0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3040 -: Януари 17, 2007, 09:57:58 am »
 
Денис, непрекъснато се удивлявам на умението ти да обяснаваш, а напоследък и с картинки! Страхотни са! Така много уж "обикновени" неща стават ясни - включително и кога Ову тестът е наистина +.  :bighug:
:D - нали знаеш, всичко правя, само са стане ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3041 -: Януари 17, 2007, 10:07:48 am »
С всички твои инструкции, крайно време е вече тук да се сформира цял отбор от бебета  :comm:
Лек ден от мен :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3042 -: Януари 17, 2007, 10:21:03 am »
Денис БТ днеска пак се покачи леко ама не мога да си отворя календара да я въведа 36.55 е .....ще ме извиняваш че съм такава шашната ама:))))).......
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3043 -: Януари 17, 2007, 12:13:35 pm »
здравейте някой ще ми каже ли как най правилно да си направя тест за овулация
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3044 -: Януари 17, 2007, 13:09:56 pm »
Деси, трябва да прочетеш внимателно инструкциите, които са в кутийката с тестовете. Там има таблица на кой ден, съобразно твоя цикъл, трябва да почнеш с тестването. Обикновено при 28-дневен цикъл се почва от 11я ден.

Тестовете се правят следобед, в интервала 16 - 20ч, аз моите ги правя обикновено към 18ч. Важното е преди това да не си пишкала около 2-3 часа, нито да си пила много вода, за да не се разрежда урината. Тестовете не се правят рано сутрин с първа урина, защото понякога в сутришната урина може да има ЛХ хормон и те да отчетат +, без това да е реален резултат.

Резултатът се отчита 3 до 10 мин след потапяне на лентичката в урината, зависи коя марка ползваш. По-нагоре във форума има една много хубава картинка, пуснала я е Денис - на нея ясно ще видиш кога резултатът се счита за + и кога не. Дори и тестът да е +, съветвам те на следващия ден пак да направиш Ову тест, за да се хване най-добре вълната на ЛХ хормона. Също можеш да почнеш да мериш и БТ - двата метода в комбинация са много ефективни за проследяване на овулацията.

Мисля, че това е най-важното, ако имаш въпроси, питай.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3045 -: Януари 17, 2007, 15:17:04 pm »
Благодаря ти Денис. Найстина много стъпаловидна графика имам и този и предишния цикъл. По принцип цикълът ми е около 23-24дни и опитвам с мерене на температурата да установя имало ли е овулация или не. Знам че след О температурата трябва рязко да се повиши но ми се струва че при мен не е така...До сега не съм използвала тестове за О, но мисля следващия цикъл да направя защото с това мерене нещо не ми е много ясно :D
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3046 -: Януари 17, 2007, 16:00:50 pm »
Мила Денис , мисля че БТ се задържа , след постинга ми - "нагоре - надолу" :lol:. Прибързах днес с теста , но все си мислех , че щом показва на някои момичета от 7 ден след ову , ще покаже еветуално и на мен :(
Искам да те питам и друго - цикъла ми е 28-29 дни, но този месец овуто беше късно , така че на 27-мия ден ми е 10-ти след ову. ЛФ ми е 13 дни обикновено.
Миналия месец пих Утрогестан след ову и ми закъсня 2 дни , което било нормално. Сега пак пия Утрогестан и  не знам кога да чакам утре или на 20-ти :help1:

Ти как я намираш графиката?  Благодаря ти  :bighug:
« Последна редакция: Януари 17, 2007, 16:10:26 pm от magdalina_black »


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3047 -: Януари 17, 2007, 16:27:52 pm »
Магдалина ти какъв тест си направи Престо ли?
В темата "Тест за бременност" се рзисква въпроса за тестовете може да я погледнеш ако не си :)
Дано да е било рано за тест :)
А за въпросите ти - Денис е човекът!
Денис ти си върха :youwoman:            :bighug:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3048 -: Януари 17, 2007, 17:53:23 pm »
Момичета възможно ли е 3ти ден да ми дава положителен тест О меря го вечер в 17:30h








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3049 -: Януари 17, 2007, 18:32:02 pm »
Ох момичета забравих да ви кажа че първите два теста двете черти бяха еднакви на цвят а сега контролната е много по бледа от другата... май сега е деня вие какво ще кажете








*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3050 -: Януари 17, 2007, 18:56:44 pm »
Здравей, Денис! Дълго време чета съветите ти към другите момичета, но не исках да те притеснявам. Е, не мога да се въздържа и ще те помоля да погледнеш и моите графики и да кажеш какво мислиш. Ще ти бъда много благодарна. Момичета, ще се радвам и вие да помогнете. :secret:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3051 -: Януари 17, 2007, 19:07:00 pm »
Ох момичета забравих да ви кажа че първите два теста двете черти бяха еднакви на цвят а сега контролната е много по бледа от другата... май сега е деня вие какво ще кажете
Деси ми май днес е пика на LH-то щом е по-наситена тестовата чертичка :D
Ако бъркам нещо  Denis ще ме поправи :?
Но от всичко което прочетох досега из форума останах с такова впечатление.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3052 -: Януари 17, 2007, 19:21:57 pm »
Момичета възможно ли е 3ти ден да ми дава положителен тест О меря го вечер в 17:30h
Деска действай днес и утре - според мен ову утре :D


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3053 -: Януари 17, 2007, 20:38:08 pm »
дано да стане, че наистина вече съм се отчаяла








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3054 -: Януари 18, 2007, 06:27:50 am »
Денис БТ днеска пак се покачи леко ама не мога да си отворя календара да я въведа 36.55 е .....ще ме извиняваш че съм такава шашната ама:))))).......
До тук, графиката ти е добра.
Направи тест за О.
Овулацията ти предстои, не е минала, ако това те притеснява.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3055 -: Януари 18, 2007, 06:51:13 am »
Благодаря ти Денис. Найстина много стъпаловидна графика имам и този и предишния цикъл. По принцип цикълът ми е около 23-24дни и опитвам с мерене на температурата да установя имало ли е овулация или не. Знам че след О температурата трябва рязко да се повиши но ми се струва че при мен не е така...До сега не съм използвала тестове за О, но мисля следващия цикъл да направя защото с това мерене нещо не ми е много ясно :D
Според мен , ако е имало О. тя може да е била на 13 ден от МЦ.
Не съм сигурна дали е имало О.
Графиката ти образува един връх - което не е нормално.
Може би ще е добре, ако имаш възможност да направиш ФМ.
Може да има и недостиг на прогестерон...но тия неща е добре да се преценят от лекар.
Мога да ти кажа само че нещо не е както трябва.
Дано да бъркам или да е инцидентно.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3056 -: Януари 18, 2007, 07:04:37 am »
Мила Денис , мисля че БТ се задържа , след постинга ми - "нагоре - надолу" :lol:. Прибързах днес с теста , но все си мислех , че щом показва на някои момичета от 7 ден след ову , ще покаже еветуално и на мен :(
Искам да те питам и друго - цикъла ми е 28-29 дни, но този месец овуто беше късно , така че на 27-мия ден ми е 10-ти след ову. ЛФ ми е 13 дни обикновено.
Миналия месец пих Утрогестан след ову и ми закъсня 2 дни , което било нормално. Сега пак пия Утрогестан и  не знам кога да чакам утре или на 20-ти :help1:
Ти как я намираш графиката?  Благодаря ти  :bighug:
Графиката ти е супер, дано да е станало.
Ако БТ се задържи 16 дена висока, може да се мисли за бременност.
7 ден след О е много рано за тест за Брем-ст.
Оплодената яйцеклетка се имплантира в стената на матката от 7 до 10 ден и едва след това/под влияние на дразненето/ се отделя ЧХГ - това е хормона, който се открива в урината.
В началото нивата му са много ниски /той се узвоява на 2-3 дена/
По добре изчакай денят на следващата /предполагаема М.
След О+14 дена=М. т,е 21.01 най рано на 22.01 - 24.01 тест/за по-сигурно сметни си го ти да не бъркам

Ето - на 9-10 ден е имплантацията на оплодената яйцеклетка.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3057 -: Януари 18, 2007, 07:11:50 am »
Ох момичета забравих да ви кажа че първите два теста двете черти бяха еднакви на цвят а сега контролната е много по бледа от другата... май сега е деня вие какво ще кажете
Когато контролната черта е по-бледа от тестовата, теста е (-).
В случая ти отчиташ (+) тест два поредни дни, което е нормално.
Пика на ЛХ е посредата - О ще настъпи след 12 - 36 часа след пика на ЛХ.
О може да е била вчера, да е днес или утре.
Така, че действайте и дано да стане. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3058 -: Януари 18, 2007, 07:32:02 am »
Здравей, Денис! Дълго време чета съветите ти към другите момичета, но не исках да те притеснявам. Е, не мога да се въздържа и ще те помоля да погледнеш и моите графики и да кажеш какво мислиш. Ще ти бъда много благодарна. Момичета, ще се радвам и вие да помогнете. :secret:
Здравей  :D !
26/12/2006 - О според мен е била на 15/16 ден от МЦ - за сега графиката е добре.
23/11/2006- О. е малко късна, на 22 ден от МЦ и май има малко недостиг на прогестерон /може да е от късната О./
28/10/2006 - ако е имало О. тя може да е била на 17/18 ден от МЦ/според мен/.ЛФ е доста къса - 8 дена само.
Нормално е средно около 14 /от 11 до 16 ден, но 11-12 дена си е къса ЛФ и подлежи на терапия/
Зацапването в края на МЦ говори за недостиг на прогестерон/както и късата ЛФ - т.е има проблем с ЖТ/
02/10/2006- не е сигурно дали е имало О/на 15/16 ден от МЦ/.Ако е имало, то нивата на прогестерон са доста ниски.
01/09/2006 - тази графика е по-добре.Според мен О. е била на 17/18 ден от МЦ. 13 дена ЛФ е добре,долу-горе.
От това, което се вижда от графиките ти мога да кажа че има проблем с ЛФ /Дефект в ЛФ/ Трябва да се консултираш с лекар.
Поправимо е , може да се коригира, затова не се притеснявай.
Колкото по-рано потърсиш лекарска помощ, толкова по-добре.
Ако е нисък прогестерона - това оказва влияние на лигавицата на матката /тя не е добре подготвена за имплантацията/ освен това той 'храни ' ембриона.
Успех от мен и дано скоро да се похвалиш с добра новина.
Сподели после с нас, какво е казал лекарят ти, моля  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3059 -: Януари 18, 2007, 09:09:20 am »
Здравей Денис :kiss:Много ти благодаря за отговора и помощта, която ни оказваш. Ще направя това, което ме съветваш, ще направя  ФМ. От месеци отлагахме посещението при Доктора, но е време отново да се заемем с това...,просто до сега разчитахме на късмета...или на чудо, незнам...Благодаря ти от сърце! Ще пиша пак. Стискам палци на всички момичета! :babyflips: