0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #580 -: Март 09, 2011, 15:44:44 pm »
Абе  хора, какви "гимнастики" правите на здрави деца? то мъничето като рита цял ден си прави най-добрата "гимнастика".
Природата ги ражда всичките деца "кекави", че да чака от нас чрез "гимнастики" да и  поправяме "грешките"? ( същото казвам и на упорито занимаващите се с "дърпане", "забелване" и т.н. ненужни неща)

Обличайте широчко, извеждайте редовно, без да прехранвате.
Гушкайте при първа възможност, и то множко и дълго. И си търсете (намерете) добър Педиатър.
Останалите неща се подреждат сами.

И... релаксирайте най-накрая... .
http://www.youtube.com/watch?v=muYb5HMG9tc
Гледах по случайност миналата седмица в предаване на Гала, как една 70-годишна кинезитерапевтка, правеше гимнастики на 6 седмично ЗДРАВО бебе, за да имало здрава и силна мускулатура!!! Обясняваше надълго и нашироко колко полезно било това, а детенцето плачеше ли, плачеше. Ако беше пред мен, бих я ..... А майката, дама от 'висшето общество" в България, говореше колко много се доверявала на тази жена! И това, което най-много ме вбеси беше, че тази "лечителка" обясняваше как непрекъснато я търсели заради затлъстели лениви бебета!
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #581 -: Март 09, 2011, 20:28:47 pm »
mamaMaria, прочети какво сме коментирали на предната страница. Това което цитираш е мнението на доктор Бърди по повод това предаване :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #582 -: Март 09, 2011, 21:03:57 pm »
Извинявам се. Не видях, че вече е коментирано.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #583 -: Март 10, 2011, 02:25:22 am »
Марта Аргерих, Вербие, 2008
Бах-Партита  N2
http://www.youtube.com/watch?v=7mFDXNODNyc

Спрете с тези Бйио-Гаи най накрая... . :)

Марта Аргерих, Вербие, 2009
Бетховен, 2 Пиано Концерт
http://www.youtube.com/watch?v=08NDvgGAxR8

Святослав Рихтер,
Фр.Шопен, 1 Балада. Запис от 1960 ( вероятно- Прага)
http://www.youtube.com/watch?v=mF39XK6EVEk
« Последна редакция: Март 10, 2011, 02:48:19 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #584 -: Март 10, 2011, 08:56:31 am »
Абе  хора, какви "гимнастики" правите на здрави деца? то мъничето като рита цял ден си прави най-добрата "гимнастика".
Природата ги ражда всичките деца "кекави", че да чака от нас чрез "гимнастики" да и  поправяме "грешките"? ( същото казвам и на упорито занимаващите се с "дърпане", "забелване" и т.н. ненужни неща)
стана ми интересно...всички  ли майки на момченца, се пръдържат към това мнение....че не трябва нито да се забелва, нито да се дърпа....кажете честно... :?

на повечето от моите приятелки с по големи деца, в по късен етап не им се разминала намеса от хирург, сега дали те са дърпали, забелвали....не съм питала, защото тогава не бях на ясно с тези неща, а в случая не мога да разбера къде е логика.....да забелвам, да не забелвам......пак до хирург ли ще стигнем после или има други фактори които влияят на това срастване....

за гимнастика, щом на детето му доставя удоволствие...ще я правя, ако не му понася и се дразни....няма да го мъча,мисля че детето само ще покаже  :wink:
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #585 -: Март 10, 2011, 13:23:05 pm »
Да ви представя един изключителен талант, пианистката Пламена Мангова.
Невероятна е, гордея се че е моя съгражданка:)! От Плевен сме.

www.youtube.com/watch?v=Qk1ReacdANI
« Последна редакция: Март 10, 2011, 13:29:18 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #586 -: Март 10, 2011, 13:50:42 pm »
marigiri, честно, педиатърката ни се опита да забели пишката на Бобо и едва се удържах да не й счупя ръцете. Спрях я и на следващият преглед, преди да успее да се добере до "проблема", й забраних да пипа там.

Единственото, което правя с пениса на сина си, е да издърпвам леко за почистване - в интерес на истината, има някакъв миниатюрен напредък, но в крайна сметка, въпросът е да стане нежно, постепенно, без болка - за никъде не бързаме. Успокоения от сорта, че можело да "кръвне" малко, ама да не се притеснявам, не ме устройват. Нито вида на зачервена пишка и дете, треперещо, когато се насочвам към него с риванол в ръка (истински случки на мои познати). Нито пък ме кефи идеята синът ми да плаче, като пишка... Смятам, че не сме по-умни от природата.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #587 -: Март 10, 2011, 17:44:30 pm »
cambozzola ,съгласна съм... и аз вярвам в природата, но в случая ...ако не правя нищо, тогава природа дали ще ми опази детето от намеса на хирург, а пак там какъв е шока за детето..., предполагам чувала си..
иначе и аз не се представям, да тормозя бебето...ама ще пробвам все пак, а после дали ще го обръщаме на игра,ако се получи...но съм против всякакво стресиране на детца, та в движение ще видим как е :wink:

за масажчето, еми аз мисля че малко масаж не вреди....все пак,то детето цял ден лежи и съдя по себе си, как след много лежане цялата се схващам.....така, че за раздвижване на кръвта и ако детето се забавлява, не виждам нищо лошо.. :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #588 -: Март 10, 2011, 17:59:36 pm »
cambozzola ,съгласна съм... и аз вярвам в природата, но в случая ...ако не правя нищо, тогава природа дали ще ми опази детето от намеса на хирург, а пак там какъв е шока за детето..., предполагам чувала си..
иначе и аз не се представям, да тормозя бебето...ама ще пробвам все пак, а после дали ще го обръщаме на игра,ако се получи...но съм против всякакво стресиране на детца, та в движение ще видим как е :wink:

Ясно Ви се казва, че от дърпане и забелване полза няма. Само вреда.
Ясно също Ви се казва, че никой и никъде не прави тези неща вече от повече от 25 години. Нещо, в което и Вие   сами  може да се убедите, прочитайки неща из Интернет.

Вие си баете каквото си знаете.
Бг работи... . Трагедия, с една дума.
Сега ако ми кажете, че И за това са Ви нужни един дж.п и един частник за "второ мнение", наистина нещата стават нетърпими и на прага на толерантността.
Браво!
« Последна редакция: Март 10, 2011, 18:01:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #589 -: Март 10, 2011, 18:06:37 pm »
Моля, обяснете ми в кои случаи се стига до хирург и защо се стига до там?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #590 -: Март 10, 2011, 18:16:58 pm »
В никои случаи не се стига до хирург.
Освен ако не забелвате.
И освен ако хирургът не си измисля патология поради незнание, за да Ви вземе парите с "операция" по несъществуващ проблем. Нещо впрочем всекидневие в Бг.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #591 -: Март 10, 2011, 18:32:53 pm »
Въпрос към Birdie:
Защо в http://stephen-kid.blogspot.com/ липсват публикациите свързани с педиатрията? Съвсем доскоро ги откривах.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #592 -: Март 10, 2011, 18:35:55 pm »
Махнах ги вчера.
Оставих само другите теми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката
« Отговор #593 -: Март 10, 2011, 20:49:51 pm »
аз вече тотално се обърках 8O :lol:, сега почнах да чета всичко на тази тема, оказа се, че наистина насилствено забелване не води до нищо хубаво, демек до 3-5 годишна възраст всичко само ще си дойде на мястото или най късно в пубертета....
ок, обаче попаднах в един форум....дето повечето пишещи момчета на възраст от 11 до 20год се оплакват от проблемите свързани със сраствания, как ги е срам да говорят с родители си и камо ли да отидат на д-р да си развяват оная си работа....и почва едно обвиняване, еми защото майка ми не свършила тая работа като бях бебе.....
малко съм в шах честно казано..... 8O

(съжелявам, ако допускам някои грешки в писането си.....от около 10 години владея български и все още се уча  :wink:, не искам да ме помислите за неграмотница  :D)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #594 -: Март 10, 2011, 21:01:34 pm »
Ако забелвате- сигурно ще имате проблеми в по-късна възраст. Но създадени от забелването... .
Има много материали в Интернет- търсете фразата  "...care of the uncircumcised Penis".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #595 -: Март 10, 2011, 21:09:53 pm »
...ок, обаче попаднах в един форум....дето повечето пишещи момчета на възраст от 11 до 20год се оплакват от проблемите свързани със сраствания, как ги е срам да говорят с родители си и камо ли да отидат на д-р да си развяват оная си работа....и почва едно обвиняване, еми защото майка ми не свършила тая работа като бях бебе.....
малко съм в шах честно казано..... 8O

  Мдам, и аз го четох това... :?
Re: Оценка на моториката
« Отговор #596 -: Март 11, 2011, 10:49:03 am »
marigiri, то си е въпрос до култура и възпитание. Аз също имам съученичка, която дори за месечен цикъл  не беше говорила с майка си. Направи аборт, имаше страшна инфекция и накара докторите да лъжат майка й за причината, поради която е в болница. От срам. С други думи - от теб зависи за какво детето ти ще говори и няма да говори с теб.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Оценка на моториката
« Отговор #597 -: Март 11, 2011, 12:00:03 pm »
cambozzola , съгласна съм  :wink:
но при майка и дъщеря по може да създадеш контакт на тая тема, всичко зависи от майката,как ще си предразположи детето да й сподели всичкото....просто да й бъде приятелка във всичко  :wink:
но при момчета не виждам как например на 14-15 год да си покаже атрибута и ще каже мамо виж така и така, имам някакъв проблем.. :?
като гледам момчета на възраст след 10год колко вече се притесняват,с акън да не го видиш в банята и камо ли да говори нещо на тема....... :oops: :oops:, според мен с момчета малко ще е трудна работа......поне като виждам пораснали момчета на приятелки около мен, а майките им хич не се задръстенячки някви.....обратно, съвсем съвремени майки са........ :?
пак и не искам да отгледам мамини синчета, все пак след определена възраст не бих искала да бъда натрапчива майка и да влизам във вътрешно пространство на децата си, тогава вече бащата ще трябва да има повече контакт на някои определени теми и отношения........
това е моето мнение, пак ще видим живот и здраве как ще се справим... :wink:
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #598 -: Март 11, 2011, 12:14:44 pm »
Зависи от отношението на родителите към тези въпроси. Ако се поставят непринудено, без напрежение и внушение, че е нещо срамно, нещата се нареждат сами. И тук няма никакво значение пола на родителя или детето. Дори момчето да има проблем, не е необходимо да "покаже атрибута" на майка си, а просто да й съобщи, че има проблем. Атрибутите има кой да ги гледа - лекарите.  :wink: Аз имам дъщеря на 16 години, да не мислите, че "прегледите" ще й ги правя аз, ако се оплаче от нещо  :lol:

В нашето семейство няма теми-табу, дъщеря ми не изпитва неудобство да задава въпроси или да споделя. Дотолкова, че съобщи за първия си М на вечеря (пред баща си), ей така, между другото  :lol:

Мислех, че такова отношение (каквото описвате по-горе) към вълненията на тийновете е в миналото, но явно не е така.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 12:17:19 pm от Елфи »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #599 -: Март 11, 2011, 12:36:35 pm »
Зависи от отношението на родителите към тези въпроси. Ако се поставят непринудено, без напрежение и внушение, че е нещо срамно, нещата се нареждат сами. И тук няма никакво значение пола на родителя или детето. Дори момчето да има проблем, не е необходимо да "покаже атрибута" на майка си, а просто да й съобщи, че има проблем. Атрибутите има кой да ги гледа - лекарите.  :wink: Аз имам дъщеря на 16 години, да не мислите, че "прегледите" ще й ги правя аз, ако се оплаче от нещо  :lol:

В нашето семейство няма теми-табу, дъщеря ми не изпитва неудобство да задава въпроси или да споделя. Дотолкова, че съобщи за първия си М на вечеря (пред баща си), ей така, между другото  :lol:

Мислех, че такова отношение (каквото описвате по-горе) към вълненията на тийновете е в миналото, но явно не е така.
"Написаното има добродетелта да бъде вярно" както биха казали някои. :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.