0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2940 -: Януари 10, 2007, 09:50:08 am »
Denis
Здравей отново!
Искам да те помоля да погледнеш графиката ми,защото днес БТ се вдигна на 37,което не е типично при мен.Знаеш,че съм на Регулон и че вчера ми беше доста зле.Може ли това да бъде причина днес така да се вдигне и нали Регулона подтиска овулацията.Все пак ме съмнява да е от това.Може би пиенето му този месец ще доведе до изменения в графиката,но това нормално ли е?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2941 -: Януари 10, 2007, 11:07:07 am »
Ох! Нещо се обърках, дай по-подробно и по ден от МЦ?
3 поредни седници?- това за този МЦ се отнася, нали?
Кои дни беше на УЗ и какво каза лекарят ти /пак по дни/.
Ако не е имало доминантен фоликул - колко бяха големи /и колко на брой/ другите фоликули?
Защото макар и късно БТ се е повишила /т.е нещо става/


Значи... става дума за един и същ месец. УЗИ 21.12.06 (11 ден) - няма преовул. фоликули (размери около 10мм), лигавица-почти никаква;  УЗИ 28.12.06 (18 ден) - същите размери, лигавица-почти никаква; УЗИ 04.01.07 (26 ден) - същите размери, лигавица 8 мм. Пиша това, което гинекологът ми е казал, макар снимките да са пред мен, честно казано не мога да се ориентирам как да ги тълкувам :(  За броя на фолкиулите нищо не спомена, просто обясни, че съдейки по лигавицата до седмица би трябвало да ми дойде МЦ (още си чакам). Аз реагирах скептично, защото при мен това „чудо” се случва на около 50 дена, но тайничко се надявам, че може и да е прав.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2942 -: Януари 10, 2007, 13:44:11 pm »
ani4ka, явно става въпрос за поликистоза.
Мислех си че може и да има О., но последните 2 дена БТ рязко падна/с 0.3 градуса а това е лош признак/ и така се оформя връх на графиката ти - което е признак на киста. Незнам мила - лекар трябва да те види.
Ако беше се задържала висока Бт - тогава е друго, но при този спад, нещата се променят.
Така че лекарят ти е прав - все пак той е видял и няколко фоликула,а това променя нещата.
Не че не е възможно някой да   нарастне и да се пукне , но хормоналният дисбаланс в момента /когато се образуват повече от 1 фоликул- нивото на хормоните се променя - отделят се повече естрогени и т.н./ прави графиката доста неястна  и трудна за разчитане.
Съжалявам, че не съм ти от полза.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2943 -: Януари 10, 2007, 14:00:37 pm »
Denis
Здравей отново!
Искам да те помоля да погледнеш графиката ми,защото днес БТ се вдигна на 37,което не е типично при мен.Знаеш,че съм на Регулон и че вчера ми беше доста зле.Може ли това да бъде причина днес така да се вдигне и нали Регулона подтиска овулацията.Все пак ме съмнява да е от това.Може би пиенето му този месец ще доведе до изменения в графиката,но това нормално ли е?

Здравей!  :D
По високата БТ се дължи на Регулон-а .
Той съдържа прогестин, който от своя страна повишава БТ и подтиска овулацията.
Мери Бт за да видим как и влияе ОК.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2944 -: Януари 10, 2007, 15:44:23 pm »

Съжалявам, че не съм ти от полза.
Няма за какво да съжаляваш, не си виновна ти.Благодаря все пак! :) Следващия месец пак ще те тормозя  :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2945 -: Януари 10, 2007, 17:03:51 pm »
Денис нали няма да забравиш отговор и на моето последно питане.
Благодаря ти...  :? 8)
Аз не разбрах, че питането е отправено към мен.
Нали ти ги коментирах вече /преди/ графиките  - има проблем, имаш висока Бт през ФФ  и трябва да се открие причината за това.
Нали имаше възпаление -според мен е от това.
Но виждам, че и този месец поддържаш висока БТ - за лекар си, аз немога да помогна. Съжалявам

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2946 -: Януари 11, 2007, 07:35:01 am »
Здравей Денис! :D :D :DИсках само да те помоля да ми погледнеш графиката.........мисля че ову е било на 13 ден....но сега за първ път ми се случва да се покачи рязко БТ.В всичките ми предишни графики се покачва стъпаловидно.Това има ли значение?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2947 -: Януари 11, 2007, 07:38:05 am »
Здравей Денис! :D :D :DИсках само да те помоля да ми погледнеш графиката.........мисля че ову е било на 13 ден....но сега за първ път ми се случва да се покачи рязко БТ.В всичките ми предишни графики се покачва стъпаловидно.Това има ли значение?
И според мен е била на 13 ден.
Няма значение как се е повишила - идеалната графика е с рязка промяна в стойностите на БТ /не със стъпаловидна/ Така че твоята е идеална!  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2948 -: Януари 11, 2007, 07:49:32 am »
Благодаря! :DДано винаги да е такава!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2949 -: Януари 11, 2007, 08:28:58 am »
Благодаря! :DДано винаги да е такава!

