0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1660 -: Юни 29, 2006, 09:28:00 am »
Температурата ми не пада?!  8O
Денис, възможно ли е от кистичките да се получава това?!
Не пия хапчета този месец... може би другия!  :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1661 -: Юни 29, 2006, 10:56:50 am »
Температурата ми не пада?!  8O
Денис, възможно ли е от кистичките да се получава това?!
Не пия хапчета този месец... може би другия!  :?
Графиката ти е добре до тук, не се притеснявай има време да падне - ...но и така е добре. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1662 -: Юни 29, 2006, 11:05:58 am »
Здравейте, момичета. Бихте ли изкоментирали моята графика - малко странна ми се вижда, а и цикъла май ми се замота малко, но не мисля, че има надежда. Фертилити ми определи ову на 15-ти ден
P.S. Много се извинявам, сега би трябвало вече да се вижда

Според мен е била на 14 ден от МЦ. И днес утре , може би ще ти дойде М. Съжалявам.
Графиката не е много добра - БТ през ЛФ е добре да се задържи относително постоянна - това говори за добра функция на ЖТ. Но понякога се случва и това - преждевременно спадане на БТ. :D
Може проблема да е и в термометъра??? Дано да е това.
Липсват стойности, които са важни - добре е да мериш БТ редовно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1663 -: Юни 29, 2006, 11:28:34 am »
Благодаря ти Денис!
Притеснявам се, защото от както меря не съм имала толкова високи стойности в началото на цикъла (та дори онзи ден ми беше, колкото след ову) .. и с тези придърпвания в яйчниците... То проблем си има, ама не ми се пият хапчетата - ужасни промени в настроенията имам от тях...  :(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1664 -: Юни 29, 2006, 14:30:56 pm »
Денис, колко е нормалната продължителност на първата фаза на цикъла? Както изглежда моята овулация този месец вече мина, струва ми се малко рано. Температурата ми днес се дигна и гърдите ме наболяват от 2 дни. Имам и друг въпрос, колко време след овулация се вдига БТ? Би ли ми погледнала графиката. Предварително ти благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1665 -: Юни 29, 2006, 15:08:44 pm »
Денис, колко е нормалната продължителност на първата фаза на цикъла? Както изглежда моята овулация този месец вече мина, струва ми се малко рано. Температурата ми днес се дигна и гърдите ме наболяват от 2 дни. Имам и друг въпрос, колко време след овулация се вдига БТ? Би ли ми погледнала графиката. Предварително ти благодаря

Според мен е била на  11 ден от МЦ, но нека да видим и БТ в следващите дни.
Още малко трябва да се повиши БТ за да е сигурно че е имало О. / и да се задържи така висока/
Ако тогава е била О. МЦ би трябвало да е 24 -25 дена.
След О. БТ може да се вдига от 1 до 5 дена.
Първата фаза е различна при различната дължина на МЦ - тя зависи от това кога ще настъпи овулацията /ако няка О. няма фиксирана ФФ/
Нормално фоликула расте  с 1-2 мм на ден, при някой може да расте и с по 3 мм/особено последните дни.
На 3-4 ден от МЦ може вече да има водещ фоликул  средно 8 мм /от 4 до 10 мм./
Щом има О. всичко е наред.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1666 -: Юни 29, 2006, 20:20:30 pm »
Здравейте, момичета бихте ли ми помогнали да определя овулацията, че нещо се колебая? :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1667 -: Юни 30, 2006, 07:12:22 am »
Здравейте, момичета бихте ли ми помогнали да определя овулацията, че нещо се колебая? :?
Здравей!
Според мен не е сигурно дали е имало овулация.
Защо мисля така?
Ако е имало то тя може да е била на 15/16 ден от МЦ.
От 15 ден започва едно покачване, което е по-различно - при него БТ се покачва по-категорично.
На 18 ден от МЦ има обаче спад, който по-стойност е близък до стойностите през ФФ./А не би трябвало да е така ако е имало О./
Средната стойност през ФФ при теб е о/о 36,3-36,4
За сега  си достигнала 36.7 /ЛФ/- това е 0,3-0,4 градуса разлика. Трябва още малко да се повиши БТ, да стане поне 36,8 и да се задържи о/о  тези 2 стойности./За да е сигурно, че е имало О./
Добре е, че поддържаш постоянна БТ /19,20,21 ден от МЦ/ Ако беше се образувал пак някой връх - както е например от 3 до 6  ден на МЦ -това щеше да говори за киста /това е само пример, не че тогава е имало киста/

Къде мериш БТ?
С какъв термометър?
Колко време държиш термометъра?

ПП. Не съм много сигурна може и да е имало О.??!
Добре е да правиш и тестове за О.

« Последна редакция: Юни 30, 2006, 07:14:36 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1668 -: Юни 30, 2006, 08:29:41 am »
Благодаря Денис. Температурата меря с дигитален терм. орално и го държа около 5мин. Винаги след О, БТ няколко дена ми е по ниска. Днес вече е 37.00. Възможно ли е О да е била на 16/17 ден, защото последния ден с разтеглива ЦС беше 16? На 17 нямаше почти никаква ЦС, а на 18 вече беше доста бяла и кремообразна.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1669 -: Юни 30, 2006, 09:26:42 am »
Благодаря ти Денис,
Днес, както предположи ми се повиши още температурата, сутринта беше 37.1. Обикновенно цикълът ми е 28 - 29 дни, явно този месец ще е изключение.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1670 -: Юни 30, 2006, 11:11:45 am »
Благодаря Денис. Температурата меря с дигитален терм. орално и го държа около 5мин. Винаги след О, БТ няколко дена ми е по ниска. Днес вече е 37.00. Възможно ли е О да е била на 16/17 ден, защото последния ден с разтеглива ЦС беше 16? На 17 нямаше почти никаква ЦС, а на 18 вече беше доста бяла и кремообразна.
Да, може би е била на 16 ден от МЦ.
Щом ЦС стане кремообразна - овулацията е минала.
БТ  измерена тогава /16/е добра за О.
Започни да мериш анално, че е по точно. :D

ПП. Имах случай с дигитален термометър - беше започнал да отчита по-ниски стойности, като всеки ден даваше различни отклонения.
Смених му батерията и пак отчиташе по-ниски стойности.
Нещо не им вярвам напоследък на тези дигитални термометри.
Проверявай го от време на време с живачен.
Отчетеш ли по-ниска БТ - провери веднага /сутринта/ с живачен дали е вярна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1671 -: Юни 30, 2006, 11:24:38 am »
Благодаря ти Денис,
Днес, както предположи ми се повиши още температурата, сутринта беше 37.1. Обикновенно цикълът ми е 28 - 29 дни, явно този месец ще е изключение.

Тъй като има рязка промяна /което е много добре/ на конфигурацията на графиката,  мисля че може О да е била на 12 или на 12/13 ден от МЦ.
Преди ти казах май че е по-рано??
Ще обесня защо мисля сега така:
БТ започва да се покачва от 9 до 14 ден на МЦ.
На 10 и 11 ми се струва, че е ниска БТ за да е имало тогава О.
Овулацията е при малко по-висока БТ от тази през ФФ,
и по-ниска от тази през ЛФ.
До тук правиш разлика от 0,5 градуса което е много добре и спрямо тази разлика ми се струва че О. е при малко по-висока БТ - затова 12 или 12/13 ми изглежда много добре.
Щеше да е много по-лесно ако имаше и тестове за О. :D

ПП. Това са само предположения, незабравяй  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1672 -: Юни 30, 2006, 14:18:43 pm »
Здравейте,искам да ви попитам ако има оплождане,задължително ли е температурата да е над 37 градуса или тя просто остава висока както си е през ЛФ.Благодаря ви предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1673 -: Юни 30, 2006, 16:29:17 pm »
Здравейте,искам да ви попитам ако има оплождане,задължително ли е температурата да е над 37 градуса или тя просто остава висока както си е през ЛФ.Благодаря ви предварително.
Доколкото разбирам те интересува дали можеш да разбереш по БТ дали си бременна?
Ако е това - не.
Имало ли е овулация - БТ се покачва -  и при бременност и при НЕбременност тя е еднакво висока.
Може да се получи трифазна графика - но ня се среща еднакво често и в единият и в другият случай.

Не е задължително БТ да е над 37.0 градуса - по важно е да има разлика в БТ през ФФ и ЛФ и тя да е минимум  0,4 градуса.

Това ли те интересуваше или нещо не съм разбрала? :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1674 -: Юни 30, 2006, 18:15:36 pm »
iskam malko pomo6t za tezi grafiki
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1675 -: Юни 30, 2006, 19:57:15 pm »
Здравейте,искам да ви попитам ако има оплождане,задължително ли е температурата да е над 37 градуса или тя просто остава висока както си е през ЛФ.Благодаря ви предварително.
Доколкото разбирам те интересува дали можеш да разбереш по БТ дали си бременна?
Ако е това - не.
Имало ли е овулация - БТ се покачва -  и при бременност и при НЕбременност тя е еднакво висока.
Може да се получи трифазна графика - но ня се среща еднакво често и в единият и в другият случай.

Не е задължително БТ да е над 37.0 градуса - по важно е да има разлика в БТ през ФФ и ЛФ и тя да е минимум  0,4 градуса.

Това ли те интересуваше или нещо не съм разбрала? :D
Да Денис,точно това ме интересуваше.Благодаря ти
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1676 -: Юли 01, 2006, 07:08:01 am »
iskam malko pomo6t za tezi grafiki
Здравей Силви! :D
Какво те интересува?
До тук графиката е добре, но има много малко стойности за да се коментира каквото и да било.
Къде мериш БТ?
Добре е това да става анално /в д-то/ - по-точно е?
Ако мериш с дигитален държиш 5 мин след сигнала, ако е живачен 10 минути.
По-добре е да държиш термометъра повече, отколкото по-малко.
За да се засече по-точно овулацията е добре да се правят и тестове за О.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1677 -: Юли 01, 2006, 09:51:38 am »
ами аз меря температурата си с обикновен живачен термометар под мишницата така не отчита ли правилно  :roll:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1678 -: Юли 01, 2006, 11:57:21 am »
Последните 2 цикъла нещо не мога да се ориентирам с БТ. В началото е по-висока от обикновено. Дали се дължи на жегите?
Имам ясно изразена цервикална слуз от 8 до 11 ден (сутрин като стана и отида до WS си изтича безцветна белтъкообразна ЦС), а според БТ този месец овулацията май е на 15 ден.
Кога е според вас, момичета овуто ми този месец? На какво може да се дължи по-ранната ЦС?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1679 -: Юли 01, 2006, 19:45:09 pm »
ами аз меря температурата си с обикновен живачен термометар под мишницата така не отчита ли правилно  :roll:

Ето малко информация:
Базална температура

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум