0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4180 -: Юли 05, 2007, 17:06:06 pm »
donito
Първо провери термометъра, дали отчита вярно.
Когато е изтощена батерията, може дълго време да не отчита правилно- и най-често показва по-ниски стойности.
Продължавай да мериш БТ, прави тестове, а аз ще ти помагам доколкото мога.
 :D
 
Денис,точно така мисля да направя,както си ме посъветвала,въпреки че се притеснявам,но нямам голям избор,да видим какво ще покаже следващия МЦ графиката,дано да е по-обнадеждаваща :),благодаря ти за помоща :bighug:
« Последна редакция: Юли 05, 2007, 17:13:57 pm от donito »

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4181 -: Юли 06, 2007, 12:20:03 pm »
Здравей, Денис! Според теб възможно ли е да съм имала О този месец. Направих възпаление на десния яйчник и от понеделник съм на антибиотици. Док каза че може да нямам О този месец, защото на 12 ден нямах дом.фоликул. И вчера не видя такъв, но отначало каза че е минала О а после че това е сигурно възпалението (виждало се нещо тъмно). Гърдите ми започнаха да се подуват като след О и БТ се покачи на 37.00. Много ще съм ти благодарна, ако изкажеш мнение.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4182 -: Юли 06, 2007, 15:15:18 pm »
Здравей, Денис! Според теб възможно ли е да съм имала О този месец. Направих възпаление на десния яйчник и от понеделник съм на антибиотици. Док каза че може да нямам О този месец, защото на 12 ден нямах дом.фоликул. И вчера не видя такъв, но отначало каза че е минала О а после че това е сигурно възпалението (виждало се нещо тъмно). Гърдите ми започнаха да се подуват като след О и БТ се покачи на 37.00. Много ще съм ти благодарна, ако изкажеш мнение.
Графиката ти показва, че има проблем и ако не беше ходила на лекар, щях да те посъветвам да отидеш  :D
Според мен не е имало О.
Съжалявам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4183 -: Юли 06, 2007, 16:03:30 pm »
Да нещата почнаха  да се нормализират. Все още нямам менстуация, но и тестовете са отрицателни. Така че следващия месец. Много ти благодаря за помощта.  :thankyousign:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4184 -: Юли 07, 2007, 07:51:49 am »
Да нещата почнаха  да се нормализират. Все още нямам менстуация, но и тестовете са отрицателни. Така че следващия месец. Много ти благодаря за помощта.  :thankyousign:
За нищо  :D
Но, докато не ти дойде М надежда има.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4185 -: Юли 07, 2007, 09:32:30 am »
Денис, претеснява ме следното нещо.Първо откакто меря БТ вече 3-ти цикъл, ЛФ ми е около 11-12 дена и почти не виждам температура 37.00, може би само за по един ден.Погледни ми графиката този месец.БТ се движи в рамките на 36.7 - 36.8.Не успях да изследвам прогестерон.Но още веднъж, ще кажа , че от месеци/след аборта/ нямам никакво напрежение и болки в гърдите, а при мен винаги това го е имало в определен период от МЦ.Дали нещата са свързани.Може ли ниските БТ да се дължат на многото лекарства и антибиотици, които ми се наложи да взимам?Благодаря предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4186 -: Юли 07, 2007, 09:35:39 am »
Здравейте, мили момичета! Моля ви да погледнете и моята графика и да ме посъветвате дали вече да направя тест? :ask: Страхувам се да не бъде отново отрицателен! Дали е още рано, при условие, че МЦ ми е 30-34 дни.Благодаря ви ! Прегръщам ви ! :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4187 -: Юли 08, 2007, 00:05:44 am »
Направи тест миличка, вярвам силно и се надявам за теб!!!!!! :lol: :lol:
Не чакай , за да не се измъчваш, ако не е положителен не губи кураж, а пусни кръвен тест.Графиката ти е надеждна.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4188 -: Юли 08, 2007, 08:09:14 am »
Денис, претеснява ме ..................
Да може БТ да се повлияе от лекарствата, които вземаш.
В такива случаи тя не е много достоверна.
Графиката ти не е супер, но не е и зле.
Все пак разликата ти в БТ ФФ/ЛФ е горе-долу добра.
Може хормоните все още да не са се нормализирали.
Според мен е малко нисък прогестерона и от там е тази по-малка разлика в БТ, както и по-късата ЛФ.
НО, това не е пречка да се зачене.
Стане ли това - нещата се оправят/прогестерона се нормализира, както  и другите хормони/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4189 -: Юли 08, 2007, 16:00:41 pm »
Благодаря ти отново, Денис!
Дано другия месец всичко да е наред, че да продължаваме да работим  :wink:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4190 -: Юли 10, 2007, 09:20:15 am »
Денис малко късно се включвам и се надявам да не ми се наложи до утре сутрин да чакам за отговор от теб.  :o
Започнах да меря БТ , имах проблеми с термометъра , сега съм с нов но полонието не ми харесва, защото БТ тия 2 дена ми е 37 и 05. Мислех че от Трисеквенса тя ще придобие нормални сстойности но май той и влияе и за това е така нехарактерно висока. Ами оставям на теб  :? :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4191 -: Юли 11, 2007, 06:27:54 am »
Не би трябвало да е висока след като вземаш Трисеквенс.
Да не би да си объркала таблетките.
Първо са сините, после белите, и накрая червените.
В белите е 'прогестерона', а в червените естрогена е по-малко.
/Естрогена понижава БТ, а прогестерона я повишава/
Изчакай може да се нормализират нещата.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4192 -: Юли 11, 2007, 09:46:42 am »
Denis, графиката ми е ужасна  :( Помагай, мила.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4193 -: Юли 12, 2007, 07:38:49 am »
Denis, графиката ми е ужасна  :( Помагай, мила.
По-добре е да отидеш на лекар. Това зацапване е доста обезпокоително.
И провери термометъра, ако е повреден няма да може да достигне реалната Т и ще отчита по-ниски стойности.

ПП. Графиката ти не показва да е имало О.
Съжалявам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4194 -: Юли 12, 2007, 19:31:17 pm »
Някой има ли идея защо БТ ми е 36,2 - 36,3? На какво може да се дължи това,при положение ,че никога не ми е била толкова ниска? :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4195 -: Юли 13, 2007, 05:56:08 am »
Някой има ли идея защо БТ ми е 36,2 - 36,3? На какво може да се дължи това,при положение ,че никога не ми е била толкова ниска? :oops:
Къде мериш?
Колко време?/държиш терм-ра/
Може термометъра да се е повредил

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4196 -: Юли 13, 2007, 10:54:22 am »
проверила съм си термометъра той е електронен и пищи като е измерена Т,меря я анално,няма грешка в измерването сигурна съм,меря я по едно и също време сутрин. всичко е както трябва
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4197 -: Юли 14, 2007, 07:40:05 am »
проверила съм си термометъра той е електронен и пищи като е измерена Т,меря я анално,няма грешка в измерването сигурна съм,меря я по едно и също време сутрин. всичко е както трябва
Така не може да си сигурна дали отчита вярно.
Свери го с нов живачен терм-р.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4198 -: Юли 15, 2007, 14:00:23 pm »
Денис , малко късон се включвам...
БТ ми спадна малко на пак според мен не е в нормата. Това ми е първият МЦ в който имам отначалото висока БТ. Според теб какво става , май графиката ми търпи обратно развитие
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4199 -: Юли 17, 2007, 07:30:41 am »
Денис , малко късон се включвам...
БТ ми спадна малко на пак според мен не е в нормата. Това ми е първият МЦ в който имам отначалото висока БТ. Според теб какво става , май графиката ми търпи обратно развитие
Сега, когато пиеш хормони графиката ти не е достоверна.
Ако искаш продължавай да мериш, но ако искаш може да си починеш от меренето докато пиеш лекарства.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум