0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2960 -: Януари 12, 2007, 11:00:54 am »
Denis, моята графика явно не е от идеалните, но би ли я погледнала? Не знам дали съм определила правилно ову, ако въобще е имало такава. :( И колко трябва да се вдигне още БТ за да се надявам, че нещо може да се е получило този път?  :|




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2961 -: Януари 12, 2007, 11:23:30 am »
Денис, би ли погледнала графиката ми? Мислех да ходя на фоликуметрия този месец, но отложих за следващия. Имам съмнения дали е била на 12 или на 15 ден, когато има по рязко покачване.

Забравих да добавя, че на 11 и 12 ден имах наистина много обилна белтъкообразна слуз. За първи път забелязвам толкова обилна при мен.
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 11:28:05 am от Chinni »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2962 -: Януари 12, 2007, 12:36:35 pm »
eto sega mai ve4e triabva da e vidima grafikata mi... mnogo shte sam vi blagodarna ako pomagate  :)








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2963 -: Януари 12, 2007, 13:02:30 pm »
eto sega mai ve4e triabva da e vidima grafikata mi... mnogo shte sam vi blagodarna ako pomagate  :)
Погледни този адрес, за да се ориентираш как става поставянето на графиката.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6670.0
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2964 -: Януари 12, 2007, 13:29:25 pm »
Здравей Денис!
Вече съм готова с прогестерона и както обещах, ето ги стойностите
3.96 при референтни (1.60 - 18.6) Мисля, че е ниско, но в лабораторията казаха, че е добре. По-късно ще питам и доктора ми.
Ти какво мислиш?
След голямото недоразумение, ето какво мисля за прогестерона- според мен е нисък.
Не си дала дименсия /според мен е ng/ml ??/ :
 на 7 ден след О. трябва да е
 > 14-15 ng/ml  - това потвърждава О.
 > 5 ng/ml  - има вероятност /но не е сигурно/ да е имало О /поне някаква форма на О.
Колкото повече е прогестерона/колкото е по-близко до горната граница/ - толкова по-добре , това говори за добра функция на ЖТ и че отделената яйцеклетка е хубава /и няма проблем с нея/.
Сподели после какво е казал лекарят ти?
Според него имало ли е О.?
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2965 -: Януари 12, 2007, 13:40:53 pm »
Denis, моята графика явно не е от идеалните, но би ли я погледнала? Не знам дали съм определила правилно ову, ако въобще е имало такава. :( И колко трябва да се вдигне още БТ за да се надявам, че нещо може да се е получило този път?  :|
Ако е имало О. то тя /според мен / е била на 16 ден от МЦ.
Но, за да е вярно това - БТ трябва още да се повиши до 37.0-37.1 и да се задържи така висока.
Дано да е станало  :D

ПП. О  неможе да е била на 11 ден от МЦ, защото:
- минали са едва 3 дена след М. а на фоликула му трябва време за да порастне и да достигне определени размери.
- на 11 ден е най-ниската БТ, а ти имаш стъпаловидно покачване - при него О. настъпва малко над средата на стълбицата.
- 36,75 ми се струва добра стойност за овулация, имайко предвид стойностите ти през ФФ.

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2966 -: Януари 12, 2007, 13:44:55 pm »
eto sega ve4e triabva da niama problem








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2967 -: Януари 12, 2007, 13:45:40 pm »
eto sega ve4e triabva da niama problem








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2968 -: Януари 12, 2007, 13:49:52 pm »
Денис, би ли погледнала графиката ми? Мислех да ходя на фоликуметрия този месец, но отложих за следващия. Имам съмнения дали е била на 12 или на 15 ден, когато има по рязко покачване.

Забравих да добавя, че на 11 и 12 ден имах наистина много обилна белтъкообразна слуз. За първи път забелязвам толкова обилна при мен.
Според мен на 13/14 ден от МЦ.
На 11 и 12 , БТ ми се струва ниска за О.
На 10 и 11 ти е пика на естрадиола -   след него /20-24 часа/ настъпва пика на ЛХ и едва след него е О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2969 -: Януари 12, 2007, 13:54:07 pm »
eto sega ve4e triabva da niama problem
Здравей!  :D
Графиката се отваря - всичко е наред, но стойностите са малко за да се коментира.
Обикновенно коментираме когато О. мине.
Ако искаш да я уловиш по-точно, може да направиш тестове за овулация.
Продължавай да мериш и БТ.
Ще ти помагаме, ако има проблем.
Ако нещо не ти е ясно може да попиташ.
Желая ти успех и скоро да се похвалиш с добра новина. ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2970 -: Януари 12, 2007, 14:09:10 pm »
Denis, моята графика явно не е от идеалните, но би ли я погледнала? Не знам дали съм определила правилно ову, ако въобще е имало такава. :( И колко трябва да се вдигне още БТ за да се надявам, че нещо може да се е получило този път?  :|
Ако е имало О. то тя /според мен / е била на 16 ден от МЦ.
Но, за да е вярно това - БТ трябва още да се повиши до 37.0-37.1 и да се задържи така висока.
Дано да е станало  :D

ПП. О  неможе да е била на 11 ден от МЦ, защото:
- минали са едва 3 дена след М. а на фоликула му трябва време за да порастне и да достигне определени размери.
- на 11 ден е най-ниската БТ, а ти имаш стъпаловидно покачване - при него О. настъпва малко над средата на стълбицата.
- 36,75 ми се струва добра стойност за овулация, имайко предвид стойностите ти през ФФ.

 
Много ти благодаря! Ще променя деня на ову в графиката.   :)




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2971 -: Януари 12, 2007, 14:23:35 pm »
sega sam si kupila test za O i na nego pishe kakto e v moia slu4ai mes. cikal ot 24 dni da se po4ne s testove ot 7 den ta dnes mi e 7mi den i mislia dove4era tova zapo4na








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2972 -: Януари 12, 2007, 14:32:58 pm »
sega sam si kupila test za O i na nego pishe kakto e v moia slu4ai mes. cikal ot 24 dni da se po4ne s testove ot 7 den ta dnes mi e 7mi den i mislia dove4era tova zapo4na
Добре е да се направи  в часовете 16.00 - 20.00 часа, като преди това нетрябва да си пила вода и пишкала 3-4 часа /или колкото може да издържиш, имам предвид напр. 2 1/2 часа, не 12 ;)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2973 -: Януари 12, 2007, 14:36:57 pm »
a dobre spored vas ne e li dosta rano 7 mi den neshto mnogo nerealno mi se struva... no znam li az nishto i ne razbiram zatova ne se sardete ama dosta shte pitam








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2974 -: Януари 12, 2007, 14:52:57 pm »
a dobre spored vas ne e li dosta rano 7 mi den neshto mnogo nerealno mi se struva... no znam li az nishto i ne razbiram zatova ne se sardete ama dosta shte pitam
Моля те пиши на кирилица  :D
Овулацията настъпва от  12 до 36 /  48 час/час ,  след като отчетеш (+) тест.
Тестовете е добре да се правят от (-) до (-), за да се хване пика /най-високите  нива/ на ЛХ/лутеинизираш хормон /който предизвиква пукване на фоликула/т.е О./
Твоят днес може да е (-), но утре да е (+). Добре е да се направят няколко поредни дни, а не само 1 ден - и като се улучи (+) тест да се спре с тестването.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2975 -: Януари 12, 2007, 16:29:14 pm »
Момичета, ей на това му се вика казус: преди 2 дни (на 11ден от цикъла) правих Ову тест - съвсем бледа, ама много бледа втора черта, но все пак се вижда. Вчера пак правя Ову тест (на 12 ден от цикъла) - излиза само една черта  8O . Днес (13 ден от цикъла) току-що правих пак тест - еднакво наситени 2 черти. Ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация, кога да маркирам в крайна сметка положителен ову тест?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2976 -: Януари 12, 2007, 16:31:18 pm »
Zdraveite,
Molia za vashite mnenia otnosno grafikata mi...
Sega veche triabva da se vijda! Tezi dni li e momenta za "bebepravene"?

http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

« Последна редакция: Януари 12, 2007, 23:13:26 pm от julia.popova »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2977 -: Януари 12, 2007, 16:58:25 pm »
Момичета, ей на това му се вика казус: преди 2 дни (на 11ден от цикъла) правих Ову тест - съвсем бледа, ама много бледа втора черта, но все пак се вижда. Вчера пак правя Ову тест (на 12 ден от цикъла) - излиза само една черта  8O . Днес (13 ден от цикъла) току-що правих пак тест - еднакво наситени 2 черти. Ако някой се е сблъсквал с подобна ситуация, кога да маркирам в крайна сметка положителен ову тест?
Изпадала съм в подобна ситуация. Нямам представа защо се получава така, но според мен двете еднакво наситени черти са по-достоверни. :)




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2978 -: Януари 12, 2007, 17:24:16 pm »
Sunny, мерси за бързи отговор!  :) Докато чаках някой да ми отговори, втората черта от теста стана доста по-тъмна от контролната, така че без съмнение - маркирам за положителен днешния тест. А този отпреди 2 дни, може би точно тогава ЛХ хормонът е започвал да се покачва, но е бил съвсем леко покачен. Днешният тест с втората по-наситена черта показва, че пикът на ЛХ е в момента. Така че Ову ще е утре.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2979 -: Януари 12, 2007, 18:18:31 pm »
Здравеите,момичета!
На мен ми дойде (отново) :?, но БТ не ми е паднала както друг път рязко, а лекичко се понижава. Дали е притеснително това, защото аз се притеснявам малко?