0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3760 -: Април 17, 2007, 07:26:14 am »
Денис и аз не меря много редовно БТ,но не пре4и да си кажеш мнението, а на скоро имах и БТ 37 и 5 но не съм я нанесла, защото ме уплаши, но все пак мисля 4е е от грешно мерене, но ти си кажи мнението... :-) :P :)
Няма как от грешно мерене БТ да е висока /все пак ти знаеш правилата за мерене на БТ/
Да не си болна?/настинала, грип.../

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3761 -: Април 17, 2007, 07:36:34 am »
За съжаление живеем в1 селце(в Испаниа) а и мъжът ми работи до късно ве4ер,та нямя 4алъм да посе6таваме клиники.Това лято 6те си идваме до БГ,и ако до тогава няма резултат,6те посетим такава клиника,както ме съветва6,Денис.От Плевен съм,но не знам има ли такива клиники там.Миналата година си правихме изследваниа с мъжа ми в Авис медика в Плежен.АКО някои знае адреси за в Плевен ,да пи6и
Денис,скъпа,как ти се струва графиката ми,дали този месец 6те има радост,или о6те е рано да се прецени. :?
Според мен е имало О. на 13 ден от МЦ, но БТ се покачва доста бавно при теб,което не е много добре/говори за недостиг на ЖТ/по-нисък прогестерон/.
Дано по-късно да се повиши БТ.
Да, има добри лекари в Плевен- например д-р Конова.
Дори някои неща може да я попиташ и чрез елек.поща - толкова е отзивчива.Супер жена!
Център за репродуктивно здраве-Плевен

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3762 -: Април 17, 2007, 10:19:44 am »
Много благодаря, denis, не можеш да си представиш колко ме успокои, ама наистина! И аз си мисля, че или съм я пропуснала преди започването на тестовете, или я е нямало, което е по-възможно. А възможно ли е да има 2 поредни месеца без ову.? :?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3763 -: Април 17, 2007, 14:46:43 pm »
Денис,благодаря за инфото за плеженската клиника,дано не се наложи да я посе6тавам.Миналата година ми правихахормонални изследваниа на прогестарон,пролактин,хламидия_антитела,гестагенно заместване(това нямам представа какво е) и антитела,и по думите на лекаря вси4ко е в норми.Ти зне6 ли прогестарона  колко трябва да е,за да е добре,за6тото моя е 12.27ng/ml.(от миналата год. на 21 ден на мц).Не знам може ли да се променя и какво му влияе.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3764 -: Април 17, 2007, 16:40:52 pm »
Много благодаря, denis, не можеш да си представиш колко ме успокои, ама наистина! И аз си мисля, че или съм я пропуснала преди започването на тестовете, или я е нямало, което е по-възможно. А възможно ли е да има 2 поредни месеца без ову.? :?
Възможно е, но не е нормално.
По-добре се консултирай с лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3765 -: Април 17, 2007, 16:53:04 pm »
Денис,благодаря за инфото за плеженската клиника,дано не се наложи да я посе6тавам.Миналата година ми правихахормонални изследваниа на прогестарон,пролактин,хламидия_антитела,гестагенно заместване(това нямам представа какво е) и антитела,и по думите на лекаря вси4ко е в норми.Ти зне6 ли прогестарона  колко трябва да е,за да е добре,за6тото моя е 12.27ng/ml.(от миналата год. на 21 ден на мц).Не знам може ли да се променя и какво му влияе.
За прогестерона - референтните граници са различни за всяка лаборатория.
Иначе ако Прогестерона е > 15 ng/ml- това потвърждава О.
ако е < 5 ng/ml - няма О.
Ако е > 5 ng/ml има вероятност за някаква форма на О./т.е яйцеклетката може да не е много 'хубава', най-общо казано.
Прогестерона се отделя от ЖТ, което се образува на мястото на пукнатият фоликул/от който е излязла яйцеклетката/
Прогестерона се изследва на 7 ден след доказана О./което може да не е 21 ден от МЦ/
Ето няколко картинки
Corpus Luteum= Жълто тяло/ЖТ/



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3766 -: Април 18, 2007, 13:22:09 pm »
Денис  нямам проблеми с термометъра , всичко е наред   и БТ си е в  нормалните граници при мен. Какво ще кажеш за това което аз  не го наричам  графика, защото не меря много редовно БТ...  :D  :P
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3767 -: Април 18, 2007, 15:15:46 pm »
Здравей Denis  :D ! Дали е имало О. този месец, или не може да се каже заради липсващите три дни, които не съм мерила? Тогава не бях в кащи и нямах вазможност да меря. Може би не имало, защото не се вдигна БТ до нужните 37,3  :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3768 -: Април 19, 2007, 06:36:57 am »
Денис  нямам проблеми с термометъра , всичко е наред   и БТ си е в  нормалните граници при мен. Какво ще кажеш за това което аз  не го наричам  графика, защото не меря много редовно БТ...  :D  :P
Дори и да не мериш редовно, високите стойности в началото на МЦ не са нормално явление.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3769 -: Април 19, 2007, 06:41:45 am »
Здравей Denis  :D ! Дали е имало О. този месец, или не може да се каже заради липсващите три дни, които не съм мерила? Тогава не бях в кащи и нямах вазможност да меря. Може би не имало, защото не се вдигна БТ до нужните 37,3  :ask:
Не съм много сигурна дали е имало О.
Може да е имало, но нивата на прогестерона да са по-ниски.
Добре е лекар да си каже мнението  :D

Ако пак се повтори - ако пак има по-ниски стойности на БТ- добре е да направиш ФМ/фоликулометрия/

ПП.За да се използва метода на БТ е нужно да сме сигурни, че всичко е наред с О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3770 -: Април 19, 2007, 12:07:31 pm »
А денис според теб , оргаметрила който пия сега за предизвикване на нов и нормален м. може ли да окаже влияние върху БТ... Кървенето кимах на 8 април е немемструално кървене , на хормонална основа е... Още 4 дена ще пия оргаметирл и ще видиме...  :P :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3771 -: Април 19, 2007, 15:40:26 pm »
Здравейте, бихте ли погледнали графиката ми имах всички симптоми за ову, но температурата ми се покачва толкова незабележимо, че незнам какво става. :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3772 -: Април 20, 2007, 07:51:59 am »
А денис според теб , оргаметрила който пия сега за предизвикване на нов и нормален м. може ли да окаже влияние върху БТ... Кървенето кимах на 8 април е немемструално кървене , на хормонална основа е... Още 4 дена ще пия оргаметирл и ще видиме...  :P :)
Може малко да повиши БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3773 -: Април 20, 2007, 07:53:37 am »
Здравейте, бихте ли погледнали графиката ми имах всички симптоми за ову, но температурата ми се покачва толкова незабележимо, че незнам какво става. :ask:
До тук графиката ти не показва да е имало О.
Съжалявам.

ПП.БТ след О се покачва от 1 до 5 дена /което е нормално/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3774 -: Април 20, 2007, 08:44:12 am »
Денисче,би ли погледнала графиката ми?Според мен оше не е имало О.,мисля че ще настъпи днес или утре,съдейки по лекото неразположение ниско долу в дясно.Но в сравнение с другите цикли е по-слабо,а и няма цирвикална слуз.Възможно ли е О.да е минала без да усетя?Благодаря ти!! :D
*

    ma6uki

  • *
  • 16
  • Бог ще въздаде справедливост
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3775 -: Април 20, 2007, 12:09:38 pm »
Кой ще погледне и моята графика?Имало ли е ову или не?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3776 -: Април 20, 2007, 16:37:44 pm »
Денис,погледни моля те графиката ми,какжо мисли6?
Май 6те 4акаме другия цикъл.
*

    anka sladuranka

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3777 -: Април 20, 2007, 17:35:25 pm »
И аз да помоля : Денисче, виж и моята графика ! Какво става с тази проклета температура ! Цикълът ми не е приключил, разбира се, но тогава, когато очакваш БТ да се покачва, тя спада !Направо ще откача ! :x Май няма ОВУ,а ?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3778 -: Април 20, 2007, 17:47:22 pm »
Май направих грешка  :oops:Влязох като анонимна, а всъщност съм регистрирана ! Извинете за моето невежество  :oops: Та считайте, че "anka sladuranka" всъщност съм аз anna1977 ! Sorry, нова съм и още не мога да се оправя, но благодаря, че имаме тези форуми !!!
           
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3779 -: Април 20, 2007, 18:36:46 pm »
Здравей,анна,тук да ти кажа май вси4ки сме нови,но малко по малко 6те влезем в 4ас.
Аз ти погледнах графиката,но за съжаление не съм много компетентна и не мога да ти кажа със сигурност,но мисля,4е Ов. не е имало до този момент.
Все пак из4акай по компетентен отговор от моя.
Късмет и търпение от мен. :D