0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3100 -: Януари 22, 2007, 06:56:32 am »
Стойностите са много малко за да се коментира графиката  , но ако допуснем, че е имало О./от тестовете/- О е според мен на 13 ден от МЦ.
БТ се е повишила, това пак показва, че може и да е имало О.
НО за да е сигурно това, БТ  трябва да се задържи висока и да не пада.
Трябва да мериш редовно. :D
Цитат
Денис,благодаря ти за бързия отговор.Да знам че са малко,все пак съм по средата на МЦ.В началото няма стойности на БТ,защото бях в чужбина и нямах възможност да я меря.Сега продължавам да меря всяка сутрин БТ,след като в4ера се покачи до 37,20С днес е 36,90с,но спах много малко и то с чести събуждания и си мисля ,че БТ затова падна леко.Е ще видим какво ще отчете термометъра утре.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3101 -: Януари 22, 2007, 07:53:23 am »
Mi 
Мила, аз не съм лекар, но зная че СПКЯ е състояние /съвкупност от симптоми/ и само по графика предположих че има проблем с овулацията./малко съм ядосана на лекарят ти/.
За да се докаже СПКЯ се правят доста изследвания:
Хормони -ЛХ,ФСХ и Е2 - дали ще има О. и дали всичко е наред с МЦ.
Тестостерон и Пролактин - може един от тях да е извън норма и това оказва влияние на О./подтискат овулацията/
Инсулин
ДХЕА-С
Андростендион
SHBG
Вярно е, че едно от нещата, които се препоръчват при СПКЯ е стимулацията, но преди това трябва да се види каква е причината или поне да се опита да се открие./Защото може да има неизяснени причини за СПКЯ/
Преди да се направи стимулация е задължително да се направи спермограма и изследване на проходимост на тръбите.
Освен това, мисля че стимулацията е по-добре да бъде със инсеминация - по-сигурно е че ще стане.Особено в твоят случай- лекарят трябва да ти осигури максимален шанс.
Стимулации на яйчниците могат да се правят не повече от 6 пъти в живота на жената.
И най-образно казано това си е едно форсиране на яйчниците да овулират.
За лекарят ти - след като има два фоликула по 1.5 см - според мен няма да има О. Може да направиш тест на О и той може да бъде (+) защото сега нивата на ЛХ при теб са по-големи.
Това че теста е (+) неозначава че ще има О. / среща се при СПКЯ/
За овулацията:
нормално е да се образува само 1 доминантен фоликул - другото не е нормално
-расте с 1-2мм на ден, като в дните преди О. може и по 2-3мм на ден
-този фоликул когато стане 18 мм вече има годна за оплождане яйцеклетка.
- готов е за О. когато достигне 18-25 мм, 27-28 максимум да е.
Колкото по-голям става, толкова вероятността да се превърне в задържан фоликул/ЛУФ/ е по-голяма, или в киста.
Консултирай се и с друг лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3102 -: Януари 22, 2007, 07:59:50 am »
Денис.моляте погледни и моята графика.Меря T с дигитален орално.кога според теб е била О. Благодаря предварително
Подкрепям peroshinka, мери анално - по-точно е.
За графиката ти - непоказва да е имало О.
Или не мериш нещо както трябва или термометърът ти е повреден.
Ако не е това - има проблем с О.
Това че теста е бил (+)   не означава, че със сигурност ще има О.
Теста показва кога ще бъде О.
БТ показва кога е била О.
Съжалявам.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3103 -: Януари 22, 2007, 08:07:55 am »
denis, моята графика ОТНОВО е ужасна,нали? Моля те, пиши какво мислиш! :help:
Бт трябва да пада, но тя се покачва, което не е добре ...единственото, което мога да те посъветвам е да те видят на УЗ.
Ако искаш  изчакай и мери за да видим какво ще стане - може по-късно да падне БТ.
Дано да стане така.Съжалявам,че не можах да ти кажа хубави неща

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3104 -: Януари 22, 2007, 08:12:13 am »
опти
 
За сега графиката ти е добре - нищо, че е паднала малко БТ.
/От безсъние БТ трябва да е по-висока от нормалното, не да пада/.
Дано утре да се повиши - това ще показва, че всичко е наред, но ако продължи да пада - има проблем.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3105 -: Януари 22, 2007, 08:12:49 am »
денис норамлно беше да ми дойде защото БТ ми се вдигна но мисля миналият м. ми беше по добър по отонешние на БТ - не съм имала кошмарно висока .БТ през целият цикъл. може би сега нещата ще са различни... Бях склонна заради зацапването да си  направя тест за бременност...  :P :)  
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3106 -: Януари 22, 2007, 08:16:44 am »
Fanta. просто трябва да се чака, това  e  :D

Да така е , чакам си, вече виждаш по графиката ми че чай ми дойде. За 1 път 2 дена ми зацапва и на следващият ми се появява много слабо кървене почти като зацапване ,но сега ми се вижда всичко наред. но на лекар ще си ходя , много съм доволна е най-после имам м. в границите на 35 дена. А за Ми съм извадалиа нещо за СПКЯ 
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=56
Браво!
Дано да се оправят нещата. Радвам се за теб  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3107 -: Януари 22, 2007, 08:17:50 am »
денис норамлно беше да ми дойде защото БТ ми се вдигна но мисля миналият м. ми беше по добър по отонешние на БТ - не съм имала кошмарно висока .БТ през целият цикъл. може би сега нещата ще са различни... Бях склонна заради зацапването да си  направя тест за бременност...  :P :)  
Да и аз мисля, че нещата този МЦ бяха по-добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3108 -: Януари 22, 2007, 11:17:18 am »
здравейте момичета, може ли някой да ми погледне графиката








*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3109 -: Януари 22, 2007, 18:42:22 pm »
Съжалявам,че не можах да ти кажа хубави неща
Цитат
Не се притеснявай, Denis, предпочитам истината :) Обаче нещо взе да ми писва! Яд ме е на лекарката ми, яд ме е на мен самата, че изобщо тръгнах при нея и от тия хормони съм адски нервна! Мисля да си почина няколко месеца от лекарства и лекари и само да меря БТ (не съм вярвала, но наистина ми стана навик да меря всяка сутрин :lol:). Само ще те моля отвреме на време да ми поглеждаш графиката и ако има нещо обезпокоително,ще търся лекар!
P.s. Доколкото се познавам, нищо чудно утре да запея друга песен и все пак да отида на преглед :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3110 -: Януари 22, 2007, 20:32:53 pm »
   Здравей Денис! :P Ще ми погледнеш ли графиката мисля,че този месец върви добре.Поне засега.На 8 и 9 ден имам па-висока температура.Това беше събота и неделя.Тогава мерих към 9.30 след голямо въртене в просъница,а обикновено меря в 6.30 като ставам за работа.Дали от това идва отклонението в БТ?Възможно ли е според теб?
  И още нещо!Чудя се кога е била ову на 12 или 13,защото покачването беше на 14,но белтъкообразната злуз спря на 12 ден,както и болките които ги имам при ову.  :)
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 21:49:11 pm от peroshinka »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3111 -: Януари 22, 2007, 22:24:07 pm »
Момичета, вижте пак моята графика...уж тестовете засякоха нещо, но май..всичко е било напразно.БТ не се вдига и това е. :( :( Има ли още мъъъничко надежа за мен все пак да имало Ову? :dontknow:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3112 -: Януари 23, 2007, 06:38:32 am »
здравейте момичета, може ли някой да ми погледне графиката
Може би е имало О. на 13/14 ден от МЦ, но БТ трябва още да се повиши и да не пада под 36.9.
Ако започне да пада БТ /след това 36.7/ - не е имало О.

ПП.Стойностите са малко и е рано за по-точен коментар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3113 -: Януари 23, 2007, 06:44:17 am »
suchi  , почини си, понякога е по-добре човек да спре за малко, ако това ще му помогне.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3114 -: Януари 23, 2007, 06:48:37 am »
   Здравей Денис! :P Ще ми погледнеш ли графиката мисля,че този месец върви добре.Поне засега.На 8 и 9 ден имам па-висока температура.Това беше събота и неделя.Тогава мерих към 9.30 след голямо въртене в просъница,а обикновено меря в 6.30 като ставам за работа.Дали от това идва отклонението в БТ?Възможно ли е според теб?
  И още нещо!Чудя се кога е била ову на 12 или 13,защото покачването беше на 14,но белтъкообразната злуз спря на 12 ден,както и болките които ги имам при ову.  :)
И според мен О е била на 12/13 ден, но щом ЦС е спряла на 12, може би рано сутринта на 12.
ДО тук графиката ти е добре, но БТ трябва да се задържи висока, над 36.9 и да не пада, ако започне да пада има проблем/т.е не е сигурно дали е имало О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3115 -: Януари 23, 2007, 06:51:25 am »
Момичета, вижте пак моята графика...уж тестовете засякоха нещо, но май..всичко е било напразно.БТ не се вдига и това е. :( :( Има ли още мъъъничко надежа за мен все пак да имало Ову? :dontknow:
Провери си първо термометъра, може проблема да е в него.
Така изглеждаща графиката показва, че не е имало О./че МЦ е ановулаторен, без кисти/.
Ако искаш, за по-сигурно може да отидеш да те видят на УЗ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3116 -: Януари 23, 2007, 07:43:43 am »
Denis, да ти се похваля, този месец въобще нямам БТ 36.9  :lol:! Много, много съм щастлива, че прогестеронът ми се е оправил.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3117 -: Януари 23, 2007, 08:42:19 am »
Денис можеш ли пак да ми погледнеш графиката пак..тая БТ изобщо не се покачва :( възможно ли е при положение че цикъла ми е по-дълъг от 30 дни и овуто да  е по-късно...или вече няма надежда при това положение?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3118 -: Януари 23, 2007, 09:30:28 am »
опти
Дано утре да се повиши - това ще показва, че всичко е наред, но ако продължи да пада - има проблем.
Денис, БТ днес тръгна нагоре. :blob10:Макар и с 0,10С (днес е 37.0).Това е добър знак нали? :balk_81:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3119 -: Януари 23, 2007, 12:08:08 pm »
Здравейте!Често влизам и чета форума,но само веднъж се престраших да пиша такава съм си малко нерешителна.Искам само ако е възможно някой да погледне и моите графики защото пак се обърках.Предните 3 месеца пих Primolut Nor 5 и нещата изглеждаха много добре,но като че ли този месец пак всичко си е по старому,незнам.Направих грешка като не си купих ову тестове,но другия месец ще го направя задължително.Искам само да знам дали е възможно да съм имала ову този месец.
Благодаря ви! :thankyousign: