0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #760 -: Април 07, 2014, 12:08:00 pm »
Здравейте,
благодаря са споделянето и коментарите ,които чета тук.
Надявам се да коментирате и моите резултати.
Посетих гинеколога си преди 3 дни защото от 70 съм без цикъл, през януари дойде 2 пъти.
На прегледа се установи ,че  всичкое наред- нормална големина и ехоструктура  и решихме да пуснем хорм.изследване, независимо от периода...На снимката се виждат 2 фоликула, Док предположи овулация утре или в сряда.
Резултата е , че повечето хормони са в реф.граници като за овулация, но FSH е по-висок и е 36,57.
Надявам се много да се появи ментсруация този месе и отново да пусна хормоните в 3-5 ден ...
На 44 години години съм.

Благодаря предварително за коментари, съвети,
Поздрави
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #761 -: Април 07, 2014, 13:54:03 pm »
Здравейте,
на 26 години съм и изследванията са правени 3 ден от МЦ , според вас многооо ли е високо ТХС и имам ли  някакви други проблеми? В петък очаквам да са готови и резултатите на другите два хормона - AMH ( анти Мюлеров хормон ) и inhibin B (Инхибин Б)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #762 -: Април 07, 2014, 14:19:28 pm »
Maggiemagia, много е високо FSH, но не е неочаквано, предвид възрастта ти. Надявам се да не се обидиш, казвам го от чисто медицинска гледна точка. Ако съм те засегнала, искрено се извинявам! На 44 години яйчниковия резерв  е нормално да е понамалял и не е чудно FSH да е височък, при теб, обаче е доста висок, а и 70 дни липса на цикъл... Евентуално навлизане в менопауза обсъдихте ли с лекаря ти? Извинявам се отново за въпросите и вероятните неприятни емоции, които предизвикват :oops: Не знам за каква овулация говори докторът, 70 дни е много време, голяма фоликулярна фаза е това, че да си пред овулация.
Дай стойностите и на другите хормони, ако е удобно. Преди имала ли си такива големи закъснения, някакви смущения? Имаш ли други симптоми някакви?

Paola878, хормони и изследвания на щитовидната жлеза обсъждаме в друга тема - но сега видях, че си писала и там, затова ще ти отговоря в нея на въпроса за TSH. Инхибина и Антимюлеровия ще ги коментираме тук, като излязат.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #763 -: Април 07, 2014, 14:46:46 pm »
sixsens , аз също така питам дали от тези хормонални изследвания може да се разбере дали имам поликистозни яйчници?
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #764 -: Април 07, 2014, 15:17:42 pm »
А дали ще трябва да се направят още изследвания за това дали имам поликистозни яйчици или само от тези хормонални може да се разбере? Иначе другото на ред ли ми е? И трудно ли се лекува поликистоза , може ли да се забременее, тъй като аз целя забременяване и много се притеснявам кога ще стане и дали ще стане изобщо...  :( по цяла нощ мисля , в петък съм на генеколог и ще се побъркам до тогава...Какви ли не неща чета..
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #765 -: Април 07, 2014, 15:38:41 pm »
Паола, около мен всички са с поликостоза и забременяват от първия-втория път. За поликистозата няма нужда да се притесняваш, дано всичко друго е наред!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #766 -: Април 07, 2014, 16:19:58 pm »
Паола, не може да се постави тази диагноза само от 2 хормона. Инхибина и АМх ще дадат повече яснота, също така на ехографския преглед би трябвало да се визуализират яйчниците като кистозни, ако са такива. Макар да не е задължително, поликистозата е в различни степени. Изследвала ли си андрогени /мъжки полови хормони/? Тестостерон например? Имаш ли някакви симптоми други?
Не е страшна поликистозата, преодолима е. Не се филмирай от сега. Ще ти назначат лечение, ще те наблюдават и така. Ако все пак имаш СПКЯ, де. В момента само предполагаме и теоритизираме.

Не разбрах за кое друго питаш? Писах ти в темата за Щитовидната жлеза за ТСХ и Пролактина, че не са много добре.

Лили, прощавай, но недей така с лека ръка да генерализираш и да обясняваш, че няма нужда да се притеснява жената. Не казвам да се притеснява, разбира се, но не бива да се неглижира проблема. Така както лежерно го казваш, не ми се струва уместно. Както казах, поликистозата има степени и зависи от много неща. Основният проблем при тази диагноза е липсата на овулация. Има си начини и лечения, за да се предизвика такава, така че - да, не е толкова страшно. Но има и случаи, когато все пак трудно се постига бременност, особено ако има и други проблеми. Моля ви се, стига с тия лафове - около мен едни познати еди-какво. И какво значи от първия-втория път? И аз съм с поликистоза, имам и ЛУФ синдром. Ама имам и тубарен фактор, та 3 опита ин витро направих по тоя повод. Как да се категоризира моя случай? Не бива така на едро да се говори. Не се обиждай, Лили, знам, че искаш да успокоиш и да помогнеш на жената. Но когато човек не е достатъчно запознат и компетентен по даден въпрос, е добре да е по-умерен в изказванията и обобщенията.

Паола, на този етап трябва да се постави точна диагноза при теб, да се види какъв е проблема, да ти се назначи евентуално лечение и стъпка по стъпка да действате. Доколкото разбирам, сега започвате с изследванията и само хормони сте правили. Спермограма на партньора в специализирана клиника правихте ли? Изобщо, посещаваш ли репродуктивна клиника или ходиш при обикновен гинеколог? Ако е второто, най-добре се ориентирай към специалист и започнете стъпка по стъпка.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #767 -: Април 07, 2014, 16:44:17 pm »
Сикси, изобщо не се засягам  :bighug:   Вярно е, има степени. Но без ЛУФ и тубарен проблем може би нямаше да правите процедури. Как само ми се иска това което написах по-горе да важи и за вас!!!  Ако всичко друго е наред е много вероятно да се забременее бързо.

Също, компетентна или не  :wink: примерите около мен са от 'живия живот'. Последната година забременяха и родиха три мои приятелки, две от тях цял живот са знаели че са с поликистоза, т.е. предполагам че не е най-леката степен. И трите забременяха от буквално първи опит. С голяма изненада разбира се, защото всички очакваха да е трудно.
И да, доколкото в момента дори не говорим за реална поликистоза, а евентуална такава смятам че няма защо момичето да се притеснява.
Успех и на двете!  :bighug:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #768 -: Април 07, 2014, 17:00:05 pm »
Разбира се, че не е нужно да се притеснява! Но трябва да обърне внимание на проблема и да се консултира със специалисти, да започне стъпка по стъпка с изследванията и така. Малко по малко, картинката ще се изясни. Половината от решението на проблема е точната диагноза :D

Паола, разгледай библиотеката на Зачатие, има доста изчерпателни статии за СПКЯ, ще са ти от полза. За въпроси сме винаги насреща!
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #769 -: Април 07, 2014, 17:13:41 pm »
Абсолютно съм съгласна.
И, Сикси, огромно възхищение и респект към теб за това, че винаги си наблизо да помогнеш със знанията и опита  си!!! На мен също много си ми помагала и... част от нещата които изобщо знам за хормоните (макар да не са много) съм научила от теб!  :bighug:
За мен си абсолютен капацитет в областта! Много слънчева седмица ти желая!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #770 -: Април 07, 2014, 22:51:34 pm »
Хехех, благодаря! Но чак капацитет не съм, все пак не съм лекар :D Старая се да помагам доколкото мога, информацията е нещо много, много важно. Затова се бори Зачатие вече 10 години, да сме информирани!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #771 -: Април 08, 2014, 09:06:45 am »
Благодаря ви много - sixsens i lili2011! :)
Мисля ,че наистина е по-добре да изчакам до петък и да видя какво ще ми каже докторката като диагноза, тогава да се притеснявам и ще чета за болестите...
sixsens - Насочихме се към МЦ "Д-р Щерев" и посещаваме д-р Юнакова. Тя ме прегледа с вагинален ехограф и не каза да има нещо притеснително, освен леко оголемен ляв яйчник. Аз ноември месец имах много големи болки при цикъл точно от лявата страна и ходих на обикновен генеколог тук в района, който ми каза, че имам възпаление на яйчника и ми преписа антибиотик. Веднага ми мина и от тогава не съм имала болки, но аз по-принцип съм с големи болки преди и по време на цикъл.
В петък ще правят на приятелят ми спермограма... Дано да няма й той проблеми, защото тогава всичко ще стане още по-сложно. Но аз силно се надявам ,че при него всичко ще бъде добре!  :)
Аз харесах д-р Юнакова, надявам се да е добър специалист и да ни помогне! :)
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #772 -: Април 08, 2014, 16:11:29 pm »
Чудесно е, че сте се насочили към специалист, а клиника Щерев е много добър избор! Пожелавам ти успех! Пиши ни, за да ни информираш как вървят нещата при вас :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #773 -: Април 08, 2014, 16:34:06 pm »
Много благодаря sixsens
Края на седмицата ще пиша как са нещата  :)
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #774 -: Април 09, 2014, 22:03:09 pm »
Здравейте и от мен. Аз още чакам цикъла за да пусна хормоните на 3-5 ден. Паола ще ти споделя много скромния ми опит с първата бременност. Бях на 26 и от година правихме опити за бебе. Посетихме клиника занимаваща се с такива проблеми. Хормоните ми бяха в норми - тестостерона на горна граница. Лекарката още на видеозона видя и написа изразена поликистоза с 11-12 дребни фоликула. При мъжа ми всичко ок. Имах хламидия и други възпаления, който лекувахс медикаменти. Оволацията си ми беше редовна. Цветната снимка много добра. През периода на изследване постоянно се шашках какви ще са резултатите ще имам ли бебе или не, даже ме налегна безсъние. След като и цветната снимка беше наред АГ ми каза да изчакам месец, а и идваха новогод, празници и да и се обадя пак за да предприемем нещо. Но ми се случи така, че имах много сл. ангажименти и някак си оставихме бебеправенето за по късен етап. Спрях да мисля за това и  когато една  априлска сутрин се събудих и ми прилоша разбрах че съм бременна.
Та така и аз забременях въпреки поликистозата. Сега пак съм тръгнала по същия път, но съм на 34 и с доста кг отгоре  :(. Дано ни се получи. Пожелавам ти същия успех ато при мен първия път и не губи кураж.
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #775 -: Април 11, 2014, 15:40:21 pm »
Здравейте, публикувам изследванията си, правени на втория ден от МЦ и имам няколко въпроса:

TSH (Тиреотропен Хормон)              1.840 mIU/l              0.27 - 4.20
Prolactin (Пролактин)                       377.00 mIU/l            М: 86 - 324; Ж: 127 - 637
LH (Лутеинизиращ Хормон)                 4.76 IU/l              М: 1.7-8.6; Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96,  лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59
FSH (Фуликул Стим. Хормон)                 6.24 IU/l              М: 1.5-12.4; Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8
Estradiol (Естрадиол)                           149.80 pmol/l           М:28-156;Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201
Testosterone (Тестостерон)                 0.63 nmol/l            Ж:0.22 - 2.9; М: >17г. 9.9-27.8;13-17г. 0.98-38.5;7-12г. 0.1-2.37;1-6г. 0.1-1.12

Реално, като че ли хормоните ми са в границите на която и фаза да погледнеш. Моля, кажете си мнението.
« Последна редакция: Април 11, 2014, 15:51:38 pm от Iggiberry »
*
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #776 -: Април 11, 2014, 15:52:48 pm »
За съжаление 'мен.' е означение за менопауза. Фоликуларна е фазата от началото на цикъла.
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #777 -: Април 11, 2014, 16:00:52 pm »
Ами аз прочетох назад в темата и се коригирах... :lol:
В такъв случай, изглежда съм норма.
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #778 -: Април 11, 2014, 19:13:00 pm »
Здравейте,
Днес бях на преглед в Д-р Щерев, с моят приятел и се оказа, че имам ендометриоза, а той след направена спермограма има 25% активни сперматозоиди :( Д-р Юнакова, каза, че резултатите от спермограмата не са категорични, тъй като трябва да се направят минимум 2 пъти. За мен каза, че иска да ми направи цветна снимка да види дали от ендометриозата има запушени тръби... Много съм притеснена, не очаквах, че и приятелят ми ще се окаже, че има проблем... :( Направо ужассс
Re: Хормонални изследвания резултати - разчитане
« Отговор #779 -: Април 11, 2014, 22:28:24 pm »
Здравейте,
Днес бях на преглед в Д-р Щерев, с моят приятел и се оказа, че имам ендометриоза, а той след направена спермограма има 25% активни сперматозоиди :( Д-р Юнакова, каза, че резултатите от спермограмата не са категорични, тъй като трябва да се направят минимум 2 пъти. За мен каза, че иска да ми направи цветна снимка да види дали от ендометриозата има запушени тръби... Много съм притеснена, не очаквах, че и приятелят ми ще се окаже, че има проблем... :( Направо ужассс
Паола, как успяха да диагностицират ендометриозата само с преглед? Шоколадова киста ли имаш?
По принцип ендометриозата се диагностицира само след направена лапароскопия. Затова ми е малко странно.
Относно спермограмата - много често подвижността на сперматозоидите се повлиява от приема на добавки.
Стискам палци и при вас да е така.