0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3900 -: Май 18, 2007, 07:04:23 am »
Здравей,Денис.Какво 6те каже6 за моята графика,този Мц ми се струва много отка4ен,
дори по това време на цикала ве4е трябва да имам болки и напрежение в гърдите,а нза сега все о6те нямам.Според теб имало ли е ову.На УЗ не успявам да отида все о6те.
Благодарско предварително. :oops:
Незнам какво да ти кажа миличка.Може О. да е била по-рано, на 10-11 ден от МЦ.
Това означава че до 3-4 дена трябва да ти дойде./ако е имало О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3901 -: Май 18, 2007, 07:06:54 am »
пак да опитам :oops:
До тук стойностите са добре, но са недостатъчни за коментар.
За по-точно засичане на О. може да ползваш и тестове за О.
Успех  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3902 -: Май 18, 2007, 09:04:57 am »
Здравей Denis!!!Имам въпрос за БТ в ЛФ.Не трябва ли да е по-висока(над 37.00),за да и нормален целия Ц и да е имало нормална О.? :ask:Как е възможно всеки цикъл БТ в ЛФ да е различна.???
 :bighug: :ballons:
Благодарч,че ми отговаряш всеки път колкото и досадни да са мойте въпроси и да се повтарят. 
Ти си А Н Г Е Л!!!!!!!!!
« Последна редакция: Май 18, 2007, 09:06:31 am от ma6uki »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3903 -: Май 18, 2007, 14:30:57 pm »
Денис, ти ми каза че БТ трябва мъничко да ке вдигне още. Не съм сигурна обаче  в тези стойности като например- 37,2 до 37,4 и не съм ги нанесла но сега БТ ми спадна-36,9. Незнам на какво се дължи , бременност съм изключила естествено , дали не наближава м.  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3904 -: Май 19, 2007, 09:15:00 am »
Здравей Denis!!!
Няма значение колко е температурата, стига да има разлика /в БТ през ФФ и ЛФ/  0,4-0,6 градуса.Това е идеалният вариант.
Ако БТ е под 0,4 и се движи с разлика 0,3-0,4 пак може да има О., но тогава е редно да се види на Уз дали е така.
Ако раликата е 0,2 - едва ли е имало О. Тогава задължително трябва да се направи нещо /УЗ, изследвания и т.н/ за да се види дали наистина има О. всеки МЦ.
Ако БТ е по-висока от 0,6 - може би става въпрос за някакво възпаление и е добре да се направи консултация със специалист.

БТ се повишава под влияние на прогестерона. Ако той е по-малко- по-ниски са стойностите.
Ако си е в нормални граници/по-близо до горна граница,което е добрият вариант- БТ е с по-голяма разлика.
Така че, ако Бт през първата фаза е средно 36,4 , то БТ около 36,9 е идеално.
Всеки човек си има характерна за него средна ТТ /това зависи и от ЩЖ/.Някои хора имат ниска ТТ, други по-висока.
Затова е по-важна разликата, не самите стойности.

И още  :D, може БТ да е висока и пак да няма О./както е при ЛУФ-а, но тогава графиката има стъпаловидно покачване /повече от 10-11 дена/ и после постепенно се понижава така че се  образува връх.Това се получава защото се синтезира прогестерон, въпреки че не е имало О.

Аз доста често споря за БТ и единственото ми  желание е, ако има някакво съмнение
например - разликата в БТ е 0,3- просто да се провери от лекар / на УЗ/-дали наистина има О.
Защото може да се заблуждаваме така месеци наред.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3905 -: Май 19, 2007, 09:21:22 am »
Денис, ти ми каза че БТ трябва мъничко да ке вдигне още. Не съм сигурна обаче  в тези стойности като например- 37,2 до 37,4 и не съм ги нанесла но сега БТ ми спадна-36,9. Незнам на какво се дължи , бременност съм изключила естествено , дали не наближава м.  :P :)
До тук графиката ти е добре.
Това, че е паднала малко БТ не е проблем, има време пак ще се повиши.Може да е от вторият пик на естрадиола/ както го наричат момичетата - имплантационен  спад/.

ПП.Според мен О. може да е била на 14 ден от МЦ, това означава че М трябва да е около 28 ден

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3906 -: Май 21, 2007, 13:54:26 pm »
Здравейте! Искам да ви попитам, възможно ли е спада от 37.4 на 37.1 да изначава че ще идва М.? Извинявам се че не съм мерила БТ през останалото време, но засичам О.с тестове. Толкова се надявам да видя + резултат... Благодаря ви предварително!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3907 -: Май 21, 2007, 14:24:27 pm »
mimi за съжаление е възможно ако продължи да спада, но ако се задържи или отново се повиши "другото" е по-възможно  :D  Колко дни ти е цикъла? Има надежда, успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3908 -: Май 21, 2007, 14:55:34 pm »
Благодаря за бързия отговор. По принцип трябва да ми дойде днес и май ще стане, защото от около 2 часа имам леко ръждиво зацапване, обаче не усещам никакви болки за разлика от друг път. А гърдите все още ме болят. Надявам се, макар че знам че ще ми дойде :(. Видя ли ми графиката?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3909 -: Май 21, 2007, 21:50:03 pm »
Здравеите моми4ета!Според вас имало ли е уво и кога е било?Аз сам нова тук и нещата са ми малко объркани все още :oops: Благодаря ви предварително. :00001754:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3910 -: Май 22, 2007, 11:00:51 am »
Денис погледни ми графиката  8O
БТ ми де вдигна до 37 и 2 и досега само 1-2 пъти съм виждала такава температура...
Наблояват ме гърдите че чак си ги усещам през дрехите и имам нещо като бяло течение-гъсто , кремообразно но не ми зацапва бельото поне за сега...
Сигурно е време за м.  :P 8)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3911 -: Май 22, 2007, 11:37:00 am »
Денис, аз също ще те помоля да погледнеш и моята графика. Не мога да си обясня защо така ми скача БТ :? Възможна ли е ранна овулация? Чудя се дали да не започна с тестовете по-рано :?

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3912 -: Май 22, 2007, 13:40:57 pm »
Денис погледни ми графиката  8O
БТ ми де вдигна до 37 и 2 и досега само 1-2 пъти съм виждала такава температура...
Наблояват ме гърдите че чак си ги усещам през дрехите и имам нещо като бяло течение-гъсто , кремообразно но не ми зацапва бельото поне за сега...
Сигурно е време за м.  :P 8)
Супер ти е графиката.Според мен до М. има още 2-3 дена.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3913 -: Май 22, 2007, 13:42:25 pm »
Денис, аз също ще те помоля да погледнеш и моята графика. Не мога да си обясня защо така ми скача БТ :? Възможна ли е ранна овулация? Чудя се дали да не започна с тестовете по-рано :?
Рано е още за тестове.
Графиката ти е добре. Има време да падне БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3914 -: Май 22, 2007, 13:45:25 pm »
Здравеите моми4ета!Според вас имало ли е уво и кога е било?Аз сам нова тук и нещата са ми малко объркани все още :oops: Благодаря ви предварително. :00001754:
Според мен е имало на 25 ден от МЦ.
Графиката ти е добре

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3915 -: Май 22, 2007, 15:03:57 pm »
Денис, мерси за скорострелния отговор.  :youwoman: Дет' се вика докато стигна до вкъщи да си направя теста и ти вече ми отговори, че не е необходимо още  :D Мерси още веднъж.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3916 -: Май 22, 2007, 15:15:48 pm »
Денис, вчера правих тест за овулация, който излезе отицателен. :( Кога да направя следващия? Как да се ориентирам от графиката си? Когато скочи БТ, тогава ли настъпва овулацията и колко време продължава?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3917 -: Май 23, 2007, 07:02:57 am »
Денис, вчера правих тест за овулация, който излезе отицателен. :( Кога да направя следващия? Как да се ориентирам от графиката си? Когато скочи БТ, тогава ли настъпва овулацията и колко време продължава?
На опаковката на теста за О. трябва да има таблица.Погледни там кога трябва да започнеш с тестовете- взависимост от продължителността на МЦ.
Ако МЦ е по-малко от 28 дена, може да ги правиш вече.
Кога ще настъпи О.- при всеки е индивидуално-някои овулират при ниска БТ , други при по-висока.Но това се определя от едно по-продължително следене на О на УЗ.
Графиката ти е добре до тук.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3918 -: Май 24, 2007, 23:42:46 pm »
Момичета, бихте ли погледнали и моята графика?
Благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3919 -: Май 25, 2007, 09:04:00 am »
Момичета, бихте ли погледнали и моята графика?
Благодаря предварително.
До тук графиката ти е добре.Дано БТ да продължи да се покачва- това е признак че няма проблем с О.
Според мен О е била на 13 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум