0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #280 -: Януари 09, 2020, 16:50:38 pm »
Добре дошла, Илито. Пожелавам ти бързичко да се случат нещата при вас.
Преди 100 години, може би, като се опитвах да забременея първият път и се бях паникьосала ужасно. Стигнах някак до Щерев, на прегледа с вагинален (не бях виждала такова чудо до този момент) установиха, че дори в момента съм в овулация. Няколко месеца по-късно на ЖК разказвам на лекарката си, а тя ми вика, че това било невъзможно. Нямало такива уреди, излъгали ме били. Толкова за кварталните гинеколози и за репродуктивните специалисти. Годината беше 10.2012/03.2013 година. То, вярно че лелките имат и опит, но в крайна сметка в днешно време човек трябва да се информира постоянно за новостите в работата си. Особено в медицината.

Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #281 -: Януари 09, 2020, 17:09:19 pm »
От град Шумен съм, и днес четох, че тук имаме клиника за репродуктивни проблеми - Свети Иван Рилски! Края на месеца сме там! Благодаря момичета, ще пиша за резултат! Пожелавам на всички прекрасна 2020 година, и две чертички!
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #282 -: Януари 09, 2020, 19:25:55 pm »
http://iskambebe.bg/index.php?route=layout/news&path=64&news_id=198
Кампания за донорски яйцеклетки на искам бебе и министерство на земеделието. Срокът е много кратък ако някой се реши да вземе участие.

*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #283 -: Януари 09, 2020, 21:16:31 pm »
Kukapetal- exaaa!!! Две са! Сядаш си на Дъ-то и си мътиш- това ти е работата сега . Прегръщам те. Тери, ще ти кажа нещо, което на мене ми се случи- пък ти реши. Та с мойта хомеопатка правим хормонален детокс плюс сума ти работи. Чакам си аз първия цикъл след раждането, идва си, първи ден всичко точно , пия топчето ( като изобщо не очаквам ефект или каквото и да е ама искам да си мисля, че си чистя тялото) няколко часа след хомеото спира! О, ужас. Ама идеално чисто, бе човек. Бъркам със стерилен тампон за пх ( да видя вътре да няма нещо, което не изтича) .. цъ. Звъння на моята, казвам й.. та за ден го неутрализира. Понеже нямам външна експресия( казвала съм не веднъж, че съм темерут в това отношение) а съм си капсулирала емоциите, ме афектирало толкова...Тогава бях при Яничка, в Шейново- изглеждаше цикъл да не е тръгвал а да трябва да дойде. Аз бих спряла всичко, което не се знае как ще избие- ти решаваш. При мен много работа, но се надявам тези дни да наваксам. Вистал- не я виждааам :/ аз не мисля, че ще се забрави някога, особено след разказа ти за репортажа...
Добре дошли на новите в темата- дано не се задържите много ;)
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 21:20:12 pm от Lina88 »
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #284 -: Януари 10, 2020, 13:22:21 pm »
Kukapetal- exaaa!!! Две са! Сядаш си на Дъ-то и си мътиш- това ти е работата сега . Прегръщам те. Тери, ще ти кажа нещо, което на мене ми се случи- пък ти реши. Та с мойта хомеопатка правим хормонален детокс плюс сума ти работи. Чакам си аз първия цикъл след раждането, идва си, първи ден всичко точно , пия топчето ( като изобщо не очаквам ефект или каквото и да е ама искам да си мисля, че си чистя тялото) няколко часа след хомеото спира! О, ужас. Ама идеално чисто, бе човек. Бъркам със стерилен тампон за пх ( да видя вътре да няма нещо, което не изтича) .. цъ. Звъння на моята, казвам й.. та за ден го неутрализира. Понеже нямам външна експресия( казвала съм не веднъж, че съм темерут в това отношение) а съм си капсулирала емоциите, ме афектирало толкова...Тогава бях при Яничка, в Шейново- изглеждаше цикъл да не е тръгвал а да трябва да дойде. Аз бих спряла всичко, което не се знае как ще избие- ти решаваш. При мен много работа, но се надявам тези дни да наваксам. Вистал- не я виждааам :/ аз не мисля, че ще се забрави някога, особено след разказа ти за репортажа...
Добре дошли на новите в темата- дано не се задържите много ;)

Лина исках на лично съобщение да ти я пратя татуировката да я видиш, да не спамя тук пак другите със снимката, но в лично съобщение не срещнах опция за прикачане на снимка  :ask:...
Относно забравянето (тук се извинявам на всички за лиричното отклонение типично в мой стил, което ще последва...), няма забравяне, и днес ми е като преди 3 години и половина, и раждането на бебче след това не замества липсващото, няма как, това за всеки е ясно, дава ти някакъв вътрешен покой и огромно щастие, разбира се, но другото е все там в сърцето и съзнанието и боли много.
Аз единствено искам да дойде момента (казвала съм го и преди), да има ден да не помисля за това. Тежко и несправедливо е човек да носи такова бреме до живот, но в общи линии това е положението, връщане назад няма.
Пожелавам ви на вас с Яничка едни живи и здрави бебенца възможно най-скоро, както и на всички останали, които чакат или правят опити за тази заветна радост.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #285 -: Януари 10, 2020, 16:17:23 pm »
Вистал, аз си мислех за едни много мънички ангелски крилца или надпис “angel”. Това място на пръста много ми харесва още отпреди, защото една приятелка има тату там. Само дето ще трябва да използвам лявата ръка, че моята халка е там  :)

Илито, добре дошла и дано бързо да преминеш през темата. Аз като живеех в Нови Пазар (което е много близо до Шумен) ходех при Д-р Кателия Александров във Варна. После като се преместих в Англия, пак при него отидох за ин витрото. Успех!

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #286 -: Януари 10, 2020, 16:18:40 pm »
Вистал, ще ти пусна на лични мейла ми :) .. за останалото каквото и да се каже-малко е. ilitoo, аз на твое място бих пуснала директно разширена спермограма, за да не се чака и да се търси под вола теле. След първата ми биохимична, пуснахме такава. По-скъпа е, но аз не бих си губила времето.Успех
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #287 -: Януари 11, 2020, 13:15:16 pm »
Момичета, направих една глупост... Поставяйки кринон, видях, че остана голямо количество в апликатора, много повече от обикновено и като го стиснах да проверя изтече навън доста. Притесних се и реших да сложа от втори кринон още, но пък този път целия си влезе. Сега стана доза и половина, проблем ли е?
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #288 -: Януари 11, 2020, 13:24:33 pm »
Не съм спец, но по изчетеното из темите, логично разсъждавам, че малко по-голяма доза еднократно не трябва да е проблем. Нали по-някога се случва да увеличават дозата лекарите. Значи не е нещо страшно.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #289 -: Януари 11, 2020, 13:52:22 pm »
Това е прогестерон- еднократно няма какво да ти стане. Само го разхождай, че мене в 13та седмица ме чистиха и излезе на бучки.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #290 -: Януари 11, 2020, 14:02:54 pm »
Спокойно, Кукапетал. Аз бях на Кринон и 3х3 Дуфастон. Освен това и тялото произвежда Простерон. Никой не може да изчисли колко реално се усвоява в тялото и на какви нива е. Аз даже не бих се притеснила за това. Почивай си и се радвай.
Момичета, на НВВМ какво закусвате? Не ми казвайте, че не закусвате или пържоли... Аз успях тотално да спра картофи, хляб и ориз. На обяд ям карначета и кюфтета, тях ги понасям. Но не мога да си спра закуската. Ям овесени ядки и половин ябълка. В една тема за ИР ми бяха казали да спра и тях, но това вече ми се струва прекалено. Аз все пак го правя само заради качеството на Я преди стимулация. После връщам картофите
« Последна редакция: Януари 11, 2020, 14:06:52 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #291 -: Януари 11, 2020, 14:27:52 pm »
Кукапетел, аз също мисля, че не е проблем по-голяма доза кринон, той е пфогестеронов препарат, така че в твоя случай е по-добре повече прогестерон отколкото по- малко. Так че споко😉
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #292 -: Януари 11, 2020, 14:32:36 pm »
Тери как успя да откажеш хляба, браво на теб. Аз немога купувам си пхлнозърнест.А със закуската ми е много трудно, по принцип овесени ядки необипам, най-често закусвам едно авокадо, едно сварено яйце, малко сирене и всичко това го намачквам и така го хапвам, към него си правя и един фреш от цвекло, морков и портокал.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #293 -: Януари 11, 2020, 14:39:10 pm »
  Тери,... по -добре да е месо според мен... в карначетата и кебапчета не се знае колко месо въобще има в тях :-( .
 От години не купувам готова кайма, а моля да ми смелят в магазина. То ясно, че месата са ни внос и качеството е под всякаква критика, но поне няма вътре "една кофа, нещо червено и една кофа нещо бяло" Това беше обяснението на един познат как правят каймата в един местен месокомбинат ... :-(
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #294 -: Януари 11, 2020, 14:45:18 pm »
Тери, аз също успях съвсем да спра всички тези неща, за картофите ми е най- мъчно. Закусвам кисело мляко с боровинки много често напоследък или като МЦ -яйце с авокадо, сирене и домат. Тази сутрин закусих риба , пълнена сурова чушка със сирене и домат. Вчера в магазина намерих паста от червена леща и паста от грах , но днес се чудя реално става ли. Интересно е, че от както диетствам и пия метформин доста ми намаля сланината в поясната област, но кантара не е мръднал и с грам надолу 🤷‍♀️ . Също от както пия метформин апетита ми намаля драстично.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #295 -: Януари 11, 2020, 14:55:00 pm »
Аз както писах по-рано - не закусвам. Но Тери, ще ти пусна на съобщение разни рецепти от книгите на No sugar. Има и за хляб, и за разни разядки. И “сладки” неща има.

Иначе и аз съм на мнението на Хрис, че е по-добре чисти меса. Или ако ядеш такива неща, да са домашно направени.

Хелиантус, аз от опит знам, че в Англия тоз режим е сложна работа. А ти как се справяш с тая риба, като там само сьомга има. Но и за теб имам няколко вегетариански рецепти от режима. Ако искаш ме намери във Фейса, за да ти ги пусна. Само преди това пиши на лично за име :)
« Последна редакция: Януари 11, 2020, 15:35:14 pm от yanicka »

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #296 -: Януари 11, 2020, 15:41:34 pm »
Яж овесени ядки. Иначе можеш  да ядеш яйца. Аз си правя авокадо, сирене и домат. Става като салата и с препечен хляб е добре. Не изпадай в крайности. Ти си склонна. Една препечена филийка няма да направи нищо.

Кукапел, нищо ти няма. Не се притеснявай за подобни неща.

Аз пък съм на друго мнение. В България пазарувам месо само от малка месарница. Просто трябва да се намери място, в което до те познават. Ям всичко- наденици, кайма и  тн.
Тук е малко по-трудно с намиране на подобно място. Така, че и от големите вериги взимам, нищо, че не е баш както съм свикнала.
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #297 -: Януари 11, 2020, 16:01:43 pm »
Вярно е сложна работа, във всичко слагат захар, но се опитвам , последните седмици се и получава. Иначе конкретно днес именно сьомга беше рибата 😄, но взимам и бяла и една друга (много съм зле с имената им и на двата езика ) . Ще ти пиша на лични.
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #298 -: Януари 11, 2020, 17:29:16 pm »
Еееее, Хелиантус, развали ми рахата с този грах значи. Тъкмо си сготвих днес грах яхния и си хапнах на обяд и тъкмо щях да ходя и да вечерям. Яйца ще са. Но както казва Павла, изпадам в крайности, та де ме видите как чупя яйца: с найлони, че съм чела по черупките има най-много Е.коли, отколкото където и да другаде на см. на квадрат. Знам, че е лудо, но аз отдавна, вече не се оценявам като нормален човек. Дано някой ден като родя да се върна в релси, но се съмнявам.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 26 тема
« Отговор #299 -: Януари 11, 2020, 17:50:54 pm »
Дано някой ден като родя да се върна в релси, но се съмнявам.

Малко вероятно  :D

Само да спомена, че грах като основно ядене във ВМНВХ не съществува, дори и без да се изпада в крайности. Съотношението на нутриентите при ВМНВХ е 60% мазнини, 25-30% протеин и 10-15% въглехидрат. Само разбираш, че в порция грах превеса е за въглехидрата. Има и малко протеин разбира се, но малко.
Аз заринах Хелиантус с рецепти за манджи без месо, ако искаш и на теб ще пратя, ако не ти се хапва месо.

26.09.2019