0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #60 -: Юли 06, 2006, 13:40:58 pm »
И аз се извинявам за оффа, но днес бях на среща с г-н Мръчков от здравната комисия на НС, та по въпроса за осиновяването той каза, че се работи относно промяна на закона, опростяване на процедурата за комплектоване на документите за осиновяване на дете, т.е. много по-лесно и бързо да става отказа и вписването му в регистъра на децата за осиновяване и т.н.
По малко, по малко се надявам, че нещата ще променят и в тази насока.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Добър ден от ада
« Отговор #61 -: Юли 06, 2006, 14:10:18 pm »
Мръцков, бе душа :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #62 -: Юли 06, 2006, 14:17:55 pm »
е хубо де, ша ма прощава :lol:
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: Добър ден от ада
« Отговор #63 -: Юли 06, 2006, 16:18:16 pm »
Аз докато четох се смях.По-точно на това за дините.Смях се от сърце за жалките души на "тези" "хора", които си лягат вечер с мисълта, че са направили добро.Тъжно и гротескно, защо ги няма сега майсторите на перото, ...какъв разказ "изпод" сурдинка може да излезе само...
Така е, заради бездушието и безхаберието на цялата ни държава ще се превърнем в герои от една "американска боза"
*

    Dorinka

Re: Добър ден от ада
« Отговор #64 -: Юли 06, 2006, 16:55:03 pm »
Това е много, много, много тъжна история,истина :(
Ще се моля да се променят нещата в най-скоро време.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Re: Добър ден от ада
« Отговор #65 -: Юли 06, 2006, 19:15:42 pm »
тъжна история!! за съжаление, но това е истината!!  :(
No body is perfect, i`m NOBODY!!

Re: Добър ден от ада
« Отговор #66 -: Юли 07, 2006, 10:20:24 am »
Фани, мисля си аз за тая история...
А не е ли възможно в един бъдещ момент да се появи биологичния баща на такова осиновено детенце и да оспори бащинството-поне биологичното де, на родителя, припознал детето като свое? Тук, първо мъжът ще е декларирал неверни данни (е, може да каже, че си е мислил, че той е бащата...), второ истинският баща може да иска да си вземе детето, или по-вероятно, да използва тази възможност за изнудване?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #67 -: Юли 07, 2006, 11:01:35 am »
Божкеееее, то да е само това!!!
Варианти за изнудване после бол!
1. Сценарии А – Пет дена след мероприятието, родилката се връща в болницата, под ръка с голям и красив полицай и казва „Искам си детето обратно“.; „Ами ние го изписахме с баща му“; „Така лиииии? Кой е баща му.....“; „Ами ето ви данните....“

2. Сценарии Б – след Х години, хората от агенцийката го закъсват и ти цъфват на вратата и ти казват „Ти помниш ли кат прайхме оназ далаверка, а дай кинти сега, че.....“

3. Сценарии В – съдията, който изповядва осиновявянето (щото нали последната стъпка е съпругата на „бащата“ да осинови пълно бебето), нещо  му треква и решава да поиска ДНК тест......

4.  Сценарии Г – Майката в един момент се освества – отива в полицията и казва – аман, заман – изнудиха ме за пари....

Въобщеееееееееееееееееее, пак казвам, трябва да си или много тъп, или безнадеждно отчаян за да се навиеш на такова нещо...
В очакване ....
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Добър ден от ада
« Отговор #68 -: Юли 07, 2006, 11:57:56 am »
Доповръща ми се  :balk_159:
Боже, дай ни сили да продължим да се борим! Да заченем здрави дечица или да си осиновим, да ги възпитаме като добри ХОРА!
Фусинка, ужасно съжалявам за това, което си преживяла. Не знам аз как бих реагирала ... Направо ми се струва толкова нереално и невероятно, че може да съществуват такива чудовища!


*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #69 -: Юли 07, 2006, 12:09:30 pm »
А според мен ДНК - тестът трябва да е задължителен, не само ако съдията реши. Представяш ли си какви хора и с какви цели могат да си "купят" така детенце! :(Направо не ми се мисли...
Re: Добър ден от ада
« Отговор #70 -: Юли 07, 2006, 12:13:02 pm »
Ами уж нали за това има органи които да следят всичко "под лупа" за осиновяването на деца. Щото има големи съмнения за "купуване" на живи донори на органи....
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #71 -: Юли 07, 2006, 13:14:52 pm »
И на мен ми се доповръща като препрочетох историята...Но се замислих и за това - не ги ли е страх тези хора, че заради тези неща съдбата един ден така може да ги ТРЕСНЕ, ЧЕ СВЯТ ДА ИМ СЕ ЗАВИЕ! Нали знаете - каквото повикало, такова се обадило...я със собственото им дете ще стане нещо, я с някой друг близък човек...Човешкият им облик е  безвъзвратно загубен...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Добър ден от ада
« Отговор #72 -: Юли 07, 2006, 14:38:25 pm »
не ели. те едва ли разглеждат нещата в тази светлина. сигурна съм че в тяхните представи те просто помагат на хората да се преборят с бюрокрацията и им осигуряват дете след някоя и друга седмица а не след години. такива хора са с нагласата че вършат добро дело и трябва осиновителите да им целуват краката до гроб. дори и някога да им е минало през ума че е незаконно и че е престъпление не са се впечатлили от това.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #73 -: Юли 07, 2006, 14:50:56 pm »
такива хора са с нагласата че вършат добро дело
Не ми се вярва. Според мен това са безскрупулни хора, за които парите са над всичко и много добре са се ориентирали как могат да печелят от нещастието на другите  :evil: :evil: :evil: Много е показателно как описват децата "на килограм", като стока - за тях това не са бебета, а обект на търговията им  :evil:
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #74 -: Юли 07, 2006, 15:07:17 pm »
Ох, момичета и двете имате право.Но цялата тази гадост отново е резултат на милата ни татковина...Все пак аз си мисля, че:
1. Малко хора, и то крайно отчаяни биха се забъркали в това
2. Бебе на 3-7 дни не е ясно дали е нормално, здраво и т.н.Казват, че това се разбира едва след 3-4 месеца.
4. Има и други варианти - ако се дават пари - дарение за дома или неща подобно. Лично аз ако знам каде отиват парите ми бих дала сериозна сума, за да бъдат купени необходими неща за дома. Но бих искала да знам , че точно за тази цел ще отидат парите ми , а не за нов плазмен  телевизор за новия апартамент на директора примерно...
И мила Фузи, изчакай, може да имате късмет скоро да ви предложат детенце по нормалния ред. Има толкова случаи...А и не можеш ли да поговориш лично със социалния ти работник не може ли да се направи нещо...
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #75 -: Юли 07, 2006, 15:19:03 pm »
Ами, азтака или иначе ще си чакам по каналния ред. Това е ясно. Повече не ми се предприемат никакви самоинициативи  :lol:

А с нашата социална работничка, определено не ми се говори. Всъщност за съществуването на подобна на описната схема аз разбрах първо от нея. При един от задължителните разговори, тя самата ни каза, че можело да си намерим хора, които да уредят такова нещо....
Може би тя самата е искала да ми намекне нещо, ама аз за такива неща съм СУПЕР тъпа.... и въобще не схващам.

Даже, когато тя ни разказа за схемата, аз умрях от смях (!!!) и воъбще не повярвах, че такова нещо е възможно.
В очакване ....
Re: Добър ден от ада
« Отговор #76 -: Юли 07, 2006, 15:19:46 pm »
Има и други варианти - ако се дават пари - дарение за дома или неща подобно.
Но това е съвсем друго нещо Ели. Защо тогава ще е необходимо да минаваш през тази фондация? Не е ли по-нормално и лесно да ги дадеш на дома, за да е ясно, че са именно за него? А и ако човек иска да даде дарение, ще го направи доброволно, а не за да получи нещо насреща, така би трябвало да бъде (но май само на теория  :evil:).
До колкото рабрах от разказа на Фюси, въобще не е употребена думата дарение, дори само за камуфлаж. Направо са си казали хората - за подкупи ги искат, не за дарение  :evil:
Колкото до милата ни татковина, нещата са така не само при осиновяването, а и навсякъде, където някой чиновник е преценил, че може да изнудва хората, които са в нужда и зависят отнеговия подпис  :evil:
Re: Добър ден от ада
« Отговор #77 -: Юли 07, 2006, 15:23:50 pm »
А с нашата социална работничка, определено не ми се говори. Всъщност за съществуването на подобна на описната схема аз разбрах първо от нея. При един от задължителните разговори, тя самата ни каза, че можело да си намерим хора, които да уредят такова нещо....
Може би тя самата е искала да ми намекне нещо, ама аз за такива неща съм СУПЕР тъпа.... и въобще не схващам.
Ами ето още едно потвъждение, че това е добре отработена схема, в която участват и социалните работници  :evil:
А отчаяни хора лесно ще се намерят, те много добре са го усетили това. За съжаление когато човек стигне до дъното понякога не е в състояние да мисли трезво  :cry:
*
Re: Добър ден от ада
« Отговор #78 -: Юли 07, 2006, 16:39:14 pm »
fanta_21,
аз имам възможност да си плащам на специалист, но пак е дразнещо, защото всеки месец аз и съпругът ми даваме около 80лв. здравни осигуровки и досега нито лев от тях не сме видели. Винаги, когато отида за направление или "Нищо ти няма", или "Успокой се и ще стане - млада си още!" или "Ами свършиха направленията" чувам. За какво ги плащаме тези осигуровки?! Ако ги събирахме щяха да са сериозно облекчение при ежемесечните плащания по лаборатори и доктори! :(
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: Добър ден от ада
« Отговор #79 -: Юли 07, 2006, 17:01:30 pm »
Ами, азтака или иначе ще си чакам по каналния ред. Това е ясно. Повече не ми се предприемат никакви самоинициативи  :lol:

А с нашата социална работничка, определено не ми се говори. Всъщност за съществуването на подобна на описната схема аз разбрах първо от нея. При един от задължителните разговори, тя самата ни каза, че можело да си намерим хора, които да уредят такова нещо....
Може би тя самата е искала да ми намекне нещо, ама аз за такива неща съм СУПЕР тъпа.... и въобще не схващам.

Даже, когато тя ни разказа за схемата, аз умрях от смях (!!!) и воъбще не повярвах, че такова нещо е възможно.

М-да, най-вероятно и тя взема % от тези 2000лв. ли бяха, че не помня точно, ако изпрати хора и те се съгласят да платят за бебе по тази схема. А има ли начин да си смените соц.работник, защото този явно "не е стока", аз така бих постъпила?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6