0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ваня,как се казват хапчетата които си пила
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #501 -: Юли 25, 2008, 14:14:48 pm »
възможно ли е този  месец ак съм нямала О.дами закъснява толкова,мисля че по принцип закъснява малко,на мен ми закъснява с 10дни дали е нормално
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #502 -: Юли 26, 2008, 00:11:23 am »
Благодаря ти lawyer!Ще изпълня указанията ти :P...и дано да е на късмет!Смятаи,4е половината ве4е е свършено.Стискаи палци! :ask: :bfp:
*

    lawyer

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #503 -: Юли 26, 2008, 11:33:38 am »
Дано, миличка, силно стискам палци и чакам новини  :wink:
*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #504 -: Юли 26, 2008, 13:57:57 pm »
(menche), незнам дали си питала Denis за това дали си имала ову, но според мен графиката ти няма ясно изразена двуфазност, а БТ се движи по хоризонтала. За това мисля, че може би не си имала ову този месец. Освен ако БТ не лъже или термометъра. Знам, че цикалът се удължава, ако не настъпи ову. Но се успокой и бъди оптимист.
 :bighug:

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #505 -: Юли 27, 2008, 09:25:40 am »
Възможно ли е момента на пукане на фоликула да е съпроводен с висока изнервеност?
Аз лично не усещам нито болка, нито нищо различно и затова питам.
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #506 -: Юли 27, 2008, 13:22:46 pm »
(menche), незнам дали си питала Denis за това дали си имала ову, но според мен графиката ти няма ясно изразена двуфазност, а БТ се движи по хоризонтала. За това мисля, че може би не си имала ову този месец. Освен ако БТ не лъже или термометъра. Знам, че цикалът се удължава, ако не настъпи ову. Но се успокой и бъди оптимист.
 :bighug:
да питах я и тя ми каза,че мисли че е нямало О.но нормално ли е да закъснява толкова,мисля че досега трябваше да ми дойде
*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Здравейте момичета :) От няколко месеца ползвам тестове за овулация и всеки месец имам 2 черти(слава богу), въпреки това положителен тест за бременност няма. Почти всички пъти освен в деня на двете черти сме правили опити и двата дена преди това-чудя се дали е това причината за неуспеха ни. В деня на овуто, след тези 3 последователни опита,мъжът ми вече нищо не може да произведе :( При вас как стана - дайте някоя идея :)
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Да мисля че е възможно но то е по важно в деня на теста с двете черти и в следващите 2 дни да правите секс а не преди това пробваите така.


*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Поне един два дни преди ОВ е хубаво да почевате за да може сперматузоидите да закрепнат и да бъдат функционални иначе всеки следващ ден те стават по слаби и немощни, така че щом си сигурна че имаш ОВ тогава пробваи така както ти казах. А според БТ имаш ли ОВ.
Друг вариант е да направите сперматограма и да видите какво става.


*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Да и според БТ имам овулация. Този месец вече ще се опитаме да почиваме преди овуто - дано това да е проблема :)
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Мила разгледах старите ти графики и ми прави впечатление че след ОВ БТ не се вдига много и е много непостоянна това може да е от липса на прогестерон а може и на нещо друго да се дължи. Мила проблема май не е във спермата а в нещо друго. Ти изследвания някакви правила ли сиси.


*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Не не съм правила нищо засега, защото пробваме от скоро. Ако не стане след 2-3 месеца ще отида да видя какво става :(
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Аха щом пробвате от скоро ок ми мила ще ти помагам с каквото мога и знам питай ме когато те интересува нещо и дано скоро да доидеш в другата тема при нас.


Re: Всичко за овулацията
« Отговор #514 -: Юли 28, 2008, 10:42:17 am »
Знам че има много изписано за ову,но вие ще ми отговорите бързичко и конкретно,повечето от вас са вече спец :D
Възможна ли е овулация,ако ТТ се покачва от36,4- 36,5 на 36,9.Не достигам 37,отказах се вече да копувам тестове щото МЦ е от 30-37 дни и с тестовете немога да я засека и ги зарязах.
Жела я ви успех в бебеправенето,че тази година е годината на плодородието и нека да има много бебенца :crossfingers:
*

    lawyer

Re: Всичко за овулацията
« Отговор #515 -: Юли 28, 2008, 11:41:39 am »
disi, къде мериш БТ? Ако я мериш под езика това са си прекрасни стойности и като ти гледам графиката, ову-то може да е било на 22 ден от МЦ - това обаче ще може по-точно да се прецени, ако БТ си остане такава или по-висока в следващите дни. Ако искаш, от следващия месец мери в  :cul2: там казват, че е по-точно, когато се разчита на БТ за определяне на ову-то (дано все пак още този месец имаш +++ тестче).
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #516 -: Юли 28, 2008, 15:26:46 pm »
Е,да де,в това е проблема че я меря в дупето пък то какви стойности.Затова питам с такава ТТ възможна ли е ову?Ще продължа да меря до МЦ,та да видим тогава.Мерси за бързия огтовар :bighug:
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #517 -: Юли 28, 2008, 15:31:12 pm »
Е,да де,в това е проблема че я меря в дупето пък то какви стойности.Затова питам с такава ТТ възможна ли е ову?Ще продължа да меря до МЦ,та да видим тогава.Мерси за бързия огтовар :bighug:
Ако позволиш една корекция.
Температурата премерена анално се казва базална температура не ТТ/телесна/.
*
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #518 -: Юли 28, 2008, 15:56:12 pm »
МЕнче, ановулаторния цикъл е по-дълъг.Но за да си спокойна, защо не везмеш да отидеш на лекар?
Re: Всичко за овулацията
« Отговор #519 -: Юли 28, 2008, 22:52:51 pm »
Засяках си овуто-24.07.,но БТ не съм мерила.Оба4е днес,като се 4удих какво да правя,реших да видя колко е.Беше 37.8.Проблема е 4е не беше сутринта,а следобед.А ТТ ми беше 36,6.Според мен маи нямаше смисъл,но все пак....!Според вас,моми4ета такава температура(измерена следобед)може ли да озна4ава нещо? :(