0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2920 -: Януари 08, 2007, 18:34:24 pm »
Здравей Денис и още веднъж благодаря за отговора!
Да, имам ПКЯ, но тъй като през февруари ми бе направена фенестрация на яйчниците започнах да овулирам като по учебник, или поне така каза лекарят. Всичките месеци, които си погледнала на графиките бяха с доказана с преглед овулация, а единият месец имах даже и два фоликула. Изобщо аз самата усетих огромна разлика след операцията и сама си усещах овуто, което напълно съвпадаше с УЗИ-то, но за съжаление и при съпруга ми има малко проблем  :( Този месец направих и хормони и всички са в референтните граници, но съотношението ЛХ и ФСХ е 1.5  :? Питах доктора дали се лекува, а той каза първо прогестерон и тогава ще мислим. Последно и аз реших да го пусна утре, че ми е по-свободен ден  :) Ще пиша какъв е резултата и още веднъж много ти благодаря  :D
Късмет!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2921 -: Януари 08, 2007, 19:05:06 pm »
Denis, как виждаш старите графики,нещо не мога да се ориентирам? Не че ги разбирам много,но започнах да сравнявам с моята и да се успокоявам :lol: Благодаря ти, направо ти се чудя как намираш време и имаш търпение да отговориш на всяка една от нас (излиза, че всички теб питаме :))
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2922 -: Януари 08, 2007, 19:08:08 pm »
Denis, забравих да попитам,виждаш ли какво става с моята графика? Не съм болна или поне още не се усещам болна! Все пак утре съм на гинеколог,че пия лекарствата вече месец без преглед!
Не знам да се надявам, ли на нещо? :bfp1:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2923 -: Януари 08, 2007, 22:38:05 pm »
Денис, благодаря за отговора.

Разбрах това, което си ми обяснила. Значи правилно съм разбрала, че трябва да се ориентираме към деня, в който пада температурата, но не знаех, че и следващите са важни, въпреки че съм наясно, че дните в които може да се забременее са 4-5.

Интересуват ме най-вероятните дни, за да се ориентирам. Цикълът ми е страшно нередовен, ако не пия лекарства. Вземам ли лекарства - проблем няма.

Трябва да кажа, че в момента пия Дуфастон /от 14 ден на цикъла 10 дни два пъти на ден/. Мисля, че прогестеронът ми е нисък /така са ми обяснявали лекари/ и предимно ако не съм на лекарства не ми идва много дълго време, а ако изчакам да ми дойде се стига до кръвоизливи и кървене, което мога да спра само с хапчета, а се е стигало и до кюртажи. Крива хава.

Ще се радвам, ако ми помогнеш в проследяването на кривата. Мисля, че този месец О. ми отмина. Поне по мои сметки. Ще съм ти адски благодарна за помощта ти.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2924 -: Януари 08, 2007, 22:50:37 pm »
Герган на теб идва ли ти дуфастона мила? Моя цикъл също е страшно нередовен...от 3 месеца пия дуфастон...предните два проблем нямах на 3-я 4-я ден след като го спра ми идваше! Уви обаче този месец ми дойде на 12-я ден след като го спрях! Върви ми адски слабо и постоянно имам болки в корема...мисля че ще се ходи на лекар пак:(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2925 -: Януари 09, 2007, 07:52:15 am »
Denis, как виждаш старите графики, ...............
02/11/2006 -О. според мен може би е била на 15 ден от МЦ.Добре е графиката.
С какъв термометър мериш?Има 2 по-ниски стойности на 20 и 22, които не се връзват с общата конфигурация /не че са проблем/ и ми се струва че може да е от термометъра/ако е дигитален/
29/11/2006 - според мен няма О.
Добре е да мериш редовно :D
22/12/2006  - нещо не е както трябра.
Ако  имало О. то тя е била много рано - на 9 ден от МЦ /което според неможе да е/
До тук графиката ти е стъпаловидна- което пак не е нормално.
Ако имаш възможност отиди да те погледнат на УЗ. Може да е станала киста.
Това не е добре - не искам да те плаша, нещо не е както трябва и е добре да се разбере - колкото по рано по-добре. В противен случай може да ти обърка следващият МЦ.
Да споделиш после какво е станало.Дано да няма сериозен проблем.

