0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2760 -: Декември 21, 2006, 16:23:02 pm »
Денис,благодаря ти за отговора!!Да,положителния го правих вчера следобед,но не разбирам,не били трябвало и днес да излезе положителен,ако О не е настъпила все още,и щом излиза отрицателен не означава ли че е свършила?извинявай за тези въпроси,но понеже съм нова се опитвам да си обясня.благодаря ти пак :lol:
Теста (+) ти показва пика на един хормон/ЛХ/, а не овулацията.
След пика /най-високото ниво на хормона/  на ЛХ /Лутеинизиращ Хормон - той 'кара' фоликула да се пукне/.
Ето ти една графика - вижда се пика на ЛХ и кога е О /  на 14 ден/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2761 -: Декември 21, 2006, 16:29:11 pm »
Страхотна си!!!сега ми е вече ясно......т.е.най вероятно О е била тази сутрин,поне така се надявам,за да сме оцелили.Незаменима си Денис :wave:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2762 -: Декември 23, 2006, 08:48:11 am »
Денис, може ли да ми погледнеш графиката отново. Вече 4 ден е 36.9-това добре ли е или трябва да е по-висока. Как трябва да се движи в следващите дни, ако е станало това за което всички тук се борим :).
МОМИЧЕТА ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ И ДАНО ДА СИ ПОЛУЧИТЕ ЧАКАНИЯ ПОДАРЪК ОТ ДЯДО ВИ КОЛЕДА!!! santa2
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2763 -: Декември 23, 2006, 16:17:04 pm »
Denis,
Стимулация правя за пръв път. Правихме спермограма и изследване за проходимост - и двете са ОК. Но други изследвания тази година не съм правила.Миналата година изследвах FSH и още един хормон, но го забравих, а сега не мога да открия изследванията. FSH беше малко над нормата, но четох, че той е мн.чувствителен (от стрес, недоспиване и т.н.). Между другото, вчера (22-ри) ми дойде - една седмица по-рано! Така че ще започна сега с Парлодел и Клостилбегит и пак с Прегнил, пък после ще му мислим. Абе опитвам се да не правя много изследвания - мисля си, че всичко това те кара да фиксираш прекалено много мисълта си върху крайния резултат и по-малко започваш да правиш секс заради самия секс :lol:
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ И ДАНО ДОГОДИНА МЕЧТИТЕ НА ВСИЧКИ НИ ДА СЕ СБЪДНАТ!!!

*

    tokador

  • *
  • 25
  • [url=http://line.romanticcollection.ru][img]http:/
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2764 -: Декември 23, 2006, 21:03:17 pm »
На вси4ки моми4ета весела Коледа и щастлива Нова година!!!!От сърце ви йелая да полу4ите най-желания подарък!!!! :blowingdust: :bfp1: :babbycarrage:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2765 -: Декември 24, 2006, 08:19:25 am »
Здравей Денис! :DВ начало графиката ми беше хубава и си мислих че е имало ову,но като поглеждам тези дни най-вероятно този месец нямах ову.Бт е под 37 градуса. :(Молете погледни  ми графиката си кажи мнението.Благодаря. :D
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2766 -: Декември 24, 2006, 08:45:17 am »
Още един малко глупав въпрос............нормално ли е да няма ову и да има болки в гърдите???Имам в предвид да имаш всички признаци на ову,на 14 ден от цикъла отличен посткоитален тест и да няма ову?? 8O
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2767 -: Декември 25, 2006, 08:13:29 am »
dim40  :D
Не си мерила през целият МЦ и неможе да се прецени, колко трябва да е БТ  през ЛФ. По БТ неможе да се разбере дали е станало или не.
Ако 16 дена се задържи БТ висока, може да се мисли вече за бременност, станат ли 20 - почти е сигурно.
Дано да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2768 -: Декември 25, 2006, 08:23:16 am »
 
Ади, графиката ти не е лоша. Правиш разлика(ФФ-ЛФ) над 0,4 градуса и това означава, че е имало О.
Не прилича на ЛУФ, ако това те притеснява.
Според мен е имало О.
Другият МЦ мери и по време на М. ако не ти е проблем /и ако не те натоварва психически това постоянно мерене на БТ/
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2769 -: Декември 25, 2006, 17:23:26 pm »
Е, момичета, и аз си чакам коледния подарък   :lol: Да ви кажа, май има ефект от билките, които пия - предните 2-3 месеца БТ ставаше 37 и нещо, защото пиех дуфастон. А сега не пия, обаче пък пия билки, и БТ пак ми харесва :) Стискам палци на всички, които чакаме! Фантичке, какво стана при теб? Имаш страхотна температура?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2770 -: Декември 25, 2006, 20:13:12 pm »

Ади, графиката ти не е лоша. Правиш разлика(ФФ-ЛФ) над 0,4 градуса и това означава, че е имало О.
Не прилича на ЛУФ, ако това те притеснява.
Според мен е имало О.
Другият МЦ мери и по време на М. ако не ти е проблем /и ако не те натоварва психически това постоянно мерене на БТ/
 
Благодаря за отговора!Мен ме притеснява този спад в края на цикъла.Преди когато имах такъв спад в края .......правих фоликулометрия и се доказа че няма ову.Дано сега не се повтаря! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2771 -: Декември 26, 2006, 08:13:02 am »
Е, момичета, и аз си чакам коледния подарък   :lol: Да ви кажа, май има ефект от билките, които пия - предните 2-3 месеца БТ ставаше 37 и нещо, защото пиех дуфастон. А сега не пия, обаче пък пия билки, и БТ пак ми харесва :) Стискам палци на всички, които чакаме! Фантичке, какво стана при теб? Имаш страхотна температура?
Страхотна графика! Сийс ,  браво на теб!
Дано да е станало.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2772 -: Декември 26, 2006, 13:31:07 pm »
seasmilebg благгодаря ти но не съм се надявала на :bfp: защото както виждаш дойде ми точто когато се канех да правя 2 тест, но на връх коледа м. си ми дойде, но няма нищо, даже се надявах дядо Коледа да ми изпълни желанието но явно не е успял и съм го затруднила...  mc101 tree2a santa2
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2773 -: Декември 27, 2006, 08:02:54 am »
Честито Рождество Христово момичета! Желая Ви от все сърце да сте здрави и да осъществите най-съкровените си мечти!
Отдавна не съм влизала тук да пиша, реших просто да се поуспокоя, защото доста взех да се стягам от несполучливите резултати. От скоро пак меря и следя температури, овулация и пр. , така че ще съм благодарна ако ми дадете своето мнение по графиката ми  :)
Честито Рождество Христово :D
Графиката ти е много хубава.
Къде мериш БТ?
Според мен овулацията е била на 15 ден от МЦ. Дано да е станало :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2774 -: Декември 27, 2006, 09:42:33 am »
Много съм объркана, Денис. На 23.12 сякаш започна да ми идва, но си остана с две бледи капки и така три дни по 2 невзрачни капки на ден, после нищо до днес 8O Какво става? Графиката ми най-малко на бременна прилича 8O
Дано да е станало :?
Температурата меря орално, а средно цикълът ми е 25 дни. Най-дългият 29, най-късият 23.
« Последна редакция: Декември 27, 2006, 09:44:10 am от Vanilia »
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2775 -: Декември 27, 2006, 11:50:37 am »
При мен е малко рано да се каже нещо но така или иначе новият ми м. си е факт, но добре ли е или не е това че започвам нов цикъл с висока БТ- меря си я ректално по 10 минути както трябва...
Сигурно ще спадне...  :) :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2776 -: Декември 27, 2006, 12:59:32 pm »
Денис,извинявай че пак те занимавам,но би ли погледнала графиката ми.три дена нямах възможност да меря БТ,но Т се е вдигнала и по това съдя,че е имало О.,така ли е?сега колко време трябва да се задържи висока,за да се надявам на нещо?благодаря ти!!!

Весела коледа ха всички!!! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2777 -: Декември 27, 2006, 16:05:43 pm »
Много съм объркана, Денис. На 23.12 сякаш започна да ми идва, но си остана с две бледи капки и така три дни по 2 невзрачни капки на ден, после нищо до днес 8O Какво става? Графиката ми най-малко на бременна прилича 8O
Дано да е станало :?
Температурата меря орално, а средно цикълът ми е 25 дни. Най-дългият 29, най-късият 23.
Миличка - графиката ти е така от оралното мерене.То е доста неточно.
Тест за бременност прави ли? Направи и да видим, според мен може да е станало.
Ако правилно сме предположили О. днес ти е 17 ден.
Още 3 дена не ти  ли дойде, станало е.
23.12 ти е точно денят на предполагаемата М. И това зацапване може да е от по-нисък прогестерон /при евентуална бременност/.
Ако имаш възможност, може да пуснеш и кръвен тест /ЧХГ/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2778 -: Декември 27, 2006, 16:08:36 pm »
При мен е малко рано да се каже нещо но така или иначе новият ми м. си е факт, но добре ли е или не е това че започвам нов цикъл с висока БТ- меря си я ректално по 10 минути както трябва...
Сигурно ще спадне...  :) :P
Дано да падне и всичко да е вече както трябва  при теб  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2779 -: Декември 27, 2006, 16:11:13 pm »
Денис,извинявай че пак те занимавам,но би ли погледнала графиката ми.три дена нямах възможност да меря БТ,но Т се е вдигнала и по това съдя,че е имало О.,така ли е?сега колко време трябва да се задържи висока,за да се надявам на нещо?благодаря ти!!!

Весела коледа ха всички!!! :D
Повече от 10 дена /от 27.12 нататък/ задържи ли се така висока - станало е.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум