0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2900 -: Януари 07, 2007, 09:07:14 am »
Денис, мога ли да те помоля да погледнеш и моята графика? Предстои ми изследване на прогестерон, но този месец нямах възможност да ходя на фоликуметрия и се колебая кога да отида. Би ли ми помогнала?
Благодаря ти предварително!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2901 -: Януари 07, 2007, 09:50:50 am »
Денис, мога ли да те помоля да погледнеш и моята графика? Предстои ми изследване на прогестерон, но този месец нямах възможност да ходя на фоликуметрия и се колебая кога да отида. Би ли ми помогнала?
Благодаря ти предварително!
Доста късно си започнала да мериш БТ. Не съм сигурна кога е била О. Дори не съм сигурна че е имало О.
Колко е средната продължителност на МЦ при теб?
Ако е имало О. то тя трябва да е била/по това което показва графиката/ веднага след М., което не ми се вярва.
За по-сигурно остави изследване на прогестерон за следващият МЦ и тогава мери редовно.
БТ е висока  и през ФФ - може ли да си болна?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2902 -: Януари 07, 2007, 10:04:07 am »
Благодаря ти за бързия отговор! Не не съм болна, по принцип винаги ми е висока БТ. Меря ректално, в 8.00ч. Цикълът ми е на 28-29 дни, предишни месеци пак съм мерила БТ, но ходих и на фоликуметрия, абсолютно се засичаха и доктора казваше, че графиката е перфектна - регистрирахме О. на 13 или 14 ден  - това в продължение на три месеца. Този месец започнах да меря по-късно, а Прогестерона ми е с направление и другите ми хормони са вече готови. Доктора каза, когато направя и този да отивам на консултация. Бих си платила Прогестерона, но ще трябва да чакам още един месец, а така направо се побърквам.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2903 -: Януари 07, 2007, 18:52:13 pm »
Здравейте! Аз съм една от тези, които страшно много искат бебе. След три години непазене Господ ми изпрати близнаци, които бързо ми взе, колкото и да не ми се вярваше. Направих спонтанен аборт в началото на 4-тия месец. Лекарите казаха 1 година пазене, която вече мина. Сега е на дневен ред пак ли 3 години ще чакам да забременея. Не ми се чака, а и не съм малка.
Та по същество.....
Въпроса ми е
Меря си температурата, кога са най-подходящите дни в които да се прави секс - когато температурата падне или когато вече се е покачила. Аз съм останала с впечатление, че когато падне трябва, а чета днес цял ден и излиза, че нищо не съм разбрала.
Имам температурна крива от последната менструация, но за предни месеци нямам. Цикълът ми е нередовен и трябваше да пия хапчета за да ми дойде. Много сложно стана! Не знам как да прикача графиката, но ще направя опит, дано се получи.   http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Да видим какво е станало.
Ще Ви бъда благодарна, ако ми отговорите на може би глупавите въпроси.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2904 -: Януари 07, 2007, 19:27:53 pm »
Здравейте! Аз съм една от тези, които страшно много искат бебе. След три години непазене Господ ми изпрати близнаци, които бързо ми взе, колкото и да не ми се вярваше. Направих спонтанен аборт в началото на 4-тия месец. Лекарите казаха 1 година пазене, която вече мина. Сега е на дневен ред пак ли 3 години ще чакам да забременея. Не ми се чака, а и не съм малка.
Та по същество.....
Въпроса ми е
Здравей gergan
Аз не мога да ти отговоря на въпросите защото и на мен не ми е много ясно това за което питаш. :?
Дано да се включи някой който ги разбира тези работи, но за да ти помогнат пробвай на ново да качиш графиката си , защото сега се показва моята :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2905 -: Януари 07, 2007, 19:46:11 pm »
http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1
Това трябва да ми е графиката. Ако някой може да им отговори на въпросите по-горе ще бъда благодарна. Не знам доколко е достъпна, дано да е!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2906 -: Януари 07, 2007, 20:40:01 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=6670.0
Погледни тази тема, за да успееш да прикачиш графиката си.
Този адрес, който си дала не води към нея.
Отваря се страница , на която пише:


Цитат
Възникна грешка: 
Съобщение:   
Не сте сложили потребителско име във формата! 
 
