвания
Александровска болница. Виж тази тема http://forum.zachatie.org/index.php?topic=3696.0
Също може да ползваш търсачката и ще излязат още теми. Успех.