0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4400 -: Август 20, 2007, 19:03:37 pm »
Svejo, не стига, че този месец циклите ни започнаха от една и съща дата, ами като гледам и графиките ни май говорят за подобни проблеми..  :( Само дето при мен този МЦ нито един от дните с тестове не ми беше втората чертичка по-ярка от контролната. Ще чакам с нетърпение и Денис да се включи..
ПП При мен се предполагаше, че този месец може да има проблем, но не ми се искаше да е така.. :(

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4401 -: Август 20, 2007, 21:07:53 pm »

Денис благодаря ти че...........
 
Не може (+) тест и то няколко да са да  от хормоните.
Много често жените зачеват, но поради някаква /,,природна"/ причина тези ембриони биват отхвърляни.И много често жените дори не разбират за това - проявява се с по-обилен М или закъснение от 2-3 дена.
Не се обвинявай и мисли позитивно - така е трябвало да стане.
Ние искаме здрави бебета и с търпение трябва да дочакаме това.
А щом веднъж е станало пак ще стане. :D
Дано да е скоро :wink:
Благодаря ти Денис за отзивчивостта .Притеснява ме сега че още не ми е дошло,не е ли много голям периода от последната М до сега .Нещо става но ...Правих тест на 17 ,но е - ,ако до утр не ми дойде ще направя пак тест,боже колко искам бебче.Ох Денис незнам как успяваш да отговаряш на всички нас тук в форума ,понякога се чувствам неудобно че те затрупвам с моите глупави въпроси и проблеми ,сякаш ти си нямаш твои .Не те познавам ,но съм сигурна че си прекрасен човек и аз се гордея че имам възможността да те познавам (виртуално),благодаря ти че те има. :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4402 -: Август 20, 2007, 22:50:08 pm »
Момичета здравейте и от мен.Нямаше ме известно време и сега се включвам отново в борбата , заедно с вас.Не ви ли прави впечатление на колко много от нас циклите този месец са ановулаторни.Дали не е от климата.За да помогна малко и защото видях подобни на моята графики, ше ви кажа, че моя цикъл определено е ановулаторен и то доказано с фоликулометрия.При мен се появи някакъв фоликул чак на 12-ти ден/дотогава яйчниците бяха напълно заспали, както каза лекарката/ и на 14-ти ден беше регресирал.Струва ми се , че тези ненормални температури ни вляят зле.Вижте моята доказано ановулаторна графика.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4403 -: Август 21, 2007, 08:05:34 am »
  Мила ,Денис,би ли ми помогнала с изчислението на деня ,в който трябва да си направя прогестерон.Според тестовете ЛХ ми се покачва на 17 и 18 ден ,но по БТ оше не мога да разбера,дали е минала О.Може би трябва да изчакам още някой ден?...Всъщност от вдигането на БТ ли трябва да броя 7 дни,ами ако се вдига постепенно?! 
  Чао,приятен ден!
7 дена след О./ не от покачването на БТ.
Според мен О е на 18/19 ден от МЦ , но трябвада минат още 3-4 дена за да сме сигурни в това.
Ако всичко е наред - изследването трябва да е на 26 ден от МЦ

ПП. Мери анално по-точно е.
Нищо че досега си мерила орално - просто ми напомняй всеки път когато ме попиташ / няма проблем аз ще се ориентирам/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4404 -: Август 21, 2007, 11:00:08 am »
Денис,би ли ми погледнала графиката и ако е възможно да ми кажеш според теб кога ми е била овулацията-на 07.08 или 08.08?Предварително ти благодаря!
Температурата е мерена орално.
« Последна редакция: Август 21, 2007, 11:02:03 am от cafti »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4405 -: Август 21, 2007, 11:38:11 am »
 Златулка,знам че графиките ни  много си приличат,но за какви проблеми говориш по-точно? :?
 Денис,аз този месец вече меря анално от началото на цикъла,но БТ пак ми е ниска,ти затова не си разбрала...Не знам на какво се дължи,възможно ли е моята БТ като цяло да е по-ниска?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4406 -: Август 21, 2007, 17:52:43 pm »
Златулка,знам че графиките ни  много си приличат,но за какви проблеми говориш по-точно? :?
 Денис,аз този месец вече меря анално от началото на цикъла,но БТ пак ми е ниска,ти затова не си разбрала...Не знам на какво се дължи,възможно ли е моята БТ като цяло да е по-ниска?
Според мен Бт е ниска, може би има проблем с термометъра.
А как си с ЩЖ? - ако имаш хипофункция- може да е от това /по-ниската Т/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4407 -: Август 21, 2007, 17:54:50 pm »
Денис,благодаря ти за бързия и отзивчив отговор!Бях на УЗ на 41 ден,констатацията беше:"бебе няма,миниатюрна киста в левия яйчник".В продължение на 5 дни приемах Дуфастон-3по1табл.Сега евентуално очаквам менструация.
Браво на теб, че отиде на лекар :D
Не се притеснявай за кистата, може би търпи обратно развитие.
С началото на следващият Мц всичко ще се нормализира. Дуфастона само ще помогне.
Дано това да не се повтаря и всичко да е наред.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4408 -: Август 21, 2007, 17:58:53 pm »
Svejo, не стига, че този месец циклите ни започнаха от една и съща дата, ами като гледам и графиките ни май говорят за подобни проблеми..  :( Само дето при мен този МЦ нито един от дните с тестове не ми беше втората чертичка по-ярка от контролната. Ще чакам с нетърпение и Денис да се включи..
ПП При мен се предполагаше, че този месец може да има проблем, но не ми се искаше да е така.. :(
Извинявай, че чак сега ти отговарям - сутринта ми спряха нета./ако се чудиш защо не ти отговорих/
Ако БТ се задържи висока - имало е О. - на 18/19 ден от МЦ,според мен

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4409 -: Август 21, 2007, 18:03:22 pm »
Благодаря .........
МЦ явно е ановулаторен и просто трябва да изчакаш да ти дойде или да отидеш на лекар за да ти изпише нещо за това /да ти дойде М./
Не се ядосвай - случва се по някога и е нормално.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4410 -: Август 21, 2007, 18:16:36 pm »
Денис,би ли ми погледнала графиката и ако е възможно да ми кажеш според теб кога ми е била овулацията-на 07.08 или 08.08?Предварително ти благодаря!
Температурата е мерена орално.
Според мен О е била на 08.08 или на 07.08 - късно вечерта
Мери анално - по-точно е.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4411 -: Август 21, 2007, 18:27:32 pm »
Златулка,знам че графиките ни  много си приличат,но за какви проблеми говориш по-точно? :?
 Денис,аз този месец вече меря анално от началото на цикъла,но БТ пак ми е ниска,ти затова не си разбрала...Не знам на какво се дължи,възможно ли е моята БТ като цяло да е по-ниска?
Споменах за проблем защото до днес нямаше почти никаква разлика между ФФ и ЛФ при теб въпреки, че ову тестовете показват обратното. Но както е тръгнало може и да ти се задържи по-висока БТ (както днешната) и тогава вече ще си ок. Щом Денис е на друго мнение, естествено се доверявай на нея  :D При мен даже тестовете не показваха индикации за ову и затова и при наличието на ниски температури, реших, че ще ми се размине овуто този месец, а предната нощ спах мн. неспокойно и помислих, че от това ми се е повишила БТ, но тази сутрин също не е зле  :) Та може и да се окаже, че този МЦ ще съм с късна овулация (което пак не е добре щото ще ми е къса и ЛФ, но да поизчакаме все пак- може да ми дойде и по-късно) Та това имах предвид..  :)

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4412 -: Август 21, 2007, 18:36:57 pm »
Привет от мен.Из4аках няколко дни за да видя как ште тръгне графиката,но нешто ми изглежда не както трябва.Като ,4е ли и този месец ште е без резултат.
Денис,мила,ако имаш време хвърли едно око на графиката ми,моля те. :oops:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4413 -: Август 21, 2007, 18:50:26 pm »
Златулка,знам че графиките ни  много си приличат,но за какви проблеми говориш по-точно? :?
 Денис,аз този месец вече меря анално от началото на цикъла,но БТ пак ми е ниска,ти затова не си разбрала...Не знам на какво се дължи,възможно ли е моята БТ като цяло да е по-ниска?
Според мен Бт е ниска, може би има проблем с термометъра.
А как си с ЩЖ? - ако имаш хипофункция- може да е от това /по-ниската Т/.
  Денис,няма представа как съм,трябва ли да направя някакви изследвания,това проблем ли е по принцип?А за термометъра ,накрая ще си купя един нов.Имам 2 термометъра ,но ту единия показва по-високо ,ту другия,не мога да ги разбера ... :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4414 -: Август 22, 2007, 06:22:40 am »
  Денис,няма представа как съм,трябва ли да направя някакви изследвания,това проблем ли е по принцип?А за термометъра ,накрая ще си купя един нов. Имам 2 термометъра ,но ту единия показва по-високо ,ту другия,не мога да ги разбера ... :?
Първо си купи нов - живачен термометър и мери по 10 мин. с него.
А по-колко време го държиш? Трябва:
живачен - 10 мин.
дигитален- 3-4 мин след сигнала.
Ако наистина ти е по-ниска ТТ е добре да се консултираш с ендокринолог- за всеки случай, просто да се отъхвърлят някои причини. Не се шашкай още - не е страшно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4415 -: Август 22, 2007, 06:32:52 am »
Привет от мен.Из4аках няколко дни за да видя как ште тръгне графиката,но нешто ми изглежда не както трябва.Като ,4е ли и този месец ште е без резултат.
Денис,мила,ако имаш време хвърли едно око на графиката ми,моля те. :oops:
Може и да е имало О. на 14 ден от МЦ/според мен  :D/, но БТ трябва още да се повиши и да се задържи висока.
За сега се образура връх /което не е много добре/- но ако БТ се повиши и остане сравнително хоризонтална - всичко е наред. В противен случай е добре да те види лекар - дали наистина има О. и как е прогестерона - защото ако той е нисък /при условие че е имало О./- може Бт затова да образува такъв вид графика.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4416 -: Август 22, 2007, 10:54:31 am »
А по-колко време го държиш? Трябва:
дигитален- 3-4 мин след сигнала.

Сигурна ли си в това, Денис?

А аз си мислех, че сигнала всъщност е знак, че температурата е вече измерена и  веднага го махам. Иначе какъв е смисъла на този сигнал?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4417 -: Август 22, 2007, 11:17:16 am »
 Mia_vn
Сигнала /при някои термометри/ показва:
До сигнала- температурата се покачва с 0,1 на всеки 16 "/например/, а след сигнала това става за повече време. Нещо от този род- на опаковката трябва да пиши, но в общи линии е това.
Ако не вярваш просто го сравни с живачен- който държиш 10 мин./това си е правилото за живачните, за да сме сигурни/  :D
« Последна редакция: Август 24, 2007, 20:03:56 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4418 -: Август 22, 2007, 11:24:57 am »
Ето, че човек винаги може да научи нещо ново дори и за елементарни на пръв поглед неща. Изхвърлила съм опаковката на термометъра и няма как да разбера на какъв период от време отчита повишението на температурата.

Утре непременно ще пробвам и с живачен, за да направя сравнение.

Благодаря ти, че даде светлина по въпроса. :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4419 -: Август 22, 2007, 11:53:07 am »
Денис пак се включвам...
Решила съм този нов МЦ независимо от Трисеквенса да меря БТ. как ти се вижда до тук тя  :?: и нали съм с нов термометър. Надявам се да не се задържи еднаква през целият МЦ.  :balk_21: