0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #740 -: Август 28, 2020, 11:00:11 am »
Благодаря ви 😊

Яна, браво на точицата, че така хубаво си расте. Радваме се, че кървенето не е от нещо страшно, кофти  е , че така реагираш към прогестерона, но е по- добрия вариант.

Грейси, Робин успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #741 -: Август 28, 2020, 13:37:41 pm »
Направихме инсеминацията, фоликулът беше току що пукнат (смачкан и деформиран). Лекарката каза, че това е най-точният момент и сега ако не стане, вече не знае какво ще ме правят (то е ясно какво, фонд и инвитро). Иначе, Тери, не се изследват никакви хормони по време на инсеминациите в тази клиника, всичко се следи на ехограф само.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #742 -: Август 28, 2020, 13:43:12 pm »
Е стига бе, какво ще те правят. Все едно си обречена. Много двойки не са успели с инсеминация.
Успех, Робин, не се вглеждай в процедурата, живей си нормално, само ще ти помогне за успеха.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #743 -: Август 28, 2020, 14:26:46 pm »
Робин,като не стане,отиваш на инвитро .На мен и на инвитро не са ми изследвали хормони,само на ехограф. Успех!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #744 -: Август 28, 2020, 16:01:09 pm »
Робин, точно така се прави инсеминация - на току-що пукнат фоликул, да няма нужда от ре-инсеминация. Дано да е успешна!
Аз съм в същото положение - последна инсеминация. Ако не стане, кандидатстваме по Фонда.
Хайде дано този опит е успешен и за двете ни!  :goodluck:

Попадали ли сте на тази анкета https://docs.google.com/forms/d/18WPHicUwKfXUUkcSwGcNJIcGL8nEYJKMo7DJCAp4InA/viewform?fbclid=IwAR2Oslw4yVKGDMtj1zG-KV34JLhY5wd_DhlYYu4JDrl0m3oAGjKcVhrg5Kw&edit_requested=true ?

Ако ви представлява интерес, може да я попълните. След това показва статистика на отговорите. На мен лично ми е много интересно.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #745 -: Август 28, 2020, 18:45:24 pm »
Аз съм в групата на авторката на анкетата и честно казано не ми се нрави нито анкетата, нито групата. Има доста негативно отношение към ин витрото като цяло и към фонда в частност. Тъй че честно казано не разбирам подбудите на анкетата, освен после да се плюе, ама на базата на какво - не е ясно.

26.09.2019
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #746 -: Август 31, 2020, 09:26:07 am »
Момичета, здрвеейте. Някоя да знае до коя седмица се пие Естрофем,защото съм 5с4д и от онзи ден не съм го пила, чувствам се ужасно от него.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #747 -: Август 31, 2020, 09:43:32 am »
Момичета, здрвеейте. Някоя да знае до коя седмица се пие Естрофем,защото съм 5с4д и от онзи ден не съм го пила, чувствам се ужасно от него.
-
Принцес, попитай лекаря си все пак, но аз в Надежда го пих до около 8-9 г.с. Трансфер на петдневни на 05.02., първи преглед ми беше на 04.03. и тогава се разбрахме да си допия опаковката, имах за около 10 дни, но не помня колко точно.
Успех момичета, чакаме Ви в бременната, че скоро там ще оредеем доста ♥

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #748 -: Август 31, 2020, 09:55:17 am »
Здравейте и от мен. Яничка, какво стана с Утрогестана, спря ли кървенето? Тери, ти този месец кога не чакаш цикъл? Грейси и всички други, как сте?
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #749 -: Август 31, 2020, 09:55:38 am »
И аз съм в Надежда,не виждам смисъл да го пия, Естрадиола ми беше добър и си имам две сакчета в едното беше жлъчния мехур . Вика ме на 15.09 за сърчице,и да видим с по-малкото сакче какво ще се случва.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #750 -: Август 31, 2020, 11:13:56 am »
Яничка, по лични причини е. Всеки търси причина за неудачите си. Тя ги намира във фонда и лекарите като цяло.

На мен инсеминациите ми бяха на база основно хормони. Имах 2-3 ехографа, с които следяхме как нарастват фоликулите. Даже в деня на инсеминациите нямаше ехограф. Хормоните определяха колко от медикаментите и кога да поставя.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #751 -: Август 31, 2020, 12:43:47 pm »
Принцес, аз лично не бих спряла което и да е лекарство без консултация с лекар. Това, че сте видели сакчета не е причина да не се спазва терапията. Ако не ти е ОК от Естрофема се обади на доктора си и го питай какво да правиш. На мен също не ми беше добре от него. На втората таблетка се обадих в клиниката, коментирахме и ми казаха да го спра.

Робин, спря кървенето и болката във влагалището. Доста по-комфортно ми е. От време на време още излиза по нещо, ама явно се доизчиства. Лошото е, че не мога дълго да приемам утрогестана орално, та скоро пак ще се върна към другото приложение. Дано да са по-добре нещата.

Павла, тя днес обяви че с тази информация ще прави и блог. Надявам се хората, които ще четат да се консултират с лекарите си преди да правят каквото и да било, защото така като чета по форуми и групи различни хора претендират, че разни техни вярвания са едва ли не медицински доказани истини. Например твърденията за утрогестана. На мен миналата седмица ми се случи да питам трима лекари и тримата казаха, че за да има подобен ефект прогестерона трябва да съм на някакви конски дози, които тялото ми изобщо няма да издържи.
Сега чета същите твърдения и за но-шпа. Нали д-р Мели беше писала за него че е нещо подобно на Папаверин или поне аз това помня, за извлек някакъв. Какво общо има това със сгъстяването на кръвта, не мога да разбера.

Иначе аз минах на 0.8 Клексан и съм ОК. Тази или другата седмица ще пускам изследвания. Имам един огромен хематом, ама днес ще ходя в аптеката да видим с какво ще го чистим. А от прогестерона спя почти непрекъснато, като дрогирана съм.

Кога е следващият тест, че ми се чака резултат  :lol:

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #752 -: Август 31, 2020, 13:05:51 pm »
Привет момичета!
Честито на новите мамчета и леки месеци!
На другите пожелавам успех от сърце!

Тази група и аз я знам, член съм и.Освен, че с още една госпожа за малко да замразят всички ин витро процедури, та се наложиха спешни пресконференции и изяви, друго нищо не са направили до сега.Пише, брише, предписва изследвания на килограм и лечение без да е медицинско лице.Плюе по почти всички лекари.Разбирам мъката и, но не е това начина.

Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #753 -: Август 31, 2020, 13:52:26 pm »
благодаря Маги. С омраза и злоба нищо не се постига .
Внучка ,говорих с Персенска и каза да го спра, продължавам с Утрохестан и Фолиева ,Огестан до 12-13 седмица.

*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #754 -: Август 31, 2020, 14:03:19 pm »
Яничка, защо не можеш дълго да приемаш Утрогестана орално? Да, има леки странични ефекти световъртеж и тн, но ми се струва по-малкото зло от кървенето. На Кринон не можеш ли да минеш?
Иначе моят тест ще е на 11.09.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #755 -: Август 31, 2020, 14:22:10 pm »
Робин, лекарите ми казаха че дава отражение на черният дроб, а аз там имам проблеми. Иначе от страничните му ефекти имам само спането. Досега 2 пъти ми се ви свят за по няколко минути. Нищо друго ми няма. Тя последната лекарка ми каза само 3-4 дни да го пия орално, но на мен ми е толкова гот без вагинални неразположения, че реших до следващият преглед да е така. Ще видим как ще се развият нещата.

Каква хубава дата  :D (с мъжът ми се сгаджосахме на 11-ти (ама март) и после на същата дата се оженихме). На 11.09 ни е половинката на годинката, че ний и тях ги отбелязваме.

26.09.2019
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #756 -: Август 31, 2020, 16:11:09 pm »
Ами аз не знам с какво да се похваля. Утре ми е инсеминацията и ми е леко притеснено какво ще се е случило с фоликулите. В събота на обяд в единия имаше 2 (15мм и 16мм) и още един по-малък фоликул. В другия имаше 3 - средно по ок. 11 мм. Тогава ми биха още веднъж Менопур. Снощи бих Хориомона. Стискайте палци.
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #757 -: Септември 01, 2020, 09:45:26 am »
Хрис, няма карантина за Турция вече!

Успех, Грейси!
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #758 -: Септември 01, 2020, 15:03:21 pm »
 Няма даааа :-)
Вчера бях забравих, че е 31 Авг. и трябва да излезе новата заповед и понеже съм се нахакала в що групи и ма за Турция ми  подпалиха Фейса.

 Да ви се похваля капарирахме си жилище ( за къде да чакаме повече, то стана ясно, че къща във Варна няма как да си купим). Старо строителство, тухла в квартала който сме си свикнали, но е за основен ремонт. Сделката трябва да мине към 15 Септ, а аз чакам цикъл към 12 Септ. Пак ще ми е "весело" :-) , но поне е някакво раздвижване, че тая година в голяма дупка се вкарах.
 Честито на бремелинките и стиснати палци на всички от мен!
*
Re: Правим опити за бебе - 28 тема
« Отговор #759 -: Септември 01, 2020, 15:55:05 pm »
Хрис, стиснати палчета от мен.
Грейси, някакви новини, как мина?