0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lecheva

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3880 -: Май 11, 2007, 20:36:39 pm »
Това е графиката ми


Здравейте на всички. От близо 2 месеца следя форумите и днес реших да споделя и моята графика. Цикалът ми се мени - от 33 на 35 ден, от 35 на 37, от 37 на 39, от 39 на 43, от 43 на 37 и последно до момента от 37 на 30 ден. Това са дати като се връщам назад във времето. Понякога усеам болки в гърдите по време на предполагаемата ову. Ходих на гинеколог на 21 април и тя ми откре поликистозни яйчници. Бебеопити правим от 19 февруари, но този цикъл не разбирам с точност кога ми е ову. Гинеколожката ме посъветва да си изследвам хормоните като ми дойде следв.цикъл.
*

    lecheva

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3881 -: Май 11, 2007, 20:49:54 pm »
Това е графиката ми


Здравейте на всички. От близо 2 месеца следя форумите и днес реших да споделя и моята графика. Цикалът ми се мени - от 33 на 35 ден, от 35 на 37, от 37 на 39, от 39 на 43, от 43 на 37 и последно до момента от 37 на 30 ден. Това са дати като се връщам назад във времето. Понякога усеам болки в гърдите по време на предполагаемата ову. Ходих на гинеколог на 21 април и тя ми откре поликистозни яйчници. Бебеопити правим от 19 февруари, но този цикъл не разбирам с точност кога ми е ову. Гинеколожката ме посъветва да си изследвам хормоните като ми дойде следв.цикъл.
Дайте мнение.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3882 -: Май 12, 2007, 07:25:26 am »
Малечка, 6 месеца са нищо време. Не се отчайвай. :D
Бъди оптимист и за да не се изнервяш много гледай да си ангажирана/умствено и физически/ с други неща. Ще стане, имай търпение
Шанса да се зачене всеки месец е едва 25%. /ако всичко е наред и с двамата партньори/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3883 -: Май 12, 2007, 07:28:46 am »

Здравей Denis!!! Малко ме притеснява кривата която описва графиката ми. И тези скокове до 37,8.Не трябва ли постепено БТ да пада.Ако се задържи така няма да има О нали?????? :balk_144: :balk_133:
Благодаря ти предварително.!!!!
 :bighug: :ballons:

Графиката ти до тук е добре.Не виждам нищо притеснително.
Направи тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3884 -: Май 12, 2007, 07:43:12 am »
Здравей,Дениз.Аз ве4е съм в 6ахмат.Пети ден отрицателни тестове(днес има6е втора бледа
линия) и температурата не се понижава.Ве4е не знам какво да си мисля,според теб има ли
смисъл да продължавам с тестовете.
Предварително благодаря. :flower:
Добре е да те видят на УЗ.
Бледата втора черта означава, че нивата на ЛХ са високи, но не достатъчно за да се пукне фоликула/ако е 1, защото може и да са повече - както е при ПКЯ/.
За тестовете- незнам какво да те посъветвам, защото може теста да е (+) и пак да няма О.
Моят съвет е - УЗ.
Пик на ЛХ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3885 -: Май 12, 2007, 07:50:45 am »
Здравейте на всички. От близо 2 месеца следя форумите и днес реших да споделя и моята графика. Цикалът ми се мени - от 33 на 35 ден, от 35 на 37, от 37 на 39, от 39 на 43, от 43 на 37 и последно до момента от 37 на 30 ден. Това са дати като се връщам назад във времето. Понякога усеам болки в гърдите по време на предполагаемата ову. Ходих на гинеколог на 21 април и тя ми откре поликистозни яйчници. Бебеопити правим от 19 февруари, но този цикъл не разбирам с точност кога ми е ову. Гинеколожката ме посъветва да си изследвам хормоните като ми дойде следв.цикъл.
Стойностите са малко за да се разбере какво става.
/Може би О. е минала, имайки в предвид 2-те стойности, но това е само предположение/.
Ако има съмнение за СПКЯ е добре да посетиш гинеколог-ендокринолог
Изследванията се правят на 3 ден от МЦ.-ЛХ,ФСХ и Естрадиол.
Прогестерон на 7 ден след доказана овулация
За другите/пролактин,тестостерон и т.н./няма значение денят.
Ето как трябва да изглежда една графика/това е просто ориентир/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    lecheva

