0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3340 -: Февруари 21, 2007, 07:29:36 am »
Здравейте момичета,
Това е мойта графика.До миналия месец пиех Дуфастон .Какво ви е мнението?!  :D
Първо си провери термометъра дали отчита правилно.
Ако там няма проблем и не си била болна- т.е няма причина Т ти да се повишила от нещо/патоген, болен зъб, нередовен сън,и т.н./ -
графиката ти показва, че нещо не е наред - трябва да се консултираш с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3341 -: Февруари 21, 2007, 08:32:53 am »
Момичета на никой не пожелавам графика като моята :(
lorencheto ходи ли на лекар да видиш каква е причината за закъснението?
Графиката ти малко прилича на мойта, а аз  се чудя на какво се дължи тази ниска БТ. Като си знам цикъла какъв е сигурно и при мен ще отиде над 40 дни.
Дано другия месец всичко при теб е ОК :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3342 -: Февруари 21, 2007, 08:49:14 am »
Здравейте и от мен,
нещо ме притеснява това покачване и спадане в температурата
май и този месец няма да има радост, имам всички симптоми че ще ми дойде, погледнете я ако можете , пък ще видим след 4-5 дни




момичета можете ли да ми отговорите кога според вас ми е била О?
« Последна редакция: Февруари 21, 2007, 12:59:03 pm от nidiq »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3343 -: Февруари 21, 2007, 09:06:49 am »
Здравейте момичета, бихте ли погледнали и моята графика, май не съм определила точно овулацията. ЛФ ми е 14 дни и би трябвало утре да ми дойде а температурата ми е още висока /винаги пада 1ден преди това/. :dontknow:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3344 -: Февруари 21, 2007, 13:54:26 pm »
Ами да Денис попита ме и точно затова си купих нов но същата работа...:(
*

    dsd

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3345 -: Февруари 21, 2007, 16:31:04 pm »
nidiq аз не съм голям специалист защото се опитвам да се ориентирам по всичко изчетено по въпроса до момента но все пак си мислия че може би е била около 17-18и ден...малко след големия спад... не се отчивай...винаги има надежда..нали затова сме тук...;-)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3346 -: Февруари 22, 2007, 03:02:16 am »
Здравей Denis  :D! Аз, просто да се отчета, че направих отново един уринен тест и пак се оказа негативен, за мое съжаление  :?. Но, тъй като нямам голям избор, ще изчакам да видим какво ще стане. Много се надявах да е станало. Сигурно тази БТ в началото, ше се окаже от някой заб. Благодаря ти много за разчитането на графиката ми  :bighug:, защото през цялото време си мислех, че може да е от киста най-вече. Благодаря ти също, че винаги намираш време за нас питащите  :youwoman:.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3347 -: Февруари 22, 2007, 07:09:58 am »
Ами да Денис попита ме и точно затова си купих нов но същата работа...:(
Съжалявам
Трябва ти консултация с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3348 -: Февруари 22, 2007, 07:24:45 am »
Chantal  ,
това че според мен не е киста не трябва да го приемаш за 100% вярно - все пак аз 'гадая' по графика какво става / не е УЗ/ :D.
Може и да няма киста- но може твоето тяло при киста да поддържа постоянно висока БТ/докато в повечето случаи при кистите БТ прави скокове  и падове/.Трябва си консултация с лекар.
Може да пуснеш ЧХГ- той ще покаже дали има бременност - ако е нисък това означава че бременност няма и високата БТ е от нещо друго.
Съжалявам, че нямаш възможност да отидеш на лекар, както и за това, че трябва да преживяваш такива моменти на безизходица и чакане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3349 -: Февруари 22, 2007, 07:40:45 am »
Здравейте момичета!  :)
Имам следния въпрос - има ли температурни индикации, че доминантния фоликул се е спукал? По какво се различават графики с нормална овулация и такива с ЛУФ?

 ...........
Съжалявам за това което си преживяла. Дано никога повече да не ти се случи и много скоро да се похвалиш с една добра новина и всичко да е наред :D
Когато разликата в БТ през ФФ/ЛФ е 0.4 - 0,6 градуса- това показва, че е имало О.
Ако покачването на БТ е повече от 7-8 дена, това може и да е признак, че нещо не е наред - но това е индивидуално за всяка графика.
Ако БТ се повиши във последната трета(1/3) от МЦ - нещо не е наред.
Ако се образува връх с доста висока БТ/повече от 0.6 градуса разлика- може да е ЛУФ/.
Разликата норм.О и ЛУФ е, че при ЛУФ се образува един връх с доста висока БТ /в пика/ и после стъпаловидно понижение.
По принцип дали има или няма ЛУФ е доста спорен въпрос, има лекари дори които не вярват в него и го отричат.
Луф е също когато фоликула се пукне, но яйцеклетката неможе да излезе- отвора се затваря и т.н...
За да се установи дали е ЛУФ се правят /така съм чела/ изследвания на прогестерон и Е2 на 7 ден след О. По тяхните съотношения се разбира дали е ЛУФ или нор.О - но това го преценяват лекарите.
Тук процедираме така :D - ако има съмнение за ЛУФ /по графика/- отива се на преглед /с УЗ/, както и при всяко едно съмнение, че нещо не е наред.
Колкото можем ще ти помагаме с графиката, но имай в предвид че все пак това е само графика и нещата които и оказват влияние са доста.
Успех от мен  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3350 -: Февруари 22, 2007, 07:41:07 am »
Денис възможно ли е, в4ера да съм имала О. заради мократа белъкоподобна и прозра4на слуз която в4ера имах и болките в десен яи4ник сутринта. Днес няма и помен от тях,имам само сиво_бяла слуз , но според мен не е възможном при мен 1 ден след м. да имам О.
 :D :P 8)

