0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3940 -: Май 28, 2007, 23:21:52 pm »
Денис, благодаря ти, че намираш време и имаш търпение да обърнеш внимание на всички нас.Моят проблем по принцип е с дебелината на маточната лигавица , но понеже и ЕГН-то ми е доста напреднало реших да си следя и овулацията.Моля те хвърляй по едно око, защото наистина не знам със сигурност кога точно да наблегна на секса и ще си уморя половинката.Претеснява ме тази постоянна температура.днес ми е 12 ти ден , а тя не мърда на никаде.Меря ректално сутрин в 8.30.Много ти благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3941 -: Май 29, 2007, 07:01:44 am »
ами да меря я точно както трябва, вече 5 месеца съм на дуфастон и един път имам друг път нямам ову. много благодаря ,че ми обърна внимание.  :thankyousign: :bighug:
А как пиеш Дуфастона-по каква схема?
Провери си за всеки случай  и термометъра дали отчита вярно.
Това става като си купиш нов /живачен/ и мериш успоредно с двата/под мишниците/.
Виж дали има отклонения в резултатите.
За верен се приема този, който отчита по-висока стойност.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3942 -: Май 29, 2007, 07:27:36 am »
Денис, благодаря ти, че намираш време и имаш търпение да обърнеш внимание на всички нас.Моят проблем по принцип е с дебелината на маточната лигавица , но понеже и ЕГН-то ми е доста напреднало реших да си следя и овулацията.Моля те хвърляй по едно око, защото наистина не знам със сигурност кога точно да наблегна на секса и ще си уморя половинката.Претеснява ме тази постоянна температура.днес ми е 12 ти ден , а тя не мърда на никаде.Меря ректално сутрин в 8.30.Много ти благодаря предварително.
ЗА нищо мила  :D
До тук графиката ти е супер.
За по-точно засичане на О., може да ползваш тестове за О.
НАй-добре е да се кекси 2 дена преди О. в деня на О. и 1 ден след това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3943 -: Май 29, 2007, 08:27:40 am »
Здравей Denis!!! За съжаление от 16 до 18 ден включително не сме правили кекс,и ако О е на 18 ден не би трябвало да е станоло ,но ти благодаря .А  ЛФ ми се вижда дълга .По принцип ми е 12/13 дни.Дали може да е някъкъв проблем.?
Мерси за подкрепата която ми оказваш всеки път. :bighug: :ballons:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3944 -: Май 29, 2007, 08:49:12 am »
дуфастона го пия от 10 да 25 ден - сутрин и вечер, а термометъра ще го проверя непременно. Денис, много благодаря, че се отзоваваш всеки път :bighug: :balk_47:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3945 -: Май 29, 2007, 09:58:34 am »
Денис здравей отново...би ли погледнала моята  графика мила?Знам,че не съм мерила много редовно БТ ама с тия данни можеш ли да кажеш нещо по графиката ми? според теб имало ли е О и ако да кога е било...благодаря предварително и ако има и други желаещи да изкажат мнение ще се радвам да го чуя:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3946 -: Май 29, 2007, 10:23:14 am »
Denis, би ли погледнала графиката ми...малко ме притесняват тези скокове, а и вече съм 6-ти ден след О. и все още нямам никаква чувствителност на гърдите, което малко ми е странно?! Благодаря ти предварително.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3947 -: Май 29, 2007, 10:36:39 am »
Момичета, как ви се струва моята графика до момента?
Не съм сигурна дали е имало овулация... :balk_138: :balk_159:
По тази причина и не започнах да си поставям инжекциите  :needleani: Фраксипарин.
*

    Dginaa

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3948 -: Май 29, 2007, 20:08:20 pm »
Някой ще може ли да ми каже нещо по моята графика?Дали правилно съм отбелязала всичко..Надявам се този месец да стане чудото,дано не греша отново...
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3949 -: Май 29, 2007, 20:37:20 pm »
Момичета бихте ли ми погледнали графиката?Според вас тези температури нормални ли са?Дали съм отметнала правилно деня на овуто и как мислите този месец имам ли шанс......
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3950 -: Май 30, 2007, 09:59:16 am »
Здравейте, моля да погледнете и моята графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=cvetinceto. Денис, молбата е основно към теб! Притеснява ме ниската ми температура като цяло - вече 3 месеца я следя и винаги е такава. Менструацията я очаквам на първи. Ако отново пристигне и нищо не е станало мисля на направя някакви изследвания. Вярно, опитваме по-сериозно от 3 месеца, но все пак... Бихте ли ми казали с какво трябва да започна и кога след като ми дойде, евентуално. Предварително ви благодаря!
