0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #120 -: Януари 11, 2009, 17:01:48 pm »
Ей това не мога да разбера.Лято 2007 имах Кандида,която излекувах,но се сдобих с бактериялна вагиноза.Сега направих контролна микробиология и отново Кандида 8O
Как стана незнам?!На някого случвало ли му се е?Какво да предприема?
Re: вагинални гъбички
« Отговор #121 -: Януари 11, 2009, 18:39:05 pm »
Здравей dgina,
Ужас, обилно бяло течение, което не минаваше при условие, че го лекувах някалкократно с разни свещички и антибиотици! Друг док. ми каза, че е задължително да се лекува и партньора и то по едно и също време когато се лекувам и аз. изписа ни антибиотици за двамата(4 хапч. по 1 в началото на лечението и по 1 в края), свещички за мен, и мехлем за него в продължение на 12 дена. След 2 седмици отидох за контролно изследване - резултатите бяха добри. За сега изглежда всичко е наред, дано да не се почне отново, че наистина не ми беше никак приятно  :balk_133: 
« Последна редакция: Януари 11, 2009, 18:54:15 pm от kala_ »
*

    Sunshinee

Re: вагинални гъбички
« Отговор #122 -: Януари 25, 2009, 20:04:46 pm »
Здравейте! Преди 1 месец пих антибиотик и ми се появиха гъбички... Ползвах глобули, пих хапчета и се мазах с кремче и уж се излекувах .. После ми дойде и цекъла .. и всичко си бешее наред след това. Сега месец по - късно преди цикъла пак ми се появиха и пак се лекувам , надявам се пак бързо да стане. Иначе въпросът ми е докато уж всичко беше наред след цикъла ми заразна ли съм била ? Чудно ми е дали може тогава да съм го предала на приятелят ми :(
Re: вагинални гъбички
« Отговор #123 -: Януари 27, 2009, 12:15:07 pm »
Sunshinee - задължително трябва двамата с приятеля ти да отидете на лекар, да ви изследват и двамата, и да се приложи в последствие адекватното лечение. Но това може да установи само и единствено лекар.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #124 -: Февруари 06, 2009, 02:51:37 am »
Molq vi kajete mi kak da se spravq s tezi ujasni gybichki,opitvah veche kakvo li ne,no pochti bez rezultat!v smisyl che vyv vsichki sluchai rezultatyt beshe vremenen!  8O....daite mi nqkakyv syvet za efikasno lechenie!
p.s. molq kajete mi neshto za oryngal?


Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Февруари 09, 2009, 11:38:36 am от Ledena_luna »
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #125 -: Февруари 06, 2009, 20:11:08 pm »
Molq vi kajete mi kak da se spravq s tezi ujasni gybichki,opitvah veche kakvo li ne,no pochti bez rezultat!v smisyl che vyv vsichki sluchai rezultatyt beshe vremenen!  8O....daite mi nqkakyv syvet za efikasno lechenie!
p.s. molq kajete mi neshto za oryngal?
Отиди на лекар.   http://framar.bg/product_review.php?id=15000927&from=0&page_special_title=%CE%D0%D3%CD%C3%C0%CB+%EA%E0%EF%F1.+100+%EC%E3
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #126 -: Февруари 10, 2009, 20:23:23 pm »
Здравейтемоми4ета,аз също имам проблем с гъби4ките.ТЕ са станали хрони4ни,като ги лекуваме-минават и после пак се появяват.Гинеколожката ги лекува всеки път с Низорал и Гинопеварил свещи4ки,но след време и то по дълго от 6 месеца те пак се появяват.досега не м ие пускала микробиологи4но изследване.Искам да ви попитам то кръвно изследване ли е и може ли да се направи във всяка лаборатория.(Аз съм от малък град)!!!!!!!Извинете малко разводних темата.
   
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: вагинални гъбички
« Отговор #127 -: Февруари 10, 2009, 23:17:03 pm »
Взема се вагинлен секрет, като за цитонамазка.Ако се отрият микроорганизми, се прави и антибиограма, за да е ясно с какъв точно антибиотик можеш да ги излекуваш, а не да пиеш хапчета без смисъл. Но дали има къде да я направиш във вашия град не знам. Но попитай в някоя лаборатория.
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #128 -: Март 11, 2009, 16:21:26 pm »
Здравейте  :)
Да споделя и аз моя опит в борбата с гъбите. При мен май вече е хронично. Задължително след влизане в басейн ми се появяват  :oops: Доста пари съм потрошила за лекарства ,но това,което най-много ми е помогнало е ЦИТРОСЕПТ. Може и да сте го чували . Препоръчвала съм го на няколко приятелки, има добри отзиви. Препоръчвам го и на вас. Пие се през устата ,разтворено в сок /най-добре/,че много горчи и се изплозва също и за промивки /пак разтворено/ .Нямам много време да пиша,така че потърсете с гугъла има доста инфо за дозировки и т.н. Само исках да споделя,че на мен ми подейства направо вълшебно.  :)
Успех !  :)
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #129 -: Март 20, 2009, 19:15:21 pm »
Цитросепт е наистина добър продукт. И аз лично съм доволна от него, изключая горчивината му, разбира се  :lol: Но смятам, че той може да се взима като профилактична мярка, или като придружаващо медикаментозното лечение средство, едва ли ще е достатъчен да лекува.
Относно лечението на гъбички винаги трябва да имате предвид, предписан ви е антибиотик за каквото и да било, задължително взимате и противогъбично лекарство, например Микомакс. По принцип самите лекари трябва да го предвидят в рецептата.
Уви, лечението на кандидите е продължително, гадинките са упорити.
Забравете басейните, колкото и да е гадно, уви. Избягвайте дамските тампони, докато напълно не се изчистите от гъбичките. За предпочитане е да носите памучно бельо. Не е лошо да го минавате с ютията. Срещала съм съвети, че е добре направо бельото да се смени.
Контролирайте се дали не хапвате много сладки неща и дали не се храните предимно с въглехидратна храна, ако трябва промененете малко и режима си на хранене. Не е лошо да проверите и кръвната си захар. Чела съм, че има връзка.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    desi-deskata

Re: вагинални гъбички
« Отговор #130 -: Април 06, 2009, 20:14:49 pm »
Някой може ли да ми даде повече инфо за candida non albikans.Резултата след микробиологията беше именно този.Не намирам инфо в нета.Лекарката ми назначи лекарства за гъбички, но никаде не прочетох за кой вид са.Просто за кандида.Та това ме кара да се  замисля- изобщо има ли разлика в лечението на различните видове кандида?Има ли сред вас с резултат като моя?
Re: вагинални гъбички
« Отговор #131 -: Април 07, 2009, 00:43:42 am »
Няма как да се знае точно кой вид кандида е.
Ясно е само, че не е албиканс.
Освен най-често срещаният подвид на Кандида - Кандида албиканс, има и други.
Обикновено т. нар. non candida albicans видове са устойчиви на стандартното лечение. Примерно Candida Krusei или Candida glabrata са резистентни щамове . В тези случаи трябва да бъде приложено лечение с конкретни препарати.
*

    Ина

Re: вагинални гъбички
« Отговор #132 -: Април 10, 2009, 14:34:14 pm »
Здравейте! Аз лекувам бяло течение със свещички. Слагам си ги вечер преди лягане. Но когато правим секс преди това с приятелят ми, той свършва в мен (защото вече не се страхуваме от възможнжстта да забременея, т.е. искаме го). Това вредно ли е? Т.е. дали може да се получи нежелана реакция?
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #133 -: Април 10, 2009, 14:54:25 pm »
аз ги лекувам с Микомакс. ще видим какъв ще е ефекта.
*

    desi-deskata

Re: вагинални гъбички
« Отговор #134 -: Април 11, 2009, 22:51:57 pm »
А би ли споделила как точно ги лекуваш с микомакс?и той от лекар ли ти е изписан?
*
Re: вагинални гъбички
« Отговор #135 -: Април 13, 2009, 14:21:01 pm »
лекар ми ги изписа - по 1 таблетка сутрин на гладно аз и партньора за 2 дни. Мисля че има ефект, но не съм правила още контролна микробиология.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #136 -: Април 17, 2009, 16:03:23 pm »
Момичета здравейте!!от няколко месеца имам едно дразнене на външните полови органи,не може спокойно да правим секс с приятеля ми :oops:,.Бях на гинеколог ,споделих проблема ,изписа ми една еднократна глобула и едно мехлемче ..сякаш понамаля това дразнене ,но от седмица пак се почна..същото дразнене.Пак отидох при гинеколога ,този път направихме една микробиология ,но тя ми е чиста..какво още да направя? osi_1

Re: вагинални гъбички
« Отговор #137 -: Април 17, 2009, 16:17:05 pm »
Току що приключих едно лечение ,вчера ми излезе резултата от микробиологията-чиста.Но едно от лекарствата ми беше ,промивка с Тантум роза,едно саше струва някъде 1.30,разтваряш го в 400мл преварена вода и с дамския душ правиш промивка.Има много успокояващо действие а и лечебно.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #138 -: Април 17, 2009, 23:09:09 pm »
Лейла, може да имаш някаква алергия, към това с което се миеш примерно...не знам.
Бельото е добре да е памучно и го глади след пране.
Re: вагинални гъбички
« Отговор #139 -: Април 18, 2009, 01:08:01 am »
 Black_rose използвам интимен лосион"Нивея",но съм го купила след като усетих това дразнене..и минах напълно на памучно бельо,и то бикини, всичките пражки съм ги изхвърлила..