0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #40 -: Август 17, 2010, 20:42:03 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=65141.0
Интересна статия, може да коментираме по нея.
Лидия, съжалявам и си спомням за алергията, която беше развила дъщеря ти! Аз имам позната, чието дете към морков прояви силна алергия.
Относно висенето пред компютъра - възможно най-малко инфо давам "Що е то компютър и има ли то почва у дома", ДЕМЕК кой да го ползва и защо. Много лошо поколение расте с тез компютри, няма деца навън, всички са пред тях и общуват чрез тях и играят там. Що за диалог водят - хич не го разбирам!?! Та то ние не можем да се разберем понякога правилно, та те.....
« Последна редакция: Август 17, 2010, 20:44:22 pm от Марито »
*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #41 -: Август 17, 2010, 22:50:52 pm »
Момичета, благодаря ви за пожеланията още веднъж!

розовелке
, сериозно ли без памперс на 10 м.? Оооо, ние сме закъснели значи. От утре ще има бой, глад и стригане.  :lol:   

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #42 -: Август 17, 2010, 23:35:58 pm »
Момичета, благодаря ви за пожеланията още веднъж!

розовелке
, сериозно ли без памперс на 10 м.? Оооо, ние сме закъснели значи. От утре ще има бой, глад и стригане.  :lol:   

и му спрете джобните!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #43 -: Август 17, 2010, 23:57:59 pm »
Кристина на достолепна възраст махна памперса - 2.8 год. Респект!

Ма пък само първия ден се опущи и после дори не съм си правила труда да я дебна или да я питам "пика ли ти се".  Сама си казва. Напикала се е общо два пъти след като махнахме памперса. Все едно никога не е имала памперс, толкова лесно стана. Едно нашо наборче, на Кристина, от миналата година пролетес го мъчат и го преобуват и се карат и кво ли не, то горкото чак сега се осефери да си казва.

Обаче като махнахем памперса, казах на Кристина, че пораства. Понякога смуче вода от шише, казах й, че и него ще махнем, а тя ме погледна, премигна и ми каза" Мамо, знаеш ли какво, искам пак да се родя"......... Въх. Усеща горкото, че става тегаво.  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #44 -: Август 18, 2010, 07:48:58 am »
аз да споделя за един препарат за баня, който онзи ден взех и снощи мих банята- чисти перфектно, няма я неприятната миризма на хлор от масовите препарати, особено доместоса, мисля е подходящ за къщи с малки деца

за първи път от доста време ми се случи след като измия банята да не пропуснем вечерното къпане, за да може да се измирише от хлора  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #45 -: Август 18, 2010, 08:38:00 am »


розовелке
, сериозно ли без памперс на 10 м.? Оооо, ние сме закъснели значи. От утре ще има бой, глад и стригане.  :lol:   
Ами така казва, но на мен ми се струва, че послъгва :oops: Сложила гърнето в стаята, където си играел и той отивал и сам си го вземал :lol: пък после каза, че проходил на година и един месец  :D Ние тогава бяхме на 3 месеца и ни мъчиха колики, та не ми се спореше :)
Мини, това чудо как се отразява на цветни плочки? Имах случай с един препарат дето смъкваше цвета и гланца на плочките, добре ,че към всичко подхождам скептично и го пробвах първо на невидно място :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #46 -: Август 18, 2010, 09:48:16 am »
Здравейте на всички, ще водя децата на море и съм ужасно притеснена от всички проблеми свързани с това. Имаше тема с нещата които да се носят задължително, но не я намирам, ако някой даде линк ще съм много благодарна.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #47 -: Август 18, 2010, 09:59:59 am »
Понякога смуче вода от шише, казах й, че и него ще махнем, а тя ме погледна, премигна и ми каза" Мамо, знаеш ли какво, искам пак да се родя"......... Въх. Усеща горкото, че става тегаво. 

Нина, Ели пък казва, че когато стане малка тогава пак щяла да носи памперс  :lol: - реплики от тоя тип следват като и обяснявам, че е голяма, а големите правят това или онова :)

Здравейте на всички, ще водя децата на море и съм ужасно притеснена от всички проблеми свързани с това. Имаше тема с нещата които да се носят задължително, но не я намирам, ако някой даде линк ще съм много благодарна.
Ledena_luna, и аз не я откривам тази тема, но в общи линии, това което аз нося, са кошарки за спане (ако хотела не предоставя или сме на квартира), термоси, млека (евентуално пюрета), кана за преваряване на вода, аптечка, памперси, бебешко плажно мляко, другото са дрехи и играчки, сега последно носехме и гърне, за ползване в хотела, на плажа използвахме памперс по предложение на Ели, който след изпишкване се заменяше с бански :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #48 -: Август 18, 2010, 10:23:36 am »
Деси, таман 2 пъти им спретнах този номер, ама да знаят да не се закачат с майка си, да не им даде по цяло пюре:)
Честити първи крачки на Кай.

Лисе, освен това в тия бурканчета /малките месни на Хип, нали/ доколкото си спомням, понеже и аз така смесвах на дъшеря ми,  месното съдържание беше около 40%, останалото е оризиво брашно и други.

Аз давах половин бурканче със зеленчуково пюре и другата половина на другия ден, мисля, че пишеше да престои само 2 дена в хладилника, затова.
Не ми е повръщала от половин бурканче, но тя си е мръвкарка по принцип :)
« Последна редакция: Август 18, 2010, 10:45:09 am от albenanedelcheva »

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #49 -: Август 18, 2010, 10:30:54 am »
Луничке, честно казано вземам почти всичко за Вики! ЗА всеки случай дори и антибиотик, защото без рецепта не дават! Имам копиран списъка в къщи с лекарствата, тази тема беше нещо от сорта "лекарства за път, или аптечка при пътуване". Довечера мога да ти го пусна!
По идея на Джама взех басейн надуваем и там я плициках в банята. Не знам къде ще почивате и наблизо дали ще има магазини за да не се презапасяваш с всичко!
Пожелавам весело и безаварийно изкарване на почивката!
*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #50 -: Август 18, 2010, 10:54:44 am »
По повод гърнето моето мнение е,че най важното е да не става фикс идея.И ние от седмица сме без памперс когато сме вкъщи,но само заради жегите.Издържам го на час,но не винаги пишка.Кога в гърнето,кога в гащите-здраве да е.Иначе съм решила че ще опитам по сериозно другото лято,когато вече повече разбира.

*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #51 -: Август 18, 2010, 13:49:28 pm »
Аз се отказах да се мъча. Детето отказа тотално гърнето, но пък по препоръка на Мишето, имахме успех с тоалетната, но въпреки това вече ми е много трудно да ходя през час да свалям памперс и да подканвам. Обаче от два дена детето си каза а-ка, като иска да ака, а аз патката си мисля, че си говори нещо.
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #52 -: Август 18, 2010, 14:29:28 pm »
юа моето Диване, отказва вече и детската тоалетна чиния, сяда директно на тоалетната, защото, цитирам: ... се правела на голям човек. :D :D
Инат голям е

Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #53 -: Август 18, 2010, 14:45:46 pm »
Здравейте на всички, ще водя децата на море и съм ужасно притеснена от всички проблеми свързани с това. Имаше тема с нещата които да се носят задължително, но не я намирам, ако някой даде линк ще съм много благодарна.
Намерих тези, но не знам за тях ли говориш:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=37802.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=14417.0
« Последна редакция: Август 18, 2010, 14:49:06 pm от Black_rose »
*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #54 -: Август 18, 2010, 14:51:33 pm »
Момичета, не знам къде да си задам тъпия въпрос, сори ако не е и за тук... От цялото четене как да опазя човечето, често срещам НЕ на джакузито. Аз като водна зодийка си обичам плацикането и ми липсва това, ама като чета че можело да предизвика контракции - не смея. В понеделник на ФМ се бях наточила да питам д-р Даскалов за това, ама то в цялата еуфория забравих. Вие какво знаете по въпроса? Мога ли да си топна дупето и да се побълбукам, или наистина има риск? Неудобно ми е да звъня на Док за такива малумни питания сега  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #55 -: Август 18, 2010, 22:12:47 pm »
Днес видях една Мишанта, един Митко и една Калина-Малина:) Митко хич не ни обърна внимание, че имаше пистолет с балончета, но по едно време доде да покаже на бебетата какви голеееми балони правел:)
Да ви кажа тайно, докато тя неможе да чете...Калина е уникална:) То на снимките нищо не си личи, но днес на живо ако не ми беше неудобно и ако мрънкалата ме бяха оставили за малко, щех да я омачкам доста добре:)
Ауууу, няма ви казвам каква майка е майката на Калина и Митко...въй, въй.

Пътували са добре, без инциденти и децата са спали почти прз целия път.
 
Мише, благодаря за прекрасния слетобяд. Явно Дани от зор, дето му потопих крачетата в морето му изби зъбче:) Всеки ден ще ги водя да им избива по един на ден:))))))))))))
Мислех и памперсите да им махам вече, ама хайде след месец, че да науча Никол къде е тавана да ходи да си носи гърнето. Нека този месец да ни излязат всички зъби, да проговорим и да започнат да пишат пък памперса лесна работа:)
Шегувам се, че имам и аз една позната в Шумен, която ми обясняваше как били махнали памперса преди годинката. Сега детето е на 6 и се напишква всяка вечер ама тя чакала да му мине. И това го чакала от половин година. Е какво чакаш, неможе да се сети, че явно има някакъв проблем и, че трябва да го заведе на лекар.
Та на нея и казах, че Никол вече познава буквите. Еее, няма само на луда да ме правят, нека разберат, че действително не съм много добре. Весело беше в Шумен:)
Лека вечер.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #56 -: Август 18, 2010, 22:37:16 pm »
луда лисица си, знаем си  :lol: :lol: :lol:
да питам майките с деца около и над 3 години, онзи ден се присетих за едни мозайки, с които ние играехме- решетка и цветни топчета, които забиваш и правиш къщички, дръвчета, коли, пишехме цифрички и буквички
та една такава игра от кога според вас е нормално да се предложи на детето и като цяло притеснението ми е към Преслава да не налапа някое цветно кабърче, въпреки че тя попива всичко, което кака й прави и го прави по абсолютния начин- т.е ако не види някой да лапа, никога няма да го направи и тя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #57 -: Август 18, 2010, 23:33:04 pm »
Аз си ги спомням тези мозайки и доста често виждам такива и въпреки, че Кристина никога не е лапала нищо се притеснявам. То ясно, че ще реди под надзор, ама все пак.
Може би ще изчакам още малко.
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #58 -: Август 18, 2010, 23:47:46 pm »
Аз на Дара й купих такава, когато беше на 2 год. От най-едрите гвоздейчета. По ринцип пишеше на нея 3+  . Тя много лапаше, и досега от време на време, но не сме имали инцеденти с мозайката.
Иначе й беше доста интересна, веднага схвана как се забиват гвоздеите и нареждаше хаотични неша.
Сега вече започна и фигурки да нарежда.

*
Re: Седмица 16- 22.08.2010!
« Отговор #59 -: Август 19, 2010, 09:11:08 am »
Гледам мозайките коментирате, много ми се е искало да взема на Тони, но първо лапаше всичко до скоро,  второ той играе негови си игри и въобще на този етап е безсмислено. Това рисуване, оцветяване, пъзели не го вълнуват. Е само първите минути защото е нещо ново, след това ще си ги изсипе в раничката и ще си разнася, от сутрин до вечер. Така е и с пластелина и с флумастерите и пастелите. Когато ходи на градина по се заиграва с такива занимателни игри, но сега нали сме на дивотия, дай ни бягане и скачане до прималяване. :wink: :lol:

Здраве и усмивки за всички.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!