Денис използвам този цитат за да те улесня и по лесно да му отговориш защото пропусна в стремежа си да отговориш ва всички момичета.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3351 -: Февруари 22, 2007, 07:42:53 am »
Денис възможно ли е, в4ера да съм имала О. заради мократа белъкоподобна и прозра4на слуз която в4ера имах и болките в десен яи4ник сутринта. Днес няма и помен от тях,имам само сиво_бяла слуз , но според мен не е възможном при мен 1 ден след м. да имам О.
 :D :P 8)
Не не е овулация.Тя предстои /дано да я има/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3352 -: Февруари 22, 2007, 07:45:32 am »
Денис възможно ли е, в4ера да съм имала О. заради мократа белъкоподобна и прозра4на слуз която в4ера имах и болките в десен яи4ник сутринта. Днес няма и помен от тях,имам само сиво_бяла слуз , но според мен не е възможном при мен 1 ден след м. да имам О.
 :D :P 8)
Денис използвам този цитат за да те улесня и по лесно да му отговориш защото пропусна в стремежа си да отговориш ва всички момичета.
Вярно е и много ти благодаря /доста често те пропускам/.
Сега обаче ти отговорих преди да прочета  напомнянето ;).
Зная че не се сърдиш  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3353 -: Февруари 22, 2007, 07:51:27 am »
Здравейте момичета, бихте ли погледнали и моята графика, май не съм определила точно овулацията. ЛФ ми е 14 дни и би трябвало утре да ми дойде а температурата ми е още висока /винаги пада 1ден преди това/. :dontknow:
Добре си я определила.
О според мен е била на 20/21 (късно вечерта на 20).
До тук графиката ти е супер - станат ли 16 дена след О - може и да е станало.
Днес ти е 14 ден.

ПП. Това че винаги е падала БТ преди М а сега не пада още нищо не означава.
Ако нивата на прогестерона са били по високи /което е много добре/ - БТ може да падне в 1-2-ри  ден от М.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Мале4ка

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3354 -: Февруари 22, 2007, 10:22:11 am »
Denis,здравей!
Днес отново ходих на лекар и резултата е отчайващ,поне за мен! :balk_146:
Незнам какво да правя вече и за това се обръщам към теб?!
Гледаха ме на УЗИ и този месец,но резултат няма-нали ти бях казала,че миналия месец от 34мм е спаднала кистата на 12мм,а сега пак е 13,7мм.Освен това тези фоликули от миналия месец,за които ти бях споменала-единия от тях се е задържал и сега имам киста и в левия,която също е 15мм.Само незнам защо лекарката като вижда,че ефекта не е знае колко голям не предприеме нещо.Каза ми да пия още един месец Регулон,а аз я попитах ако и другия месец положението е същото какво ще правим,тя каза,че понеже били функционални и се повлиявали от контрацептивите,щяла да ми изпише по-силен контрацептив,като Диане например.
Но съм се отчаяла страшно много!!!
Това значи ли,че аз с години ще си пия тези хапчета и всеки месец ще се образуват нови и нови кисти и така до безкрая........
Това значи ли ,че няма да мога да имам бебе никога?>.......
Иска ми се никога да не бях разбирала за тези кисти:((((((((((.
А дори и някога да се изчистят,може би с нервите няма да съм наред вече.Сринало ми се е всичко.Избива ми постоянно на плач и не знам какво да правя?
Ако можеш помогни ми като ми дадеш съвет какво да правя?
Да почвам ли пак тези хапчета или няма смисъл?
Или най-добре е да потърся мнението и на друг лекар,ако е така кажи ми къде бих могла да ида,но наистина да са добри?
Благодаря ти предварително!!!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3355 -: Февруари 22, 2007, 14:49:47 pm »
Денис, благодаря ти, че си толкова мила и отзивчива!

Отскоро меря БТ, така че нямам графика на завършен цикъл, непременно ще я споделя като понаваксам. Всъщност още се опитвам да се ориентирам в морето от информация, свързано със сложността на репродуктивната система. То е без дъно...  :oops: :cry:
Затова ще съм безкрайно благодарна за насочваща информация.

Значи при една нормална графика, след спада на Т. непосредствено преди О. следва покачване (средно с ок. 4-5 десети), което не би следвало да има сериозни отклонения от средната за втората фаза Т, а просто някаква малка амплитуда на стойностите. Т.е. нито сериозно нарастване, нито пик със спад. Всяко такова отклонение би се считало за вероятен проблем..?

Този ЛУФ още ми е доста мътен, но доколкото разбирам става въпрос за зрял фоликул, който не се пука (отделяйки готова за оплождане яйцеклетка) или както ти си написала - тя не може да излезе от твърде малкия отвор... Каква би могла да бъде причната за това и какво се случва с този фоликул после? А каква е ролята на прогестерона при спукването му и отделянето на яйцеклетката?

С интерес разглеждам графиките на момичетата и се радвам, че ви има. Освен специализираната информация в този форум, емоционалната подкрепа е изключително важна!!!
Поздрави! :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3356 -: Февруари 23, 2007, 07:54:13 am »
Денис оформями се от началото на новият МЦ абсолютно странна графика и имам по нормални БТ като 36 и 5 и не е чак кошмарно висока БТ и общо взето за началото на цикъла май е нормално да имам такива стойности. Почнах да си харесвам графиката, а ти какво ще кажеш..  :P :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3357 -: Февруари 23, 2007, 17:58:15 pm »
Здравей Denis  :D ! Зная, че 100% гаранция няма в разчитането на графика, но мисля че 100% гаранция нямаме в нищо от живота  :D .
Преди около година се случи така, че цикалат ми продалжаваше вече 8 дни, но много обилен и със силни болки. Тогава не се стараехме толкова в бебеправенето, имахме си други проблеми, като учене на чуждият език и адаптиране като нови имигранти. Притесних се много и отидох веднага на лекар. Приеха ме и мед. сестра ми измери кръвното и ТТ. Обясних за какво става въпрос на лекарката и че това не е типично за мен. Попита ме да ли ако забременея ще се радвам. Казах и, че чакам чудото на зачатието вече 10 години. Каза ми да не се тревожа и че може би съм била бременна и че плодат не се е развил.  Реши да ме "прегледа". Легнах на едно легло и ми преслуша корема със слушалки  8O. Накрая отсече, че проблем няма защото нормално се чакало 10 дни и повече да продалжи кървенето за да вземат мерки. Кървенето наистина спря на 11 ден, но от тогава не им вярвам въобще, защото ги виждам как се отнасят и към мои познати бременни.
Може би малко дълго стана, но исках с това да ти кажа защо се доверявям на твоето мнение много повече. Да, ти гледаш по графика, но все пак гледаш нещо, а докторите тук ме преслушват със слушалки.
А сега, ще си чакам прегледът при личната ми лекарка и дано тя да ми даде направление за гинеколог. До тогава миличка разчитам на теб  :help1:. Без теб наистина гадая и се лутам самичка. Благодаря ти :bighug:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3358 -: Февруари 24, 2007, 09:03:38 am »
Мале4ка 
Съжалявам за това, което преживяваш.
Според мен трябва консултация с гинеколог-ендокринолог.
Не се отчайвай, това че знаеш каква е причината е крачка напред.
В противен случай само напразно се надяваш.
Мисля че положението не е толкова отчайващо, просто си доста изнервена и се чувсваш в безизходица.
Стегни се и потърси добър лекар - само в клиника по репродуктивна медицина ще го намериш. Отчаянието няма да ти помогне - поплачи си,изправи се,  стегни се и смело продължавай напред  :D
Хубавото предстои - неспирай по средата.
Моето най-искрено мнение - не мисля че положението е толкова лошо, напоследък забелязвам доста момичета да забременяват със СПКЯ.
Спокойно, с теб сме  :D   :bighug:

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3359 -: Февруари 24, 2007, 09:40:09 am »
Този ЛУФ още ми е доста мътен, но доколкото разбирам става въпрос за зрял фоликул, който не се пука (отделяйки готова за оплождане яйцеклетка) или както ти си написала - тя не може да излезе от твърде малкия отвор... Каква би могла да бъде причната за това и какво се случва с този фоликул после? А каква е ролята на прогестерона при спукването му и отделянето на яйцеклетката?

 
За графиките - трябва да се гледа графиката за да се коментира 
Ето ти един общ вид на графика:
 ТУК
За ЛУФ - правилно си разбрала.Това е теоретична възможност и доста лекари не вярват в него.
Причините са най-различни, включително и   напрежението/т.н. психологически стерилитет/- за което четох последно, но колко е вярно, незная, просто поредната хипотеза.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум