0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2660 -: Декември 13, 2006, 16:58:24 pm »
Какво ще кажете за графиката ми до тук :(
Мерси предварително. :P


Спрете Земята, искам за сляза
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2661 -: Декември 14, 2006, 07:07:55 am »
Какво ще кажете за графиката ми до тук :(
Мерси предварително. :P
Според мен е имало овулация /на 15 ден от МЦ/.
Но ми се струва, че прогестерона е малко нисък.
Ако Бт се задържи до 36.9 и нагоре - е  добре.
Но ако падне под 36.9 не е много добре и ще говори за нисък прогестерон / а това пък за проблем с ЛФ/
Прогестерона е нужен за изхранване на ембриона и поддържане на ендометриума.
Дано да се повиши БТ и дано да е станало  :D

ПП. Може да си пуснеш прогестерон на 7 ден след О. /това е 22 ден при теб -  вчера, но може и днес/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2662 -: Декември 14, 2006, 08:03:50 am »
Благодаря ти Денис!Ха дано е станало.Моят ще умре от кеф.Моли ме от години за второ дете,ама аз все не се решавах.Сега нещо ми стана и се навих...Да видим.Казват,че при имплантиране на ембриона има спад на температурата около четвъртият ден.Моята май тогава е леко спаднала.Как мислиш?Благодаря предварително,и желая на всички момичета да видят две чертички за Коледа!!!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2663 -: Декември 14, 2006, 09:25:07 am »
Кажете ми кога да си отбележа овулацията? Когато БТ е била 36,2 или 36,4 :?
Секси, хубава ти е графиката :D желая ти успех!
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 09:50:03 am от lea »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2664 -: Декември 14, 2006, 10:06:11 am »
Какво ще кажете за графиката ми до тук :(
Мерси предварително. :P
Според мен е имало овулация /на 15 ден от МЦ/.
Но ми се струва, че прогестерона е малко нисък.
Ако Бт се задържи до 36.9 и нагоре - е  добре.
Но ако падне под 36.9 не е много добре и ще говори за нисък прогестерон / а това пък за проблем с ЛФ/
Прогестерона е нужен за изхранване на ембриона и поддържане на ендометриума.
Дано да се повиши БТ и дано да е станало  :D

ПП. Може да си пуснеш прогестерон на 7 ден след О. /това е 22 ден при теб -  вчера, но може и днес/.

Благодаря ти Денис ,  странното е че този месец пия след ову Утрогестан , не знам защо са толкова ниски температурите. В този случай няма смисъл да изследвам прогестерона нали ?


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2665 -: Декември 14, 2006, 12:35:39 pm »
Благодаря ти Лея.Макар,че от четири месеца си имам графика,ще си позволя да коментирам твоята и колкото мога да помогна.Първо не пишеш къде е мерена.Малко ниски ми се виждат стойностите???Мисля,че на двадесетият ден си имала ову защото след това темп.се покачва в границите на втората фаза.Пиши къде я мериш все пак!Желая ти успех от сърце! :balk_5: :balk_5:
Кажете ми кога да си отбележа овулацията? Когато БТ е била 36,2 или 36,4 :?
Секси, хубава ти е графиката :D желая ти успех!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2666 -: Декември 14, 2006, 12:49:24 pm »
Момичета,искам да ви питам дали безсънието влияе на БТ.вчера ми беше 36.60,а днес 37.10,снощи не спах добре.днес ми е 8 ден от цикъла,може ли вече да е имало О?благодаря ви
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2667 -: Декември 14, 2006, 13:04:07 pm »
sexy007 Имплантацията е 7-10 ден след овулацията.
7 ден е вторият пик на естрадиола /той понижава БТ/ и това съвпада с времето на имплантация - та от там е и това твърдение.

 Тук дори е дадено 9-10 ден/ след О./ имплантация:

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2668 -: Декември 14, 2006, 13:07:32 pm »
Погледнете и моята никак двуфазна графика, а ужас имаше кекс4е то4но ве4ерта на 8 срещу 9 декември. Не се надявам на нищо само на ову. Но тъкмо пи по спадна БТ и се задържаше до към 36 и 9 и пак се вдигна :!: :!: :wink: :roll:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2669 -: Декември 14, 2006, 13:10:59 pm »
magdalina_blac, незнам мила, на твое место бих го изследвала вместо да се притеснявам нисък ли е или не.
Прогестероновите препарати повишават много малко БТ / около 0,1-0,2 градуса/, зависи и от дозата, разбира се.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2670 -: Декември 14, 2006, 13:11:42 pm »
Денис, можеш ли да погледнеш графиката ми? Отново имам колебания относно датата на овулацията :?, а и този месец нещо не сме във форма и правихме кекс само на 15 ден от цикъла. Дали мога да се надявам на нещо?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2671 -: Декември 14, 2006, 13:17:21 pm »
Погледнете и моята никак двуфазна графика, а ужас имаше кекс4е то4но ве4ерта на 8 срещу 9 декември. Не се надявам на нищо само на ову. Но тъкмо пи по спадна БТ и се задържаше до към 36 и 9 и пак се вдигна :!: :!: :wink: :roll:
Май е имало овулация. За по-сигурно нека да минат още няколко дни и пак ще коментираме - тези  високи стойности в ФФ объркват малко нещата / в тълкуването/ ........../О -  може би на 8/9 декември/ :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2672 -: Декември 14, 2006, 13:36:57 pm »
Денис, можеш ли да погледнеш графиката ми? Отново имам колебания относно датата на овулацията :?, а и този месец нещо не сме във форма и правихме кекс само на 15 ден от цикъла. Дали мога да се надявам на нещо?
Според мен О може и на 15 ден да е била /зависи от това, колко ще се покачи БТ през ЛФ/
Но не е била на 11, по скоро /ако бъркам/на 12 ден от МЦ - но ми се струва рано за О.
Погледнах и графиката от миналият МЦ - според мен О е била на 14 ден / не на 12 както е според ФФ/.
При теб БТ се покачва стъпаловидно и доста 'особено'  - прави тестове за по-добро засичане на О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2673 -: Декември 14, 2006, 13:48:30 pm »
Денис, можеш ли да погледнеш графиката ми? Отново имам колебания относно датата на овулацията :?, а и този месец нещо не сме във форма и правихме кекс само на 15 ден от цикъла. Дали мога да се надявам на нещо?
Според мен О може и на 15 ден да е била /зависи от това, колко ще се покачи БТ през ЛФ/
Но не е била на 11, по скоро /ако бъркам/на 12 ден от МЦ - но ми се струва рано за О.
Погледнах и графиката от миналият МЦ - според мен О е била на 14 ден / не на 12 както е според ФФ/.
При теб БТ се покачва стъпаловидно и доста 'особено'  - прави тестове за по-добро засичане на О.

Благодаря ти Денис и аз мисля, че миналия месец О е била на 14 ден, и сега пак имам такива съмнения, за следващия цикъл ще се пробвам да проследим О. на ултразвук, че само по температурата при мен понякога не е много ясно.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2674 -: Декември 14, 2006, 14:16:23 pm »
Chinni- но тогава мери и Бт за да се види при каква Бт овулираш.
Напр. за мен съм засякла, че О. е при 36.8 / най-често/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2675 -: Декември 14, 2006, 14:37:37 pm »
Денис, виж и моята графика, ако не те затруднява. Ето че днес вече имам двуфазност, но се чудя на кой ден да си отбележа овулацията :?
Секси, орално е мерена температурата, затова е ниска.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2676 -: Декември 14, 2006, 14:51:45 pm »
Денис, виж и моята графика, ако не те затруднява. Ето че днес вече имам двуфазност, но се чудя на кой ден да си отбележа овулацията :?
Секси, орално е мерена температурата, затова е ниска.
Мери от другият месец анално - по-точно е. :D
Този МЦ не си мерила редовно и не се знае  каква е средната БТ през ФФ.
Според мен О може да е била на 18/19 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2677 -: Декември 14, 2006, 17:26:38 pm »
Денис мила,ако можеш виж моето питане по долу от днес и ако нещо звучи глупаво,извинете не съм много наясно.благодаря ти
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2678 -: Декември 14, 2006, 17:31:46 pm »
Момичета,искам да ви питам дали безсънието влияе на БТ.вчера ми беше 36.60,а днес 37.10,снощи не спах добре.днес ми е 8 ден от цикъла,може ли вече да е имало О?благодаря ви
Извинявай, пропуснала съм го.
Защо не си нанесеш стойностите в ОвуКалендара, по-лесно е да коментираме.
Да- безсънието влияе, може малко да се повиши БТ.
Просто си го отбележи някъде.
От Бт в следващите дни ще се разбере по-добре как стоят нещата / дали е повлияло толкова - все пак това е 1/2 градус/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2679 -: Декември 14, 2006, 17:51:43 pm »
Благодаря ти Денис.Ами отбелязала съм в ову календара,обаче в момента нещо не ми го отваря.между другото,съм отбелязала и да е видим от другите,но нещо не стана.Ще продължа да следя БТ,между другото цикъла ми е на 31/32 дни,възможно ли е О да е толкова рано,на 8/9 ден?Още веднъж извинявай за теб сигурно глупавите ми въпроси,но съм нова.Благодаря ти :P