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3886 -: Май 12, 2007, 09:15:37 am »
Благодаря. Тя изброи същите хормони, които и ти си изредила. Като ми дойде ще видим каква е работата.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3887 -: Май 12, 2007, 13:45:09 pm »
Денис,в кои дни от мц е най добре да ме видят на уз?А за тестовете не знам,миналия ц. ги правих сутрин,но този мц,следобед.А и температурата днес доста е ско4ила(което не е типи4но за мен).Днес 6те си купя нов термометър,за6тото ме съмнява,4е този не6то не е в ред.,и 6те видим....
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3888 -: Май 13, 2007, 08:26:13 am »
Денис,в кои дни от мц е най добре да ме видят на уз?А за тестовете не знам,миналия ц. ги правих сутрин,но този мц,следобед.А и температурата днес доста е ско4ила(което не е типи4но за мен).Днес 6те си купя нов термометър,за6тото ме съмнява,4е този не6то не е в ред.,и 6те видим....
Могат да те видят на УЗ по всяко време на МЦ.Дори и сега да отидеш е добре.БТ малко се е повишила - както се случва при О., но пък тестовете не отчетоха такава.Нещо става и  е добре да се разбере какво.Това става най-точно с УЗ.
За тестовете за О.- добре е да се правят след обяд /15-19.00 часа напр./ като преди теста 2-3-4 часа е желателно да не си пила вода и пишкала.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3889 -: Май 14, 2007, 13:57:01 pm »
Денис все имам чувството че  ще изпусна О. а много се надявам този път да имам нещо такова , но се и опитах да се ориентирам по тази  графика на lecheva котяо си пуснала. Добре ли е това че БТ зе да се дига , защото досега си вървеше до към 36 и 7... Отново почвам да не си харесвам графиката...  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3890 -: Май 15, 2007, 06:56:02 am »
Денис все имам чувството че  ще изпусна О. а много се надявам този път да имам нещо такова , но се и опитах да се ориентирам по тази  графика на lecheva котяо си пуснала. Добре ли е това че БТ зе да се дига , защото досега си вървеше до към 36 и 7... Отново почвам да не си харесвам графиката...  :P :)
Ако БТ продължи да се повишава, това означава че О е минала.
Рано е да се каже какво става.
Трябва да се чака  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3891 -: Май 15, 2007, 15:03:36 pm »
 :hello: Denis!!! Имам едно въпросче и преминавам дирекно на него.Имало ли е О в този Ц според теб или не???? Мен ако питаш не и само се мъчим всеки месец.Мисля ,че проблема пр мен е в О.И по скоро че няма такава.
Знам,че ще ми отговориш, затова ти благодаря.!!!!! :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3892 -: Май 15, 2007, 15:32:03 pm »
За сега последно питане...
Може ли О. да е била в4ера заради силни4ките болки около десният яй4ник който имах. Може би Бт ще спаде, ще видим или ще се вдига още. И последно Денис,аз меря Бт ректално но например може ли при ректално мерене Бт а е 37 и 1 ,а при вагиналното мерене да е 36 и 7. Не трябвали да са еднакви??
Благодаря пак  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3893 -: Май 16, 2007, 06:55:00 am »
:hello: Denis!!! Имам едно въпросче и преминавам дирекно на него.Имало ли е О в този Ц според теб или не???? Мен ако питаш не и само се мъчим всеки месец.Мисля ,че проблема пр мен е в О.И по скоро че няма такава.
Знам,че ще ми отговориш, затова ти благодаря.!!!!! :bighug:
БТ се покачва и мисля че е имало О.
Но, за да е вярно това тя трябва още да се повиши и да се задържи висока.
Дали наистина обаче има О. - това може да се установи с УЗ.
До тук графиката ти е добре.



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3894 -: Май 16, 2007, 07:00:20 am »
За сега последно питане...
Може ли О. да е била в4ера заради силни4ките болки около десният яй4ник който имах. Може би Бт ще спаде, ще видим или ще се вдига още. И последно Денис,аз меря Бт ректално но например може ли при ректално мерене Бт а е 37 и 1 ,а при вагиналното мерене да е 36 и 7. Не трябвали да са еднакви??
Благодаря пак  :P :)
Според мен може да е имало О. на 15 ден от МЦ.Но, БТ трябва още малко да се повиши.
Да има , но много малка разлика в ректалното и вагинално измерване- можи би в рамките на 0,1 градуса, но не повече. Не и 0,4 градуса.Тази разлика е почти като ректално-аксиларно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3895 -: Май 16, 2007, 18:58:00 pm »
 Здравейте момичета пожелавам успех на всички.
 Денис би ли погледнала и моята графика, от прочетеното до тук изглежда добре.
 Предварително благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3896 -: Май 16, 2007, 19:40:29 pm »
Здравей,Денис.Какво 6те каже6 за моята графика,този Мц ми се струва много отка4ен,
дори по това време на цикала ве4е трябва да имам болки и напрежение в гърдите,а нза сега все о6те нямам.Според теб имало ли е ову.На УЗ не успявам да отида все о6те.
Благодарско предварително. :oops:
*

    mi6ka

  • *
  • 48
  • маслинка
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3897 -: Май 16, 2007, 21:13:49 pm »
ето я и моята графика :D
*

    mi6ka

  • *
  • 48
  • маслинка
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3898 -: Май 16, 2007, 21:15:48 pm »
пак да опитам :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3899 -: Май 18, 2007, 07:00:02 am »
Здравейте момичета пожелавам успех на всички.
 Денис би ли погледнала и моята графика, от прочетеното до тук изглежда добре.
 Предварително благодаря
До тук графиката ти е добре  :D. Имало е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум