0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нагънати тръби
« -: Април 09, 2009, 12:04:07 pm »
Здравейте момичета, помогнете ми с малко информация моля :).
След хистеросалпингография /цветна снимка/ се оказа, че двете ми тръби са проходими, но нагънати, особено дясната, която направо прави осморки  8O.

Имам едно отрицателно изследване за халамидии, сега чакам второ, за да се потвърди.
Знаете ли какви други инфекции могат да причинят нагъването на тръбите? Да искам ли да ровим за други инфекции освен халамидии или това нагъване може и да е по рождение?

Толкова ли е лошо, че тръбите са нагънати, щом са проходими? Голяма ли е опасността от извънматочна бременност?

Много ме е яд, че така бях "глътнала бастуна", че нищо не питах доктора, които прави снимката  :?.

Забравих да кажа, че преди 15 години имах хроничен апандисит, на два пъти щяха да ме режат и най- накрая го направиха на 3-я път. Възможно ли е тогава инфекцията да е увредила и фалопиевите ми тръби?
« Последна редакция: Април 09, 2009, 12:12:35 pm от Fi »
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Нагънати тръби
« Отговор #1 -: Април 09, 2009, 13:08:33 pm »
Здравей Fi.Аз съм със същия проблем(удебелени нагънати тръби,особенно дясната).След като ми направиха цветната снимка първото нещо което ме попита лекарката е дали съм имала оплаквания от апендисит,дали са ме карали като малка с остри болки ниско долу в болница?Док каза че най-вероятно от това се получава нагъването на тръбите.Въпреки че не съм оперирана от апендисит проблема и при мен е на лице.А за изванматочната и на мен ми потвърдиха че вероятността е голяма.Следващата стъпка при мен е лапароскопия.Пожелавам ти успех :wink:                 
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Нагънати тръби
« Отговор #2 -: Април 09, 2009, 13:12:36 pm »
има голямо значение, дали проходимостта е добра и дали това "нагъване" е причинено от сраствания. хламидията е причинител на такива сраствания и е добре, че теста ти е отрицателен. друг причинител е микоплазмата. направи и такова изследване. а най-добре ще се види положението  с лапароскопия и да се намери причината за всичко.
пожелавам ти успех
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Нагънати тръби
« Отговор #3 -: Април 09, 2009, 13:17:21 pm »
asishka, за какво е тая лапароскопия, за да ти ги изправят ли?
А как видяха, че са удебелени, пропускат малко течност ли?
При мен пише само,че са напълно проходими, но нагънати...
А това, че са нагънати, предполага ли задължително, че се забременява трудно?

Успех и на теб :).

Благода big_eyes, ще проверя за микоплазма. А урея плазма, нещо като миколпазмата ли е? /Сори за тъпия въпрос  :oops: /
*

    Asenceto

  • ***
  • 207
  • Ще успеем :))) всичко е въпрос на време ;)
Re: Нагънати тръби
« Отговор #4 -: Април 09, 2009, 13:41:15 pm »
Лапароскопията е операция,при която може да се види точното състояние на тръбите(незнам дали може да се изправят,но прдполагам че корекция може да се направи).На цветната снимка се вижда че има проблем,то си се виждат как са се навили и удебелили тръбите.Въпреки че пропускат течност док ми каза че има голямо напрежение и риска за извънматочна е голям(все пак оплодената яйцеклетка преминава за около 7 дни от там).Причините за трудното забременяване може да са много,наи-добре е са се посъветваш с лекар,които се занимава с стерелитет.
*
Re: Нагънати тръби
« Отговор #5 -: Април 09, 2009, 19:44:32 pm »
Нищо не ми споменаха за лапароскопия.... Аз за това се шашнах като взех да чета за лапароскопии за изправяне, пластики и опасност от извънматочни. Защото излизайки от кабинета, останах с впечатлението, че не е важно дали са нагънати, а дали пропускат.....
Re: Нагънати тръби
« Отговор #6 -: Юни 02, 2009, 23:27:37 pm »
И при мен резултата от снимката днес е - тръбите са нагънати , леко разширени в ампуларните си части. Пропускат к.м. в кор. кухина - проходими. Матка - изпълнена с к.м. в хиперантефлексио.
Доктора коментира, че дясната ми тръба била нагъната, но не останах с впечатление, че е сериозен проблем. За лапароскопия нищо не спомена. Обсъждахме евентуална инсиминация през септември, а до тогава "активни действия". Сега изпадам в ужас при мисълта за извънматочна бременност, след всичко, което прочетох.
......Та що за проблем са нагънатите, но Проходими тръби всъщност ?
Re: Нагънати тръби
« Отговор #7 -: Юни 03, 2009, 14:49:26 pm »

......Та що за проблем са нагънатите, но Проходими тръби всъщност ?

аз лично си го обеснявам така- при нагъбати тръби, на яйцеклетката и е нужно повече време за да достигне до матката. ако приемем, че на 7-ми ден след оплождането яйцеклетката се имплантира, то тогава ако тя все още не е пристигнала до "заветното място" се имплантира в тръбата и така се получава извънматочна. при удебелени тръби пък може да има друг проблем- тръбите губят своята еластичност и оттам пак бавно придвижване на яйцеклетката и отново същия проблем.
незнам дали съм права, това са просто мои разсъждения.


*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Нагънати тръби
« Отговор #8 -: Юни 03, 2009, 16:15:23 pm »
Здравейте момичета, помогнете ми с малко информация моля :).
След хистеросалпингография /цветна снимка/ се оказа, че двете ми тръби са проходими, но нагънати, особено дясната, която направо прави осморки  8O.

Имам едно отрицателно изследване за халамидии, сега чакам второ, за да се потвърди.
Знаете ли какви други инфекции могат да причинят нагъването на тръбите? Да искам ли да ровим за други инфекции освен халамидии или това нагъване може и да е по рождение?

Толкова ли е лошо, че тръбите са нагънати, щом са проходими? Голяма ли е опасността от извънматочна бременност?

Много ме е яд, че така бях "глътнала бастуна", че нищо не питах доктора, които прави снимката  :?.

Забравих да кажа, че преди 15 години имах хроничен апандисит, на два пъти щяха да ме режат и най- накрая го направиха на 3-я път. Възможно ли е тогава инфекцията да е увредила и фалопиевите ми тръби?

Здравей! Няма прави тръби. Чисто и просто всички тръби са нагънати и това понятие е силно относително дали може или неможе да попречи на нормална бременност. Хламидиите не причиняват нагъване а сраствания и увреждания на такънта, които пречат на предвижването на яйцеклетката след това и евентуална извън маточна бременност или напълно запушване на тръбите и липса на бременност. По принцип при силно нагънати тръби има опасност от извънматочна бременност просто защото самото нагъване може да възпрепятства нормалното придвижване на яйцеклетката и тя да се замести там, но това обикновенно е съпроводено с предишни увреждания или от инфекции или от коремни операции. Точно по този повод само мога да спомена че при апандисита ти може да има някакви сраствания, и най-вероятно има но дали те са засегнали дясната ти тръба може само да се гадае, дори и да е така това не значи че самото срастване ще пречи на евентуална бременност. А инфекция за която пишеш при апандисит се предполага, че настъпва само при спукване на самият апандисит и неправилно направена оперция. Самият апандисит не е инфекция. Дано да съм била подробна и полезна. Като цяло обаче шашкането е излишно щом няма прекарана хламидия и доктора не ти е казал нещо специално в случая. И пак повтарям всички тръби са нагънати, просто прави няма в природата никъде, така че се успокой и се радвай на резултата че са проходими. И мен така ме шашкаха в началото но си имам естествени забременявания. :D Успех!!!
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 16:17:49 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Нагънати тръби
« Отговор #9 -: Юни 03, 2009, 18:54:02 pm »
И при мен резултата от снимката днес е - тръбите са нагънати , леко разширени в ампуларните си части. Пропускат к.м. в кор. кухина - проходими. Матка - изпълнена с к.м. в хиперантефлексио.
Доктора коментира, че дясната ми тръба била нагъната, но не останах с впечатление, че е сериозен проблем. За лапароскопия нищо не спомена. Обсъждахме евентуална инсиминация през септември, а до тогава "активни действия". Сега изпадам в ужас при мисълта за извънматочна бременност, след всичко, което прочетох.
......Та що за проблем са нагънатите, но Проходими тръби всъщност ?
Къде ти е правена ЦС, че разказа ти - все едно аз съм го писала :)Само нямам такова рзширение в ампуларните части (които даже не зная къде са) И аз останах с впечатление, че няма прави като по учебник тръби ...
« Последна редакция: Юни 03, 2009, 18:57:08 pm от garga »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Нагънати тръби
« Отговор #10 -: Юни 03, 2009, 19:27:05 pm »
Само нямам такова рзширение в ампуларните части (които даже не зная къде са) 

Това са тези части, откъм яйчниците. Нали тръбата там е по-широка, а надолу към матката се стеснява.


Re: Нагънати тръби
« Отговор #11 -: Юни 03, 2009, 19:28:44 pm »
Снимката е правена в АГ-Варна. Тези ампуларни части и аз не ги знам точно кои са, нито пък можах да открия нещо по-конкретно за позицията на матката в хиперантефлексио/ май прегъната напред означава /.Но при преглед са ми казвали, че ми била обърната матката. Мен много ме разтревожиха обаче тези нагънати тръби, но по-горе Старлет много окуражаващо е написала,че Прави тръби няма!
Re: Нагънати тръби
« Отговор #12 -: Юни 03, 2009, 19:37:04 pm »
Снимката е правена в АГ-Варна. Тези ампуларни части и аз не ги знам точно кои са, нито пък можах да открия нещо по-конкретно за позицията на матката в хиперантефлексио/ май прегъната напред означава /.Но при преглед са ми казвали, че ми била обърната матката. Мен много ме разтревожиха обаче тези нагънати тръби, но по-горе Старлет много окуражаващо е написала,че Прави тръби няма!

и още малко кураж.....
една моя приятелка преживя извънматочна, след това и правиха цветна снимка-сраствания/следствие на няколко коремни операции-перитонит и апандицит/, нагънати тръби и т.н. след снимката забременя и сега има едно сладко момиченце на 1.5г и чака второто си дете/бременна е 2 месец/
чела съм тук, че и други момичета твърдят, че цветната снимка има един вид терапевтично действие и след нея по-лесно се забременява, така че seashell, давайте газ тоя месец и стискам палци скоро да се похвалиш ;)


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Нагънати тръби
« Отговор #13 -: Юни 03, 2009, 19:40:21 pm »
Снимката е правена в АГ-Варна. Тези ампуларни части и аз не ги знам точно кои са, нито пък можах да открия нещо по-конкретно за позицията на матката в хиперантефлексио/ май прегъната напред означава /.Но при преглед са ми казвали, че ми била обърната матката. Мен много ме разтревожиха обаче тези нагънати тръби, но по-горе Старлет много окуражаващо е написала,че Прави тръби няма!
И моята ЦС е правена в АГ Варна, затова и термините са сходни май :) Но и моята матка зная, че е обърната. Точно си мислех да питам какво значат тези термини. Като се прибера и прочета всичко написано, ще ви попитам пак за неяснотите :)
 Благодяря Момичета !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Нагънати тръби
« Отговор #14 -: Юни 10, 2009, 13:20:40 pm »
Привет момичета.За тези които са с обърната матка-в бебеправенето не вдигайте краката таза или там подобни а след акта трябва да се обърнете по корем.Това поне е съвет на специалист.а що се отнася до тръбите-аз бях с тънки нагънати полу проходими(но това можело да бъде и спазъм при снимката)и резултата-след 13 год.безплодие извън маточна със загуба на едната тръба и риск за живота ми защото плода беше на 3 месеца.след операцията ми казаха че др. е запушена.отогава минаха 3 год.не искам да плаша никого но ако бебето се бави дълго направете си лапаро.не си губете времето като менеличното ми мнение е че то е по сигурно от ЦС.Успехи
*
Re: Нагънати тръби
« Отговор #15 -: Юни 11, 2009, 19:44:03 pm »
Ох момичета, успокоихте ме малко. Не ми излизаха от главата тези нагънати тръби.
Все си викам, важното е че пропускат, но като се сетя за тези извънматочни и ми става зле.

За микоплазма не съм правила изследване. Това ще е следващото, което сме планували с гинеколожката.