0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
цветна снимка и лов :)))
« -: Май 18, 2009, 16:53:36 pm »
Момичета,нека в тази тема да споделим опита и знанията си относно ЦС и сексът същия МЦ....За или Против?? Какво казват различните специялисти??

пп Ако има така тема вече,се извинявам... :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #1 -: Май 18, 2009, 16:59:03 pm »
Моят док, каза че може, но не е коментирала дали шансовете са по-големи, просто каза че можем да правим секс. Но когато правих ЦС мъжа ми беше в командировка и пропуснахме :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #2 -: Май 18, 2009, 17:06:26 pm »
И на мен ми казаха че може! Без да уточняват, дали има повече шанс или не!
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #3 -: Май 18, 2009, 17:42:00 pm »
Момичета, в Стерилитет при жената има поне! 10 теми по тези въпроси. Айде пуснете една търсачка, прочетете, а после създавайте спамо-чат-теми, ако обичате!

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #4 -: Май 19, 2009, 00:25:27 am »
Ами извинявам се за спамо-чат темата...

И,тук не става въпрос за стерилитет,а за диагностична ЦС,каквито всички правим в опитите си за забременяване...за това и пуснах темата тук.
И ДА,пуснала съм търсачката първо....
И пак,интересно ми е по-скоро като практика как е в БГ,на мен например ми казаха че не е препоръчително,и по-добре да пропуснем месеца....

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #5 -: Май 19, 2009, 01:02:52 am »
В АГ Варна, след ЦС позволяват да се бебеправи !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #6 -: Май 19, 2009, 01:15:44 am »
И,тук не става въпрос за стерилитет,а за диагностична ЦС,каквито всички правим в опитите си за забременяване...

fibo, всяка една цветна снимка е диагностична - проверява се проходимостта на тръбите.
Не виждам каква е разликата.
Методите за проверка на проходимост на тръбите се обсъждат в подфорума, който Рали ти е посочила.
Редно е да си зададеш въпроса там.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #7 -: Май 19, 2009, 14:27:40 pm »
И,тук не става въпрос за стерилитет,а за диагностична ЦС,каквито всички правим в опитите си за забременяване...

fibo, всяка една цветна снимка е диагностична - проверява се проходимостта на тръбите.
Не виждам каква е разликата.
Методите за проверка на проходимост на тръбите се обсъждат в подфорума, който Рали ти е посочила.
Редно е да си зададеш въпроса там.

ОК,Елфи. Просто ми стана мъчно че бях "смъмрена" по този нячин без обяснение.В този подфорум има и др теми за ЦС и за това я пуснах тук.Като казах диагностична имам предвид профилактична.
Както и да е.Няма проблем - щом е на погрешното място,нека бъде преместена... :)

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 16:15:57 pm »
Здравейте и от мен! Темичката си е на много хубаво място, това е моето мнение. А относно ЦС и бебеправене - аз този месец правих ЦС при д-р Даскалов, той не ми каза нищо по въпроса, но аз го попитах. Отговори ми, че е добре да се пазим, заради облъчването и антибиотика, който се пие профилактично против евентуални инфекции. Има резон в това, което казва, макар че аз съм чувала, че точно след ЦС шансовете за  забременяване са по-големи.
 :ask: Странно ми е обаче, защо едни лекари /и то специализирани в областта на стерилитета/ казват, че няма проблем, а други - точно обратното?!
    

Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 16:41:30 pm »
незнам и аз, нали уж от едни и същи учебници трябва да учат  :wink:


Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #10 -: Май 30, 2009, 18:07:12 pm »
След направената ЦС моя доктор също ми каза, че можем да правим опити за бебче още същия месец. Веданага след като спрях антибиотиците се заехме отговорно със задачата и забременях. За съжаление всичко приключи в 8 г.с. с кухо яйце. Никой не можа да ми даде ясни обяснения каква е причината - дали ЦС или нещо друго. Сигурна съм обаче, че ако отново ми се наложи да правя ЦС ще изчакам с опитите до следващия цикъл.
*
Re: цветна снимка и лов :)))
« Отговор #11 -: Юни 22, 2009, 01:04:22 am »
аз пък съм с една инжекция диферелин и май нямам шансове за забременяване този месец,макар и след ЦС