ПП.Мериш БТ както трябва,нали?
И не си болна? /ако си болна тези 37.4 градуса може да са от това?!/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2926 -: Януари 09, 2007, 07:57:19 am »
Денис, хвърли един поглед и на моята графика, моля те. От този месец започнах да меря ректални и стойностите са малко по-стабилни.
Графиката ти е добре.
Според мен О. може би е била на 18 ден от МЦ
Дано да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2927 -: Януари 09, 2007, 08:57:42 am »
Denis :P вчера ходих ха УЗ (правя фоликометрия този месец) имам един доминантен фоликул от 16 мм сряда пак ще ходя и ако е пораснал дотатъчно ще ми бият Прегнил, след това ще мога ли да рабера по графиката на БТ дали се е спукал? (за да не ходя пак на УЗ а пък да се тормозя :? дали е подействал прегнила)
Като обикновена Ову ли ще го отчете или по-ралично?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2928 -: Януари 09, 2007, 09:46:33 am »
Денис благодаря ти! Чудя се обаче след като на фоликулометрията нямах доминантен фоликул къде е разминаването :( И Цервикалната слуз никаква я няма...  :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2929 -: Януари 09, 2007, 11:55:31 am »
Денис благодаря ти! Чудя се обаче след като на фоликулометрията нямах доминантен фоликул къде е разминаването :( И Цервикалната слуз никаква я няма...  :?
Вярваш на фоликулометрията - това е най-точният начин за определяне на О. :D
Кой ден от МЦ беше на преглед, колко фоликула се видяха и с какви размери?
За ЦС - тя е обилна само във фертилните дни, през другото време е малко, дори оскъдна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2930 -: Януари 09, 2007, 12:01:52 pm »
Denis :P вчера ходих ха УЗ (правя фоликометрия този месец) имам един доминантен фоликул от 16 мм сряда пак ще ходя и ако е пораснал дотатъчно ще ми бият Прегнил, след това ще мога ли да рабера по графиката на БТ дали се е спукал? (за да не ходя пак на УЗ а пък да се тормозя :? дали е подействал прегнила)
Като обикновена Ову ли ще го отчете или по-ралично?
Ще се разбере по БТ - но не е 100% сигурно, по сигурно е с ФМ.
Доколкото мога ще ти помогна, но сама разбираш че Метода на БТ се влияе от много неща -обективни и субективни и е само предположение. За да е сигурно нещо -трябва да се докаже -с УЗ , преглед или изследвания.
Ако имаш възможност е по-добре да те видят на УЗ след това - за да си сигурна какво е станало.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2931 -: Януари 09, 2007, 13:02:32 pm »
Здравейте момичета,
от доста време и аз чета какво пишете, но досега не се осмелявах да питам... все си мислех че ще стане смед месец два..... но ето че другия месец ще стане 1 година откакто се опитваме да си имаме 2-ро дете..... наисти много го искаме..... някои ми казват че може сама да си влияя с това че само това ми е главата.... ох нищо неразбирам от това което пишете а и никога не съм се и интересувала.... започнах и аз да меря... но какво оттова като нищо неразбирам.... ще разчитам на вас да ми поглейдате графиките и да помагате.... вече наистина съм се отчаяла.... :(








Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2932 -: Януари 09, 2007, 13:23:49 pm »
Ще се разбере по БТ - но не е 100% сигурно, по сигурно е с ФМ.
Доколкото мога ще ти помогна, но сама разбираш че Метода на БТ се влияе от много неща -обективни и субективни и е само предположение. За да е сигурно нещо -трябва да се докаже -с УЗ , преглед или изследвания.
Ако имаш възможност е по-добре да те видят на УЗ след това - за да си сигурна какво е станало.
Знам че с УЗ е най-сигурно но тоя месец много ми дойдоха разходите  :( и затова мислих да пропусна прегледа след като бия Прегнила, но ако има свободен час по Здравна каса ще гледам да се възползвам(а то много рядко има , трябва да си запишеш час поне две седмици по-рано.. :x), но ако не стане може и да разчитам само на графиката...
Благодаря за помоща, ти си злато :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2933 -: Януари 09, 2007, 13:47:15 pm »
radosttinka  
Тогава мери редовно, а аз доколкото мога ще помагам - ще се справим  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2934 -: Януари 09, 2007, 13:55:25 pm »
Здравейте момичета,
от доста време и аз чета какво пишете, но досега не се осмелявах да питам... все си мислех че ще стане смед месец два..... но ето че другия месец ще стане 1 година откакто се опитваме да си имаме 2-ро дете..... наисти много го искаме..... някои ми казват че може сама да си влияя с това че само това ми е главата.... ох нищо неразбирам от това което пишете а и никога не съм се и интересувала.... започнах и аз да меря... но какво оттова като нищо неразбирам.... ще разчитам на вас да ми поглейдате графиките и да помагате.... вече наистина съм се отчаяла.... :(
Здравей! Добре дошла и скоро да се похвалиш с хубава новина. :D
Трябва да разрешиш графиката ти да се вижда от други потребители

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2935 -: Януари 09, 2007, 14:42:20 pm »
Денис, три поредни седмици нямах доминантен фоликул (около 10 мм ). Но много ми се искаше ти да си по-правата ;). Това което озадачи гинекологът ми е, че при последния преглед лигавицата ми беше 8 мм, което говорело за предсотящ МЦ, а само седмица преди това я нямаше никаква. И гърдите ме болят от началото на месеца... Но все още нищо:(!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2936 -: Януари 09, 2007, 15:03:46 pm »
Денис, три поредни седмици нямах доминантен фоликул (около 10 мм ). Но много ми се искаше ти да си по-правата ;). Това което озадачи гинекологът ми е, че при последния преглед лигавицата ми беше 8 мм, което говорело за предсотящ МЦ, а само седмица преди това я нямаше никаква. И гърдите ме болят от началото на месеца... Но все още нищо:(!
Ох! Нещо се обърках, дай по-подробно и по ден от МЦ?
3 поредни седници?- това за този МЦ се отнася, нали?
Кои дни беше на УЗ и какво каза лекарят ти /пак по дни/.
Ако не е имало доминантен фоликул - колко бяха големи /и колко на брой/ другите фоликули?
Защото макар и късно БТ се е повишила /т.е нещо става/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2937 -: Януари 09, 2007, 18:25:25 pm »
Момичета, здравейте и за много години!
От два месеца отново меря температурата и моля да ми помогнете за "разчитане" на овулацията. Според мен по  графика от този и миналия цикъл овулацията е била на 13 ят ден, така ли е?
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2938 -: Януари 09, 2007, 22:21:55 pm »
Лоренче! Не знам какви грижи имаш, за да взимаш Дуфастон, а и не съм много компетентна, но аз лично без лекарства нямам нормален цикъл, а с лекарства всичко е наред - и с противозачатъчни, с които се пазих една година, тъй като се налагаше след аборта, и с Дуфастона, който употребявам от години. Не съм имала твоя проблем. Винаги ми идва някъде около 3 ден. Много често обаче прокървявам, макар и леко, преди да ми свършат лекарствата, явно го задържам с тях. АБЕ ЛУДНИЦА!
Аз пия Дуфастон, защото така мога да си въведа цикъла в норма, а в същото време лекарката ми каза, че на фона на Дуфастон се забременява.
Все пак мисля, че да ти дойде 12 дни след като си го спряла е малко много. Ти с нисък прогестерон ли си? Аз май това компенсирам с него.

Герган на теб идва ли ти дуфастона мила? Моя цикъл също е страшно нередовен...от 3 месеца пия дуфастон...предните два проблем нямах на 3-я 4-я ден след като го спра ми идваше! Уви обаче този месец ми дойде на 12-я ден след като го спрях! Върви ми адски слабо и постоянно имам болки в корема...мисля че ще се ходи на лекар пак:(
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2939 -: Януари 09, 2007, 23:10:17 pm »
Denis, не знам вече какво да правя. Днес ходих на лекар. Също като теб и тя каза,че О може да е била на 9-ия ден от МЦ. И понеже ние имахме тогава "срещи", аз наистина много се надявам на нещо.
БТ меря ректално, винаги с един и същи термометър, около 8-10 мин., преди да стана от леглото. Единствено ме притеснява това, че по принцип се събуждам по няколко пъти на нощ, пия вода, общо взето имам накъсан сън. Що се отнася до високите температури предните два дни (7 и 8) и мен доста ме притесниха. Не съм болна, а и днес е ОК. Има ли все още опасност да е от киста или нещо друго не особено приятно?
Отново ти благодаря,макар че смятам знаеш колко сме ти благодарни всички тук!