0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #200 -: Октомври 17, 2008, 13:29:10 pm »
Здравейте,Докторе!
Преди няколко дни ви писах за моето момиченце на 1г и 4м, което от началото на септември е все болно. Оказа се, освен че нямя бактерии в гърлото, носа и урината инфекцията в ухото за която предполагахме се оказаха- гъбички, а и изследванията все още не са добри СУЕ 40, все оше има оливяване и левкоцитите са много високи 19 хил. Не могат да го открият този възпалителен процес. Въпросът ми към вас е следния: случайно из мрежата прочетох за БОЛЕСТ НА KAWASAKI, моля кажете ми дали е възможно да е това и кой може да го диагностицира?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #201 -: Октомври 17, 2008, 14:27:03 pm »
Защо гъбички? Къде гъбички? в ухото? да причиняват те отита? ;) трудно за вярване.
Не мога да кажа дали е възможно.
Нужно е да се изследва внимателно детето, да се вземат нужните изследвания (щом отита според тях е неактуален).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #202 -: Октомври 17, 2008, 15:41:42 pm »
Здравейте Докторе

Моля споделете мнение за сиропа Стодал  подходящ ли е за дете на 1г 4 мес в случай на  суха дразнеща кашлица 


Предварително благодаря
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #203 -: Октомври 17, 2008, 15:49:39 pm »
Не знам как са възможни тези "фокуси".
Затова винаги питам "имате ли доверие на лабораторията си?"

Тази АБ е малко "бедна" защото не включва АБ подходящи за възрастта на детето.
Все пак-Цефзил би бил подходящ избор за АБ.
На 3 ден от началото на лечението-контролни посявки. Същото-седмица след края на лечението.
Направете си и Вие посявки, и близките в контакт с детето (баби,гледащи го и т.н.).
Докторе, ми на лабораторията вярвам, защото е ангажирана лично завеждащ микробиологичния сектор да се направи достоверно изследване.
Едновременно с детето майка ми /която е в ежедневен и непрекъснат контакт с него докато аз съм на работа/ също даде посявка - абсолютно отрицателна. Ще се изследваме и ние с мъжа ми.
Сега се върнахме от педиатърката - за сега ваксини каквито и да било се отлагат, предложи да се направи и трета МБ на гърлен и носен секрет в трета лаборатория. Съгласих се, макар че незнам докога ще я караме така - сигурно докато не изредим лабораториите в СФ...
Мнението на педиатърката: принципно и Клебсиелата, и Протеуса са чести причинители на вътреболнични инфекции, респ. на заразяване при мед. манипулации и болнично лечение  и е възможно да си "я влачим още от родилния дом", като в едни периоди инфекцията утихва, а в други - при понижен имунитет или при добра среда се проявява. Възможно ли е това?
Пак ми спомена за Рибомунила - много ли ще сбъркам, ако го дам?
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 18:11:25 pm от Birdie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #204 -: Октомври 17, 2008, 15:54:23 pm »
Възможно е. Но се лекува, и се излекува.Не е въпрос на имунитета, че да се "подсилва".
Не давайте на детето "илачи", моля...Рибом... . Боже, за толкова дни,които минаха в "умуване", досега да сме приключили отдавна с проблемите. Как е възможно изобщо това в 2008 година...?
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 18:12:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #205 -: Октомври 17, 2008, 15:55:15 pm »
Здравейте Докторе

Моля споделете мнение за сиропа Стодал  подходящ ли е за дете на 1г 4 мес в случай на  суха дразнеща кашлица 

Предварително благодаря
От какво страда детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #206 -: Октомври 17, 2008, 17:53:47 pm »
Възможно е. Но се лекува, и се излекува.
Не давайте на детето "илачи", моля...Рибом... . Боже, за толкова дни,които минаха в "умуване", досега да сме приключили отдавна с проблемите. Как е възможно изобщо това в 2008 година...?

Знаете ли кое ме вбесява в цялата ситуация?
Ако се бях успокоила на обясненията на УНГ-то, лаборантката , извършила първата посявка и на педиатърката, щях да си мисля, че детето ми е здраво и да бия Превенар-а. А после?
Въобще аз настоявах за гърлен и носен секрет. Защо не се сети за това още първото УНГ при положение че е налице втори отит 15 дни след прием на Аугментин? Идва ми да стрелям, да стрелям, да стрелям ...
Правя всичко по силите си, обаче все пак не съм лекар.
Въпрос: налага ли се да се пускат и серологични изследвания . Примерно да се види как е утайката и левкоцитите?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #207 -: Октомври 17, 2008, 18:06:30 pm »
Не, не се налага.
Вариант първи-проблемни са- дава се АБ.
Вариант 2- НЕ са проблемни-НО пак АБ ще е нужен. Отсъствието на проблем в изследванията нито променя факта на носителството, нито изчиства детето от микроба.
Следващият въпрос е-щом като изследванията не помагат с нищо в конкретният случай, за какво да ги правим?
Не ги правим-даваме АБ просто. По Антибиограмата.

По тази логика извън Бг изследвания НЕ СЕ правят масово, всекидневно, на "всяка крачка". Мисли се И клинично.

Простете, какви "серологични" изследвания имаме пред вид? ;)
Дайте АБ моля и приключете въпроса-за толкова други глупости дават "тонове" АБ на децата, докато там,където наистина е нужно-не дават.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 18:08:17 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #208 -: Октомври 17, 2008, 19:46:19 pm »
@loana
Направете посявки на носен и гърлен секрет. Същото направете за всички,които живеете в близък контакт с детето.
На изолираните стафилкоки направете Антибиограма и лекувайте (избор на Антибиотик)само по нея, с минимум 10 дневно лечение.

Докторе ние имаме направена посявка от раната-s.aureus със антибиограма.Но не сме пили АБ от посочените в нея,щото повреме на посявката бяхме на Сумамед 5дни.

 Да направим ли на носен и гърлен секрет,кръвни изследвания?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #209 -: Октомври 17, 2008, 19:54:28 pm »
Да.
Кръвни изследвания? за какво?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #210 -: Октомври 17, 2008, 20:37:37 pm »
Не, не се налага.
Вариант първи-проблемни са- дава се АБ.
Вариант 2- НЕ са проблемни-НО пак АБ ще е нужен. Отсъствието на проблем в изследванията нито променя факта на носителството, нито изчиства детето от микроба.
Следващият въпрос е-щом като изследванията не помагат с нищо в конкретният случай, за какво да ги правим?
Не ги правим-даваме АБ просто. По Антибиограмата.

По тази логика извън Бг изследвания НЕ СЕ правят масово, всекидневно, на "всяка крачка". Мисли се И клинично.


Простете, какви "серологични" изследвания имаме пред вид? ;)
Дайте АБ моля и приключете въпроса-за толкова други глупости дават "тонове" АБ на децата, докато там,където наистина е нужно-не дават.

За серологичните изследвания просто попитах , за да си ги искам, ако са нужни. Просто вече не знам. Педиатърката твърди, че не са необходими,  защото става въпрос за носителство, не за текуща  остра инфекция.
Съгласна съм с Вас, че АБ трябва да се въведе като лечение. Само че мисля да изчакам и трета МБ. И без това педиатърката желае да лекува локално с Бивацин /след взимане на посявката/ и да чака резултата  за да изпише антибиотик. Аз пък на своя глава не мога да дам АБ, нито пък да преценя кой от направената антибиограма е подходящ и в каква дозировка да се пие.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #211 -: Октомври 17, 2008, 20:55:01 pm »
Ок.
Никакъв Бивацин обаче, моля. Никакъв!!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #212 -: Октомври 17, 2008, 21:33:59 pm »
Здравейте Докторе!

Малката е на 2 години, с атопичен дерматит. Следвам инструкциите Ви плътно вече месеци и сме добре. Мажа с А дерма, изплаквам дрехите добре, слагам по-малко прах. Нямаме килими, почиствам редовно от прах. Кожата ни засега е добре, но по главата отново се появиха доста корички, тъмни на цвят. С какво да намажа и по-често или по-рядко да мием косата?

И още един въпрос относно дерматита - казаха ми, че атопичния дерматит възбуждал алергична кашлица, влияел на рецептори в гърлото.....Питам, защото я дадох на ясла, а било противопоказно......А нямам финансова възможност да не ходя на работа..... :(

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #213 -: Октомври 17, 2008, 23:42:59 pm »
Mustela Stelaker за коричките по главата.
Нищо не "възбужда"-оставете детето на спокойствие и не се занимавайте с нонсенси. Има известна връзка, но не в този смисъл.
Само направете задължително противогрипната ваксина!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #214 -: Октомври 18, 2008, 01:27:13 am »
Докторе, някъде назад в темата мисля бяхте споменал името на противогрипната ваксина, но нещо не мога да я намеря. Как се казва и подходяща ли е за деца под 2 години? Колко приема?


Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #215 -: Октомври 18, 2008, 09:13:20 am »
Mustela Stelaker за коричките по главата.
Нищо не "възбужда"-оставете детето на спокойствие и не се занимавайте с нонсенси. Има известна връзка, но не в този смисъл.
Само направете задължително противогрипната ваксина!


Благодаря Ви! Всеки път след като ми отговорите толкова съжалявам, че нямате кабинет тук........Опашки ще има със сигурност.... :) Хубави дни!

Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #216 -: Октомври 18, 2008, 10:56:25 am »
Здравейте докторе.Детето ми е на 1год. и имаме следния проблем:много чести разстройства.Една седмица е без проблем една седмица  със.Още като тримесечно бебе имахме този проблем и му откриха протеус мирабилис в изпражненията.Пи гентамицин и бактерията уж изчезна но после се оказа че е станала резистентна към този антибиотик и пак се появи разстройството.Казаха че със захранването положението ще се оправи и наистина 6 месеца почти нямахме проблем.Но ето че сега пак е същото.Проблемът не е в честите изхождания а в слузта в тях и всеки път са различни-воднисти или кашести.По средата на една 10 дневна диета те пак станаха воднисти.Пуснахме микробиологична посявка,но тя нищо не показа. Прегледаха го на ехограф-добре е.И въпреки всичко има слуз.Детето е в добро общо състояние.Има апетит дори по-голям от преди.До сега сме пили:ентерол,хидрасек,гастрокинд,пектин,суметролин. В момента е на смекта и лактофлор.Не използвам подправки като готвя за него,всичко е варено,основно картофи ориз пилешко.На какво може да се дължат тези чести стомашни неразположения?Какви изледвания може да му се направят за да се изясни положението.Възможно ли е да е от вода например-пие розов девин доста отдавна,т.е. му приготвям млякото с нея ,а той вода не пие а основно сокове.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #217 -: Октомври 18, 2008, 12:44:06 pm »
Докторе, някъде назад в темата мисля бяхте споменал името на противогрипната ваксина, но нещо не мога да я намеря. Как се казва и подходяща ли е за деца под 2 години? Колко приема?
"Инфлексал" - Берна.
Има показания над 6-8 м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #218 -: Октомври 18, 2008, 12:51:42 pm »
Здравейте докторе.Детето ми е на 1год. и имаме следния проблем:много чести разстройства.Една седмица е без проблем една седмица  със.Още като тримесечно бебе имахме този проблем и му откриха протеус мирабилис в изпражненията.Пи гентамицин и бактерията уж изчезна но после се оказа че е станала резистентна към този антибиотик и пак се появи разстройството.Казаха че със захранването положението ще се оправи и наистина 6 месеца почти нямахме проблем.Но ето че сега пак е същото.Проблемът не е в честите изхождания а в слузта в тях и всеки път са различни-воднисти или кашести.По средата на една 10 дневна диета те пак станаха воднисти.Пуснахме микробиологична посявка,но тя нищо не показа. Прегледаха го на ехограф-добре е.И въпреки всичко има слуз.Детето е в добро общо състояние.Има апетит дори по-голям от преди.До сега сме пили:ентерол,хидрасек,гастрокинд,пектин,суметролин. В момента е на смекта и лактофлор.Не използвам подправки като готвя за него,всичко е варено,основно картофи ориз пилешко.На какво може да се дължат тези чести стомашни неразположения?Какви изледвания може да му се направят за да се изясни положението.Възможно ли е да е от вода например-пие розов девин доста отдавна,т.е. му приготвям млякото с нея ,а той вода не пие а основно сокове.
Моля спрете всякакви "диети", лекарства.
Вземете Ал110 и опитайте да го давате вместо прясно мляко.
Ако не го харесва, вземете Humana HN.
Спрете ВСЯКАКВИ ДИЕТИ!! но с оглед дългото време на тях, постепенно (за 3-4 дена) въведете храните, с които детето се храни, в ПЪЛЕН ОБЕМ.
Запазете едното от двете млека, за които Ви писах, около 1/2 месец.
Не знам дали има пак микроби в изпражненията-дали да направите посявки зависи... .
НЕ давайте НИКАКВИ "сокчета". Ако не можете да ги спрете веднага, разреждайте ги силно и ограничете количеството им за деня.
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 16:18:35 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години - 4-та част
« Отговор #219 -: Октомври 18, 2008, 13:27:21 pm »
Възможно ли е да е от вода например-пие розов девин доста отдавна,т.е. му приготвям млякото с нея ,а той вода не пие а основно сокове.
Моля спрете всякакви "диети", лекарства и "розови води".

докторе, само да поясня за "розовия Девин". така майките тук наричаме изворната вода с марка "Девин" (розов етикет, защото има и синя, която е силно минерализирана), която се препоръчва като подходяща и за кърмачета и малки деца поради ниската си минерализация.
та, майката има предвид, че детето не пие вода от чешмата, а бутилирана изворна вода. не става дума за "илач".
« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 16:19:04 pm от Birdie »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!