0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #20 -: Септември 18, 2007, 10:18:40 am »
Да ви се връща  :D
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #21 -: Януари 29, 2008, 09:11:12 am »
Бе я да питам нещо, щото и аз май ще трябва да взимам лаптоп. Май се ориентирам към ACER - не е дъ бест, но някак си ми харесват.
Кво значи SSD /солид стейт диск/ - на български, за непросветени, моля.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #22 -: Януари 29, 2008, 09:30:11 am »
ами - това е SSD... солид стейт хард диск. Т.е. харддиск, изпълнен с флаш-памет (а не с въртящ се диск)... още са МНОГО скъпи и с много по-малък обем
много по-малък е и е много по-скъп... харчи по-малко ток и е по-лек
по-здрав е... не е по-бърз

До колкото виждам ACER не подлежи на коментар
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2008, 13:52:11 pm »
Не е съвсем по темата, но искам да се оплача от моят избор. Купих го преди 2-3 месеца - Amilo на  FUJITSU SIEMENS. При всяка втора команда забиваше и се налагаше да го рестартирам:( Накрая се оказа, че уйндоуса /вградена виста,която не може да се смени с друг уйндоус/ не е инсталиран правилно и трябваше да се преинсталира. От тогава нямам проблеми  :D


*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #24 -: Февруари 15, 2008, 20:58:05 pm »
Девойки, я си кажете мнението за това:

EX5220-051G12Mi
15.4" WXGA
Mobile Intel® GL960 Express Chipset with integrated 3D graphics, featuring Intel® Graphics Media Accelerator(GMA) X3100 with up to 358MB of Intel® Dynamic Video Memory Technology 4.0 (8 MB of dedicated system memory, up to 350 MB of shared system memory)

Intel® Celeron® M processor 530 (1 MB L2 cache, 1.73 GHz, 533 MHz FSB) supporting Intel® 64 architecture
DDR II 1GB (1x1GB)

120GB SATA Acer DASP (Disk Anti-Shock Protection)
DVD +SuperMulti (tray)
Card Reader 5-in-1

4 x USB 2.0 ports; IEEE 1394 port (4-pin), S-video/TV-out, PC Card slot (1x Type II), ExpressCard™/54 slot, External display (VGA) port; Headphones/ speaker /line-out; Microphone/line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter

Bluetooth®
Fast Ethernet
56K
802.11b/g

6-cell LiIon - 2.0- hour battery life

2.88 kg

bootable Linux

1 year International Travelers Warranty
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #25 -: Февруари 15, 2008, 21:28:13 pm »
Ники каза, ако е до 900 лева е ок
Обаче сервиза на Ейсър в Бг е ужасен ужасон- да не ти се налага
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #26 -: Февруари 16, 2008, 23:29:00 pm »
Бе я да питам нещо, щото и аз май ще трябва да взимам лаптоп. Май се ориентирам към ACER - не е дъ бест, но някак си ми харесват.
Кво значи SSD /солид стейт диск/ - на български, за непросветени, моля.


В къщи сме с ACER и вече 4-та година му спуквам г..а и нищо му нЕма :wink:
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #27 -: Юни 20, 2008, 22:29:40 pm »
Момичета (и момчета), вдигам темата, защото и при мен назря момента за лаптоп. Какво ще кажете за този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09034589
или този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09038591
Не съм сигурна дали ще се оправя с Вистата, всички пищят от нея, а първия пък е с Линукс  :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #28 -: Юни 20, 2008, 22:35:14 pm »
тошиба естествено
вистата се маха  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #29 -: Юни 20, 2008, 22:37:44 pm »
Свиква се с Вистата, с Линукса обаче незнам. :lol:
Втория е "по-умен" май.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #30 -: Юни 20, 2008, 22:46:09 pm »
И аз съм за ТОШИБА. Имаме такъв и е железен! Сименса също са яки!
С вистата се свиква много лесно, въпроса е че все още не всичко върви на нея. А не е хубаво да се маха, особено ако ти е двуядрен процесора-така казаха умните глави около мен.Че Експи-то не може да управлява пълноценно двуядрен процесор и т.н.
Но ескпито като влезе пак иаше подобна суматоха около него и ето-сега е номер едно.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #31 -: Юни 20, 2008, 22:52:23 pm »
А не е хубаво да се маха, особено ако ти е двуядрен процесора-така казаха умните глави около мен.Че Експи-то не може да управлява пълноценно двуядрен процесор и т.н.
Но ескпито като влезе пак иаше подобна суматоха около него и ето-сега е номер едно.

според мойто мъж има известна доза истина в това твърдение, но е пренебрежимо малка да се вземе под внимание
може да провери на колко лаптопа са махнали Вистата, откакто взеха да я предлагат, до сега няма никой оплаквания
а неудобството да не ти вървят масовите приложения не е за пренебрегване
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #32 -: Юни 21, 2008, 08:25:31 am »
Благодаря ви! МСИ ми звучеше непознато, а като подредих по цена лаптопите в Техномаркет, само това ми хвана окото. За съжаление в момента не можем да отделим много пари за такава машинка, въпреки че ми се иска. Много обичам техниката.
Ще вземем Тошиба, разбира се.

« Последна редакция: Юни 21, 2008, 08:37:24 am от little_rabbit »
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #33 -: Юни 21, 2008, 13:50:48 pm »
Нямаше Тошиби в нашия таван на парите :(
Имам чувството, че бяха минали всички тошиболюбители и бяха изкупили техниката...

Взехме това: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09035294 - също много хубава машинка. Сега трябва да качвам ОС - никога не съм го правила с ХР, но не мисля да се предавам.

Едит: качих прозорци  :D
« Последна редакция: Юни 21, 2008, 15:18:36 pm от little_rabbit »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #34 -: Юни 21, 2008, 16:08:17 pm »
честита придобивка, браво
ще се справиш, Зайко, сигурна съм  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #35 -: Юни 21, 2008, 22:20:20 pm »
Благодаря, Мини!

Доста се озорих с намиране на драйвъри за ХР, в резултат на което всичко му работи, с изключение на блутута. Вижда го като непознато устройство и каквото и да му кажа, не ми вярва, машината му с машина  :lol:

Утре отивам на лов за безжичен интернет.
*
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #36 -: Юни 23, 2008, 23:37:20 pm »
Честита придобивка и от мене . Да ти служи вярно И БЕЗПРОБЛЕМНО дълго време  :wink: :wink: :wink:
*
Re: Съвети за покупка на лаптоп?
« Отговор #37 -: Юни 23, 2008, 23:56:56 pm »
А не е хубаво да се маха, особено ако ти е двуядрен процесора-така казаха умните глави около мен.Че Експи-то не може да управлява пълноценно двуядрен процесор и т.н.
Но ескпито като влезе пак иаше подобна суматоха около него и ето-сега е номер едно.

според мойто мъж има известна доза истина в това твърдение, но е пренебрежимо малка да се вземе под внимание
може да провери на колко лаптопа са махнали Вистата, откакто взеха да я предлагат, до сега няма никой оплаквания

а неудобството да не ти вървят масовите приложения не е за пренебрегване

Абе това ,коетоо аз ползвам като приложения като че ли върви.Ама най- ме е яд, че не ми вървят баш софтуерите за мобилните телефони, и не мога да си качвам и свалям снимки и мр3.Добре че не сме изхвърлили старата щайга още.