обратно
 
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2907 -: Януари 07, 2007, 21:02:40 pm »
Странно аз като щракна на линка, който е сложила gergan ми се отваря моята графика 8O
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2908 -: Януари 07, 2007, 22:12:13 pm »
Странно аз като щракна на линка, който е сложила gergan ми се отваря моята графика 8O
И аз като чукна на линка и, дава моята.  Не разбирам какво става.  :?




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2909 -: Януари 07, 2007, 23:18:47 pm »
Дали вече всичко с моята графика ще е наред? Направих това, което ме посъветвахте. Благодаря. Моля, ако вече се вижда да ми отговорите и на въпросите, които бях задала по-рано!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2910 -: Януари 08, 2007, 07:46:29 am »
Благодаря ти за бързия отговор! Не не съм болна, по принцип винаги ми е висока БТ. Меря ректално, в 8.00ч. Цикълът ми е на 28-29 дни, предишни месеци пак съм мерила БТ, но ходих и на фоликуметрия, абсолютно се засичаха и доктора казваше, че графиката е перфектна - регистрирахме О. на 13 или 14 ден  - това в продължение на три месеца. Този месец започнах да меря по-късно, а Прогестерона ми е с направление и другите ми хормони са вече готови. Доктора каза, когато направя и този да отивам на консултация. Бих си платила Прогестерона, но ще трябва да чакам още един месец, а така направо се побърквам.
Погледнах и другите графики
04/05/2006  - БТ е висока през целият МЦ - няма двуфазност и според мен има проблем.
31/05/2006 - отбелязана е О. но по  графика не съм сигурна дали е имало.
29/06/2006 - пак има проблем с О.
Най-късият МЦ-25
Най-дългият - 34
Според мен има проблем с О., дане би да имаш ПКЯ.
А кое така - не е изключено да има от време на време О., но поради хормоналният дисбаланс /придизвикан от няколко фоликула, не от 1 както е нормално/ графиката е объркана и трудно се разбира какво става/.
Дано да е така и да имаш О.
Сега за прогестерона -според мен може да го направиш/изследването/ днес или утре /08-09.01/.
Ако е имало О. може да е била на  14 ден от МЦ, но не съм много сигурна.
Дано да го улучим 7-я ден.
Сподели после  какви са нивата му.  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2911 -: Януари 08, 2007, 08:03:32 am »
Дали вече всичко с моята графика ще е наред? Направих това, което ме посъветвахте. Благодаря. Моля, ако вече се вижда да ми отговорите и на въпросите, които бях задала по-рано!
Здравей!
Добре дошла сред нас.
Много съжалявам за това което си преживяла. Пожелавам ти много скоро да се случи чудото и да се похвалиш с добра новина.
И никога да не се повтаря адът пред който си минала.
За БТ/базална температура/ и фертилните дни/най-благоприятните за зачеване.
Фертилните дни са няколко 3-4-5.Това са  3-те дена преди О., денят на самата О. и денят след О. Ако се прави кекс в някой от тези дни - вероятността да се зачене е най-голяма.
По БТ е малко трудно да се обесни кои са тези дни защото всяка графика е индивидуална - най-общо това са дните от най-ниската измерене БТ до  2/3 от трайното покачване на БТ.
След О. БТ може да направи скок и да се повиши за 1 ден.
Може да се повиши за 3 дена
- за 5 дена
или повече от 5 дена.
Когато покачването е стъпаловидно фертилните дни са дните на самото покачване.
Незная дали разбираш нещо.
Мери БТ аз ще ти обеснявам по /твоята/ графика - така най лесно ще можеш да се научиш да я разчиташ.
Графиката се влияе от хормоните
-естрогените я понижават
-прогестерона  я повишава
Най-много /пика /естрогени се отделят преди О. - средно 33 часа преди О./тогава пада БТ/
Най-много прогестерон - на 7 ден след О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2912 -: Януари 08, 2007, 08:24:43 am »
gergan75 ето една схема, от която може да видиш кои са фертилните дни


А тук може да погледнеш за фертилният период - дните  около овулация
http://www.fertilityfriend.com/Presentations/ChartingBasics/fertile_phase.gif

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2913 -: Януари 08, 2007, 09:20:42 am »
Denis, занм, че ти си наясно с тези неща около Ову-то , можеш ли да ми обясниш за цирвикалната слуз :?
Тя кога се променя от кремообразна към белтъкообразна малко  преди Ову-то или веднага след него, или може да се промени дори и да има проблем с Ову-то? 8O
Сигурно е глупав въпрос, но щом се опитвам да следя всичко по време на МЦ ми се иска да ми е ясно.
Горещо благодаря предварително :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2914 -: Януари 08, 2007, 10:01:21 am »
Денис, хвърли един поглед и на моята графика, моля те. От този месец започнах да меря ректални и стойностите са малко по-стабилни.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2915 -: Януари 08, 2007, 11:19:28 am »
Denis, занм, че ти си наясно с тези неща около Ову-то , можеш ли да ми обясниш за цирвикалната слуз :?
Тя кога се променя от кремообразна към белтъкообразна малко  преди Ову-то или веднага след него, или може да се промени дори и да има проблем с Ову-то? 8O
Сигурно е глупав въпрос, но щом се опитвам да следя всичко по време на МЦ ми се иска да ми е ясно.
Горещо благодаря предварително :)
Отделянето на слуз от лигавицата на цервикалният канал /маточната шийка/ се влияе от яйчниковите хормони -естрогени и прогестерон.
Естрогените я усилват, прогестерона -подтиска този процес.
По време на ФФ и най-вече във фертилните дни/дните около О./ЦСекрет  е обилен прозрачен с нисък вискозитет,поради което могат да се изтеглят дълги нишки /между палеца и показалеца, а в лабораторни условия между 2 предметни стъкла ;)/
В ЛФ, ЦС е гъста и лесно къслива и количеството и  е много малко.
През фертилните дни -нишките /муцинните/ се подреждат успоредно една на друга, на оста на цервикалният канал,  и това подпомага предвижването на сперматозоидите напред прес ЦС.
През останалите дни - тези нишки са подредени във вид на мрежа , която пречи на предвижването на сперматозоидите.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2916 -: Януари 08, 2007, 11:28:30 am »
Цервикалният канал /и ЦС/ по време на  овулация и  преди и след   овулация
   
                                                    

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2917 -: Януари 08, 2007, 11:52:32 am »
Много си мила Denis, :Pблагодаря много за отговора, но това ме навежда на друг въпрос...-след като забелязвам промяна в ЦС защо няма промяна в БТ, или просто аз не мога да определя добре състоянието на ЦС :x(може и това да е).
Понякога си мисля, че няма да мога да я схвана тая работа с определянето на фертилните дни. :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2918 -: Януари 08, 2007, 12:11:47 pm »
Много си мила Denis, :Pблагодаря много за отговора, но това ме навежда на друг въпрос...-след като забелязвам промяна в ЦС защо няма промяна в БТ, или просто аз не мога да определя добре състоянието на ЦС :x(може и това да е).
Понякога си мисля, че няма да мога да я схвана тая работа с определянето на фертилните дни. :(
Спокойно - просто ти трябва време.
ЦС се определя доста трудно и е необходима практика.
Още по-трудно е, ако имаш някакъв хормонален дисбаланс.

Ето така между двата пръста се изтеглят нишки - по време на фертилната фаза /около О./ нишките са  дълги над 7-8-9 см.


Промяната в БТ настъпва след О. - тогава Бт се повишава и ЦС съответно намалява /става бяла на цвят и къслива - като крем -това означава че О. е минала/.
След О. БТ се повишава /нормално/ от 1 до 5 дена, понякога и 7 дена.
Така че спокойно
« Последна редакция: Януари 08, 2007, 12:15:10 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2919 -: Януари 08, 2007, 12:18:44 pm »
Ще пробвам пък да видим какво ще стане, явно ми трябват тренировки. :D
ПП: а и имам и хомонален проблем, но уж пия лекарства.... :ask:

                  :bighug:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!