0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #300 -: Април 24, 2009, 17:14:17 pm »
И на мен ми взеха тези документи само ние сьм с диагноза вторичен стерилитет с тубарен фактор момичета казаха ли ви след колко време ще излезнат резултатите зещото аз си ги подадох на 06,04,2009 и още няма резултат ще сьм много благодарна ако пишете пожелавам ви успех и скоро да се похвалите с  :bfp:javascript:void(0);
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #301 -: Април 24, 2009, 19:44:05 pm »
Момичета, взависимост от фактора, по който кандидатствате клиниката ще ви каже какви и колко документи трябва да предоставите. Клиниката освен експертното становище, което ще ви подготви прави и опис на всички необходими документи които трябва да се приложат. В моя случай - за тубарен фактор трябват само ФСХ, 1бр. спермограма, резултат от цветна снимка, копие от лични карти, декларации по образец (дават ги в клиниката), епикриза и опис на документите - това е абсолютно достатъчно! Никакви ПКК, спин и т.н., акт за граждански брак не са нужни... Ако сега си подадете документите - резултатът се чака най-рано след около 3 месеца. Казаха ми, че още не са почнали да разглеждат молбите (теоритично срокът им бил до 6 месеца)... Надявам се накрая този Фонд да не се окаже един голям балон! Успех!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #302 -: Април 27, 2009, 18:13:43 pm »
Момичета,успях и аз да подам документи  :lol: и съм номер 1309!!!!С тубарен фактор съм и ми взеха копие от епикризите,придружени с оперативните листове,спермограма,хормони,копие от личните карти на двамата и епикриза от клиниката,в която ще правя инвитрото.Не ми казаха обаче след колко време ще ми дадат отговор.
Успех на всички и дано скоро имаме резултат  :lol:
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #303 -: Април 27, 2009, 19:10:28 pm »
me4kata, успех и по скорошно одобряване.искам да те попитам на оперативните листове написа ли вярно с оригинала и подпис.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #304 -: Април 27, 2009, 19:40:04 pm »
yanica ,не не съм се подписвала на оперативните листове,а и не ме накараха да го направя.Подписи и ВО само на копията от личните карти сме писали.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #305 -: Април 27, 2009, 20:02:02 pm »
благодаря ти! и аз така но си мислих дали трябва
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #306 -: Април 28, 2009, 13:40:28 pm »
Задължителни ли са тези оперативни листове?Аз имам само двете епикризи от двете операции от извънматочна бременност,при които са ми премахнати тръбите.Трябва ли да ходя до гинекологията да си търся тези оперативни листове?Никой не ми е давал такива неща при изписването.
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #307 -: Април 28, 2009, 18:36:50 pm »
Stani81,мисля че епикризите са важни.Аз си пазех оперативните листове и реших да ги приложим към епикризите.Даже жената,при която си подадох документите ги погледна леко учудено.Не се затормозявай излишно,миличка  :lol: Успех!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #308 -: Април 28, 2009, 21:40:29 pm »
Задължителни ли са тези оперативни листове?Аз имам само двете епикризи от двете операции от извънматочна бременност,при които са ми премахнати тръбите.Трябва ли да ходя до гинекологията да си търся тези оперативни листове?Никой не ми е давал такива неща при изписването.

Трябва да приложиш епикриза, такава задължително са ти дали подписана и подпечата от болницата.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #309 -: Април 28, 2009, 23:43:57 pm »
Благодаря ви момичета незнаете колко много ми помагате!Учудих се,защото епикризи си имам,но такива оперативни листове не са ми давали и се притесних малко.Всеки ден чета какво се обсъжда тук във форума и през ден,през два току излезе нещо ново или някакво ново изискване.Благодаря Ви че Ви има!Чакам с нетърпение скоро да започнем да четем и добри новини.Дано първите момичета,които са подали документите да започнат да се хвалят с добри новини.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #310 -: Април 29, 2009, 12:44:38 pm »
Искам да питам момичетата, които са при д-р Стаменов - опитвам се от няколко дни да се обадя на Силвия за подготовка на документи за фонда на 02/9655728. Обаче или дава заето, или свободно и никой не вдига. Да не би да отговаря на друг тел.?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #311 -: Април 29, 2009, 12:59:47 pm »
Тези дни май клиниката не работеше.Нещо за семинар се готвеха.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #312 -: Април 29, 2009, 13:53:50 pm »
Клиниката си работи, бях там и в събота, и вчера, и утре пак съм там. Стаята на Силвия обаче беше заключена вчера и нея я нямаше. Попитай секретарките горе, може би просто Силвия е в отпуска или болнични в момента.


Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #313 -: Април 29, 2009, 16:15:35 pm »
Пак да питам - ние сме с тубарен женски фактор, последната ни спермограма е от м.09/2008г от КИРМ Плевен. Ще свърши ли работа или да правим нова? И някои момичета пишат, че са приложили резултати от цветна снимка - самата цветна снимка ли се прилага, разчитането към нея или и двете?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #314 -: Април 29, 2009, 17:09:13 pm »
Пак да питам - ние сме с тубарен женски фактор, последната ни спермограма е от м.09/2008г от КИРМ Плевен. Ще свърши ли работа или да правим нова? И някои момичета пишат, че са приложили резултати от цветна снимка - самата цветна снимка ли се прилага, разчитането към нея или и двете?
Щом ще кандидатствате с тубарен фактор , спермограмата е излишна, според правилника, иначе важи.
Освен ако не е налице и мъжки фактор.
Документа от разчитането ще трябва да се приложи или в оригинал или копие-Вярно с оригинала, подпис и печат от там където си я правила.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #315 -: Април 29, 2009, 17:14:08 pm »
Подадохме и ние сутринта документите, на мен и на сестра ми, с номера 1392 и 1393 са.Кога се очаква отговор, ние ли трябва да си звъним да питаме.

Притеснява ме само, че едната спермограма, от Репробиомед е без печат, ще има ли проблем нещо.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #316 -: Април 29, 2009, 17:24:11 pm »
Пак да питам - ние сме с тубарен женски фактор, последната ни спермограма е от м.09/2008г от КИРМ Плевен. Ще свърши ли работа или да правим нова? И някои момичета пишат, че са приложили резултати от цветна снимка - самата цветна снимка ли се прилага, разчитането към нея или и двете?
Щом ще кандидатствате с тубарен фактор , спермограмата е излишна, според правилника, иначе важи.
Освен ако не е налице и мъжки фактор.
Документа от разчитането ще трябва да се приложи или в оригинал или копие-Вярно с оригинала, подпис и печат от там където си я правила.
Ами чета момичетата с тубарен фактор и спермограми са  прилагали и затова попитах. А документа от разчитането си има подпис и печат на оригинала. Смятам да дам копие, то също ли трябва да е с подпис и печат от болницата, където съм правила ЦС?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #317 -: Април 29, 2009, 17:37:26 pm »
Аз също имам подобен въпрос.Не ми се дават оригиналните епикризи.Трябва ли като ги преснимам да отида в гинекологията да ми поставят печат и подпис ярно с оригинала?
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #318 -: Април 29, 2009, 17:39:30 pm »
*Snow-white* , това което ти пиша , това пише в правилника.
Ето тук си направих труда да детайлизирам необходимите извадки, защото забелязах, че в комплектите се прилагат нерегламентирани изследвания,които са излишен разход на време и пари:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=35683.0
Да , копието трябва да е заверено в клиниката където са ти правили ЦС(подпис и печат задължително! :wink:). :)
Пазете си оригиналите!
*
Re: кандидатстване за финансиране от Фонда
« Отговор #319 -: Април 29, 2009, 18:56:43 pm »
Stani81,оригиналите от епикризите трябва да бъдат в пациента,така че си ги поискай обратно и ги пази, и навсякъде давай само копия.
*Snow-white* ,и аз съм с тубарен фактор,бях приложила към документите си и спермограмата на мъжа ми и съответно така ги подадох и така ги приеха.