Късмет на всички!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3951 -: Май 30, 2007, 20:04:20 pm »
Най-после си оправих графиката.Ще се радвам да чуя вашите коментари момичета.Дали да чакам добра вест.........
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3952 -: Май 30, 2007, 22:08:20 pm »
момичета искам да попитам нещо!!!!!!!Днес бях на лекар и ми измери два фоликула по 12 мм, според него не е минала ову.Днес ми е 14 ден,Колко би трябвало да е големината на един фоликул за да се спука и кога горе-долу би могло да стане това.Тоест, кога мога да очаквам Ову при това положение?????
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3953 -: Май 30, 2007, 22:39:39 pm »
Забравих да попитам, ако някой е наясно - доктора ми каза, че не му харесва как е оформена лигавицата.Какво ли значи това.Вика ме на преглед пак след няколко дена. Отново благодаря предварително :lol: :oops:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3954 -: Май 30, 2007, 22:55:10 pm »
На първата страница (начална) има повече инфо. Колкото си спомняам големината на фоликула преди да се спука може да нарства до 26 мм.
12мм е малко за 14 ден но може да си със покъсна овулация.
Относно лигавицата немога да ти отговора.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3955 -: Май 31, 2007, 06:50:39 am »
Здравейте, моля да погледнете и моята графика http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=cvetinceto. Денис, молбата е основно към теб! Притеснява ме ниската ми температура като цяло - вече 3 месеца я следя и винаги е такава. Менструацията я очаквам на първи. Ако отново пристигне и нищо не е станало мисля на направя някакви изследвания. Вярно, опитваме по-сериозно от 3 месеца, но все пак... Бихте ли ми казали с какво трябва да започна и кога след като ми дойде, евентуално. Предварително ви благодаря!
Късмет на всички!
Не си мерила редовно и коментара няма да е много точен.
Ако приемем, че в дните, когато не си мерила стойностите са близки на тези, в които си мерила/съседните/- то според мен е имало О.на 17/18 ден от МЦ.
Графиката ти е добре.
Рано ти е да се притесняваш- трябва да мине поне 1 година.
Но, един преглед и едни изследвания според мен не са излишни.
Ако всичко е наред - си по-спокойна, ако ли не- вземаш мерки.
Лекарят просто ти казва истината - в противният случай само гадаем и се заблуждаваме /ако има повод за това :wink:/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3956 -: Май 31, 2007, 06:53:52 am »
Най-после си оправих графиката.Ще се радвам да чуя вашите коментари момичета.Дали да чакам добра вест.........
Може О. да е била на 20/21 ден от МЦ.
Ако БТ се задържи така висока - имало е и всичко е наред.
До тук графиката ти е добре.Мисля че всичко е наред.
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3957 -: Май 31, 2007, 07:00:59 am »
момичета искам да попитам нещо!!!!!!!Днес бях на лекар и ми измери два фоликула по 12 мм, според него не е минала ову.Днес ми е 14 ден,Колко би трябвало да е големината на един фоликул за да се спука и кога горе-долу би могло да стане това.Тоест, кога мога да очаквам Ову при това положение?????
При 17/18 мм фоликул вече има годна за оплождане яйцеклетка.
Пука се при 20-30 мм, като средно е 21-25 мм или по-точно всичко е индивидуално.
Фоликула расте с 1-2мм на ден, като в началото расте по-бавно, а  в дните преди О,може и с 2,5мм да расте./пак е индивидуално/.
Дано да се пукне поне 1 фоликул. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3958 -: Май 31, 2007, 08:37:16 am »
Здарвей Denis !!! Имам  въпросче.Все още няма и следа от МЦ ,а Лф е доста дълга от обичайното.Да си направя ли тест за Б? И какво друго освен бебе може да удължи ЛФ , и може ли изобщо?? :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3959 -: Май 31, 2007, 08:40:35 am »
Здравей Денис!
Разглеждайки си графиката,имам няколко въпроса.
1.Винаги когато овулирам с ляв яйчник имам зацапване в деня преди или по време на О.Този месец беше 1 ден след доказано ову.
2.Този месец имам почти ежедневно колебания на БТ с разлика 0.1 градус.Днес ми е вече 13ти ден от ЛФ,но си продължавам по същият начин.
На какво могат да се дължат тези аномалии,ако мога да ги нарека така?
Благодаря ти предварително.