0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #40 -: Септември 07, 2010, 22:16:39 pm »
Лиско, стискам палци гимнастиките бързо да подействат!

Аз да поФала моето гардже -  не е плакала изобщо, като отидох да я взема бяха навън и се люшкаше с още 4 дечица. Не искаше да си тръгва и когато най-сетне слезе от люлката малко се нацупи, че трябва да си тръгва. Каза, че иска утре пак. :D Доволна съм. Не е яла, ама то това си го знам де. :lol:
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #41 -: Септември 07, 2010, 22:19:24 pm »
сиа, браво на момичето! Пък току-виж и прояло.  :lol:

*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #42 -: Септември 07, 2010, 22:20:56 pm »
Не е яла, ама то това си го знам де. :lol:
И мен от това най-много ме е страх. Вкъщи се храним с голям зор и хиляди маймунджелъци от страна на майка й, а в яслата като няма кой да настоява сигурно изобщо няма да се храни :(
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #43 -: Септември 07, 2010, 22:51:47 pm »
Лисе ще се оправи пръстчето на принцесата,не се притеснявай!
За кисела и аз не съм чела хубави работи и може да го пропуснем.
Сияна от четири месечна заиска биба,но по-добре биба, от пръстче или гърда.Смеем се с баща и,че като дойде време да я отказва,ще кажем,че котето я е откраднало :)

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #44 -: Септември 08, 2010, 08:12:10 am »
Ели, въпрос на много неща, само че моите и двете са били кърмачета и като такива са се будили по н пъти на брой и когато ти се налага да ходиш на работа и цял ден да си на крак, след това да се грижиш за домакинство и вечер да ставаш по толкова пъти да кърмиш предпочиташ да си спестиш поне ставането и си вземаш детето в леглото.
На мен не ми пречи това, никак. За "близост" и без това сили не ми остават, може би след време  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #45 -: Септември 08, 2010, 10:14:04 am »
Ели, въпрос на много неща, само че моите и двете са били кърмачета и като такива са се будили по н пъти на брой и когато ти се налага да ходиш на работа и цял ден да си на крак, след това да се грижиш за домакинство и вечер да ставаш по толкова пъти да кърмиш предпочиташ да си спестиш поне ставането и си вземаш детето в леглото.
На мен не ми пречи това, никак. За "близост" и без това сили не ми остават, може би след време  :wink:

Мини, ако визираш мен и моето първото беше кърмаче и се будеше начесто и сутрин си я вземах при мен да си доспиваме а тя да досуква, не че Стефан дето е на АМ не се будеше по същата схема. И аз не съм спирала да работя, вярно от вкъщи го правя, но пак си е натоварване, и домакинската работа колкото мога я върша... Не си мисли, че се заяждам, всяко дете си е уникално и ако моите искаха да спят при мен и аз щях да си ги вземам, просто явно съм случила на деца които си спят в леглата. А за "близост" и да нямам сили, не мога да отказвам вечно, щото най-голямото ми "дете" почва да ревнува от малките и ще настане война, което не мога да позволя да се случи. Чета ви всичките колко много помагат татковците като имат възможност, ами моя мъж по скоро се държи като дете, така че на моменти хич не ми е лесно с три ;).


Лиско, дано се оправи бързо сладката Никола :)

Сия, браво на Алекс, дано така продължи да ходи с желание! :)
Аз вчера си взех Ели спокойна. Учителката от втора смяна ми направи добро впечатление, на спокоен и слънчев човек, похвали я че сама си ходи до тоалетна и си казва, аз се притеснявах, че ще се срамува и ще почне да се напишква. Стефуняка пък си изял всичко на обяд, да му се не надяваш, нали само на мляко обикновено кара у дома, ама това конкуренцията е голяма работа ;) Тъй, че има шанс Нинче и Сия и вашите да проядът, вярно сега е сборна група и има 5 деца на кръст и им обръщат повече внимание, ама ще видим как ще е занапред. Вчера успях да спася Стефан от една вафла, която му дадоха за десерт, като си я изядох аз  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #46 -: Септември 08, 2010, 10:57:37 am »
Тъй, че има шанс Нинче и Сия и вашите да проядът, вярно сега е сборна група и има 5 деца на кръст и им обръщат повече внимание, ама ще видим как ще е занапред.
Моята девойка вчера е яла филия хляб с 3 лъжици супа. И това е. Днес пак ще кара на хляб, милото, щото имат риба и таратор. :lol: Александра е мис каприз.

*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #47 -: Септември 08, 2010, 13:24:14 pm »
Уф...аз пък се връщам от поликлиниката - ходих да давам изследвания за яслата и съм направо бясна! Аз, като една образована и прилежна майка, отивам предварително подготвена за да свърша всичката работа накуп като си нося и ако и урина. Да ама не - първо 20 човека чакат пред кабинета на докторката - повечето за същото като нас, откарваме там 2 часа и накрая, когато най-накрая сме си платили всички такси и сновали нагоре-надолу по етажите беше 11 часа и ми казват, че кръв и урина на деца се взимало до 10,30 часа :x! Сега ще трябва утре да я водя пак, че и урината, дето я бях взела отиде нахалост, а ние сме много трудни в това отношение. Добре поне, че дадохме акото, та да не го мисля и него, а и на мен ми взеха кръв за васерман.
Гери, Сия браво на дечицата. Дано са така и занапред. Като говорите за ядене нашата днес хем си е вкъщи изобщо отказа да яде каквото и да било на обяд и сега си легна с рев и едно шише АМ, което само гушка :( Незнам дали не й се доспа много, защото сутринта я вдигнах рано, а тя по принцип става към 9 - 9,30. Незнам и с това ранно ставане за ясла как ще се справим...Айде спирам, че напоследък само се оплаквам. Здрави да са децата!
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #48 -: Септември 08, 2010, 15:27:11 pm »
nunu, като стане рано сутрин не спи ли преди обяд? Тео ако стане в 7, към 9.30 заспива за час и след това към 15 отново. Ако стане към 9-9.30 спи след като обядва. В нашата ясла (бъдещата, де  :lol: ) първата яслена група спи и преди обяд. При вас няма ли да е същото?
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #49 -: Септември 08, 2010, 15:31:58 pm »
по повод храненето в ДГ една позната ми разказа за нейното злоядо детенце, което седяло до много ящно, което първо си изяждало храната и след това и нейната. И госпожите се принудили да я преместят, в резултат на което тя спряла да се храни отново, и майка й помолила да я върнат до ящното, че поне хапвала по нещо в стремежа си да не й вземат храната :lol:
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #50 -: Септември 08, 2010, 15:44:15 pm »
по повод храненето в ДГ една позната ми разказа за нейното злоядо детенце, което седяло до много ящно, което първо си изяждало храната и след това и нейната. И госпожите се принудили да я преместят, в резултат на което тя спряла да се храни отново, и майка й помолила да я върнат до ящното, че поне хапвала по нещо в стремежа си да не й вземат храната :lol:
Ха-ха, това искрено ме разсмя. По тоя повод и аз като бях в ДГ си спомням, че се бутах все до Данчо "дебелия". Познайте кой ми изяждаше яденето :lol: После тя Даруна няма да се метне на гората я! :oops:
Мидж, незнам как е със спането в яслата, но мисля, че всички спят след като се наобядват. по принцип Дари става нормално около 9 часа, после в 13 обядва и около 13,30 - 14,00 часа заспива отново. Струва ми се, обаче, че ако стана в 7-7,30, което за нея е още нощ ще й се доспи рано-рано и назнам как ще издържи до обяда. аз в началото и няма да я оставям да спи там де, ще си я взимам на обяд.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #51 -: Септември 08, 2010, 17:33:53 pm »
ох, бе
всичко що трябва да се приема за заяждане в тази тема, няма такова нещо

и Стефания вече е на градина, много е добре там, както и преди лятната ваканция- със желание и без тръшкането в яслата

който е фен на Нескафе машината Долче густо- два месеца ще има промоция на капсулите- в кутиите има по 10 точки /всяка/ и при събиране на 250 точки /25 кутии/ получавате машина. Така за 250 лева хем машина, хем 250 капсули- днес видях в Билла промоцията и аз лично се замислям, но пък и 250 лева не са малко пари все пак
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #52 -: Септември 08, 2010, 21:50:14 pm »
mini, пила ли си кафе от такава машина? Аз съм фен на еспресото, а тези дали имат такъв вариант в капсула или си е като нес кафе от вендинг автоматите?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #53 -: Септември 08, 2010, 22:18:33 pm »
Привет и от нас :)
При нас отказването от бибата беше много трудно и дълго :D
Купих гел за отказване http://www.framar.bg/%D0%B4%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%BB-pid30001075.html
Ужасно гадно мирише на ацетон и люти, Рая каза че бибата е гадна и се надуваше да реве :lol: Не стана с това, аз ли се предадох, не знам.
Купих три биби сигурно след това, беше ад всяко заспиване, тя почти не спеше тоест.
Почнах и аз да режа лека полека, много време и отне на Рая да я остави, смучеше я и отразяна :D сигурно месец-два минаха. Накрая нямаше какво да смуче и я забрави.
Има мааааалко крива захапка сега, ще я водя на специалист все пак.
Надявам се и аз другата седмица да имам ученичка!

Лисе, да се оправя бързо пръстчето на Никол!

Бъдете здрави!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #54 -: Септември 08, 2010, 22:33:34 pm »
не съм пила, все пак ми е конкуренция  8)
но има различни капсули- няколко вида еспресо, кафе лате, капучино, мокачино и т.н
пусни гугъл сърч и ги разгледай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #55 -: Септември 08, 2010, 22:45:01 pm »
аз съм пила, жестоко е, ако може да се вярва на кафеджийка като мен де :lol:
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #56 -: Септември 09, 2010, 14:20:19 pm »
Здрави да са децата ни! Мойта щерка ходи от миналата седмица на градина. Първите 2 дни беше ок, от 3-я е голям рев, голямо чудо... Поне случайно говорих с психолог, каза, че няма да е нормално да й хареса на чуждо място, с чужди хора от началото още. Ще видим до кога ще е така. Не яде в градината, ама то това яде ли се? Казах им да не я насилват, ама май няма кой да ме чуе. За мое голямо учудване от 2-я ден спи там. За пояснение, в къщи се приспивахме на обяд по 1 час с приказки, въртене на коса и гушкане. Та така. Растят децата ни!
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #57 -: Септември 09, 2010, 14:23:25 pm »
Марито, честита ти ученичка! Бързо да свикне.

Мини, Стефи, направо ме зарибихте. Събота, неделя ще ходя до Билла да допроучвам  :wink:
*
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #58 -: Септември 09, 2010, 18:48:22 pm »
Марито, бърза адаптация на Стели! :D Явно като разберат, че това се превръща в ежедневие а не са попаднали случайно там и почват да страдат.
Алекс регистрира първото си разболяване в детската градина, а майка й регистрира рекорд по бягане по баир и пресечена местност, щото ми казаха че хич не е добре детето и имало спазми и трудно дишало. 8O Като отидох беше бледа и уплашена, но вече беше добре. Имала и позиви за повръщане. Била се задавила и даже не дишала според госпожата. Как не припаднах не знам. Както и да е. Леко червено гърло има и запушен нос, и леко покашля. Няма температура за момента. Дано в понеделник да е добре, че да си ходи пак на детска. В тази връзка, вие обаждате ли се, когато няма да водите детето на градина?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 06-12 септември
« Отговор #59 -: Септември 09, 2010, 19:21:10 pm »
понякога да, понякога не
искат да се обадиш, за да не приготвят порцион
Стефи също от днес е със сополи и гъгнеща, госпожицата попита- ама вие без сополи ли я доведохте сутринта  8O как ще си заведа детето със сополи и нали уж имат контрол
пфу, дано не слезе надолу
Сия, бързо да минава
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит