0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4240 -: Юли 25, 2007, 06:25:40 am »
Денис, мислиш ли, че този МЦ нещо не е наред при мен? Не бих казала, че графиката ми засега е двуфазна. Може би е още рано, но трети ден след овулация БТ ми е нисичка май.. :ask:
Графиката ти за сега е добре, но БТ трябва още да се повиши.
Има време за това /да се повиши/ не се притеснявай.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4241 -: Юли 25, 2007, 06:50:49 am »
Благодаря Денис за отговора. Сега като се позамисля, при първия тест тестовата линия като че ли не беше достатъчно ярка. Но при втория опит беше дори и по-ярка от основната линия. Ще продължавам с меренето на БТ, а за тестовете ще си помисля, че нещо ми се вижда скъпичко с тях. Пак благодаря.
Ако не може да си позволиш тестове, опитай с ЦС. Това не е много точен метод, но ако всичко при теб е наред след време ще може да разпоснаваш кога си в О.
По време на О. ЦС става белтъкоподобна, прозрачна и доста се увеличава като количество.
Тестването трябва да става през деня, но да не е веднага след сън, защото ЦС може да е прозрачна, точлива и повече и при полова възбуда.

Метода на ЦС и метода на БТ - също може долу-горе да се засече О. но периода е 2-3 дена./в който може да е О./
Ето ти няколко картинки за да се ориентираш:
ЦС трябва да се точи/между двата пръста/ на дълги нишки 8-10 см

Когато не си в О. - тези нишки се късат:

А ето и връзката с БТ:


още  и още още още
« Последна редакция: Юли 25, 2007, 06:57:12 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4242 -: Юли 25, 2007, 06:58:11 am »
Денис включвам се за малко и аз..  8)
Добър признак ли е според теб това че днес на 1-2 пъти успях да видя че имам за първи път от месец няколко капки белтъкоподобна слуз, почти оскъдна беше. чакам нов м. дано всичко е наред с него. Да ходя ли на лекар  :?:
Може би пормоните ми се нормализират, а денис... :? :)
Да, добре е.Дано да се оправят нещата.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4243 -: Юли 25, 2007, 09:21:39 am »
zuza, ти какви тестове ползваш. единични ли? защото с тях наистина е по-скъпо.
не са единични, Клеар ову тест - 5 + 1 тест за бременност. Купих ги за 12.00 лв. и тъй като съм временно финансово затруднена ми се видя много.

Денис, благодаря за разясненията. Може да пробвам и с това. Но с меренето на БТ съм най - упорита и постоянна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4244 -: Юли 26, 2007, 06:52:01 am »
............
Може да пробвам и с това. Но с меренето на БТ съм най - упорита и постоянна.
Не само с метода на ЦС, а с Метода на БТ + Метода на ЦС

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4245 -: Юли 26, 2007, 09:07:59 am »
Здравей Денис, би ли погледнала и моята графика? и аз като Златулка мисля че графиката ми не е двуфазна или трябва да изчакам още малко.
Благодаря.




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4246 -: Юли 26, 2007, 11:55:26 am »
Денис, би ли могла да погледнеш графиката ми и най-вече бележките и да ми кажеш какво значи това. Малко се притеснявам.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4247 -: Юли 26, 2007, 15:27:54 pm »
[Денис здравей и от мен.Изчезнах за малко , но не си бях платила нета.Не знам дали си спомняш моя случай.На 12-ти ден лекарка ми каза,че фоликула ми търпи обратно развитие т.е. няма ОВУ.Измери ми лигавица на 10-ти ден 5.5 мм, на 12-ти ден 9 мм.Тя видя един единствен фоликул.На 15-ти ден си бях при моя лекар и той видя фоликул от дясно 12мм/нямаше го на предишните прегледи/, лигавица 7 мм и според него минала ОВУ от ляво.Преписа ми дуфастон 2 по 1 за 7 дена.Каза ми , че за мен е много травмиращо да слушам такива мнения като на другата лекарка/тя е от Окръжна болница/ и , че всичко е наред и че съм имала нормална Ову.Сега съм объркана.Моля те погледни ми графиката, ако е имало Ову кога според теб е била тя????И както всеки месец и сега нямам БТ 37.00 градуса.Защо???Много ти благодаря предварително, и искам да знаеш, че много ценя твоето мнение.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4248 -: Юли 27, 2007, 06:21:10 am »
Здравей Денис, би ли погледнала и моята графика? и аз като Златулка мисля че графиката ми не е двуфазна или трябва да изчакам още малко.
Благодаря.
Оправи графиката - трябва да разрешиш да се вижда и от други потребители.
Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:
Този потребител не споделя графиките си!
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4249 -: Юли 27, 2007, 06:24:22 am »
Денис, би ли могла да погледнеш графиката ми и най-вече бележките и да ми кажеш какво значи това. Малко се притеснявам.
Нещо не разбирам? - бележката е само една и не се чете.
Графиката ти до тук е добре.
О. предстои.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4250 -: Юли 27, 2007, 06:41:07 am »
Денис здравей и от мен. ...................
Първо провери термометъра дали отчита вярно.
Това става като си купуваш нов живачен и мериш с двата/под мишниците, по 10 мин/.Ако стойностите са едни и същи- всичко е наред. Ако новият отчита по-висока БТ -старият се изхвърля/т.е е повреден/.
Ако няма проблем с терм-ра, тогава има проблем с О.
Или е имало наистина 2 фоликула или е бил 1 но не е имало О.
А може ли да си болна? Нещо да си настинала, напр.?
Повече ме притесняват по-високите стойности, отколкото това, че БТ не може да достигне 37.0
А и Дуфастона ти е повишил/ може да е само и с 0,1 темп-рата/ малко БТ.
Така, че не  съм сигурна дали е имало О.
Незнам какво да ти кажа миличка, ядосвам се че си ходила при двама лекари и никой /според мен/ не си е свършил добре работата.
Защо не се обърнеш към клиника по стерилитет?
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4251 -: Юли 27, 2007, 08:29:29 am »
Denis, Какво трябва да направя за да ми се вижда графиката. Нещо не мога да се справя сама




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4252 -: Юли 27, 2007, 08:48:55 am »
Денис, от 2 години съм пациентка на др.Стаменов.С негова помощ имам едно/неуспешно/ забременяване.При докторката от Окръжна болница отидох, зашото се заблудих , че Стаменов е отпуска.Иначе последния преглед си беше при него и той ми каза, че е минала Ову от ляво.Другото интересно нещо е , че графиката ми във фф показва Ову на 15 ти ден, но тогава БТ е мерена час и половина по рано и е 36.6.Ако беше измерене в обичайното време, сигурно шеще да е 36.7 и тогава вече не се отчита ОВУ.Аз имах много тежък синузит месеци наред и не съм сигурна дали съм излекувана напълно, може и да ми правят операция.Между другото успоредно с БТ, всяка вечер между 8 и 9 часа меря и ТТ.Сега ще я нанеса в бележките, моля те погледни я.Може да има връзка.Кажи ми още каква би могла да е разликата в БТ, когато е измерена час и половина по рано.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4253 -: Юли 27, 2007, 09:32:44 am »
Денис, а какво ще кажеш за днешната БТ - защо е по-висока от вчера, а до О. по мои сметки има още 2 дни.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4254 -: Юли 27, 2007, 10:22:01 am »
Здравей kolean. Погледнах ти бележките за ТТ - споделила ли си с доктора, че имаш такава почти постоянна по-висока ТТ (над 37)? Според мен подобна температура не е нормална и говори за някакъв скрит възпалителен процес...?! Посъветвай се за това със специалист на всяка цена и дано да не е нищо сериозно. Само за сравнение ще ти кажа, че и аз от любопитство понякога вечер съм си мерила както БТ така и ТТ. Имала съм случаи в които вечер след напрегнат ден, БТ е била над 37.5 до 38, докато в същото време ТТ не е скачала повече от 36,7. Иначе аз за този месец приключих..  :(. Поздави и успех! :goodluck:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4255 -: Юли 27, 2007, 11:30:46 am »
Бихте ли ми погледнали графиката? Според ФФ  овуто е на 19 ден, а според мен е на 14? Какво е вашето мнение
http://www.fertilityfriend.com/home/fe839/?a=2479175&u=1&
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4256 -: Юли 27, 2007, 12:29:31 pm »
lussi_lus. За да могат други потребители да разглеждат графиките ти, влез в ову календара>отляво -моят профил> "Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители: 
Желая полетата с лична информация от графиката ми да бъдат видими от другите потребители: 

Ако искате графиките ви да бъдат видими от хората, които проявяват интерес към тях изберете това поле, в противен случай оставете полето неизбрано.

Уверете се, че всички полета са правилно попълнени и натиснете бутона!"
Това е. Успех







 
 

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4257 -: Юли 27, 2007, 13:27:37 pm »
Здравей Златулка, благодаря ти. Направих това, което си ми записала и сега би трябвало графиката ми вече да се вижда. Аз видях и твоята графика. При теб температурата се е покачила, но при мен днес все още е 36.90 .
Денис, би ли я погледнала и ти ако ти е възможно?
« Последна редакция: Юли 27, 2007, 13:29:17 pm от lussi_lus »




*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4258 -: Юли 27, 2007, 15:27:30 pm »
lussi_lus, моята БТ за съжаление май се вдига защото нещо съм болна и вчера имах температура. Иначе досега не ми е надхвърляла 37,0.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4259 -: Юли 27, 2007, 15:30:44 pm »
Може ли момичета да погледните и моята графика и да си кажете мнението.
Предполагам , че все още не ми е минала ову-ата но защо БТ е висока?
Благодаря предварително! :P