Да се присъединя и аз - освен че е много красива като графика :), ти пожелавам и да е успешна ! :lol:
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2950 -: Януари 11, 2007, 12:02:44 pm »
Момичета, Денис дано не съм много досадна, но бихте ли погледнали и моите графики. Опитвам се да установя кога е О, но ми е трудно...Така като си гледам графиките ми се струва, че температурата доста варира. Преди четири месеца правих хормонални изследвания и всичко беше в границите на нормалното.
Ще се радвам, ако някои се опита да ми разясни "ситуацията":)))
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2951 -: Януари 11, 2007, 12:22:49 pm »
Момичета, Денис дано не съм много досадна, но бихте ли погледнали и моите графики. Опитвам се да установя кога е О, но ми е трудно...Така като си гледам графиките ми се струва, че температурата доста варира. Преди четири месеца правих хормонални изследвания и всичко беше в границите на нормалното.
Ще се радвам, ако някои се опита да ми разясни "ситуацията":)))
Тъй като графиката ти е доста стъпаловидна, е трудно да се определи дали е имало О.
Нека да изчакаме още 3-4 дена за по-сигурно.
Това, че БТ се е покачила до 37.0 - може и да означава, че е имало О., но не е достатъчно условие за да сме сигурни в това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2952 -: Януари 11, 2007, 13:53:55 pm »
Ами да Герган точно като теб аз също пия дуфастон за да си регулирам цикъла...Да ама не! Предните месеци беше добре,но този нещо стана незнам и аз взех много да се тревожа...имах необичайно за мен слабо кървене,което не си беше чиста кръв ами беше по-тъмна от обичайното...Незнам сериозно се замислям да отида на лекар:(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2953 -: Януари 11, 2007, 14:03:01 pm »
Денис не се карай, моля те..
Разбирам те какво искаш да ми кажеш за графиките ми- ужасни  са с 2 думи, но искам да те питам гъбичките влияят ли на БТ защото така ири иначе не меря вагинално а ректално и нямам оплаквания от тях тоест от гъбичките...
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2954 -: Януари 11, 2007, 14:33:29 pm »
Денис не се карай, моля те..
Разбирам те какво искаш да ми кажеш за графиките ми- ужасни  са с 2 думи, но искам да те питам гъбичките влияят ли на БТ защото така ири иначе не меря вагинално а ректално и нямам оплаквания от тях тоест от гъбичките...
Не мила, гъбичките не влияят.
Ако имаш обаче някакво по-сериозно възпаление /имам предвид др. микроорганизми/ - да, може и да оказва влияние.
Всяко възпаление повишава ТТ, а от там и БТ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2955 -: Януари 11, 2007, 16:45:52 pm »
Здравей Денис!
Вече съм готова с прогестерона и както обещах, ето ги стойностите
3.96 при референтни (1.60 - 18.6) Мисля, че е ниско, но в лабораторията казаха, че е добре. По-късно ще питам и доктора ми.
Ти какво мислиш?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2956 -: Януари 11, 2007, 17:57:13 pm »
Здравей Денис!
Вече съм готова с прогестерона и както обещах, ето ги стойностите
3.96 при референтни (1.60 - 18.6) Мисля, че е ниско, но в лабораторията казаха, че е добре. По-късно ще питам и доктора ми.
Ти какво мислиш?
  :(
Прогестерона се прави на 7 -я ден след Овулацията.
Твоята О. трябва да е днес или утре и чак след 7 дена трябваше да направиш изследването /когато е неговият пик - т.е най-високите му нива.
Сега е нисък прогестерона и е ясно защо - още не се е образувало жълто тяло /жлезата, която произвежда прогестерон/.
Прогестерон има макар и в малки количества и преди О.
Както и да е.
Сега, да се надяваме,  че ще  стане  :D
 
Съжалявам
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 07:25:53 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2957 -: Януари 11, 2007, 23:03:11 pm »
Ами точно след овулацията го направих, днес ми е 24-ти ден! Днес бях и на преглед при д-р Даскалов и той каза, че всичко е добре до тук. Другата седмица ми предстоят още изследвания, дано и там всичко е наред, за да продължаваме по план  :D
Благодаря ти все пак за графиката  :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2958 -: Януари 12, 2007, 07:26:12 am »
Здравей Денис! :D :D :DИсках само да те помоля да ми погледнеш графиката.........мисля че ову е било на 13 ден....но сега за първ път ми се случва да се покачи рязко БТ.В всичките ми предишни графики се покачва стъпаловидно.Това има ли значение?
И според мен е била на 13 ден.
Няма значение как се е повишила - идеалната графика е с рязка промяна в стойностите на БТ /не със стъпаловидна/ Така че твоята е идеална!  :D
Denis исках само да допълня,че от 1 година меря БТ и нямам толкова хубава графика,но в момента в който спрях да пуша стана идеална.!!!!Явно цигарите оказват много голямо влияние на хормоните,на ову...... !
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2959 -: Януари 12, 2007, 07:29:51 am »
Явно е така  :D
Браво на теб!
Графиката ти е супер - дано и други момичета да откажат цигарите.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум